Перейти до змісту

МОЗ хоче брати в померлих органи за замовчуванням


Smith

Згода на трансплантацію. Так чи ні?  

108 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

МОЗ хоче брати в померлих органи за замовчуванням

МОЗ передало в Раду законопроект, що дозволяє використовувати органи українців після їх смерті, якщо вони не написали відмови від цього за життя.

Як пише газета "Сегодня", законопроект був розроблений Міністерством охорони здоров'я і два тижні тому переданий у Верховну Раду.

"Зараз його вивчає парламентський комітет з охорони здоров'я. Потім він повинен передати його на розгляд Ради. Але думаю, що це буде вже при новому скликанні", - сказав виданню директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ Руслан Салютін.

Головний трансплантолог МОЗ Олександр Никоненко пояснив, що в Україні 7 центрів трансплантації готові до постійної роботи, але трупне донорство практично блоковане.

"У нас в країні роблять сотню пересадок нирок на рік, одну - серця, і 12-14 - печінки. При цьому щорічно трансплантації нирки потребують більше 2000 чоловік, печінки - близько 1000, серця - 500-700", - пояснює він.

Никоненко відзначив, що зараз після смерті людини згоду на пересадку її органів повинен дати родич, але він перебуває у важкому психологічному стані, і найчастіше відмовляє.

За його словами, при розробці закону автори орієнтувалися на досвід Росії, Білорусі, Італії, Австрії.

Після прийняття закону всі українці стануть потенційними донорами. Їм 2 місяці будуть роз'яснювати, що вони можуть відмовитися від здачі органів: для цього треба буде написати заяву і віднести в поліклініку за місцем проживання, або навіть відправити електронною поштою Держслужбі з трансплантації. Це відомство створить єдиний реєстр відмовників, а також контролюватиме роботи по забору органів і пошук потенційних донорів.

У лікарнях працюватимуть фахівці, які підшукуватимуть потенційних донорів у відділеннях реанімації та інформуватимуть про них центри по забору органів.

"Якщо консиліум лікарів в лікарні констатує смерть мозку пацієнта, то після бесіди з родичами органи людини зможуть вилучити", - відзначає Никоненко і додає, що навіть після прийняття закону родичі зможуть заборонити забирати органи у померлих.

Трансплантолог визнає, що в Україні населення дуже негативно ставиться до презумпції згоди, і тому потрібно, щоб відомі люди - спортсмени, політики, зірки - публічно підтримали законопроект.

За словами медичного адвоката Людмили Солоп, закон може бути корисний, але треба дивитися, які в ньому передбачать механізми проти зловживань. Серед можливих ризиків - те, що трансплантологія передбачає не тільки пересадку внутрішніх органів, але і сухожиль, м'язів, шкіри. Тобто людину зможуть просто розібрати на органи, і родичам навіть нічого буде поховати.

Ще один ризик, про який кажуть юристи - неякісні органи для трансплантології та процвітання "чорного" ринку органів.

Автори закону запевняють, що такі зловживання будуть неможливі завдяки суворому контролю. "У нас в країні чорна трансплантологія в принципі неможлива", - запевняє Никоненко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

після прийняття такого законопроекту смертність серед населення виросте в рази...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я - за.

Це зараз, якраз, іде торгівля на "чорному ринку органів", і дозволити собі таке можуть тільки дуже небідні.

А з прийняттям такого закону з'явиться шанс в кожного, чиє життя залежить від трансплантації. Хоч невеликий, але ШАНС!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я - за.

Це зараз, якраз, іде торгівля на "чорному ринку органів", і дозволити собі таке можуть тільки дуже небідні.

А з прийняттям такого закону з'явиться шанс в кожного, чиє життя залежить від трансплантації. Хоч невеликий, але ШАНС!

Херасе №2.

Знаючи рівень зарплат в медицині і відсутність корупції в нашій країні ти все ще віриш, що рядові громадяни зможуть отримати потрібні органи для трансплантації безкоштовно?

Коли перед операцією дитини підходить анестезіолог і каже: "Якщо хочете аби ваша дитина не відчула болю під час операції, то з вас ***$", то за органи прийдеться платити захмарні гроші і явно не рідним донора.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за органи прийдеться платити захмарні гроші і явно не рідним донора
Але є варіанти, коли в людей і гроші, здається, є, а органу немає.

Тому все-таки доступніший шанс...

Я навіть не знаю, чи я "за" чи "проти".

Типу, якщо мені/моїм близьким треба було б - я за.

Якщо від мене/моїх близьких - проти.

Якось от так - егоїстично.

