Перейти до змісту

Чи можливо підхопити віру


kostya

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 133
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

Думаю - віру підхопити не можна, можна підхопити тільки псевдовіру.

Віра - це далеко в глибині душі, і простою психологією тут не проб"єш. Тут обман не проходить - сам себе не обдуриш.

В 90-ті роки... Багато хто відразу з комуністів (чи комсомольців) - відразу в храм. Я вірю, вірю, а принципи і замашки

як були партійні - так і остались. Сама суть людини не змінилась. Таких бачив на власні очі.

За віру (якщо це дійсно віра) людина готова на все. Прикладів багато - від спалювання на кострі за віру до ... більшовиків в громадянську.

Кожен просто вірив у своє. До речі науковці також ішли на костёр за віру, віру в науку. Тут кожен сам для себе вирішує в що і на скільки йому вірити.

Справжню віру людині дуже тяжко поміняти. Приклад асиміляції людей. Віра - це останній бастіон "індивідуальності групи" - спочатку йде

матеріальне (знаряддя праці, одежа, побутові звички, потім - закони, соціальний устрій... через деякий час навіть мова змінюється. А віра може жити тисячоліттями. Гарний приклад язическі свята а-ля Івана Купала. Скільки часу пройшло - а тримається.

Що б не говорили про Євреїв, але вони свою віру пронесли в різних (інколи дуже тяжких) умовах через багато-багато років. Оце віра.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що б не говорили про Євреїв, але вони свою віру пронесли в різних (інколи дуже тяжких) умовах через багато-багато років. Оце віра.

От вже не пам"ятаю в якій релігіозній іудейській книзі пише, що "*гой це не людина, це мусор, який кожен іудей повинен спалювати на багатті"! До чого це я, а до того ми що таку же саму віру маємо мати? І саме на такому фанатизмі, стоїть їхня держава, суспільство.

(*- це ті, хто не є іудеями)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це просто приклад про євреїв. Таких прикладів віри валом.

Я не думаю, що ортодокси чи хабадники є основою іудаізма.

Фанатиків всюди і у всі часи хватало. Вони використовують

релігію і віру в своїх цілях. Не можна по кучці фанатиків судити

про цілу націю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

это еще нормально по сравнению с мусульманами, у которых законы по поводу иноверцев или неверных (обрати внимание, оба слова имеют уже знакомый корень) еще более неумолимы. коран прямо предписывает таковых убивать без оглядки на последствия. также, по свидетельству некоторых знакомых "оттуда", в странах с преобладанием мусульманского населения, иноверцев за людей не считают вовсе.

это не фанатики, а нормальные люди. просто вот такая вера. не будем судить человечество по его пятой части? а именно столько в мире мусульман, примерно конечно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да люба віра (окрім своєї єссесно) буде не досконалою. Але всі люди, і якщо хочуть миритись - то миряться,

це тільки гора з горою не зходиться. Я теж мав справу з мусульманами (працював рядом), і скажу що має

велике значення звідки люди і який рівень культури. Це залежить не від релігії, а від нашого сприйняття людини.

Чи їхнього сприйняття нас. "Менталитет, однако."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо розмовляти про Мусульман, то потрібно розуміти про ТОТАЛЬНУ бідність більшості мусульманських країн. Яка в свою чергу є основою всього того що коїться в них.

Тай взагалі сама краща віра, це є освіта людини, тобто її інтелкт, який дає змогу справлятися з новими проблемами вирішувати їх і добиватися успіху в всіх сферах людського життя. А фанати це сліпі люди, як на мене..............

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

это еще нормально по сравнению с мусульманами, у которых законы по поводу иноверцев или неверных (обрати внимание, оба слова имеют уже знакомый корень) еще более неумолимы. коран прямо предписывает таковых убивать без оглядки на последствия. также, по свидетельству некоторых знакомых "оттуда", в странах с преобладанием мусульманского населения, иноверцев за людей не считают вовсе.

это не фанатики, а нормальные люди. просто вот такая вера. не будем судить человечество по его пятой части? а именно столько в мире мусульман, примерно конечно.

