Перейти до змісту

Коли українцям слід святкувати


Рекомендовані повідомлення

Ви це скажіть тим дідусям і бабусям, які життя прожили. Скажіть, що вони прожили його неправильно. Скажіть, що тепер ми живемо "по-новому" і святкувати будемо також по-новому... Тим дідусям і бабусям, які і святкувати не мають за що.

 

Змінено користувачем Dorothy
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

   Всім доброго дня. З Вашого дозволу своїх 5 копійок. Мій покійний батько розказував мені що він народився за один тиждень до Різдва. Так казали йому його батьки,а мої дідусь і бабуся. В паспорті було написано 18.12.1918р. Але якщо за тиждень до то мало бути 1-січня. Зацікавившись тим питанням я вирішив вияснити дату народження (всеж таки батько). Так от в "церковній книзі" одного з храмів теперішнього московського патріархату я знайшов запис про народження саме 18 грудня. Але тоді ще не було ні УПЦ КП ні УПЦ МП. І за яким календарем ішло літочислення в тодішній церкві???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

 

Ви це скажіть тим дідусям і бабусям, які життя прожили. Скажіть, що вони прожили його неправильно. Скажіть, що тепер ми живемо "по-новому" і святкувати будемо також по-новому...

Хай дідусі і бабусі святкують коли хочуть, а Українська держава і Українська церква мають переходити до цивілізованого буття.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ісус Христос з тебе прифігіває. Два рази народжений, два рази вбитий і воскреслий? Ти вважаєш це нормальним? І це в межах єдиного хритиянського світу в якому заточилась одна московська потвора? Патріарх Константинопольський перший серед рівних, святкував Різдво сьогодні! Ми святкуватимемо разом з казахами, киргизами і кацапами - афігенним праваславним світом. Навіть в Білорусії  два вихідних, прикиньте: 25грудня і 7 січня.

Особисто для мене, Різдво завжди асоціювалось з добром, теплом та родинним затишком, а не з казахами, киргизами і кацапами. (Серед них є люди також, до речі.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дороті, конкретно ви проти перенесення на 25 грудня, чи за, чи вам все одно? Бо з ваших постів я нічого не розумію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Порівняно недавно в Росії зарубали сокирою Олександра Меня - священика, який був дуже небезпечний, він вчив любити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можете аргументувати? Свої аргументи за перенесення я вже виклав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Українська церква мають переходити до цивілізованого буття.

УПЦ КП (як і УАПЦ) для початку мала б розібратися із своїм неврегульованим канонічним статусом і домогтися визнання у Вселенському Православ'ї.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так рпц ж не дає, вже давно все б вирішили з Константинополем. Чи ти іздіваєшся?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви це скажіть тим дідусям і бабусям, які життя прожили. Скажіть, що вони прожили його неправильно. Скажіть, що тепер ми живемо "по-новому" і святкувати будемо також по-новому... Тим дідусям і бабусям, які і святкувати не мають за що.

а тим дідусям й бабусям сталіністам, які й зараз цьому душегубу поклоняются, теж нічого говорити не треба ? Що вони прожили життя неправильно ? А тим, що ікону путіна цілують ? Все нормально? Вони теж не мають святкувати за що, тим не меньше поклоняются тим, хто в них це забрав

Змінено користувачем MANJAK11
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можете аргументувати? Свої аргументи за перенесення я вже виклав.

Вважаю, що існують певні традиції, яких варто дотримуватись. Давайте ще, може, від мови відмовимось, від культури. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Норм буде .

25 грудня  -- Різдво

1 січня -- НР

7 січня -- Старе Різдво

14 січня ---  старий  НР

 

:D

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Можете аргументувати? Свої аргументи за перенесення я вже виклав.

Вважаю, що існують певні традиції, яких варто дотримуватись. Давайте ще, може, від мови відмовимось, від культури. 

 

 

Якщо сліпо слідувати традиціям і не вникати,що за ними стоїть,то з мавпи таки не вийшло людини.Бо людина спроможна отримувати знання,думати і робити висновки.А мавпа тільки перекривляти.

   Випадок з власного життя.Зустріч з товаришем:

Я:- Привіт.

Товариш: -Привіт.З святом!

- Дякую,а з яким?

- Сьогодні ж Михайла!

- А хто це?

- Хммм....Мабуть якийсь святий чи мученик.

- Ти впевнений?

-Ну,по любому якесь відношення до церкви має,бо ж то церковне свято.І яка різниця хто він був? Раз всі святкують,то значить свято.Традиція така.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

zaHARE, то й святкуйте собі 25 грудня - я ж нічого не маю проти. 

 

Я Вам страшну річ скажу - я святкую навесні і влітку.)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дата празднования Рождества - это всего лишь часть иерархии, которая связана с церковными событиями. Если кто хоть чуток разбирается в церковной жизни, тот знает, что по церковному календарю новый год наступает 1 (14) сентября. Начало и конец года в церкви связаны с Рождеством и Успением Пресвятой Богородицы. Да и вообще на Руси существовало несколько разных календарных стилей. Так что Россия тут ни при чем, есть свои церковные правила, которые уже соблюдаются много сот лет и все это сместить не так просто. Можно конечно сделать как в Греческой православной церкви, которая сместила рождественский период вместе с постом к общепринятому календарю, но в любом случае это решать не политикам. Церковными вопросами пусть занимается Церковь!

По этому ответ на вопрос в заглавие темы прост. Если вы считаете себя православным человеком, украинцем и потомком доблестных козаков, празднуйте Рождество в тот день, в который Его отмечает Православная Церковь! А остальное от лукавого.

