Перейти до змісту

300В замість 220В. Що робить?


KILLER

Рекомендовані повідомлення

Появилась проблема в електропостачанні дачного будинку. 

Протягом 3-х років поступово збільшувалася напруга в мережі. При 250В задовбався міняти енергоощадні лампи, купив  і поставив стабілізатор. Сьогодні напруга перейшла позначку в 300В. Стабілізатор при 282В вирубає все нафіг. Пів дня сиджу без електрики.

Електромережа в підпорядкуванні садівничого товариства. Там про проблему знають, відмазуються, що  багато народу будується підключається. На дальній їх лінії 120В, а на моїй вулиці лінія найкоротша від трансформатора, тому в мене завищена напруга . Розводять руками. 

Народ, що можна зробити в даній ситуації? 

1. Якось можна зменшити напругу перед будинком?

2. Є якісь норми чи закони, якими можна письмово пресувати садівниче товариство?

 

 

IMG_20190305_182700.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто що? Іти до голови дачного кооперативу і стукати по тімячку. І це треба було робити ще до купівлі стаба.

Хай викликає електрика чи з ким в там у вас договір на предмет вияснення причини і усунення.

А те що морозиться, ну то нехай далі продовжує якщо має кошти компенсувати ймовірні втрати.

Лише запит подавати у письмовій формі і з підписом/печаткою щоб не казав що не бачив/не чув.

ПС Дуже бажано це робити не одноосібно.

Бо відмазка про будівництво доволі тупа. Як закінчать будуватись все саме прийде в норму?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 годин тому, flashmax сказано:

нехай вас на іншу фазу перекинуть

По-перше, не факт, що є така можливість, біля нього може й не бути інших фаз, по-друге це не вихід.

 

@KILLER Схоже, що там проблеми з нульовим дротом, десь на початку, в трансформаторі чи біля. Я бачив не раз, яке страхіття висить по дачах замість нормальних дротів, тому це не дивно. Вирішити це питання встановленням в себе різних "заплаток", це, по-перше, затратно, по-друге тимчасово, по-третє глупо. Як пише S30, треба йти і стукати по башці голову дачного, котрий гроші збирає, а робити нічого не хоче в цьому напрямку. Тут по-любому потрібно електрика, і швидше за все, діагноз буде "потрібна заміна дротів", а грошей на це так просто "голова" не видасть.

Дачники теж в основному засранці, бо як розетку, то всі хочуть, а як доходить діло до "скинутись, щоб замінити дроти", відразу "а я не користуюсь", а тому з одного боку голову можна зрозуміти, але з іншого - "назвався грибом - лізь в кошик".

 

Ну і самий крайній метод - якщо ну ніяк не хоче займатись ремонтом, береш сєкатора, вночі тихенько вирізаєш нафіг лінію, і нікуди не дінеться, дроти доведеться купувати. І всі скинуться, теж нікуди не дінуться

 

З хохлами рідко вдається по-людські

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відносини між побутовими споживачами та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення(ПКЕЕН), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 № 1357. Якщо з садівничим товариством не укладений договір( а зазвичай в нас він не укладається), то за основу електропостачання береться "Типовий договір про користування електричною енергією", що є додатком 1 до ПКЕЕН. В ньому визначено, що параметри якості електричної енергії повинні відповідати державним стандартам.

Відповідно до ГОСТ 13109-97 «Норми якості електричної енергії в системах електропостачання загального призначення», визначено 11 показників якості електроенергії та 6 допоміжних параметрів електроенергії, зокрема, визначено нормально допустимі і гранично допустимі значення установленого відхилення напруги на виходах приймачів електроенергії на рівні відповідно ± 5% ±10% від номінальної напруги електричної мережі.

Пунктом 43 ПКЕЕН визначено, що енергопостачальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну побутовому споживачу або його майну, в розмірі й порядку, визначених відповідно до законодавства.

Відповідно до пунктів 45 – 47 ПКЕЕН та пункту 19 Типового договору,  у разі відпуску побутовому споживачу електричної енергії, параметри якості якої знаходяться поза межами показників, зазначених у договорі, енергопостачальник несе відповідальність і сплачує 25 відсотків вартості такої енергії.

