Перейти до змісту

Ікона "Віднайдення загиблих та пропавших безвісти", Білівський монастир


ODZER

Рекомендовані повідомлення

Нещодавно вдалось побувати в Білівському монастирі (с. Білівські хутори, 10 км на південь від Клєваня).

Заїхав туди під час велопоходу . Автобусом туди можна дістатись лише з Рівного, та й то , рейс лише двічі на день.

Враження від відвідування цього місця в мене були сильні - енергетика цього монастиря надзвичайна.

В наш непростий час комусь ця інформація може знадобитись.

В монастирі є чудотворна ікона, яка допомагає знайти безвісти пропавших. Віряни замовляють в монастирі молебен, і згодом, якимось чином, приходить звістка про зникшу безвісти людину, або , принаймі, знаходять тіло померлої зниклої людини. Мені там розповіли немало подібних історій

Трохи інфо про цей монастир:

http://archive.visny...dyvytysya-kino/

http://istvolyn.info...99:---&catid=25

https://vk.com/album-6155914_105793319

Мої фото

post-6657-0-16701400-1433152300_thumb.jp post-6657-0-00451100-1433152081_thumb.jp post-6657-0-92269200-1433152318_thumb.jp post-6657-0-83502200-1433152337_thumb.jp post-6657-0-17888000-1433152359_thumb.jp post-6657-0-23413200-1433152380_thumb.jp post-6657-0-69343900-1433152399_thumb.jp post-6657-0-37079800-1433152423_thumb.jp

Вперше побачив хрест -фігуру (поширені у нас на Поліссі) з цікавим знаком внизу. Зазвичай, на хрестах-фігурах є різні знаки страстей Христових, обценьки, молоток, спис, губка на списі, драбинка і т.д.

А тут внизу видно табличку з 30-ю серебрениками.

post-6657-0-53438700-1433152287_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ікона робить чудо? Їй поклонитися? Їй помолитися? А як же заповідь "Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, ..."?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ікона робить чудо? Їй поклонитися? Їй помолитися? А як же заповідь "Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, ..."?

теж весь час мучить це питання стосовно поєднання всіляких ікон й цієї заповіді

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та я скільки не шукав, так і не знайшов внятного пояснення (чи правильніше, внятної відмазки наших попів та батюшок)...

А весь час знаходив типу як зара навскидку

Другою заповіддю Господь Бог забороняє ідолопоклонство, тобто забороняє робити собі для шанування кумирів або ідолів, або шанувати подобу чи зображення того, що ми бачимо на небі (Сонця, Місяця, зірок), і що знаходиться на землі (рослин, тварин, людей), або знаходиться у водах (риб).

Із забороною поклонятися кумирам та ідолам ніяк не можна плутати поклоніння святим іконам та мощам, за що часто східній (православна церква) і західній церкві (греко-католицька церква) дорікають протестанти і різні секти.

Шануючи святі ікони, ми не вважаємо їх богами або кумирами, вони для нас тільки зображення, образ Бога, або ангелів, або святих. Слово «ікона» грецьке і означає «образ». Поклоняючись іконі і молячись перед іконою, ми молимося не матеріальній іконі (тобто фарбі, дереву або металу), а тому, хто на ній зображений.

Святі ікони дані нам для побожного спомину про справи Божі і святих Його, для побожного піднесення думок наших до Бога і Його святих.

Іншими словами це звучить: "воно так, бо я так кажу! Ідоли - то єдне, а Ікона - то совсєм друге!" А якщо навіть вірити цьому поясненню, то слова "ми молимося не матеріальній іконі (тобто фарбі, дереву або металу), а тому, хто на ній зображений" теж заперечують можливість існування "чудотворних ікон"...

Пояснення я вбачаю лише одне - що комусь це вигідно. Комусь - це, зрозуміло, попам. Та й ікони, на мою думку, з'явились теж завдяки їхнім старання, бо потрібно ж було видумувати, на що збирати пожертви в пастви...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ікона робить чудо? Їй поклонитися? Їй помолитися? А як же заповідь "Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, ..."?

