Перейти до змісту

МОЗ хоче брати в померлих органи за замовчуванням


Smith

Згода на трансплантацію. Так чи ні?  

108 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

якщо людина померла від травми голови, то навіщо робити ОБОВ"ЯЗКОВИЙ розтин?

Мабуть не варто очікувати отримати відповідь на форумі про механіку ще не прийнятого закону.

Питання було про Україну в теперішньому часі.

якщо не помиляюсь, розтин тіла після смерті є обо'язковим

Відео було просто прикладом.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо людина померла від травми голови, то навіщо робити ОБОВ"ЯЗКОВИЙ розтин?

Мабуть не варто очікувати отримати відповідь на форумі про механіку ще не прийнятого закону.

Питання було про Україну в теперішньому часі.

http://rus.newsru.ua/arch/finance/14mar2012/podatoknasmert.html

http://dozor.kharkov.ua/1000981/vlast/gorsovet/1107101.html

Якось так...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А написати листа в поліклініку чи просто сходити і написати відмовну заяву не судьба?

І чому потрібно писати заяву на відмову? Не краще б було навпаки ще за життя написати заяву на згоду про донорство у випадку смерті?

Попрошу і я слова! Дійсно! А чому обовязково все мавпувати, тобто копіювати з Росії і з Білорусі, всілякі там презумпції згоди. Чому не взяти досвід США і Канади, де трансплантації беруть в тих, хто наприклад потрапивши в ДТП, в разі згоди на трансплантацію має в своєму посвідчені відповідну відмітку.

В мене великі сумні і великі знаки питання виникають в разі прийняття закону:

1, Чи завжди і до кінця будуть боротися за твоє здоровя???

2, Чи не зросте смертність серед здорових людей, особливо тих хто не вживає спиртного???

Цікаво, чи ті хто постав "ЗА" в опитуванні, хоч раз стикався з лікарською практикою - почнемо лікувати, оперувати, тільки як принесете $$$ ??? Чи хоч одну безсонну ніч провели в лікарні, де стикнулися з абсолютним "незацікавленням" лікарів, і навпаки, коли Або, почути на власні вуха

про власну дитину від лікаря анастезіолога: треба заплатити, бо від мене залежить, чи ваша дитина проснеться після наркозу чи ні..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це пістец якійсь... тепер не дай Бог якщо я впаду з драбини, заб"ю собі бік, то мені виріжуть нирку?)))

хай повирізають органи тим хто голосував за цю дибільну владу!

Офф Топ: з кожним прожитим днем в Гонду...ой Україні моє бажання звідси побистріше виїхати збільшується і збільшується.....

серед моїх однолітків більше 50% хочуть звідси виїхати....

остануться через років 20-30 в Україні менти, депутати, і 1000 солдат.... вот хай один одному вирізають мозгі.....

тут є 2 варіанти розвитку подій

1) підвісити за "яйця" всіх панів

2) дивись пункт 1

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це пістец якійсь... тепер не дай Бог якщо я впаду з драбини, заб"ю собі бік, то мені виріжуть нирку?)))

Мало того, якщо комусь приглянеться Ваша нирка, то Вас переконають, що Вам необхідно залізти на ту драбину, а потім ще й допоможуть впасти)))
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мало того, якщо комусь приглянеться Ваша нирка, то Вас переконають, що Вам необхідно залізти на ту драбину, а потім ще й допоможуть впасти)))

Дякую Вам за піднятий мені настрій хД)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ще ж треба буде, для спрощення пошуку необхідного органу, зобов"язати всіх без винятку раз в рік проходити техмедогляд, звісно за свій рахунок. І буде це все під чудовим лозунгом: влада піклується про ваше здоров"я)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво, чи ті хто постав "ЗА" в опитуванні, хоч раз стикався з лікарською практикою - почнемо лікувати, оперувати, тільки як принесете $$$ ??? Чи хоч одну безсонну ніч провели в лікарні, де стикнулися з абсолютним "незацікавленням" лікарів, і навпаки, коли Або, почути на власні вуха

про власну дитину від лікаря анастезіолога: треба заплатити, бо від мене залежить, чи ваша дитина проснеться після наркозу чи ні..

Нажаль, стикались і не раз. І на власні очі бачили Лікарів (так, саме з великої літери), які рятують життя. Рятують, не зважаючі на застаріле обладнання, відсутність інструментарію, медикаментів,не рахуючись із власним часом, здоров"ям (було таке, що Лікарю між операціями ставили крапельницю). Да, і це все в Україні і не для якихось мажорів-депутатів-олігархів, а заради життя простих людей.

Ні, я незаперечую, що існує і чорна трансплантологія, і прейскуранти на операції .... та не можна говорити, що всі лікарі тільки і чекають, як би щось у когось вирізати і продати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я питаю: якщо людина померла від травми голови, то навіщо робити ОБОВ"ЯЗКОВИЙ розтин?

Розтин є обов"язковим якщо людина померла в лікарні; померла не "від старості"; померла "наглою" смертю. Хоча зараз це робиться більше для проформи.