У разі порушення прав побутових споживачів (відмова побутовому споживачеві в реалізації його прав, надання послуг, що за якістю не відповідають вимогам нормативно-технічних документів, відмова у наданні необхідної та достовірної інформації, ухилення від перевірки якості електричної енергії тощо) енергопостачальник несе відповідальність згідно із законодавством та договором.

Короче, оформіть "Акт-претензіїю побутового споживача" і подайте голові товариства письмову скаргу з детальним описом ситуації. Якщо протягом місяця ситуацію не усунуть, можете впевнено подавати до суду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, Pr0ektant сказано:

Якщо протягом місяця ситуацію не усунуть, можете впевнено подавати до суду.

:) ти це серйозно? І на кого подавати в суд? На голову дачного кооперативу? Серйозно? :) І це питання вирішиться? :0024:

 

Все, що ти вище написав, стосується нормальних відносин "постачальник-споживач", а дачні кооперативи такими не являються. Електрики (обленерго, РЕМ) до трансформатора подали - а далі ваші проблеми. Бо я впевнений, там і трансформатор належить дачному кооперативу. А про їхню внутрішню мережу я вже мовчу. 

Якби дачник був реальним субспоживачем, були укладені якісь паперові відносини, ще можна було б оцими букофками пробувати вплинути на голову, а в реалі ніхто нічого не укладає, гроші за електрику голова збирає як собі хоче (ну типу на зборах вирішили) і ніяким чином законно ці відносини не оформляються. А не подобається? - "відрізайся і став собі генератора", мова коротка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проблема швидше за все в нулі.

Може і на вході в будинок.

Просто ослаб провід.

Перш за все хай дивиться електрик на місці.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проблема не лише в моєму будинку, а по всій нашій вулиці. Електрик і голова кооперативу десятою дорогою обходить її. На дзвінки з "засвічених" номерів не відповідають.. Стараються нікому з мешканців на очі не потрапляти. В сусіда-пенсіонера вже накрився холодильник і телевізор. По його словах, голова кооперативу сказав, цитую: " це ваші проблеми, що не поставили стабілізатор. А ваші сусіди розумніші - поставили. Що з вами робить - я незнаю. якщо є ідеї - пропонуйте. Нема ідей - допобачення.". 

Кабеля вже другий рік поступово міняють на масиві з радянських оголених, на сучасні - СІП. Але це на дальних лініях. Можливо, це також впливає на надмірну напругу в нас. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, Nokian сказано:

Проблема швидше за все в нулі.

Може і на вході в будинок.

Просто ослаб провід.

Перш за все хай дивиться електрик на місці.

 

 

якби в нулі - напруга була би меншою, просідала при навантаженні

а у автора навпаки зависока

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, flashmax сказано:

якби в нулі - напруга була би меншою, просідала при навантаженні

а у автора навпаки зависока

ти неправий. Можу порадити лише почитати на цю тему, бо ліньки тут лікбез строчити

 

4 годин тому, KILLER сказано:

Проблема не лише в моєму будинку, а по всій нашій вулиці. Електрик і голова кооперативу десятою дорогою обходить її. На дзвінки з "засвічених" номерів не відповідають.. Стараються нікому з мешканців на очі не потрапляти. В сусіда-пенсіонера вже накрився холодильник і телевізор. По його словах, голова кооперативу сказав, цитую: " це ваші проблеми, що не поставили стабілізатор. А ваші сусіди розумніші - поставили. Що з вами робить - я незнаю. якщо є ідеї - пропонуйте. Нема ідей - допобачення.". 

це підтверджує мою теорію

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

46 хвилин тому, jack74 сказано:

ти неправий. Можу порадити лише почитати на цю тему, бо ліньки тут лікбез строчити

 

 

 

так неправий, обрив нуля теж може спровокувати перекіс фаз, і напруга підстрибне на менш навантажених фазах

(але про це я писав раніше)

без огляду на місці - пусті балачки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, Alex S сказано:

То де такі страсті який масив?

