Перейти до змісту

Майдан, або бути нам, чи не бути від (30.01.2014)


t0rik

Рекомендовані повідомлення

«Рыба гниет с головы, но чистят ее с хвоста».

На Украине я был много раз. Читал лекции. Получал почетные степени в университетах. Публиковал свои книги и статьи на украинском языке. Работал с владельцами и топ-менеджерами украинских компаний. И, при всем моем опыте работы во всем мире, я нигде не встречал такой вопиющей, открытой и бесстыдной коррупции, как в Украине.

Поймите меня правильно. Я знаю, что коррупция есть везде. Даже в США. Даже в моем городе. Если вам нужно разрешение на строительство дома в Санта-Барбаре, в наших бюрократических структурах его можно получать год и более. Поэтому вы нанимаете посредника, который раньше работал в департаменте городского планирования и знает там все ходы и выходы. Он берется «ускорить» дело, и за определенную плату сделает так, что ваш запрос о выдаче разрешения будет рассмотрен и одобрен быстрее, чем за год.

По мне, так это коррупция… хотя все считают, что только так дела и делаются.

Конечно, коррупция есть в любой стране. Вы столкнетесь с ней в Израиле, Индии, Бразилии. Назовите любую страну, и сможете обнаружить там признаки коррупции. Но Украина — это совсем другая история. Если говорить о масштабах и природе коррупции, в этой стране произошел настоящий сдвиг парадигмы. Гигантский прыжок на совершенно иной уровень коррупции, который выводит Украину в отрыв по этому показателю.

Мне говорили, хотя я это не проверял, что на Украине за деньги можно получить даже диплом врача. Достаточно заплатить взятку. То же самое — с дипломом юриста. Да и с любым другим.

Только представьте себе, что вы идете на прием к врачу и понятия не имеете, прошел ли обучение этот «специалист» или всего лишь купил свое звание… По мне, так это кошмар. Абсолютная потеря доверия.

Но это еще не все. Правительственные чиновники не позволят вам работать, если вы не платите им за защиту; в данном случае — за защиту от них же самих. В каком-то смысле эта система ведет себя как мафия. Не будете платить значительные суммы ежемесячно или ежегодно — и государство заберет ваш бизнес. Национализирует или отберет лицензию. А нередко и собственность отнимет.

Как-то во время моей последней поездки на Украину после лекции ко мне подошел руководитель одной из крупнейших компаний страны и рассказал, как один западный банк потерял свои инвестиции на Украине.

Эти средства были выданы в виде кредитов. Причем или компаниям, напрямую принадлежавшим государству, или людям, близким к руководству страны, или непосредственно правительственным чиновникам.

Такая ситуация сама по себе вызывает вопросы, но на Украине все зашло еще дальше. Кредиты просто не вернули.

Судиться бесполезно. Суды коррумпированы и тесно связаны с правительством.

Не имея возможности вернуть кредиты, банк выставил свою украинскую филиальную сеть на продажу, выручив по десять центов на каждый вложенный доллар. Убытки составили миллиарды долларов. И кто же купил эту сеть? Член семьи президента Украины.

Есть другой вариант этой схемы. Правительство финансирует банки, чтобы те занимались кредитованием экономики. Банк выдает кредиты компаниям, которыми владеют чиновники, принимавшие решение о финансировании. Компании кредиты не возвращают. Банк объявляется банкротом, государство теряет деньги, которые оседают на счетах компаний-заемщиков, то есть в карманах владеющих ими чиновников.

Отличная схема, а? Никто не прячется. Все все знают.

Открытость, с которой правящие политики обогащаются за счет своего народа, уму непостижима. Все, кто могут, выводят свои активы из страны, и никто в здравом уме сегодня не хочет в нее инвестировать. Украина не движется к банкротству. Она уже банкрот.

Что же делать?

Этот вопрос задал мне один из умнейших людей Украины, но, конечно, я не стану называть его имени.

Я ответил одной фразой: «Рыба гниет с головы, но чистят ее с хвоста».