І дійсно страшно від того, що коли в когось більш-менш грошовитого буде потреба в чомусь, тоді лікарі будуть не так щиро боротись за життя якогось рядового раненого/покаліченого...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сама думка шо мене чи когось з моїх близьких "роздєрєбанять" після смерті бо не написали заяви лякає і стає противно.....а ше противніше стає коли ти розумієш шо твою печінку чи ниркі можуть пересадити якомусь бидлу яке буде хенесі жерти на Гаваях......а як посадить і ці то пересадить ше з когось бо ж грошики має....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так як піднята тема є досить неоднорідною та є багато протилежних думок, я додав до теми голосувалку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Додав ще два питання. Бо намагаюсь максимально охопити спектр проблеми.

На мою думку, що б таке питання "протиснути", необхідно для початку підняти довіру до нашої медицини. Але це питання іншої теми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а ше противніше стає коли ти розумієш шо твою печінку чи ниркі можуть пересадити якомусь бидлу яке буде хенесі жерти на Гаваях....

А що поганого? Побуваєш на Гаваях хоча б по запчастинах. І нарешті твоя печінка почне пропускати через себе не якесь пійло за 30 гривень а Хеннессі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ідея непогана, але не в нашій корумпованій країні. Звичайні українці все одно не зможуть скористатися можливістю безкоштовно отримати пересадку необхідного органу, а для "власть імущіх" ця послуга просто стане дешевшою, так як орган вже не потрібно буде купувати за величезні гроші. Та й завдяки створеному банку даних будь який орган можна буде дістати "під замовлення". Тобто кількість людей, які "чисто випадково" потрапили під колеса авто або загинули від ножа невідомого, коли ввечері поверталися додому, значно зросте. Просто тому, що в лікарні якийсь висопоставлений чинуша вже чекає на їх печінку або нирку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а ше противніше стає коли ти розумієш шо твою печінку чи ниркі можуть пересадити якомусь бидлу яке буде хенесі жерти на Гаваях....

А що поганого? Побуваєш на Гаваях хоча б по запчастинах. І нарешті твоя печінка почне пропускати через себе не якесь пійло за 30 гривень а Хеннессі.

Надіюсь це був сарказм)))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сама думка шо мене чи когось з моїх близьких "роздєрєбанять" після смерті бо не написали заяви лякає і стає противно.....а ше противніше стає коли ти розумієш шо твою печінку чи ниркі можуть пересадити якомусь бидлу яке буде хенесі жерти на Гаваях......а як посадить і ці то пересадить ше з когось бо ж грошики має....

думаю,якщо пiсля смертi встанеш й попросиш повернути органи то тобi повернуть :)

ЗЫ якщо людина померла й ii органи можуть врятувати чуже життя то чого б i нi ? Особисто моi органи хай забирають куди завгодно пiсля моеi смертi, менi тодi всерiвно вже буде, а от на рахунок близьких, ще не визначився. Хоча думаю, якби прийшла якась мама й плачучи просила б за вмираючого сина (доньку) то скорiше за все б погодився б, щоб органи близькоi менi людини врятували б чиесь життя

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У нас в країні відсутня матеріало-технічна база, правова, нема ніяких напрацювань і головне - немає спеціалістів в галузі трансплантації.

Правда маємо негативне відношення людей до, трансплантації органів від померлих людей (різні забубони і стереотипи), до корупції яка ймовірно буде присутня в цій галузі, ну і взагалі ЗМ своїми "скандальними розслідуванями і викритями" створює ненайкращі передумови для трансплантології.

В той час як в Америці, Германії, Ізраїлі... активно проводять дослідження, займаються підготовкою спеціалістів, роблять відкриття, про які ми дізнаємося з новин. і слухаємо по радіо "допоможіть маленькій дівчинці Іринці врятувати життя, для цього потрібно зробити складну операцію по трансплантації кісткового мозку, яку проводять в Германії, і вартує вона 90 000 дол......і далі по тексту" так як наші депутати за 20 років незалежності і пальцем не поворохнули щоб змінити ситуацію. Можливо варто було б запитати думку не у нас, далеких від цього людей, а матерів які роками бігають від кабінета до кабінета щоб врятувати життя дитині?

Я двума руками за, і готовий всі свої органи віддати просто так тим, хто їх потребує... після моєї смерті звичайно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добре. А як щодо цього:

Серед можливих ризиків - те, що трансплантологія передбачає не тільки пересадку внутрішніх органів, але і сухожиль, м'язів, шкіри. Тобто людину зможуть просто розібрати на органи, і родичам навіть нічого буде поховати.
?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З цієї новини я бачу лише один висновок - треба щоб риги померли раніше за нас.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добре. А як щодо цього:

Серед можливих ризиків - те, що трансплантологія передбачає не тільки пересадку внутрішніх органів, але і сухожиль, м'язів, шкіри. Тобто людину зможуть просто розібрати на органи, і родичам навіть нічого буде поховати.
?

Не думаю, що такий варіант реальний. Давайте не забувати, що, навіть, найближчі родичі (мама, батько) не завжди можуть бути сумісними донорами для своєї дитини. А тут прям всі органи підійдуть для трансплантації.