Струмівка

 

11 хвилин тому, flashmax сказано:

 

так неправий, обрив нуля теж може спровокувати перекіс фаз, і напруга підстрибне на менш навантажених фазах

(але про це я писав раніше)

без огляду на місці - пусті балачки

найвищі показники в сиру і дощову погоду

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, KILLER сказал:

Електрик і голова кооперативу десятою дорогою обходить її. На дзвінки з "засвічених" номерів не відповідають.. Стараються нікому з мешканців на очі не потрапляти. ... голова кооперативу сказав, цитую: " це ваші проблеми, що не поставили стабілізатор. А ваші сусіди розумніші - поставили. Що з вами робить - я незнаю. якщо є ідеї - пропонуйте. Нема ідей - допобачення.". 

Гнати такого голову сраною мітлою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скоріш за все в нулі проблема, але треба дивитись. Якщо в ТС немає заземлення, можна спробувати завалити якийсь штирь в землю, приєднати до нуля і глянути що буде.

Спойлер

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та в мене вийшло подвійне заземлення. Спочатку був підключений і заземлений розподільчий щит будинку. А потім побудував гараж, повісив там стабілізатор і перекинув підключення вже через нього з окремим заземленням стабілізатора.

По всій  вулиці лише однофазове підключення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 хвилин тому, Alex S сказано:

 та не вкумекаю чого це в мене на дачі лампочки так швидко почали перегорати....

В мене вже при 245В світодіодні накриваються.

В 2016р. на ринку купив 20 ламп. До кінця того року поміняв 18 по гарантії. ))) Продавець вдогонку сказав щоб я більш не приходив)

За останні два тижні найнижча напруга на вході - 265В. Добре, що стабілізатор понижує. Без нього був би повний пздць.  Але тепер навіть він не справляється, через день вирубає підключення. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ціла вулиця на одній фазі,  і у всіх синхронно піднята напруга приблизно до подібного рівня (якщо міряти одночасно),  і водночас існує інша вулиця,  де у всіх синхронно просадка напруги,  то 99%, що якраз в нулі і проблема,  в точці,  де фази розходяться. Друга лінія стабільно більш навантажена,  тому і просадка там,  а рівень відхилення залежить від перекосу в навантаженнях між фазами. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні особисто заміряв в сусідів, напруга була аналогічна моїй - 285В. Реакція стабілізатора:

IMG_20190327_222659.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, KILLER сказано:

По всій  вулиці лише однофазове підключення.

Я не можу зрозуміти, як той горе-електрик умудрився на виході трансформатора напругу підняти, це ж не ЛАТР :sm128:. Скоріш за все з 10 кВ на 0,4 кВ трансформатор. Може там нуля нормального немає і тоді буде перекос фаз. Пропоную прийти з нормальним електриком, взяти того липездрика за я... і подивитись, що робиться на трансформаторі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 хвилин тому, Zhеny@ сказано:

Навіть на цих великих трансформаторах 10/0,4кВ є регулятор який змінює кількість витків обмотки 0,4кВ даючи можливість цим самим регулювати напругу, якщо наприклад довга лінія і вкінці лінії низька напруга то на трансформаторі накручують напругу побільше.

Вроді як максимум 15% (хоча можу помилятись)

Знайшов перший, який попав на очі (http://e-lektra.com.ua/katalog-materialov/elektrotekhnicheskaya-produktsiya/1055/103/transformatory-transformatornye-podstantsii/transformatory-maslyanye-tm/tm-10-transformator-tm-10-10-0-4-tm-10-6-0-4-1048-1049-1050-1051-1052-1053-1054-buy)

Регулирование напряжения осуществляется в диапазоне до ±5% на полностью отключенном трансформаторе переключением ответвлений обмотки ВН ступенями по 2,5%.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, sasha2008lk сказано:

Я не можу зрозуміти, як той горе-електрик умудрився на виході трансформатора напругу підняти, це ж не ЛАТР :sm128:.

це не підняття напруги на виході трансформатора, це перекос фаз. Ти ж, сподіваюсь, в курсі, що напруга між фазами 380 вольт, а не 220?

ЧÑо Ñакое пеÑÐµÐºÐ¾Ñ Ñаз Ð§Ñо Ñакое пеÑÐµÐºÐ¾Ñ Ñаз

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 хвилин тому, jack74 сказано:

Ти ж, сподіваюсь, в курсі, що напруга між фазами 380 вольт, а не 220?