Другими словами, коррупция начинается с руководителей государства. Они задают правила игры. Они командуют парадом. Они — причина этого отвратительного положения вещей. Стандартная логика подсказывает, что для изменения ситуации их нужно заменить на других людей.

Отлично. Но кто будет менять руководителей? Сами они это не сделают.

Увы, демократическими методами, при помощи голосования, коррумпированных лидеров не сменишь. Те, кому принадлежит власть, фальсифицируют выборы.

Внешние санкции тоже не работают. В период действия санкций коррумпированные руководители страны становятся только богаче. Именно они контролируют черный рынок товаров первой необходимости. По слухам, импортируя бензин через границу Сербии в обход наложенных на страну санкций, Милошевич заработал миллиарды долларов. Будучи единственным поставщиком топлива, он сделал себе состояние.

Есть только одно решение: чистить рыбу с хвоста. Люди должны выразить свой протест. И не отступать, даже ценой человеческих жизней, пока не победят. Они должны сказать «довольно!» и выйти на улицы. И смести коррумпированных лидеров силой. На баррикады. На Бастилию.

В Давосе, где я недавно участвовал в панельной дискуссии, мне сказали, что президент Украины угрожал открыть огонь по демонстрантам, если они откажутся разойтись.

Я сказал, что очень надеюсь на это. Присутствующие в аудитории раскрыли рты от удивления.

Но расстрел демонстрантов, своих собственных граждан, приведет людей в ярость и лишь укрепит их решимость сбросить президента и его приспешников. Так же, как румыны избавились от Чаушеску.

Чтобы стало лучше, вначале должно стать намного хуже.

Но смена руководителей — это всего лишь первый шаг в деле реабилитации всей системы. И его недостаточно. Вы можете отсечь голову, но весь организм останется инфицированным.

Украине нужны новые лидеры, не замешанные в коррупции, и, даст Бог, новый режим не станет рядиться в старые одежды. Иначе страна окончательно упадет духом… и тогда из нее побегут не только деньги. Побегут все, кто способен передвигаться. (Может, хорошо, что Украина еще не вступила в Евросоюз. Если бы у людей было право свободно перемещаться по Европе, страна в результате «утечки мозгов» вскоре просто опустела бы, лишившись всех своих жителей, которые обладают хоть толикой этого товара.)

Важно понимать, что целью протестов должно быть не просто избавление страны от коррумпированных руководителей — необходимо также убедиться, что ее новые лидеры не являются коррупционерами. А сами эти лидеры должны понимать, что главным их приоритетом должна стать «генеральная уборка» в доме, и что первым делом нужно положить конец коррупции.

Это нелегко.

Я убежден, что часто причиной коррупции становится бюрократия. Как гласит еврейская пословица, «дыра в заборе — приглашение ворам», а с крупными проблемами, вызывающими появление «дыр» в системе управления, сталкиваются все страны с переходной экономикой. Возникает бюрократия. Но люди есть люди, и некоторые из них не в силах сопротивляться искушению и отвергнуть «приглашение» воспользоваться «дырой в заборе». Возникает коррупция.

Новое руководство Украины — если оно появится — должно перестроить систему. Заделать «дыры» и обеспечить подотчетность и прозрачность управления страной. Именно перестроить существующую бюрократическую систему, а не просто наказывать тех, кто продолжает брать взятки. Как было сделано в Грузии десять лет назад. Как делается в наши дни в Македонии.

Это можно сделать. Это нужно сделать. Это должно быть сделано.

И я молюсь, чтобы это удалось сделать.

Ицхак АДИЗЕС
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 2,3 тис
  • Створено
  • Остання відповідь
Мені наснилось, що вони зустрілись

Убитий в Крутах й вірменин Сергій.

В саду едемськім на травичці всілись:

"За що тебе? " "За Україну, друже мій. "

"Ти знаєш і мене за неї вбили,

Та це було вже років майже сто.

Тоді померли ми, щоб ви нам жили.

