Перейти до змісту

Озвучення зупинок у транспорті: корисне чи недолуге?


Romek

Рекомендовані повідомлення

Натомість ті перевізники, які шукають альтернативні шляхи, звернулися до "радєйників" і начитка зупинок чоловічим голосом коштувала 150 грн. за автобус.

Я то думаю - знайомі голоси. І дикція правильна і т.д.

А "Візор" ... опа..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 94
  • Створено
  • Остання відповідь

Я помітив, що ця система досить часто дає збої. Оголошується зупинка, коли вже автобус стоїть на ній, на деяких(я маю на увазі, тролейбусних) мовчить, інколи повідомляє зарано, коли попереду до основної, ще є зупинка на вимогу. Людина, не знайома з містом(а саме на таких і розрахована система в першу чергу), може дуже легко заплутатись.

А вот тут косяк всей Визороской системы диспетчеризации. Проблема в том, что проект был реализован на базе дипломного проекта сына СС, который был написан человеком практически на коленке. Так как на Визоре деньги на всё и всегда жали, в инновационную идею было практически ничего не вложено и по этому получили сырой недоделанный продукт. По этому там нету обозначения геозон, маршрутного распределения потока, автоматического построения графика по статистическому анализу и т.д. А все это дает грамотное составление маршрутных графиков, учитывая пересекаемые маршруты и своевременное оповещение остановок по геозонам (ты только на подъезде к остановке, а тебе уже сообщают куда ты приезжаешь, транспорт трогается и тебе сообщают какая следующая остановка). Только для этого всего надо было вложить денег для аренды сервера и использования профессиональной программы диспетчеризации Wialon и все было бы совсем на другом уровне (грамотно, красиво и без глюков).

А что касается озвучки, сразу нужно было обратиться на радиостанцию. Просто СС связи имеет в городском совете, а его связи имеют связи в министерстве транспорта Украины, вот и мутят воду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ты только на подъезде к остановке, а тебе уже сообщают куда ты приезжаешь, транспорт трогается и тебе сообщают какая следующая остановка

Я в цьому ні бельмеса. Завше вважав, що голос оголошує зупинки при досягненні зарання запрограмованих координат, згідно зі GPS. Досяг координати - GPS подав сигнал оголосити зупинку, яка присвоєна потрібній координаті. Тому, якщо ваділа швидше ніж потрібно мчить, GPS, "проскакує" координату. не встигає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

запощу ще й сюди, бо має пряме відношення до теми

"З «Візором» будемо розставатися..."

2 жовтня, 11:26

Лише у 102 маршрутках міста з 246 оголошують зупинки. Міський голова Микола Романюк на засіданні міськвиконкому поцікавився у перевізників, чому вони не виконують свої зобов’язання.

Перевізники, виправдовуючись, кажуть, що підприємство «Візор», яке мало б встановлювати і обслуговувати систему сповіщення зупинок у громадському транспорті, не реагує на повідомлення про те, що обладнання не працює або неякісно встановлене. А гроші за роботу підприємство отримало у повній мірі.

Представники «Візора» на засідання виконкому не з’явилися, хоч і були запрошені.

«З «Візором» будемо розставатися, якщо далі буде така неякісна робота. Або ми з ними далі працюємо, або міняємо виконавця. Зі свого боку ми виконали свої зобов’язання. Це ж робиться для людей, особливо з обмеженими фізичними можливостями», - резюмував очільник міста.

Виконком зобов’язав перевізників до 15 грудня повністю забезпечити автобуси системою сповіщення зупинок.

я, правда, по "ББС" чув, що Романюк трішки інакші слова сказав: "...Ви на "Візор" не кивайте, "Візор" ще получить своє!"

і "... з "Візором" будемо прощатися" без "якщо"...

х/з, де правда... це ж бібісі ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в нас якось ніхто не можу зробити щось елементарне і якісно, просте завдання і то "обісрались" :( (я маю наувазі про взагалі систему для маршруток)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Озвучення у маршрутках не перестає веселити.

Вчора почув урочисте "Зупинка луцька міська лікарня номер два".

По-перше, це ж аж 6 (шість!) слів

По-друге, цікаво, чи той, хто це вигадав, і той, що це затвердив і той, що це озвучив задалися питанням "А де ж у Луцьку міська лікарня №1?". Можливо, це така собі вікторина для лучан та гостей міста? Чи просто безтолковість?

До речі, у інших маршрутках ту ж зупинку озвучують інакше - "Зупинка луцька міська клінічна лікарня". Напевно, щоб все здавалося не так просто.

Вчора вже у центрі патетичний голос повідомив пасажирам "Зупинка центральний універмаг міста"! Відразу подумалося, а чого не області? Авторитетніше якось.

Тут або автор-недоумок озвучки подумав, що "М" в абревіатурі ЦУМ означає "міста", або просто вважає, що назва зупинки з одного-двох слів - це занадто примітивно для Луцька.