Мой знакомый уже пару раз(автобусом-поездом с пересадками) через ряд мусульманских стран Казахстан,Туркмению,Иран,Афганистан и Пакистан.Он не мусульманин,значит,типа ,неверный.Один раз даже в Рамадан ехал.Ни одного даже косого взгляда или горбатого слова он в свой адрес не получил!!!!Наоборот,зная,что мусульмане соблюдают Рамадан,он тоже держал пост и они это заметили.Когда в Афганистане на станции пересадки,он вышел из вагона,то его окружили почти все пассажиры поезда.Каждый старался до него дотронуться и дать деньги.И он мне рассказывал:"Я был очень удивлен их поведением.У меня в кармане денег было в разы больше чем у всех пассажиров вместе взятых, а многие из них отдавали мне возможно последнее."

А ты говоришь за людей не считают.Как мы себя ведем,так к нам и относятся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так знакомый твой наверняка не новичок в таких вещах, раз выбрался в эдакую даль. скорее всего знает как вести себя корректно. да и гости из Украины еще наверняка не успели там начудить ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да-да,там сильно не пошуткуєш. Жаль Талібан скинули - ото державний устрій без "чуства юмора".

В смислі обережно треба бути в словах і поступках. Але це все стосується так само любої

малорозвинутої країни. ІМХО - віра тут ні при чому, при чому культурний розвиток.

Якщо поїхати в якусь віддалену точку із своїм уставом .... і Іслам тут ні при чому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так знакомый твой наверняка не новичок в таких вещах, раз выбрался в эдакую даль. скорее всего знает как вести себя корректно. да и гости из Украины еще наверняка не успели там начудить :D

Да нет,просто,когда ты уважаешь религию и культуру других,то никто тебя и пальцем не тронет.Я тоже много общался с разными мусульманами.Просто к чему я веду.Придурки они есть везде,независимо от вероисповедания.Они просто есть и все.Талибан,инквизиция,масонство и т.п. не есть носителями чистой веры в Бога.Это чисто коммерческие организации.ИМХО.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коли віриш (по відношенню до Бога) тоді боїшся поважаєш... будуєш на тому свої принципи. та життя

Угу. боишся, дрожишь, стараешся "жить богоугодно" - токо жизнь ли это? Как по мне, то это существование, на уровне растения. Солнце светит - я живу. Мну ткнули носом и мне так хорошо... Без обид, но так и есть...

какая глупость.уважать и боятся - два разных понятия.и легко понять,что из двух лучше для мудрого правителя.а жить богуугодно - али думаете богу угодно,чтоб вы были растением?сколько ж протестанты и иже с сними доказывали,что человек живет для совершенствования.впрочем,тут кто-то верно высказался - не стоит путать веру и религию.

официальная религия - это то,что людям видеть позволили или навязали.промывка мозгов.ведь протестанты вроде отличаются взглядами от прочих христиан.но они говорят разумные вещи,используют психические примеры и закономерности.и человек верит им,т.к. видит то,что ему показывают.а в христианстве не видит.но вот парадокс.это еще больше укрепляет его в веру в официального бога,которому нужно платить деньги и которому нужны ритуалы,поклонение.в сущности - это идеально продуманный механизм обращения в веру,придуманный неким "богом" и подхваченный людьми,которые оказались достаточно умными,чтоб использовать этот механизм в своих целях...

тут заїкнулись, що душі немає... ну то повний бред....( не маю на меті образити)

Душу мають навіть тварини.... людина також має дух

Угу. Значит убивать тех же зверушег ради жратвы - грех ;) Хотя тут вас фиг поймешь... То есть у зверушек душа, то нет... наверное все зависит от того ешь ли ты их или нет :)

кто верит в реинкарнацию душ и внедрение их в низшие по эволюции "конструкции" - животные и прочие,те и верят в присутствие души в оных животных.хотя я могу и ошибаться.некромансеры,к примеру,объясняют это присутствием в животных "духа" - очень упрощенного отражения души..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заповіді писані не для язика, і такої заповіді не може бути в принципі.

А забанили чудака за діло.

Вынуждена константировать, что вы ошибаетесь.

ЦЕРКQВНЫЕ ПРАВИЛА СВЯТЫХ АПQСТQЛQВ

10 Путь жизни та¬ков: во-первых, возлюби Бога, создавшего тебя, всем сердцем твоим и прославь Искупившего тебя от смерти. Это – первая за¬поведь.