теж весь час мучить це питання стосовно поєднання всіляких ікон й цієї заповіді

Маю кілька пояснень:

1. Якщо згадати дохристиянскі часи,то була наступна концепція- Існує Бог(єдиний і головний) та існують напівбоги,які відповідають за різні напрямки(дощ,світила,вітер,врожай,здоровля тощо).Наприклад в слов'ян головним був Род,за вітер відповідав Стрибог,Перун покровитель блискавок та воїнів.Відповідно потребам люди й вклонялись тому чи іншому напівбогові.Треба дощу-вклоняються Перуну,треба збільшити кількість домашніх тварин чи щоб хвороби не брали-Велесу,щоб був гарний врожай-вклоняються Дажбогу(для украінців-гречкосіїв він був найулюбленішим).Схоже існує у ведичній традиції і сьогодні,а на нашій території також існувала ведична культура..Для наших предків важливий був персоналізм.Коли прийшло християнство,то виникла потреба замінити і витіснити язичницьких богів.Відповідно їх замінили святими,які відповідали,аналогічно богам,за якісь напрямки.Велеса замінив Святий Влас,Ярила замінив Георгій Переможець і т.д.

2. Навіть в звичайному житті існують люди,які нас надихають своїм прикладом в тій чи іншій сфері діяльності.Так, майже у кожного хлопця,який займається спортом в кімнаті на стіні висить постер його кумира,на якого він орієнтується і про якого знає геть усе.Часом опускаються руки,втрачаєш бажання тренуватись,але приклад кумира дає наснаги,надихає рухатись вперед.

Так і в духовному житті.Не всім дано відразу усвідомити Бога.Для когось потрібно йти важким шляхом,падаючи і піднімаючись знову і знову.Таким в нагоді стають великі святі,іхнє життя і їхній шлях,які привели їх до висот мудрості і духовності. Ми концентруємось на святих,ні їх якостях і самі таким чином очищуємося,стаємо кращі,нам стає легше розуміти духовні знання. Зображення полегшує контактувати з святими.Це,так би мовити,скайп-звязок з чистими душами.Це полегшує концентрацію.Ікони ніяким чином не замінюють Бога,вони як милиці,на які ми спираємось,йдучи до Бога.І коли ми усвідомимо Бога,тоді нам ікони стануть непотрібними.Чистій душі не потрібні милиці,бо вона літає.

Звісно,ми повинні знати все про того,хто зображений на іконі,які якості ми хочемо наслідувати,чи в чому ми просимо допомоги.Якщо це Миколай Чудотворець,то ми цілком можемо очікувати ,що в нас проявиться його любов,милосердя тощо.А якщо це ікона Сталіну,то що доброго,крім ненависті і насилля ми отримаємо?

3. Ікони в нашому світі потрібні,як прояв Божественного чуда,дива.Щоб люди,слабкі духом,укріплювались у вірі своїй.

4. Для кого ікони і свічки єдина перепона на шляху до Бога,то йому підійде іслам.

ЗІ: вчиться бачити головне між другорядним.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

язичництво тісно затесалось у християнство, тому не й не дивина, такий собі "православний вінігрєт"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

zaHARE, ти пояснив зовсім не те, про що запитував я.

Ключове речення було останнє,але...

Ну тоді може ця відповідь тобі підійде?

http://vedmedenko.org.ua/print_statti.php?num=19

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

zaHARE, ну, по-перше, в тому поясненні спираються на непрямий (косвєнний), так би мовити, доказ:

Хіба може Господь-Законодавець, даючи народу Своєму Закон, одразу же і відміняти його? Безумовно ж, ні! Але у цій же книзі , “Вихід”, Бог дає пряму вказівку зробити в скинії заповіту зображення херувимів як у вигляді золотих статуй (на вічку ковчега), так і вишитих образів – власне ікон, на завісі та покривалах скинії (“ікона” – грецькою образ):

“І зробиш віко (кришку) зо щирого золота, – два лікті й пів довжина його, і лікоть і пів ширина його. І зробиш два золоті херувими (“херувим” – означає відання, ангел розуміння істини), – роботою кутою зробиш їх з обох кінців віка. І зроби одного херувима з кінця звідси, а одного херувима з кінця звідти... І будуть ті херувими простягати крила догори, і затінювати своїми крильми над віком, а їхні обличчя – одне до одного; до віка будуть обличчя тих херувимів... ”;

“А скинію зробиш із десяти покривал із суканого вісону, і блакиті, і пурпуру та з червені. Херувими – мистецькою роботою зробиш ти їх... ”; “І зробиш завісу з блакиті, і пурпуру, і червені та з суканого вісону. Мистецькою роботою зробити її, з херувимами” (див. Вихід, 25.17–21; 26.1; 26.31).

