Перейти до змісту

День боротьби з тютюнопалінням


Ko3bMa

Рекомендовані повідомлення

Всесві́тній день боротьби́ з тютюнопалі́нням — встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.

У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов'язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.

Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.

Основними причинами смертей, пов'язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання (47%); захворювання органів дихання (19%); рак легень (16%); інші види раку (9%) другі причини (9%). Близько 70%, пов'язаних із тютюном, смертей сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя.

В Україні палить близько 11, 5 млн. жителів, з них — 9,1 млн. чоловіків та 2,5 млн. жінок. У відсотковому відношенні — 60% і 11,2%, відповідно. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років — є постійними курцями. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років.

Для проведення Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням Головне управління охорони здоров'я пропонує проводити наступні заходи:

— широко залучати фахівців первинної ланки медико-санітарної допомоги до заходів, спрямованих на профілактичну роботу та роботу з особами, що бажають позбавитись тютюнової залежності;

— організувати виступи на радіо та телебаченні;

— висвітлити дану проблему в пресі;

— випустити санітарні бюлетені;

— в лікувально-профілактичних та навчальних закладах організувати проведення лекцій, бесід, тематичних вечорів.

Міжнародний день відмови від паління (англ. Great American Smokeout) відзначається також у третій четвер листопада. Він був встановлений Американським онкологічним товариством (англ. American Cancer Society) в 1977 році.

ВООЗ повідомляє про більш ніж 25 захворюваннь, перебіг яких погіршується під впливом куріння (серцево-судинні, легеневі та онкологічні захворювання). Серйозні наукові докази зв'язку раку легень та інфаркту міокарда з курінням були приведені в багаторічному дослідженні британських учених British Doctors Study.

Всесвітній день без тютюну входить в систему всесвітніх і міжнародних днів ООН.

Вікі

День боротьби з тютюнопалінням. А на електронні цигарки то поширюється? Там же теж тютюн.

Я розумію, що мінус в класичних цигарках - це смоли, але в назві свята про них ні слова.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

День боротьби з тютюнопалінням. А на електронні цигарки то поширюється? Там же теж тютюн.

откуда там табак? пропиленгликоль, глицерин (опционально), никотин и ароматизаторы (опционально).

ты, видимо, суть "праздника" не понял. это как восьмое марта – типа, давайте сегодня активно бороться, плакаты там разные, акции и прочая пурга. а в другие дни всем пох, курите на здоровье :dont: это ж бабло в бюджет, акцизы, обороты, навары, да и "рабочие места" тысячам мелких челноков занятых на контрабасе. как же тут бороться? один день, не больше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перефразую класика - Лесь Подерв'янський. ... "Курити чи не курити? Бл...кі ці питання зай..ють." Як на мене, це суто особисте рішення. Згідний з Вами, Shkoder, все це "пурга",

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

пью,курю-не пытался бросить не разу - счастлив в двойне :0135:

Ещё пол года назад, я так же говорил и был счастлив. А теперь я счастлив в тройне :)

:0123:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

пью,курю-не пытался бросить не разу - счастлив в двойне :0135:

Ещё пол года назад, я так же говорил и был счастлив. А теперь я счастлив в тройне :)

:0123:

мабуть ще й щось нюхаєш?;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

пью,курю-не пытался бросить не разу - счастлив в двойне :0135:

Ещё пол года назад, я так же говорил и был счастлив. А теперь я счастлив в тройне :)

:0123:

мабуть ще й щось нюхаєш? ;)

Нет, меня и безо всякого компота итак таращит от жизни (С) Князь Мышкин, Даунхаус

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кинув рік назад. Вже давно не тягне, але інколи сниться, що беру сигарету, і закурюю знову :0157:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я викурював дві пачки вдень, кинув курити в 2008 та досі не курю, коли кинув курити вперше відчув запах весни як пахне,бо коли курив запахи були притуплені, та й безкінечний кашель закінчився! НЕ КУРІТЬ та будьте здорові!!!!! Будете себе краще відчувати, спробуйте та відчуйте ці відчуття!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дайте краще пораду як кинути палити, вже рік збираюсь і ніяк неможу :0157: , може якісь "припарати" порадите, народні методи і т.д. (сила волі некатить :_07: )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені допомогло відео Алена Карра, те яке по книжці.

сила волі некатить

Тоді фіг кинеш ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені допомогло відео Алена Карра, те яке по книжці.

а коміксів, магнітів на холодильник нема чи діафільмів?

п.с а завтра буде тема, як ми любимо захищати дітей

п.п.с. піду курну

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені допомогло відео Алена Карра, те яке по книжці.

сила волі некатить

Тоді фіг кинеш ;)

Я не про повну її відсутність.

Не думаю що всі кинули тільки від того, що цього захотіли, невикористовуючи при цьому якоїсь "допомоги"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не думаю що всі кинули тільки від того, що цього захотіли, невикористовуючи при цьому якоїсь "допомоги"

Висмаліть собі протягом якогось дня якихось 3-5 пачок червоного мальборо (для прикладу) - на довго не захочеться тютюнового диму)))
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дайте краще пораду як кинути палити, вже рік збираюсь і ніяк неможу :0157: , може якісь "припарати" порадите, народні методи і т.д. (сила волі некатить :_07: )

"Закодуйся" (я серйозно).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не думаю що всі кинули тільки від того, що цього захотіли, невикористовуючи при цьому якоїсь "допомоги"

Висмаліть собі протягом якогось дня якихось 3-5 пачок червоного мальборо (для прикладу) - на довго не захочеться тютюнового диму)))

пiд час рибалки, да пiд водочку лехко :) колись :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дайте краще пораду як кинути палити, вже рік збираюсь і ніяк неможу :0157: , може якісь "припарати" порадите, народні методи і т.д. (сила волі некатить :_07: )

"Закодуйся" (я серйозно).

а поподробней? :_02: , ще такого не чув , щоб від куріння кодували

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Висмаліть собі протягом якогось дня якихось 3-5 пачок

пiд час рибалки, да пiд водочку лехко :) колись :)

Бачиш, я типу як про себе писала)))

Тоді блок)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У меня курит отец уже много лет и никак не может бросить ((((, не слушает никаких уговоров (((

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...