Та не може бути ))) (Uл = 3Uф) Якщо нуль на землі це не так відчутно, тому я і пропонував вище:

18 годин тому, sasha2008lk сказано:

Якщо в ТС немає заземлення, можна спробувати завалити якийсь штирь в землю, приєднати до нуля і глянути що буде.

Або поміряти напругу між землею і фазою. Якби три фази заходило в будинок було б простіше. 

Що там гадати, треба дивитись на місці. Як кажуть: "В мене всі екстрасенси в відпустці, тому діагностику поломки вашої техніки по телефону виконати не можу" )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, sasha2008lk сказано:
3 годин тому, jack74 сказано:
6 годин тому, sasha2008lk сказано:

Я не можу зрозуміти, як той горе-електрик умудрився на виході трансформатора напругу підняти, це ж не ЛАТР :sm128:.

це не підняття напруги на виході трансформатора, це перекос фаз. Ти ж, сподіваюсь, в курсі, що напруга між фазами 380 вольт, а не 220?

Та не може бути )))

не зрозумів, то над ким ти посміхнувся? ;)

ти писав:

6 годин тому, sasha2008lk сказано:

Я не можу зрозуміти, як той горе-електрик умудрився на виході трансформатора напругу підняти, це ж не ЛАТР :sm128:. Скоріш за все з 10 кВ на 0,4 кВ трансформатор.

і відразу ж пишеш текст

6 годин тому, sasha2008lk сказано:

Може там нуля нормального немає і тоді буде перекос фаз.

і наступний твій пост далі тулиш про трансформатори, що дозволяють підняття напруги,

що показує, що ти так і не розумієш суті перекосу фаз і звідки може взятись підняття напруги :) 

 

3 годин тому, sasha2008lk сказано:

Якщо нуль на землі це не так відчутно

це я не зрозумів, хоча три рази перечитав... "Відчутно" - це як? Чим? Рукою? Холодильником? Вольтметром? Нуль на землі ДЕ? Нуль і є на землі... короче, я ніпонял...

 

3 годин тому, sasha2008lk сказано:

тому я і пропонував вище:

21 годин тому, sasha2008lk сказано:

Якщо в ТС немає заземлення, можна спробувати завалити якийсь штирь в землю, приєднати до нуля і глянути що буде.

Або поміряти напругу між землею і фазою. Якби три фази заходило в будинок було б простіше. 

ок. Ну показало 175в - що це значить? Чи показало ті ж самі 285в - а це що значить? Ти малюнки мною скопіпащені взагалі подивився???

 

Короче, якщо дійсно зайнятись локалізацією причини, то так, потрібен справжній електрик - не той, що розетки по хатах халтурить, а той, що має відповідну освіту і розуміє всю фізику. Потрібно спочатку розібратися з трансформатором - якщо він видає справжні нормовані вольтажі, то тоді перевіряти якість заземлення нульовика - проміряти як положено, омметром для заземлень. Не тестером за 100 чи навіть 500 гривень, а саме вимірювачем заземлення (маю такого, якшо шо)

Тоді проміряти спади напруг до початку лінії, перехідний опір. А тоді, думаю, картина вималюється, і стане ясно, що далі робити

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, jack74 сказано:

це я не зрозумів, хоча три рази перечитав... "Відчутно" - це як? Чим? Рукою? Холодильником? Вольтметром? Нуль на землі ДЕ? Нуль і є на землі... короче, я ніпонял...

Яка відмінність між зануленням і заземленням Ви надіюсь розумієте. Так от, якщо стати навіть самим конченим вольтметром між нульом і фазою, дати якесь навантаження (утюг, фен, холодильник, включити баньку і т.п.), приєднати заземлення до нульового провода, буде видно ("відчутно") по показах вольтметра в чому причина. Варіанта тільки два: 1) немає нормального нуля (перекос фаз), якщо напруга впаде хоч на пару вольт; 2) йолоп-електрик дійсно підняв напругу на трансформаторі. Перший варіант 95%, другий 5%, третій ХЗ (треба дивитись) 50%)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Написали і подали колективне  Звернення.pdf:0136:.  Безрезультатно.

Звертатись до суду? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...