тобто, напряму про Ікону як таку мова не йде. Скинія, віко, але не ікона....

Але не в цьому суть! Бо, по-друге, мова в нас йдеться не про ікони взагалі, а про конкретну ікону, яка сама начебто творить чудеса! Конкретно саме ота дощечка (і ніяка інша), конкретно саме ота тканина з саме отим зображенням (і ніякі інші)! І люди в даному випадку линуть щоб поклонитись саме цьому ПРЕДМЕТУ, а не зображеному на ньому! Цього ти, сподіваюсь, не заперечуєш?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ікона лиш символ, і ставитись треба як до символа, а не панацеї від всіх бід.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі , я цю тему створив не для теологічного дискурсу.

Якимось чином , після контакту з цією іконою знаходяться зниклі безвісти.

Як це працює, я не знаю. Можна навести багато прикладів. Саме головне, що це працює і може принести користь.

І людині, яка знайшла свого рідного буде пофіг, чи ікона це канонічно, чи ні. Навіть, якщо це самонавіювання, яке запускає інтуїцію та інші внутрішньо-зовнішні механізми.

Якщо це важливо, то з точки зору сучасної психології цьому феномену теж можна знайти пояснення ( архетипи, синхронії і т.д)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ікона робить чудо? Їй поклонитися? Їй помолитися? А як же заповідь "Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, ..."?

Мабуть маються на увазі не образи святих, а якраз таки все, що на них не схоже. Кам'яні чи дерев'яні стовпи із зображенням ідолів і т.п.

Тут справді сперечатися можна довго.

Навіть ніби то є Євангеліє від самого Ісуса, у якому є фраза на кшталт "розломи камінь, я там є, зачерпни води, я там є", але це ж суперечить усім канонам церкви як такої. Виходить не потрібно нічого і нікого - виключно віра. Вийди в поле - помолися і все правильно зробиш.

Але це не вигідно нікому, і це заборонено.

Щодо ікон і мощів - це існує. Мощі лікують ,якщо притулитися, як і ікони. Ікони плачуть, наука пояснити не може.

Є багато чого осягнути неможливо, і хай воно такою собі тайною і лишиться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мощі лікують ,якщо притулитися, як і ікони.

Імхо, мощі та ікони грають роль плацебо.

Ікони плачуть, наука пояснити не може.

Якщо ми чогось не знаємо, то це не означає, що його немає. Це означає, що наших знань недостатньо.

150 років тому наука не могла пояснити, що таке радіація і як ділиться клітина. Тому не варто робити з невідомого беззаперечну істину і забивати болт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

jack74, ти православний? Сходи в церкву, запитай в батюшки. В любого, в любому патріархаті. Бо так як він тобі ніхто тут не пояснить.

З приводу чудотворних ікон - якщо ти віриш в чудо, то вона тобі допоможе. Нехай буде плацебо.

Я і сам в церкву не особо ходок, бо для мене є оте

"розломи камінь, я там є, зачерпни води, я там є"

Крім того, як тоді пояснити той факт, що євангиліст Лука, автор одного із канонічних Євангеліє, святий, який є покровителем лікарів та живописців, вважається ще й першим іконописцем?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стосовно плацебо. Колись показували по ТБ документальний фільм,що мощі святих і старовинні ікони вчені заміряли якимись приборами.І вони фіксували великий сплеск енергії,на відміну від сучасних ікон і останків звичайних людей. Також показували якогось відлюдника,який десь в горах живе майже все життя в печері і займається духовною практикою.То від нього був великий радіаційний фон,хоча в печері радіація в нормі.