А вас вбивають... Вас тепер за що?"

"Ти пам'ятаєш, друже. Звісно, пам'ятаєш,

Як біло-біло в нас цвітуть сади.

І ти цей запах п'єш. І ти його вдихаєш ...

Я б все віддав, щоб хоч на мить туди."

"А я ще ввечері узяв дівча за руку

Й тихенько так до серця притулив.

Тоді не знав, що Бог уже розлуку

Навіки на землі нам присудив.

Під Крутами стояли ми стіною.

В очах не страх, а злість до ворогів.

Большевики готовились до бою,

Я йшов на смерть... а жити так хотів."

"Мені твій попіл стукав, брате, в груди.

Я вірменин, а теж Вкраїни - син.

Не мав у серці й крапельки облуди,

За те й убив мене проклятий поганин."

... Мені наснилось, що вони зустрілись.

Убитий в Крутах й бородач Сергій.

В саду едемськім на травичці всілись:

"За Україну нас вбивають, брате мій."

-------------------------------------------------

Оксана Максимишин-Корабель

... вже в котре читаю і сльози самі котяться, проймає просто до кісток... якось були моменти такого розчарування, з'являлись дурні думки що нічого не виходить, але тепер перед очима постає фото Сергія Нігояна з таким пронизливим поглядом, що серце просто рветься і ще те відео де він читає Шевченка: "Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!"... і всередені все перевертається.... і думаю собі -ну як можна за так просто здутись і відпустити тих загинувших хлопців в нікуди, неможна просто переступити через них і розійтись. Ми мусимо "виправдатись" перед ними і досягти таки мети. Страшно, що тепер мотивацією до дій і протистояння стали смерті.... Дай, Боже, Героям сили вистояти, а всій решті хоч трохи розуму відступити...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Леся Оробець

Що досягнуто за ТРИ ТИЖНІ з початку "переговорів" - сухий залишок.

1. ЖОДЕН політв'язень не реабілітований попри т. зв. "закон про амністію". Є безліч громадян, яких прокуратура хоче посадити на 12-15 років, але з огляду на необхідність приспати пильність готова перед "судом", на якому їх посадить, потримати їх пару місяців "під домашнім арештом". Хітом є вчорашні події з чотирма "афганцями", які здали ментам злодія. Злодія, я впевнена, менти випустили тут же, похвалили, думаю, ще пригостили сигаретами.

2. Янукович президент. Пшонка прокурор. Рибак спікер, Калетник перший віце-спікер. Захарченко міністри внутрішніх справ (в.о. ці товариші типу міністри відставленого уряду для поіменування себе вперто забувають).

3. Азаров відпочиває у себе в маєтку в Австрії. З огляду на те, що він ні дня не займався бізнесом (якщо не рахувати створення "системи адміністрування ПДВ" і взагалі всієї нинішньої податкової) - живе він там у видимій бідності. Терпить загнивання і геїв, це ж не рідна Калуга.

4. Жоден злочин проти громадян України, починаючи з побиття студентів 30 листопада 2013 року, не розслідуваний і не розслідується. В прокуратурі цим зухвало хизуються.

5. В.О. уряду в тому ж складі рулює на чолі з Арбузовим (хоч у когось мрії все збуваються і збуваються) і робить вигляд, що нічого не сталося. Янукович недавно там підписав якийсь папір, який заміняє Конституцію і надає в.о. уряду такі ж повноваження як і конституційно повноважному уряду. Ага, і так теж можна, якщо хочеться.

6. На типу "некерованих скачках курсу" святе сімейство з Арбузовим на чолі заробило пару сот мільйонів доларів за рахунок розкрадання золотовалютних резервів НБУ через підконтрольні державні і свої власні банки.

