Перейти до змісту

Порада щодо Wi-Fi на дві квартири


Рекомендовані повідомлення

Доброго дня,

Порадьте, будь ласка в якому місці і який розмістити модем, щоб Wi-Fi був доступний у всіх кімнатах. Між квартирами (кожна приблизно по 45 кв) йде товста несуча стіна з цегли. Червона пляма це наявний кабель інтернету. Дякую за поради.

46.PNG

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ставте по центру обох квартир, цегла сигнал майже не глушить, а от залізобетон глушить, а саме арматура яка в ньому є.

46.PNG.d12992c5726ade54c7270ac7c3d125c6.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

максимально по центру. вай фай сигнал глушить все. я б не сказав що цегляна стіна буде "майже прозора".

є хороша брошура від ТП-лінка, але зараз не можу знайти. є тільки скріншот останньої сторінки 

router-TP-Link.jpg

також треба пам'ятати шо швидкість мережі буде обмежена найповільнішим підключеним пристроєм. тобто якщо в сусіда буде допотопний смарт стандарту Wi-Fi b/g в дальньому кутку квартири, а у вас сучасний n чи ас, то вам не бачити швидкостей 100-300 мбіт навіть в метрі від роутера. щодо іншого - то порадити нічого не можна, бо як бачите  дуже багато невідомих - яку треба кількість портів, скільки діапазонів, 100 чи 1000 мбіт, простий n чи наворочений ас, бажаєте розкошелитись на MIMO чи хватить простого одноантенного.... і т п інші плюшки.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, laser сказал:

також треба пам'ятати шо швидкість мережі буде обмежена найповільнішим підключеним пристроєм. тобто якщо в сусіда буде допотопний смарт стандарту Wi-Fi b/g в дальньому кутку квартири, а у вас сучасний n чи ас, то вам не бачити швидкостей 100-300 мбіт навіть в метрі від роутера. щодо іншого - то порадити нічого не можна, бо як бачите  дуже багато невідомих - яку треба кількість портів, скільки діапазонів, 100 чи 1000 мбіт, простий n чи наворочений ас, бажаєте розкошелитись на MIMO чи хватить простого одноантенного.... і т п інші плюшки.

Вперше про таке чую. Є який-небудь лінк почитати по темі для загального розвитку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

https://phocs.ru/the-actual-connection-speed-used-in-wifi-technology-connection-speed-when-using-adsl-technology/

Цитувати

реальная скорость передачи зависит и от структуры беспроводной сети. Так, если все клиенты сети используют один и тот же протокол, например 802.11g, то сеть является гомогенной и скорость передачи данных в ней выше, чем в смешанной сети, где имеются клиенты как 802.11g, так и 802.11b. Дело в том, что клиенты 802.11b «не слышат» клиентов 802.11g, которые применяют OFDM-кодирование. Поэтому с целью обеспечения совместного доступа к среде передачи данных клиентов, использующих различные типы модуляции, в подобных смешанных сетях точки доступа должны отрабатывать определенный механизм защиты. В результате применения механизмов защиты в смешанных сетях реальная скорость передачи становится еще меньше.

Спойлер

 

image.png.c7b215e06ebe2be4e55b3d619f91c939.png

image.thumb.png.0d5a46a34ee1e4c7761066cd6dafd63d.png

 

звичайно для n i ac роутерів там буде трохи по іншому, але тенденція аналогічна. 

я в себе це замітив, коли смартфони десь далеко через поверхи лежать від роутера, то ноут конект більше 50-60 мбіт не може зробити, навіть коли сигнал 100% від роутера. а коли телефони перенести поближче до роутера, чи вимкнути від мережі, то на 2,4 гіга ноут тримає конект 150 мбіт, не менше....

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можна також купити другий роутер і налаштувати його в режим підсилення сигналу. Я так і зробив, в сусіда тепер сигнал супер (панельний будинок, стіни залізобетон).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за відповіді.

загалом то все одна квартира буде в майбутньому, і зараз стоїть питання куди винести модем та розетку під нього. Я так розумію, ліпше модем ставити по центру несучої стіни? Щодо модема, чи в даному випадку кількість антен в модемі якось впливатимуть на якість сигналу ? Чи на які характеристики потрібно звернути в першу чергу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 часов назад, laser сказал:

https://phocs.ru/the-actual-connection-speed-used-in-wifi-technology-connection-speed-when-using-adsl-technology/

 

звичайно для n i ac роутерів там буде трохи по іншому, але тенденція аналогічна. 