Блін, ну не ганьбіться вже так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вчора почув урочисте "Зупинка луцька міська лікарня номер два".

Тупо "народна" помилка. То мала бути поліклініка №2. А не лікарня. Всі за звичкою кажуть "2-га лікарня".

Щодо ЦУМ-у. Явно озвучувала дитина 20 років від роду... :) Яка знать не знає, що ЦУМ - то Центральний Універсальний Магазин.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сьогодні почув зупинку - "Взуттєва фабрика". Фабрики вже років 15 немає, деякі навіть і не знають де вона була, а тут таке...

Оголошення зупинок потрібне, але його б зробили так як людям зручно, а не так як вони собі придумали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яка фірма така й озвучка, а не тупо ще світлофори озвучувати по типу " перехід по ппоспекту соборності дозволено", а по проще якось не можна було, це ж стількм тексту начитати, нарізати, зато є за що гроші розкатати.

В нас все через жопу, від назви зупиок до їх озаучки, який сер таке й місто. Якби я був мером я їздив би деколи в транспорті громадському щоб навласні очі бачити що робиться, ато цирк якийсь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сьогодні почув зупинку - "Взуттєва фабрика". Фабрики вже років 15 немає, деякі навіть і не знають де вона була, а тут таке...

Це де?? повз "Глобус"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сьогодні почув зупинку - "Взуттєва фабрика". Фабрики вже років 15 немає, деякі навіть і не знають де вона була, а тут таке...

Це де?? повз "Глобус"?

так, "Глобус". Ну назви зупинку як люди її називають - всі ж кажуть що зустріч біля "Глобуса", вийти біля "Глобуса" - так ні, "Взуттєва фабрика".

А чи є в нас зупинка "ТАМ-ТАМ" ? Бо на маршрутках в табличках пишуть "ТАМ-ТАМ", а в озвучці я здається чув "Варшавський ринок".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яка фірма така й озвучка, а не тупо ще світлофори озвучувати по типу " перехід по ппоспекту соборності дозволено", а по проще якось не можна було, це ж стількм тексту начитати, нарізати, зато є за що гроші розкатати.

В нас все через жопу, від назви зупиок до їх озаучки, який сер таке й місто. Якби я був мером я їздив би деколи в транспорті громадському щоб навласні очі бачити що робиться, ато цирк якийсь.

Вибачь но я щось нічого не зрозумів, що нарізати? А що означає " зато є за що гроші розкатати." :=0.

А на рахунок: а не тупо ще світлофори озвучувати по типу "перехід по ппоспекту соборності дозволено". На скільки я знаю то це для людей з вадами зору "сліпих" короче, воно напевно комусь і треба.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Взуттєва фабрика".

Здивую я тебе :) Фабрика там, була і є! Випускає вона чоловіче взуття під брендом "Кадар" (Kadar). Сам його ношу, бо якість і ціна подобаються. В свій час обслуговував деяку їхню техніку.

Щодо "Глобуса" +1.

"Варшавський ринок" - правильна народна назва. А "там-Там" - що це? Я вже писав на початку топіка, скажіть, що цек "Гіпермаркет Там-Там"!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вибачь но я щось нічого не зрозумів, що нарізати? А що означає " зато є за що гроші розкатати." :=0.

А на рахунок: а не тупо ще світлофори озвучувати по типу "перехід по ппоспекту соборності дозволено". На скільки я знаю то це для людей з вадами зору "сліпих" короче, воно напевно комусь і треба.

Пояснюю.

Гроші розкатати - це отримати откати всім кому треба.

Нарізати - нарізати аудіозаписи на кусочки потім це все запрограмити в пристрої, які вішаються біля світлофору.

Так, це зроблено для людей з вадами зору, але я думаю людина і так розуміє де вона находиться на якій вулиці принаймі, так навіщо це озвучувати, просто б було "перехід через дорогу дозволено" от і все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вибачь но я щось нічого не зрозумів, що нарізати? А що означає " зато є за що гроші розкатати." :=0.

А на рахунок: а не тупо ще світлофори озвучувати по типу "перехід по ппоспекту соборності дозволено". На скільки я знаю то це для людей з вадами зору "сліпих" короче, воно напевно комусь і треба.

Пояснюю.

Гроші розкатати - це отримати откати всім кому треба.

Нарізати - нарізати аудіозаписи на кусочки потім це все запрограмити в пристрої, які вішаються біля світлофору.

Так, це зроблено для людей з вадами зору, але я думаю людина і так розуміє де вона находиться на якій вулиці принаймі, так навіщо це озвучувати, просто б було "перехід через дорогу дозволено" от і все.

))))))))))))) Ох як ти все гарно розмалював.