11 Во-вторых, возлюби ближнею твоего как самого себя. Это – вторая заповедь.

12 На этих заповедях держится весь За¬кон и Пророки.

13 Матфей сказал: всего того, чего не желаешь, чтобы случилось с тобою, не делай другому. Брат Петр, открой же учение этих слов!

14 Петр сказал: не убивай, не прелюбодействуй, не развратничай, не рас¬тлевай детей, не кради, не занимайся волшебством и чародей¬ством, не умерщвляй во чреве чада погублением и не уби¬вай уже родившегося, не желай ничего, принадлежащего ближ¬нему твоему,

15 не клянись, не лжесвидетельствуй, не скверно¬словь, не помни зла, не будь двойственен ни в мысли, ни в сло¬ве, ибо двуязычие есть сеть смерти. Слово твое да не будет пус¬тым или лживым.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ЦЕРКQВНЫЕ ПРАВИЛА СВЯТЫХ АПQСТQЛQВ

Эммм... Вы из хамоватого верующего апостола не делайте плз...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Який смисл в темі "підхопити віру"?

Вірять усі, одні в те що Бог є, інші в те що Його немає. :)

А, хіба що, здогадуюсь що в цій темі просто немає сенсу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Nelly

Мав на увазі 10 заповідей Старого Заповіту.

Нічого не маю проти правила "не сквернословь", і розумію навіщо воно, але це (все таки) правило.

Думаю є різниця між заповіддю і правилом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже сподобалось формулювання питання в сабжі ;)

Асоціюю віру (чит. релігію) з хворобою (також). Перш за все це серйозне захворювання на сприйняття навколишнього середовища, принцип дії хвороби - обмеження світогляду людини до вузенького коридору канонів, законів, заповідей. Які обмежують безграничні можливості пізнання, зводять функції мозку до підкорення (замість розширення свідомості і самонавчання).

Перепрошую, шановні, але скільки б не спілкувалась з віруючими, вони або : а) намагаються навернути на путь істинний -- причому це робиться алогічно, не піддається ніякій етиці і правилам спілкування. Таке враження, що тебе просто не чують, не сприймають, а виконують закладену у них програму.

б) критикують спосіб життя + відкидають цілу купу варіантів пояснення буття, сприйняття, поведінки і т.п.

От вам і обмеження.

А ми ж багатогранні кристали, причому кожна грань є чудовою і своєрідною, головне вміти їх повертати і нащищати ;), щоб у кожному можна було побачити, почути, відчути частинку всесвіту.

ІМХО, релігія -- річ, яка впливає на наші кристали і заражає їх ОДНОгранністю. На жаль.

А підхопити цю "заразу" елементарно. Кругом. Хто відразу діток в церкву відправляє "навчатись уму да разуму" -- до речі, без усвідомлення цього дитиною, тобто на розсуд батьків, замітьте! Хто попадає під вплив "великих проповідників Господніх", які соваються від хати до хати, тикають під носа книжками священними, погрожуючи "не приймеш віру Господа, горіти тобі в пеклі".

ІМХО, це все або штучна вакцинація болячкою або свідоме самозараження. Хорча і це зрозуміло.... Адже людині варто у щось/когось вірити. Шкода тільки, що люди вірять у все, що завгодно. Але тільки не в себе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Асоціюю віру (чит. релігію) з хворобою (також).

Віра і релігія поняття різні.

Людина далека від релігії може вірити, в Когось або щось, або НЕ Вірити.

Якщо ти не віриш в те що Бог є - ти віриш у те що Його немає.

Або хто не вірить, що Бога немає, вірить у тещо Він є.

Ну от і хто з них віруючий а хто ні?:huh:

З.І. Ну а питання в темі справді неправильне я вже про це говорив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дякую за намагання виправити, але тут слово "віра" ототожнюється зі словом "релігієя", є замінником, синонімом, щоб не було тавтологій.

Думаю, кожна людина розрізняє, що

Віра і релігія поняття різні.

як на мене питання досить таки правильне :huh:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Асоціюю віру (чит. релігію) з хворобою (також). Перш за все це серйозне захворювання на сприйняття навколишнього середовища, принцип дії хвороби - обмеження світогляду людини до вузенького коридору канонів, законів, заповідей. Які обмежують безграничні можливості пізнання, зводять функції мозку до підкорення (замість розширення свідомості і самонавчання).