я в себе це замітив, коли смартфони десь далеко через поверхи лежать від роутера, то ноут конект більше 50-60 мбіт не може зробити, навіть коли сигнал 100% від роутера. а коли телефони перенести поближче до роутера, чи вимкнути від мережі, то на 2,4 гіга ноут тримає конект 150 мбіт, не менше....

от ви написали ніби розумну річ, але не вчитались в деталі .... "ваша теорія" працює тільки якщо пристрої взаємодіють між собою  ... а якщо кожен просто бере інет - він його отримує в залежності від свого стандарту і швидкості (відповідно і перешкод і т.д.) ... інакше ні одна мережа би взагалі не працювала нормально .. приклад - люба мережа де є багато пристроїв .. сходіть зі старим телефоном і "покладіть мережу", якщо дотримуватись наведеної вами теорії ...

те що у вас дома так - потрібно дивитись що не так налаштовано або як ви тестували .. банально може бути роутер не доналаштований ... нюансів багато ..

 

а по темі - візьміть норм роутер (наприклад MikroTik hAP ac (RB962UiGS-5HacT2HnT) або MikroTik RB952Ui-5ac2nD... один раз налаштували і забули...) і буде все норм ;)

Змінено користувачем dj_design
  • +1 2
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо буде суттєве падіння швидкості wifi в якійсь точці квартир - можете розглянути варіант ще одного роутера (як уже радили вище для підсилення сигналу) або одно- чи дводіпазанного (виходячи з ваших потреб) підсилювача безпровідного сигналу. Я наприклад використовую ось такий TP-Link RE210. Він мені дав можливість без штроблення стін і зйому плінтусів отримати на компі швидкість інету 95/95 Мбіт. Роутер TP-Link Archer АС1200 в коридорі, комп через дві цегляні стіни на відстані 6 метрів від нього підєднаний до мережі через TP-Link RE210. Інтернет 100 Мбітний від Київстара.

 

Змінено користувачем Valentin_Ok
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Додам ще варіант просканувати сусідні мережі з метою виявлення найменш забитого каналу. Мені свого часу суттєво помогло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ТС не проти, запитаю я ще тут. Може хто знає що бюджетне буде адекватно працювати в режимі підсилювача сигналу. Потрібно в селі від брата брати сигнал і роздавати в матері. Відстань метрів 100 з мінімальними перешкодами. Брав дешевий vinga з заявленою можливістю підсилювача. Дуже довго мучився, настроїв. Через паро днів його вимкнули, а десь через годину він вже хотів працювати сам в цьому режимі. Пробував віддалено налаштувати але чи роутеру що сталось, чи сестра десь не правильно виконувала мої вказівки... До пк він не підключився вже. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо планується використовувати пари ТД+репітер. рекомендую брати однакові моделі, або як мінімум однієї фірми.

використання пристроїв різних виробників і різних років випуску грозить постійними відвалюваннями, глюками і т п.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вставлю своїх 5ть копійок:

- якщо ще не закінчений ремонт або закінчений але ще не встановлені меблі - проклади по квартирах виту пару, хоча б до місць де планується ТВ або комп, бо ФіВі то добре для ФБ в телефоні для чогось стабільнішого кабель наше все (на Гігабітній мережі приємно працювати)

або хоча б  між квартирами кинь кабель

тоді можна буде ПоверЛайн використати якщо з ВіФі все буде погано

- якщо ФіВі і крапка - то бери дорожчий роутер на 2.4ГГц + 5ГГц, на 5ГГц і швидкість більша і ефір не такий зашумлений, але менша проникність

репітер то не варіант, ІМХО, швидкість в 2 рази падає

 

 

 

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
On 29.12.2018 at 08:58, laser сказано:

є хороша брошура від ТП-лінка, але зараз не можу знайти. 