Ладно я спорить не буду, немає сенсу, а так хочеться)))

І ще одне"перехід по проспекту соборності дозволено" 5 слів разом з (по) і "перехід через дорогу дозволено" 4 слів, ну то ти вже чіпляєшся))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лише наявність озвучення це вже приємно, якість з часом зросте.

Дуже спірне твердження (як першої, так і другої його частини).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, це зроблено для людей з вадами зору, але я думаю людина і так розуміє де вона находиться на якій вулиці принаймі, так навіщо це озвучувати, просто б було "перехід через дорогу дозволено" от і все.

Часто світлофори стоять на перехрестях, як от біля автозаводу, і просте оголошення "перехід дозволено" може дезорієнтувати людину, тому уточнення вулиці я не вважаю надлишком.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Вчора їхав маршруткою (яка прямує по просп. Відродження і далі повертає на Молоді) з надзвичайно "дотепною" озвучкою. Отож, біля 18 школи голос видав "наступна зупинка луцька міська клінічна лікарня", але через хвилину вже повідомив інше - "зупинка луцька міська лікарня номер два". Потім прозвучало "наступна зупинка обласна дитяча лікарня", хоча маршрутка зупинилася на зупинці з оригінальною назвою "Клуб ХХІ століття" і зовсім не мала наміру їхати до оголошеної лікарні.

Це ж треба придумати таку штуку, щоб так дезорієнтувати гостей міста. Хоча, підозрюю, що вона створювалася умами саме з "думкою" про покращення орієнтування.

Просто не перестаю дивуватися недолугості цієї ідеї.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В суботу Їхав в маршрутці (перший раз десь так за пів року) їхав від сорокового кварталу,від "риб-бази" до районуГПЗ хто знає до базарчика. Так ось озвучення зупинок мені сподобалось, приємний голос,чіткій. Пару раз "завтикував" ну знаєте в крісельці на задньому сидінні так добре-добре))), а озвучка мене ну як сказать "пробуджувала" якось так,всю дорогу знав де їду, тим більше вікна запотівші і на вулиці ніч майже.До правильності назв не вслуховувався, якби напевно був би не "мєсним" інформації для орієнтації мені здається достатньо з головою(цеж якась нещастна маршрутка) А те що можливо щось там не ідеально(на рахунок назв деяких зупинок) ну так згадайте де ми живем,треба звикнути і надіятись,а ще краще старатись зробити щось краще.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

.... А те що можливо щось там не ідеально(на рахунок назв деяких зупинок) ну так згадайте де ми живем,треба звикнути і надіятись,а ще краще старатись зробити щось краще.

Ок. Патріотична думка теж має право на існування.

А от мій патріотизм вимагає, щоб наше було якщо не найкраще, то принаймні не недолуге і смішне.

Мені, як місцевому озвучка до лампочки. Більшість лучан прекрасно орієнтується у невеликому місті. А от як пояснити гостям міста (які їдуть маршруткою), що в маршрутках озвучуються лише тролейбусні зупинки. Де хоча б толіка логіки? Яка логіка в тому, що зупинка перед памятником Шевченку не озвучується, хоча на ній рух інтенсивний. Як іногородньому зрозуміти, що фраза ""наступна зупинка..." по-справжньому зрозуміла лише лучанам, бо насправді по дорозі до ""наступної" буде ще дві таємничі безіменні зупинки? Яким чином це допомагає немісцевим?

А відмінність назв зупинок навіть по одному маршруту - це взагалі якась маячня, яка не може бути виправдана ніякими патріотичними почуттями.

А щодо назв - то це лише показує провінційність та совковість авторів та повну відсутність фантазії.

Шкода туриста, який приїхавши до Луцька почує у такому древньому місті: "станція переливання крові, АТП таке, АТП сяке, школа номер 4,18,23, заводи, фабрики". Як в Алчевську чи Кривому Розі.

Закінчуючи роздуми з цього питання скажу лише - будь-що треба робити фахово і з розумінням. Тоді це буде якісно і викликатиме у нас дійсно патріотичні почуття.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Romek, цілком погоджуюсь з тобою, їздять в той Люблін і нічому не вчаться, жодного досвіду не переймають, поїхали б послухали їхню озвучку, почитали б назви зупинок, а так поки все робиться через жо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а мені "подобається" озвучка зупинки " храм всіх святих землі волинської"))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Romek, цілком погоджуюсь з тобою, їздять в той Люблін і нічому не вчаться, жодного досвіду не переймають, поїхали б послухали їхню озвучку, почитали б назви зупинок, а так поки все робиться через жо...

))))) Де Луцьк,а де Люблін))) Я впевнений що і в Любліні не всім подобається "на вкус и цвет товарищей нет" Я даю 100% що в Любіні є такі які говорять " Поїдьте в Берн(наприклад) і подивітья, або Монако)). Да згоден можливо і через жо....питання чи

корисне чи недолуге? надолуге 1000%.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...