  • +1 2
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Різдво має бути до Нового року. Я за офіційне перенесення святкування на 25 грудня. Вважаю це правильним не лише для українців.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

 

Церковными вопросами пусть занимается Церковь!

Якщо ви настільки круто воцерковльонні, то мали б знати що церква - це люди, віряни, а не кірюхи-каділаки і т.д. Те що починав Христос і що називається Християнством, має стільки ж спільного з московським патріархатом, як правосуддя і українська судова система: набір правил, законів, канонів, закутаних в єпітрахілі, ризи, обкладені свічками, невідомими ритуалами, які як недивно не вчать любові. Просто, Адеон, як показує Свята Реальність, людині легше понабивати сотні поклонів, стерти в мозолях колінка, відкупитися тисячою баксів "нацеркву", тільки щоб продовжувати вже на правах просвітленого ненавидіти свого ближнього. Просто для цього потрібно трохи виходити з релігійної прострації і дивитись на світ не через пєлєну традицій, обрядів - яких напхано рівно стільки, щоб адепт повністю втратив здатність розуміти суть речей.

Символічно що головна підтримка "традиційності" йде російською мовою, і або через призму московського патріархату. Вас я ні в чому переконувати не збираюсь. Ні підтримка вашим патріархатом Януковича, ні підтримка ворога, який почав першу в історії нашої незалежності  війну, вас нічому не навчила і не навчить. Така вже людська природа. Рятуйте свої душі, в традиціях і канонах. Це прекрасно насправді.

Для всіх інших потрібно дати альтернативу - повністю аналогічні вихідні на дату точного календарного народження Ісуса Христа, якщо ми християни звісно і нам справді важливе його народження. Думаю тут надважливою є роль предстоятелів УГКЦ і УПЦ КП. Це однозначно буде сильний крок - повне обрізання сіток з москвою. УПЦ КП зможе тоді на зовсім інших позиціях говорити з Варфоломієм, святкуючи Різдво одночасно з Константинополем, звідки і пішло наше православне християнство. А УГКЦ зміцнить свої позиції в Ватикані, показуючи що дійсно доросла до потужної і впливової церкви.

Так, ми є поділені, різні, але ми вибрали нашу дорогу - це дорога на Захід. Мільйони людей які прикриваючись церковністю, канонічністю, російськомовністю будуть нас тягнути на Схід, незважаючи на війну, на тисячі трупів, на тисячі дітей-сиріт, на зруйновану країні. Це їхня світоглядна програма, їх шлях до спасіння, який їм дуже гарно подала російська церковно-політична пропагандиська програма. Ми мусимо їм усміхнутись, вислухати, подати руку, похитати головою і йти на Захід. Йти до нашого спасіння. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, лично я считаю, что спасения нужно искать не на Западе и не на Востоке, ровно так же как не на Юге и или на Севере. Верующий человек ищет спасение там где он есть в данный момент, среди всех тех людей, которые его окружают, не зависимо от конфессии и вероисповедания. Приведу маленький пример. В Арабских Эмиратах, неподалеку города Дубай, в мусульманской стране, где эта религия является основой государственности, находится огромный православный собор, который был построен шейхом, на его личной земле за его личные деньги и взят на полное государственное содержание на ровне с мечетями. И это все ради тех людей из славянских стран, которые приехали туда жить и работать. Нам нужно научится любить друг-друга! А определение даты празднования того или иного праздника, это вопрос второстепенный, тем более что точной даты Рождества никому не известно, потому что Евангелия ни одним словом не упоминают о дате рождения Христа. Есть даже мнения, что ранние христиане этот праздник вообще не отмечали.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


й был построен шейхом, на его личной земле за его личные деньги и взят на полное государственное содержание на ровне с мечетями

бо шейх розуміє, що Бог один (не О́дин), тільки називаємо ми його по різному. Можливо і уявляємо по різному.

Хоча ще більше він розуміє, що це політика. І без залучення невірних-православних, їхня нафта так би і залишилася в землі! І вони б і далі дрючили в стойлі верблюдів і будували будинки із іхнього гівна! І тому потрібно рахувати із тими невірними-розумними, які вчать уму-разуму. Вчать як правильно шукати і добувати нафту. Будувати і т.д.

 


тем более что точной даты Рождества никому не известно,

 

Суть не в тому, друже, про точність дати не говорять (хоча якщо дочитатися, то вона співпадає із датою зимового рівнодення, але то таке..)  Мова про те, що якщо вже прийнято літочислення міряти від РХ. То чому спочатку у нас настає Новий рік, а лише потім народжується Христос.

Якось дивно виходить.

А як розуміти Старий Новий рік? Новий рік за старим стилем! Яким стилем? Його ще за Царя відмінили. 100 років пройшло. Про що ми говоримо?

 

Суть в тому щоб стати як всі. Якщо Різдво в усіх в один день - то в один день. Як і Новий рік. І Пасха і все решта.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Навіть поясню чому Дід Мороз краще за Санту.

 

1. В нього є внучка, отже й мали б бути й діти - санта з ельфами живе, чи то гномами

2. Не лазить по хатам через димохід

3. Здоровий - не носить окуляри

4. Зі всякими там ельфами та гномами не водиться - а то Санті допомагають якісь ельфи

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, українським діткам значно більше сподобається спочатку отримати подарунки від Миколая, а пізніше і від Діда Мороза. :)

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...