Ікони пишуть перебуваючи в особливому стані.Чув про одну художницю,яка після написання кожної ікони,понад пів року потім адаптується по новому до нашого життя.Каже,що таке відчуття,ніби вона в іншому вимірі і просто змальовує все,що там бачить.Каже,що іноді доводиться дивитись якісь бойовики і фільми жахів,щоб стати "нормальною". Її ікони досиить дорого купують,люди відчувають особливу енергетику.Згадайте Андрія Рубльова,як довго він настроювався перед написанням фресок.

Так що думаю,що якась енергія в іконах концентрується і потім допомагає тим,хто підключається до егрегору.

Також знаю випадки,коли мироточили типографськи ікони.Так що закономірності нема.Але є факт,що це працює.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ще важили тіло до смерті та після, після чого стверджували, що "душа" важить 22 грами.

Доки "ікону" не "повісять" в лабораторії і на камеру не зафіксують факт (в буквальному розумінні цього слова, а не для емоційного забарвлення) "мироточіння" або "плачу", доки не дослідять те, що з неї витекло, доки не проведуть дослідження впливу з трьома групами піддослідних - доти це будуть звичайні історії для вірян.

На мою думку, звичайно ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ще важили тіло до смерті та після, після чого стверджували, що "душа" важить 22 грами.

21 грам. Якщо на те пішло. Це можна пояснити закінченням хімічних процесів в організмі.

доки не дослідять те, що з неї витекло,

Досліджували. Не повіриш. Чітко відповісти на це запитання - вчені так і не змогли. Один раз миро було схоже (чимось віддалено) на оливкове масло. Інший раз на звичайні людські сльози. Ще інший взагалі не вдалося сказати що то за масляниста рідина. Ще інший кровоточила ікона. Кров.

Таких скептиків як ти - є вагон і ще одна тєлєжка. Я також до деяких "фактів" відношуся скептично. А у дещо почав вірити.

Розкажу тобі один випадок з юності.

Колись, на початках 90-х років, було модно всяке "сверхестественное". Журналів та газет про полтергейст та НЛО - тоннами. Не встигали читати.

І от, приїхала одного разу у Луцьк виставка дивних картин. Цікавих картин. Картини малював художник, який (ніби то) спілкувався (бачив) з інопланетянами. Брєдово звучить, правда, але це було модно. Так от менше з тим. Малював він - самих інопланетян, яких (ніби то) бачив. Люди, які були на виставці, відмічали дивну "енергію" що надходила від картин. Продавалися на виставці і фотографії тих картин, що виставлялися. Досі пам'ятаю жіночий образ, такі надто правильні, як для людських, риси обличчя.

Мій однокласник відвідав цю виставку. Ми разом вірили у всіляке над природне. Обмінювалися газетами і журналами і т.д.

Він купив 1 чи то більше фотографій. Вони ще й дорого коштували, як на той час. І приніс у школу. Каже- Дивися.

Поклав на стіл і підніс руку до світлини. Не торкаючись її. Я побачив, як куточок фотокартки почав "тягнутися" до його руки.

Кажу ,дай спробую я. Я спробував. Фотокартка стала ніби відштовхуватися від долоні. Це було явно помітно.

З того часу я не такий скептик. Я пробував такі маніпуляції і з іншими фото, звичайними ,домашніми, але, нажаль, нічого не відбувалося.

Тому, перш ніж намагатися щось захаяти - варто спробувати розібратися.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Досліджували. Не повіриш. Чітко відповісти на це запитання - вчені так і не змогли. Один раз миро було схоже (чимось віддалено) на оливкове масло. Інший раз на звичайні людські сльози. Ще інший взагалі не вдалося сказати що то за масляниста рідина. Ще інший кровоточила ікона. Кров.

Посилання в студію, будьте ласкаві. Ато аж цікаво стало ^_^

При бажанні та потрібному настрої людина може зробити зі слона рожеву муху, але добре, Євгєній, нехай буде по-вашому. Мені не принципово ^_^

Не забудьте про посилання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не забудьте про посилання.

Цього - тобі цілком повинно вистачити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Побачу - повірю, повіриш - побачиш" ...Неодноразово у цьому переконувалась

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...