"Вскритіє показало что пациент умер от вскритія"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Написав ні.

1. Наші медики клятвою Гіпократа підтирають дупи.Тому цей закон спокушає їх додати до бізнесу ліками і харчовими додатками,ще й бізнес на органах померлих(читай не вилікуваних). Тому вважаю,що трансплантація органів повинна проводитись тільки з трагічно загиблих.

2. Такі закони грубе порушення прав людини.Людина повинна свідомо обирати давати свої органи чи ні. Крім того потрібно враховувати релігійних людей,для яких це неприйнятно або суперечить переконанням інших людей.

3. В нас корумповані всі органи влади(читай суди та прокуратура).Тому до нового словосполучення "віджати бізнес" може додатись ще одне "віджати органи".

4. Не розвиваючи власну медицину,не модернізуючи лікарні,маючи великий відток талановитих лікарів на Захід і Схід,наша країна стає сировинним придатком ще й по органах.

Якщо хоча б по цим 4-м пунктам щось кардинально зміниться,то можливо я й підтримав би цю ідею.

А так прийдеться платити лікарям щоб в мою карточку та карточку дитини вписали якусь хворобу при якій наші органи стануть нецікавими для мисливців за органами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да в принципі померлому пофігу, куда вже його запчасті тіла попадуть.

Тільки тут питання є, добре що підуть якійсь нормальній людині, а то може якомусь авторитету мєсному який забив купу людей, а тут його рятувати треба, чи там ще якомусь "елємєнту".

І лікарі 80% в Україні гнати їх в шию треба, бо вони не лічать, а калічать людей, ще й за це гроші беруть, нехай їм руки всім повідсихають, а відмазки по типу нам мало платять, то нехай не парцюють лікарями, йдуть на більш оплачувану роботу будь де інде.

І ще питання, як тут хтось підняв чи дійсно будуть рятувати тобі життя, бо якраз прийде аналіз що твоя нирка підходить комусь і там точно на лапу відсиплять грошенят, просто пару хв. бездіяльності яку спишуть на щось.

І я уявляю, який соблазн, це ж на постраждалого будуть дивитись як на тільки що забиту свиню, щоб то таке відрізати, і в азарті забудуть що вас ще можна врятувати триста разів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перечитуючи це топік складається таке враження, що трішки розмите розуміння Законопроекту МОЗ.

Для того, щоб взяти ваші органа при чинній редакції Закону потрібен дозвіл родичів, або дозвіл людини за життя (здається так).

За Новою редакцією цей дозвіл презюмується, тобто, вважається, що людина його дала, якщо немає заяви про протилежне.

За Нової редакції закону, про яку Ви шановні форумчани знаєте, і будете знати про набуття чинності законом якщо його приймуть,

Ви зможете написати заяву, щоб Ваших органів не використовували для трансплантації після відбуття у Вічність, ось і все.

Хто хоче щоб його органи спасали життя, нічого не робитиме, хто ні, напише заяву про заборону за життя.

Просто справа в тому, що більшість, хто не хоче, полінуються написати такий папір, але це вже інше питання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви зможете написати заяву, щоб Ваших органів не використовували для трансплантації після відбуття у Вічність

Можем, звичайно, але я вже тут вияснила, що дізнатись брали щось, чи ні - ніхто не зможе, так як розтин є обов"язковим...

Питання етики чомусь не стоїть...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви зможете написати заяву, щоб Ваших органів не використовували для трансплантації після відбуття у Вічність

Можем, звичайно, але я вже тут вияснила, що дізнатись брали щось, чи ні - ніхто не зможе, так як розтин є обов"язковим...

Питання етики чомусь не стоїть...

Та зараз теж Ви нічого не зможете вияснити. Ми змішуємо питання легальної та чорної трансплантації. Чорна була, є і буде, тому що легальна немає можливості для розвитку. Хто має бабло найде шлях для операції в будь-якому випадку, а хто ні взагалі позбавлений такого шансу на даний момент. Законопроект покликаний сприяти створенню державних центрів трансплантації, а коли вони вже будуть, то хоч для статистики муситимуть, хоча б рідко, але допомагати "простим смертним", а це вже шанс.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Roman_1984, зараз якщо "втіхаря" виріжуть органи і це спливе то буде дуже багато "кіпішу". А з прийняттям закону такі випадки будуть списувати на неуважність чи помилку при перевірці заяви та і все.

Фактично при теперішніх справах в Україні цей закон легалізує чорну трансплантацію і торгівлю органами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є сенс у тому законі, якщо відкинути наші специфічні особливості медицини і влади.

Немає системи донорства. Як пощастить, або, як правило, на допомогу приходять родичі (нирка, фрагмент печінки..)

А от, припустим, пересадка серця - це вже проблема. Донорів немає. Люди чекають і не доживають, на жаль.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Roman_1984, зараз якщо "втіхаря" виріжуть органи і це спливе то буде дуже багато "кіпішу". А з прийняттям закону такі випадки будуть списувати на неуважність чи помилку при перевірці заяви та і все.