під час прибирання випадково найшов =)

1.thumb.jpg.66128693dda0694b50125e91f0bad976.jpg2.thumb.jpg.8b697b6c5488e4a48606643dd84282ca.jpg3.thumb.jpg.3e300cdc90a21379801105fa4d94fe85.jpg

  • Дякую! 1
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 29.12.2018 в 10:18, nickel сказал:

Вперше про таке чую. Є який-небудь лінк почитати по темі для загального розвитку?

 

https://habr.com/company/comptek/blog/427575/ 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 року потому...

Порадьте чому не виходить настроїти міст. У сусіда TL-WR840N , в мене біля вікна ловить його інтернет. Роблю на TL-WR841N. Ставлю однакові канали. В нього IP 192.168.0.1, в себе ставлю 192.168.0.2. Включаю режим WDS, стан WDS міняється по кругу :  Скан…  , Иниц...  , Ассоц...  .   Відключав DHCP і включав з шлюзом 192.168.0.1.  Відключав WPS на обох маршрутизаторах. 

Якщо зловити інтернет ноутом і включити точку доступу то на другому ноуті і на смартах є інтернет, а на телевізорі не настроюється. Так само смартфоном можна роздавати.

Може Mac адресу мого роутера треба вписати в той роутер. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

53 хвилин тому, deluxkangoo сказано:

Може Mac адресу мого роутера треба вписати в той роутер. 

в іншому роутері мак адреса, канали і тп повинні самі підтягнутися після сканування , вибору головного роутера і введення паролю. Скинь другий роутер на заводські спробуй все спочатку на ньому, головний не чіпай. Я робив на tendaх таке, міст/репітер трохи є різниця

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, deluxkangoo сказано:

Порадьте чому не виходить настроїти міст. У сусіда TL-WR840N , в мене біля вікна ловить його інтернет. Роблю на TL-WR841N. Ставлю однакові канали. В нього IP 192.168.0.1, в себе ставлю 192.168.0.2. Включаю режим WDS, стан WDS міняється по кругу :  Скан…  , Иниц...  , Ассоц...  .   Відключав DHCP і включав з шлюзом 192.168.0.1.  Відключав WPS на обох маршрутизаторах. 

Якщо зловити інтернет ноутом і включити точку доступу то на другому ноуті і на смартах є інтернет, а на телевізорі не настроюється. Так само смартфоном можна роздавати.

Може Mac адресу мого роутера треба вписати в той роутер. 

вищеописана схема працює лише у режимі, коли твій роутер вміє репітер. І буде працювати у режимі прийому.

Ці 2 роутера по віфі вміють роздавати, а не ловити.

 

Тут є інструкція як це зробити. Хоча я б таким не грався.  Не стабільно.

Не пошкодуй 800-1000 грн і купи правильне обладнання

Воно стріляє Віфі до 3км.  Ловити його можуть навіть телефони.

А пара таких - вміє  Стрільнув - прийняв.  Той, що прийняв, вміє віддати куди скажеш.

Фактично зробиш мережу.  В мене в 2-х віддалених офісах таке є. Є цех, за 350м від офіса. І там нада щоб в компа був інет.

Дроти тягнути - не варіант.  Вихід знайшовся.  Це правильне рішення.

 

Але якщо є бажання поколхозити - вперед.

 

Можеш купити 2 точки б.в. ubiquity на ОЛХ.  Щоб 30-50-100Мбіт вміли стреляти.

Вони не дорогі.

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, charlie сказал:

в іншому роутері мак адреса, канали і тп повинні самі підтягнутися після сканування , вибору головного роутера і введення паролю. Скинь другий роутер на заводські спробуй все спочатку на ньому, головний не чіпай. Я робив на tendaх таке, міст/репітер трохи є різниця

скидав на заводьскі настройки і робив все спочатку - результат не змінився

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Zheny@ сказал:

вищеописана схема працює лише у режимі, коли твій роутер вміє репітер. І буде працювати у режимі прийому.

Ці 2 роутера по віфі вміють роздавати, а не ловити.

 

ну там же є режим WDS.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, deluxkangoo сказано:

ну там же є режим WDS.

і що?

Все так робив як в інструкції?

Передивися. Підозрюю, що щось упустив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Zheny@ сказал:

і що?

Все так робив як в інструкції?

Передивися. Підозрюю, що щось упустив.

все так і 2 рази

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...