Перейти до змісту

Разгон батареи отопления


HWman

Рекомендовані повідомлення

Власне сприйняття - суб'єктивне: сьогодні здоровий, завтра простиг, і вже враження, чи корисні оті вентилятори, спотворене. А термометр... це термометр. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 74
  • Створено
  • Остання відповідь

навіщо оце писати, я ж не у Вас поставив вентилятори і написав про своє враження, яке не співпадає з Вашим, мені може тепло при показнику термометра 16, є думка що пости набиваєте, або нема чим зайнятись, хочете довести користь чи навпаки цих вентиляторів - проведіть власне дослідження з різного роду вимірювачами! :_22:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені цікаво чи працює охолодження батареї для нагріву приміщення чи Ви просто потратили купу свого часу дарма. Свідченням нагріву є цифри на термометрі, а не власні відчуття.

є думка що пости набиваєте, або нема чим зайнятись

:_14:
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

скажу так, щоб далі ця розмова не продовжувалась, радіатор має значно нижчу температуру знизу, де прикріплені кулери (спираюсь на відчуття отримані від дотику долонею) а Ви вже вирішуйте чи працює охолодження.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а якщо цю систему до чугунного радіатора прикріпити? буде толк? і де, краще всього, її ліпити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Таки так, треба міряти термометром, але він ні до чого коли відчуваєш прохолоду чи коли занадто тепло, можливо Ви зігріваєтесь тільки показником на шкалі, я зауважив на власному сприйнятті

Бігати не пробували ? :0143::0100:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

кстати, а какие будут идеи вот по такой проблеме – в доме завёлся некий активный представитель секс-меньшинств, который заземлился на систему отопления. в результате между реальной землёй (со щитка) и батареей присутствует потенциал от 30 вольт и выше (иногда до ста вольт), что реально напрягает. батареи, понятно, покрашены, но есть ещё и вентили, которые местами открыты. есть ли варианты вычислить умника и отправить его на парад скоростным лифтом? насчёт последнего шутка, конечно. сначала хочется просто с ним пообщаться. как вариант, он тупо ворует электричество и потенциал на батарее косвенно показывает, сколько чего у него там включено.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

кстати, а какие будут идеи вот по такой проблеме – в доме завёлся некий активный представитель секс-меньшинств, который заземлился на систему отопления. в результате между реальной землёй

автоматы есть в коридоре? если да - отключать по очереди и мерить потенциал

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сусідів не так багато... Таким способом "представник" знайдеться швидко:-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

кстати, а какие будут идеи вот по такой проблеме – в доме завёлся некий активный представитель секс-меньшинств, который заземлился на систему отопления. в результате между реальной землёй (со щитка) и батареей присутствует потенциал от 30 вольт и выше (иногда до ста вольт), что реально напрягает. батареи, понятно, покрашены, но есть ещё и вентили, которые местами открыты. есть ли варианты вычислить умника и отправить его на парад скоростным лифтом? насчёт последнего шутка, конечно. сначала хочется просто с ним пообщаться. как вариант, он тупо ворует электричество и потенциал на батарее косвенно показывает, сколько чего у него там включено.

Думаю, що обленерго такі питання дуже цікавлять і вони з ентузіазмом можуть за це взятись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

To Shkoder а як міряється потенціал і чим це небезпечно? В чому проявляється? Довбанути може?

Може листа перед під'їздом написати, що на таке-то число запланована первірка від Обленерго (ЖЕК), просимо бути вдома... Може перелякається і сам відключиться:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zevs_Isver, автоматов нет, только пробки. и у многих "жучки". выкручивать их как минимум небезопасно. да и кто я такой, чтобы таким заниматься. те же энергетики надают по шапке. кстати, serega, они в курсе. к нам периодически захаживают счётчик проверять, я им ситуацию обрисовал. ivan_bbb, померить можно любым высокоомным вольтметром. а долбануть может, например, если взяться за заземлённый холодильник или стиралку и батарею отопления. ессно там, где нет краски. НО. если заземления нет, то делать так не стоит ни в коем случае – шибануть может насмерть!! 120 вольт это не шутка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Попросив товариш у мене зробить йому терморегулятор для мокрої автономкі. Після прогріву охолоджувальної рідини до 50 градусів автономка вмикає вентилятор на радіаторі для прогріву підкапотного простору, ми цей канал підключили до вентилятора підігріву салону, так як у нього легковий мікроавтобус і в нього було велике бажання зранку сідати в теплу машину, а не лізти в "холодильник" :) Терморегулятор йому був потрібен для того щоб автономка швидше прогрівала мотор і щоб при прогріванні салону авто до певної температури вентилятор пічки не крутився даремно і не садив при цьому акумулятор, і не зменшував температуру охолоджувальної рідини. Для провірки прошивкі і роботи пристрою зібрав даний "девайс" і вчепив собі на батарею у кімнаті. Після тижня роботи регулятора і деяких змін у алгоритмі роботи я повністю задоволений його роботою :)