Наверное не стоит делать основательные выводы,основываясь на частных случаях,разве,что речь идет о книжниках и фарисеях.Лично я,как человек,имеющий непосредственное отношение к вере и религи,абсолютно не ограничен в мировосприятии.Конечно,если мировосприятие это не познание строения вселенной,влияния планет и звезд,а познание сортов пива и водки,тогда я ограничен.Если это не познание законов вселенной и познания моего места в этой вселенной,через мудрецов и святых,а познание мира через рекламу и героев кино и музыки,то я ограничен.Если это не познание духовного вечного,а поиск материального временного,то я ограничен.И т.д.можно много продолжать.

Перепрошую, шановні, але скільки б не спілкувалась з віруючими, вони або : а) намагаються навернути на путь істинний -- причому це робиться алогічно, не піддається ніякій етиці і правилам спілкування. Таке враження, що тебе просто не чують, не сприймають, а виконують закладену у них програму.

какой этике поддаются бигборды с рекламой табака,азартных игр и алкоголя?Или это иллюстрация пути истинного?Поверь,что любой человек вставший на путь веры испытывает на себе такое чудовищное давление,начиная с родителей и знакомых и заканчивая государством.Пойми ценности и цели у духовных людей и материалистов РАЗНЫЕ.И непонятки будут всегда.

б) критикують спосіб життя + відкидають цілу купу варіантів пояснення буття, сприйняття, поведінки і т.п.

От вам і обмеження.

Какой способ жизни они критикуют?Этот?-

Цитата из рекламы"Я весь тиждень тяжко працюю.Для чого?Для того,щоб в пятницю зустрітись з друзями і відпочити на повну."(первое предложение сопровождается видеорядом с завода,а последнее с пивбара).

А ми ж багатогранні кристали, причому кожна грань є чудовою і своєрідною, головне вміти їх повертати і нащищати ;), щоб у кожному можна було побачити, почути, відчути частинку всесвіту.

ІМХО, релігія -- річ, яка впливає на наші кристали і заражає їх ОДНОгранністю. На жаль.

Именно поэтому на мобильных слышны одни и те же модные мотивы,люди ходят в одинаковой одежде,которую им навязывает "многогранная" мода и деньги(в разных вариантах)-главная цель многогранных людей.

Шкода тільки, що люди вірять у все, що завгодно. Але тільки не в себе.

А вот это в точку.Люди верят сплетням,рекламе,надуманным стандартам и выдумкам,потому,что так проще и выгодней.Но как только человек посмотрит в глубь себя-он ужасается.Мы принимаем на свой счет все свои успехи и обвиняем всех,в том числе и Бога,в своих неудачах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як на мене питання досить таки правильне :ok2:

Чи можливо підхопити ВІРУС :( , якщо вести "багатогранне" статеве життя?

Як на мене це питання правильніше ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

віру можливо підхопити перед смерттю, чіпляється зараза як незнати шо.))

Пинимаю,что ты прикололся,но-непосредственно перед смертью человек испытывает такую боль,что даже думать больно.И если человек всю жизнь прожил вдалеке от веры,то подцепить ее нет шансов.У такого умирающего остаются одни сожаления о недо-чего-либо,боль и страдания.

И еще,может не только я заметил,когда умирает праведный человек,то от тела не исходит зловоние.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

віру можливо підхопити перед смерттю, чіпляється зараза як незнати шо.))

Пинимаю,что ты прикололся,но-непосредственно перед смертью человек испытывает такую боль,что даже думать больно.И если человек всю жизнь прожил вдалеке от веры,то подцепить ее нет шансов.У такого умирающего остаются одни сожаления о недо-чего-либо,боль и страдания.

И еще,может не только я заметил,когда умирает праведный человек,то от тела не исходит зловоние.

далеко не факт,что каждый умирающий испытывает боль и страдания.не тебе ли,религиоведу, знать,что умирающий испытывает облегчение от избавления от бренной плоти и ,соответственно,боли в этом теле...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можно и не можно

Это как крючок и кольцо

если у вас есть кольцо в уме, то крючок религии или еще чего-то вас подхватит, если нет, то ....

Лучше пускать вора в пустой дом :-)

;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...