7. Щоб "стабілізувати курс", те ж святе сімейство, втілене Арбузовим, руками маріонетки Соркіна встановило безпрецедентні "регуляції НБУ", які далеко не в кожній країні далеко не в кожну війну встановлюють. Тепер щасливий експортер має продати проффесіоналам 100% валютної виручки і НЕ МАЄ ПРАВА купити валюту на погашення свого валютного кредиту - НБУ ж рятує країну! Але в спеціальних банках - о чудо! - долари купити буде можна. Правда 15-20% треба додати зверху до "курсу НБУ", але так або ніяк. Долари в цих чудо-банках - з резервів НБУ, див. пункт 6.

8. Посаджено "під домашній арешт" ще кілька десятків людей, спалено ще кілька десятків машин. Обшуки, залякування і т.д. - абсолютно стандартний набір, нічого нового.

9. Беркут і решта ввшників, які 22 січня на ладан дихали і в підкріплення на Київ гналось все, що можна, включно з "податковами міліціонерами", прекрасно поновили сили. Навряд чи їх кількисть разом з "грифоном" встигли збільшити в 6 разів до 30 тис. (як там онкохворі діти поживають?), але явно процеси йдуть, всі газети забиті оголошеннями.

10. Запаси гранат, газу і патронів більш ніж відновлені (в розгар подій беркути самі наливали в пляшки бензин і кидались ними, як і бруківкою), і ці гранати набагато потужніші (і знову тут привіт онкохворим дітям, навіщо їм ті медикаменти, якщо дядям треба гранати по 60 доларів штука). Сподіваюсь добрі дяді-конструктори і МВСні закупівельники цього приладдя (як, наприклад, латунних зі сталевим осердям "боєприпасів нелетальної дії") придумали щось з вражаючими осколками до "світлошумових" гранат, бо трудолюбивим беркутам доводилось минулого разу самим скотчем примотувати цвяхи або камінці до цих чудових виробів, а це займає час і зменшує кількість скалічених громадян.

11. З усіх облікованих у міліції, і очевидно, умовно-достроково звільнених з зони, а також, за браком такого цінного персоналу, перевдягнених убопівців організовано "народні дружини" в східних областях. За браком і цих ряжених поспливали якісь "російські байкери" і "донські козаки". Козаки чомусь з Санкт-Петербургу.

12. Як і слід було чекати (якраз треба прогрітись до кінця олімпіади), виникла "федералізація". Як же з усіма своїми і привозними бандюками, що "міліціонерами", що такими, і не виникнути "федералізації".

13. Криміногенна ситуація в Києві і особливо в його центрі перевершила початок - середину 90-х. Що в принципі логічно, зважаючи на два місяці організованого завозу в Київ і кидання на гроші підтримуючих Януковича за 200 грн. істот і відсутність необхідності "міліціонерам" прикидатись, що вони захищають громадян і закон.

14. Ну і головне - святе сімейство нажило за ці три тижні ще 8 - 12 - 15 мільярдів гривень - держзакупівлі ж ідуть! Хоч, правда, з виконанням бюджету по надходженням на 60% з приписками не все встигається - так он курсом і резервами НБУ догнали і перегнали.

15. Ще Клюєв змінив Льовочкіна. На посту начальника органу, якого немає в Конституції. В цьому плані нічого не помінялось, Клюєв чим займався тим і займається.

В цілому нічого такого, що не було спрогнозовано на початку "переговорів".

Що далі:

1. Повний колапс економічної системи. Спочатку банківської, а потім ланцюговою реакцією і решти. Якщо десь депозити ще видають, то самий час з цим щось робити.

2. Спроба погано закамуфльнованої інтервенції і анексії з боку Путіна. "Федералізація" і "байкери" для чого ж? Олімпіада скоро закінчиться, якраз до того часу можна провести пару збіговищ "місцевих рад і партхозактиву" зі зверненнями втрутитись. Чим буде займатись СБУ, яку очолює чоловік, який у 1998 році "звільнився" з російської армії, питання риторичне - боротись з бандеровцями, ясне ж діло.