Схема і прошивка у прикріплених файлах. Діапазон роботи регулятора 18-30 градусів Цельсія, заповнення ШИМ в залежності від температури від 40% до 70%, якщо температура повітря нижча на 4 градуси від встановленої, заповнення ШИМ 70% постійно, щоб сильно не шуміли вентилятори, якщо температура на 1 градус більша вентилятори вимикаються.

4706987.png

4694699.png

Termoregulyator.rar

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...Діапазон роботи регулятора 18-30 градусів Цельсія, заповнення ШИМ в залежності від температури від 40% до 70%...

PID ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

МК надіюсь ATtiny13, бо інші ставити просто не рентабельно для цієї задачі.

До речі, сильно вумні вентилятори не буже то і люблять ШІМ, особливо трипінові.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так 13 тинька, PID не потяне, ресурсів не хватить.

64 байти оперативки і 1024 флеш?

1364178394_13458144991391.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...і на перемичці. Знаю.

Пізно - опалення вже включене. І дорого - одна батарея обійдеться з роботою в гривень 500 (3 крани по 38 грн, 2 кутники по 32грн, 2 трійники по 24грн, 2 переходи на металопласт по 27 грн., труба металопластикова 20 (1м) 9грн - 289грн; робота - 250-300 грн).

нічого не пізно, це до чавунної батареї теж ліпиться ;)

Я писав про проблему, прямо протилежну до описаної у топікстарті, - як зробити батарею холоднішою. В квартирі зараз +28. ;)

Додаю фото як у себе зробив, перемичка замурована у стіні, при потребі зможу зняти батарею навіть під час опалення.

У вас власний будинок чи квартира?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ага, флеша не хватить на той алгоритм що я задумав.

Поділюсь деякими напрацюваннями:



long map(long x, long in_min, long in_max, long out_min, long out_max)
{
return (x - in_min) * (out_max - out_min) / (in_max - in_min) + out_min;
}

Звичайно тип long жере буде багато оперативки, аж 4 байти а тут змінних цього типу вистачає.

Ось приклад користування:


int val = analogRead(adcPort);
value = map(val, 0, 1023, 0, 255);
analogWrite(pwmPort, value);

analogRead - зчитати показники АЦП, analogWrite - задати скважність ШИМ.

Я учора бавився з цією функцією, робив щось типу визначення % зарядженості свинцево-кислотного акумулятора, діапазон брав 10.5 В - 12.6 В. Дана функціяпри перевищенні напруги у 12.6 В показувала 101 і так далі, тобто я ще доролював перевірку чи не перевищує value 100, так - value = 100... аналогічно і з нулем.

На виході було щось типу PID, тобто прямопропорційне змінення показників на виході в залежность від показників від входу.

Надіюсь пригодиться.

Взято звідси http://arduino.ru/Reference/Map

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 8 місяців потому...

Схема і прошивка у прикріплених файлах. Діапазон роботи регулятора 18-30 градусів Цельсія, заповнення ШИМ в залежності від температури від 40% до 70%, якщо температура повітря нижча на 4 градуси від встановленої, заповнення ШИМ 70% постійно, щоб сильно не шуміли вентилятори, якщо температура на 1 градус більша вентилятори вимикаються.

4706987.png

4694699.png

Добавив PID версію прошивкі, ще є шанс підготуватись до опалювального сезону :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

gAMMONIctW4.jpg

eGZ1ih2LnAU.jpg

Ось таке рішення знайдено на простораз соц. мереж.

Добавив PID версію прошивкі, ще є шанс підготуватись до опалювального сезону

Не поділитесь?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добавив PID версію прошивкі, ще є шанс підготуватись до опалювального сезону

Не поділитесь?

Поділюсь, щось не прикріпилось минулого разу. Решта тут -

termostat PID batareya.rar

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...