Фактично при теперішніх справах в Україні цей закон легалізує чорну трансплантацію і торгівлю органами.

З таким підходом до справи, у нас абсолютно у всіх сферах нічого не можна змінювати.

І в першому і другому випадку органи отримаю незаконно, чому ж в другому випадку буде менше "кіпешу". В першому випадку можуть теж списати на неуважність, сказати, що ось думали, що маємо заяву з дозволом.

Але при наявності системи, з'являється шанс для середньостатистичного українця. І навіть при корумпованості системи органи спасатимуть життя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Roman_1984, перед тим як приймати такі серйозні закони потрібно спочатку створити умови щоб це змогло працювати. А в нас вже все робиться для того щоб отримати з цього вигоду.

Поки не зміниться система і не буде жорсткого контролю в середньостатистичного громадянина буде більше шансів бути проданим на органи аніж отримати донорський орган, на жаль такі реалії нашого суспільства.

тут приводили приклад США де беруть донорські органи в тих хто трагічно загинув і хто написав згоду про це, і там це працює.

Чому не можна зробити так в нас? Відповідь досить проста, тому що по перше потрібно провести агітаційно-розяснювальну роботу серед населення, а на це потрібні кошти, та і нинішня довіра до нашої медицини знизить ефективність цього. а по друге треба створити загальну базу потенційних донорів, щоб за лічені секунди можна було перевірити чи давав дозвіл померлий на трансплантацію, а це знов таки великі затрати.

Тому наші вирішили піти простішим шляхом, не треба нікому нічого роз'яснювати, і не треба створювати єдиної бази, і у випадку помилки буде на що списати її.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Roman_1984, перед тим як приймати такі серйозні закони потрібно спочатку створити умови щоб це змогло працювати. А в нас вже все робиться для того щоб отримати з цього вигоду.

Поки не зміниться система і не буде жорсткого контролю в середньостатистичного громадянина буде більше шансів бути проданим на органи аніж отримати донорський орган, на жаль такі реалії нашого суспільства.

А ви знаєте як у нас працює міліція та інші правоохоронні органи??? Давайте їх ліквідуємо і побачимо, що буде робитись.

Москва не сразу строилась.

Зараз існує реально лише чорна трансплантологія, альтернатива їй відсутня. Я не говорю про те, що органи можуть вилучати законно та незаконно. Незаконно їх забирають і зараз.

І тепер питання: Ви заможний бізнесмен, Вам потрібно пересадити нирку, куди Ви звернетесь, до чорного трансплатолога чи у Центр трансплантології, де хоч і з хабарами, але Вам нададуть якісні послуги (презюмуємо що і там і там працюють нормальні хірурги).

І ситуаці, що дядя з села, який немає грошей, стоїть в черзі за органом, і зявляється нирка, яка підходить лише йому. За відсутності системи, її дяді ніхто не пересадить і викинуть, як непотрібний біоматеріал.

http://cbio.ru/page/46/id/3521/

Ось посилання. В США не потрібно дозволу (в більшості штатів), і у нас хочуть зробити таку систему.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось посилання. В США не потрібно дозволу (в більшості штатів), і у нас хочуть зробити таку систему.

З тієї ж статті:

В США ситуация противоположная: каждый потенциальный донор обязан проинформировать власти о подобном желании.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось посилання. В США не потрібно дозволу (в більшості штатів), і у нас хочуть зробити таку систему.

З тієї ж статті:

В США ситуация противоположная: каждый потенциальный донор обязан проинформировать власти о подобном желании.

Це ж про ті штати де дозвіл потрібен :)

Та справа не в тому де як можна. Питання в тому чи є презумпція згоди чи нема, ось і все.

http://religions.unian.net/rus/detail/12005

З цієї статі:

Презумпция согласия действует в России, Австрии, Бельгии, Испании, Англии, Чехии, Беларуси, Великобритании, Венгрии и ряде других стран. Презумпция несогласия закреплена в законодательствах США, Канады, Германии, Франции, Португалии, Голландии, Украине и фактически действует в Польше. Из существующих систем в мировой практике каждая имеет свои плюсы и минусы. Изложенная в тех или иных законах "презумпция", фигурально говоря, злоупотребляет неведением человека.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Roman_1984, в нас теж дозволено пересаджувати органи з дозволу родичів загиблого, от дайте відповідь чому в США це діє а в нас ні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В першу чергу у нас в 98 % випадків це неможливо, так би мовити фізично. І те, що це діє в деяких штатах США, не значить, що це правильно.

Ще раз наголошую, у нас нема системи, і щоб змінити нашу ментальність з метою отримання згоди від родичів, потрібно не одне десятиліття, а люди то гинуть.

Я не хочу щоб мої родичі вирішували долю моїх органів. Це рішення приймаю я. Якщо не написав відмови значить можна.

Не буде чого пересаджувати, не буде Центрів трансплантології (це теж реалії України). Знову ж таки, все це має робитись законно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.

×
×
  • Створити...