Перейти до змісту

Затемнення 2015


Рекомендовані повідомлення

Опубліковано
Повне сонячне затемнення 20 березня

Поблизу весняного рівнодення в п'ятницю, 20 березня, тінь Місяця на кілька хвилин повністю затулить Сонце в північній Атлантиці і Арктиці. Найбільше задоволення від цього захоплюючого небесного спектаклю можна буде отримати на Фарерських островах і Шпіцбергені. Часткове затемнення також можна буде спостерігати в Європі, наприклад заході України, і на півночі Африки.

Повне місячне затемнення 4 квітня

Це місячне затемнення незвичайне тому, що весь диск Місяця буде в тіні Землі протягом 12 хвилин, вперше після 13 жовтня 1856 року. Його можна буде спостерігати скрізь, де в цей час Місяць буде видно над горизонтом - майже у всьому Тихоокеанському регіоні, у Східній Азії і на заході Північної Америки.

Кривавий Місяць

28 вересня з 2.10 до 3.23 годин відбудеться повне місячне затемнення. Сонячне світло не потраплятиме на поверхню Місяця. Але оскільки наша атмосфера відбиває сонячні промені, місячний диск буде проглядатися навіть під час повної фази затемнення в матовому мідно-червоному світлі. Повне затемнення можна буде спостерігати у всій Європі, в Африці, Південній Америці, на сході Північної Америки і у всій Атлантиці. Часткове затемнення триватиме з 1.06 до 4.27 години всесвітнього часу. Детальніше...

SE2015Mar20T.gif

  • 2 тижня потому...
Опубліковано

20 березня опівдні жителі Землі спостерігатимуть явище сонячного затемнення. В Україні його найкраще буде видно мешканцям Львівщини.

Перший контакт почнеться о 10:50, максимальна фаза затемнення Сонця настане об 11:52 і завершиться споглядання цього астрономічного явища о 13:09.

Повна фаза пройде далеко від України. Смуга повного затемнення проходить у Північній півкулі, в Атлантиці через Північний Льодовитий океан, і, що цікаво, майже точно пройде через Північний полюс. Повне закриття сонячного диску можна спостерігати на Фарерських островах та на архіпелазі Шпіцберген.

Натомість на основній території Землі не буде видно ні повного, ні часткового затемнення. Затемнення побачить Європа, Скандинавія, частина України, північний захід і північ Росії. У всіх цих місцях буде закрита різна частина Сонця. Так, у Львові максимальна фаза часткового затемнення буде глибшою, аніж у Києві – 59% диску Сонця буде закрито Місяцем, у столиці – 52%.

Директор обсерваторії також пояснив, чим затемнення 20 березня є цікавим.

Це затемнення цікаве тим, що відбувається впритул до дня весняного рівнодення. Рівно через 12 годин Сонце перетне небесний екватор і перейде в Північну частину півкулі і в нас почнеться астрономічна весна. Це відбудеться 21 березня, о першій годині 31 хвилині за київським часом.

  • 2 тижня потому...
Опубліковано

нагадую - сьогодня десь о 12 буде видно найбільшу фаза затемнення, понад 50%. Коптимо скло, трощимо флопіки :)

Опубліковано

не забуваємо

Перший контакт почнеться о 10:50, максимальна фаза затемнення Сонця настане об 11:52 і завершиться споглядання цього астрономічного явища о 13:09.

P.S. Скоро витимуть ВоВкулаки

Опубліковано

Щоб запобігти пошкодженню сітківки ока, найкращий варіант для спостереження - скло від зварювальної маски електрозварника.

Також можна використати два поляризаційні фільтри від фотозйомки, сумістивши їх таким чином, щоб досягти максимального затемнення.

Не використовуйте дешеві пластмасові сонцезахисні окуляри - вони не захищають від УФ-променів!

Опубліковано
два поляризаційні фільтри від фотозйомки, сумістивши їх таким чином, щоб досягти максимального затемнення.
ЖИРРРР
Опубліковано

"Сонячні ванни" на сітківку (мені особисто) завжди були дуже приємними. А для короткозорих (як я) - навіть корисно. Памятаю ще з методик Бейтса.

Опубліковано

У фотоапараті викорутив витримку на 1600 (можна й на 3200 - але при 32х зумі дозволяє тільки 1600).

Діафрагму на 8.

ISO на 100.

Вчепив поляризаційний фільтр.

Все одно сонце яскраве :(

Що робити з підручних (офісних) засобів?

Опубліковано

"Сонячні ванни" на сітківку (мені особисто) завжди були дуже приємними. А для короткозорих (як я) - навіть корисно. Памятаю ще з методик Бейтса.

Як очкарік - підтверджую. У помірних дозах, звісно.

Тільки під час сходу доки сонце не стане білим.

Опубліковано

Віднайдена в офісі дискета, плівка в 2 рази згорнута, видно чотко, правий верхній край почав затемнюватись.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...