Словом, друзі, ніхто крім нас з цим всім не справиться :) Сміливіше, сміливіше, ми їх переможемо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Похоже Росія від Яника теж відвернулась)))

Путін в Сочі відмовився спілкуватися із Януковичем - ЗМІ

... Президент України Віктор Янукович пробув у Сочі лише 6 годин та не зміг навіть поговорити із президентом РФ Володимиром Путіним про надання кредиту чи кандидатуру прем’єра ...

За інформацією ЗМІ Путін лише у Сочі узнав, що Україна знову має заборгованості по газу навіть після прийняття нових цін....

Думаю новина ФЕЙКова...

Як і те, що не міг не знати Путін про те, що найбільший експортер газу має заборгованість перед Газпромом...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Меньше безобразничайте, и не придётся делать то, что справедливо сделал тов. Сталин.

не смiй згадувати iмья того катюги, який стiльки життiв знищив

так сколько?

ЗЫ билборди "народовладдя" Медведчука?

я тебе троль кормити не буду

ЗЫ судячи з ваших постiв, то якраз для вас бiлборди й iнша жовта макулатура е основним джерелом знань

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

імпортер мабуть

імпортер - це ввоз в країну, а у випадку з газом - то Росія його виводить із своєї країни (експортує), і відповідно, Україна є його НАЙБІЛЬШИМ експортером Росії...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вигідно мати боржників, особливо таких як Україна -- так можна тиснути і впливати, використовувати як маріонетку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

імпортер мабуть

імпортер - це ввоз в країну, а у випадку з газом - то Росія його виводить із своєї країни (експортує), і відповідно, Україна є його НАЙБІЛЬШИМ експортером Росії...

Росяі є для всіх хто ввозить газ експортером.Всі країни, які ввозять газ є імпортерами.

Як Україна купує російського газу найбільше, то вона є найбільшим його імпортером.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

імпортер мабуть

імпортер - це ввоз в країну, а у випадку з газом - то Росія його виводить із своєї країни (експортує), і відповідно, Україна є його НАЙБІЛЬШИМ експортером Росії...

Росяі є для всіх хто ввозить газ експортером.Всі країни, які ввозять газ є імпортерами.

Як Україна купує російського газу найбільше, то вона є найбільшим його імпортером.

впринципі так , да не так :-) бо є трохи ТАВТАЛОГІЇ

Україна для Росії - найбільший експортер російського газу...

Росія для України - найбільший імпортер газу для нас...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Черкаський генерал Каплій вже чекає з автоматом міліцію з повісткою

Колишній черкаський генерал міліції, який висунув ультиматум владі, не збирається здаватися

Про це Каплій заявив в ефірі Еспресо.TV

«Термін збіг, влада не відреагувала. Є чотири етапи. Перший: я запустив його в дію, оприлюднив всю правду, що робилася під час так званого шутрму черкаської ОДА. Я намірений йти до кінця. 10 хвилин тому до колишньої дружини приїхали опера, щоб вручити мені повістку на завтра до Соснівського райвідділу і вони їдуть до мене. Я набрав чергову частину управління внутрішніх срав. Попросив включити начальника МВС, сказали що не хочуть говорити. Кажу, включити заступника. Чекаю, хай їдуть. Я стою з автоматом. Автомат зареєстрований офіційно. Я вже не жартую, це правда»,- заявив Каплій.

В той же час, відразу після цього повідомлення, народний депутат України Віктор Чумак зателефонував заступнику міністра внутрішніх справ Дубовику. Заступник міністра пообіцяв оперативно відкликати групу оперативників з повісткою Каплію та розібратися з ситуацією.

Нагадаємо, що генерал Каплій оголосив ультиматум владі і дав їй три дні на те, щоб навести спокій у місті. Термін його ультиматиму закінчився вчора і сьогодні він оприлюднив данні про те, хто і як розганяв Майдан у Черкасах.

ось так з ними й треба говорити. ось тому вони зброю людям й боялись дати, розповідаючи казки променталітет...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

імпортер мабуть

імпортер - це ввоз в країну, а у випадку з газом - то Росія його виводить із своєї країни (експортує), і відповідно, Україна є його НАЙБІЛЬШИМ експортером Росії...

Росяі є для всіх хто ввозить газ експортером.Всі країни, які ввозять газ є імпортерами.

Як Україна купує російського газу найбільше, то вона є найбільшим його імпортером.

впринципі так , да не так :-) бо є трохи ТАВТАЛОГІЇ

Україна для Росії - найбільший експортер російського газу...

Росія для України - найбільший імпортер газу для нас...

той хто вивозить щось - експортер.

той хто привозить щось - імпортер.

Не важливо хто і для кого. Які можуть бути варіанти?

Вибачте за офф. Якби знав, що почнеться суперечка на цю тему, не писав би.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кстати, инкриминируют хулиганство. Под то же переквалифицировали и дело Тани Чорновол...

А шо ж, они ей лицо только побили, а те его лицьо сожгли совсем, изверги

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yuriy Romanenko

Гениально! "Противостояние ПР и ОО - это борьба злых дебилов с добрыми дурачками"

:_07: :_07: :_07:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Потрібно,щоб заговорив Ярош,"ПравийСектор".Потрібні дії.Нехай говорять коктейлі Молотова.Затягування,смерти подобно.

ЗЮ.Соромно,що не на передовій,і що "клавіатурний" вояка.Воюю,сам з собою...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

zigorko, поки влада "не рипнеться" ПС та самооборона чекатиме. а влада, на мою думку, рипнеться дуже скоро. ти ж бачив, що з сочі портрет приїхав без нічого. кажуть сказав йому путєг, ти з майданом розберись, тоді приповзай. а ось ці звільнення свіковича&попова, справи за спалення портретів, відкритя справ на самооборону, як воєнізоване формування - це все для того, щоб показати мєнтам, що у них є карт-бланш...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Потрібно,щоб заговорив Ярош,"ПравийСектор".Потрібні дії.Нехай говорять коктейлі Молотова.Затягування,смерти подобно.

ЗЮ.Соромно,що не на передовій,і що "клавіатурний" вояка.Воюю,сам з собою...

Коктейлі молотова не вихід. Взагалі проблема глибше і задавнена - НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ не було і немає

Потрібно,щоб заговорив Ярош,"ПравийСектор".Потрібні дії.Нехай говорять коктейлі Молотова.Затягування,смерти подобно.

ЗЮ.Соромно,що не на передовій,і що "клавіатурний" вояка.Воюю,сам з собою...

Коктейлі молотова не вихід. Взагалі проблема глибше і задавнена - НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ не було і немає

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та просто страшно стає,коли починаєш мізгувати над тим,що може бути.Але певне інакше не можливо за нинішних реалій.

Як,десь,колись прочитав,що незалежність нам далася просто.Інші її роками здобувають,кров'ю...Певне зараз саме цей час визначення.Бути нам,чи не бути.Потрібно раз і на віки відшити Кремль,як Грузія,Прибалти.І тільки питання-яка ціна цієї свободи?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для пост майданівського періоду вона не підходить. І дебати роблять не просто так, а перед виборами. Робіть переаибори будуть дебати. По моєму все логічно Віталій сказав.

Логічно, але так треба було відповісти одразу, а не подумавши кілька днів.

Але як це спочатку припіднесли, ототожнивши переговори з дебатами. Ви помітили, що щось не чути останні дні нічого про переговори - в присутності народу, чи європолітиків, чи росіян? За те в ефірі тільки й чути: Янукович запропонував Кличку публічні дебати! Але ви самі кажете - дебати не на часі. Тоді нафіга вони там "сотрясають воздух" своїми дебатами?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коктейлі молотова не вихід

Вихід. А якщо їх багато то і вихід буде ближчий.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знайшли дебатьорів.Що одне два слова не може самостійно зв'язати,що боксер куверкає мову.Для Вітальки ці дебати-фіаско повне.ИМХО.

От Тягнибок,оратор ще той.Але більше я з нього свій голос не віддам.Діла красять мужа..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...