Да і сам орган не може довго зберігатись. Якщо не помиляюсь, то серце може бути пересаджене не пізніше 6 годин після видалення у донора. І то при належному зберіганні і транспортуванні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі це підозріло!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ми йдем в Європу і в нас такі гарні політики і медицина і всі хором кричать, що хороші.

То чому про такі речі треба дізнаватись з форумів, з читання законів і тд і тп, як ніби це щось таємне!

До чого я веду. Один з варіантів що нема відмови тупо приїхали забрали і поїхали, і далі типу зробити з родичів винних і нехороших допомогти іншому.

А другий варіант, родичі приїжджають а органа вже нема, а де? ну знаєте закон, а орган треба за 30хв. довезти от ми і проявили ініціативу, а

з клієнтів потім откати будуть брати, типу от ми нашли вам людину і швидко вирішили ситуацію. От і негатив цього закону.

А позитив! Позитив в тому, що без закону ввести бланк-згоду і всім примусово її треба заповнити, якщо людина в лікарні і є якісь підозри на поганий стан.

Так як в усіх країнах робиться, повинен заповнити обовязковий перелік документів, і юридичних і медичних, а це ж лишня робота для тих хто хоче бабло!!!

А бланк це елементарно, написав перелік органів, які даєш згоду на пересадку, або просто згода і все!!!!!!! Всі будуть за бо підійшли і запитали! бо є бланк-форма обовязкова для заповнення!!!

п.с. а давати МОЗ право самим вирішувати - це однозначно корупція і бруд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще нюанс. Якщо родичі розстроєні і часто не дають згоди, то значить погано ви працюєте МОЗ і лікарні і лікарі.

Чомусь коли хтось хоче щось продати то деколи аж нудить від реклами (бо тут є бабло, прибуток), чомусь коли

пропонують відпочинок і такий класний теж куча реклами (бо тут є бабло, прибуток), чомусь коли є бабло - то всюди купа реклами!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Питається ВИ ТУПІШІ за торговців??? Аптека - це купа реклами, лікарня - це купа реклами препаратів!

Так зробіть хорошу рекламну кампанію тільки по освідченню людей і приносьте бланки не коли людині хрєново, а коли то треба робити, зарання -

коли людина поступає в лікарню! або ще зарання - сімейним лікарям роздайте (це вже свинство але вже приємліміше за надавати право МОЗ самим вирішувати)

Плакати з написом "Допоможи безнадійно хворому", "Подаруй життю майбутнє" або "Збережи життя заради майбутнього"

Такої тупості менеджерів МОЗ просто дивуєшся!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А давайте разрешим правительству .... вообще ВСЁ ... ну забрать часть имущества умершего у семьи (после его смерти), в стране же нуждающихся много. А?

Я чёт не понял органы мои? Или уже нет? То то я смотрю борьба с курением и пьянством началась - стане нужны здоровые органы... (утрирую)

А если по-серьёзнее то: Сколько стоит орган? Ну не на чёрном рынке, а оффициально? Я на полном серьёзе.... сколько ? сколько ? Неужто ни сколько? А без очереди? А.... нет такого ... все в очереди ...чудненько ....

Короче ---- Я ПРОТИВ - того чтобы это решали МогущиеОхрененноЗарабатывать. Они и так дохера чего решают..... они-ж и так тырят органы, только теперь хотят узаконить..... И уж тогдааааааа понеслась .....

Думаю скоро всех погонят на анализы, чтобы кому то знать --- кто его донор.... а тут глядишь и помер донор нечаянно..... ой досада...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

DarkMonk частково правий. Крім того, хочуть запровадити біопаспорти, де будуть і ці дані.

Тотал контрол. І це при такій корупції та такому дикому правовому нігілізмі як в нас.

Хм, ти бомж? То тоді твоя доля бути порізаним на шматки. Те, що в тебе не згнило та не отруєне нікотином та алкоголем - давай-но сюди. ВОНО НАМ ТРЕБА!!!! Це не органи - це наше бабло!!! Питаєш, що ховати будемо? Кістки. І то не всі. А тільки ті, які не стали нам в нагоді. А... І ще на могилі табличку з номером. Все, адью, біоматеріал!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, насчёт бомжей.. Студентам-медикам же надо на ком-то тренироваться, бомжи для этой роли подходят идеально. За ними никто не придёт и не вспомнит, а будущим пациентам этих студентов должно быть спокойней, что у их врача была хоть такая практика по разрезанию\вырезанию\зашиванию.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нє, ну правильно... Еті казли мєшают нам жить...

Такі собі жабенята для препарації...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут палка з двох кінців. Якщо поставити себе на місце тих, кому потрібна пересадка - а грошей немає - то скільки можна людей спасти. А з іншої сторони - людина сама за життя повинна вирішувати, що з її органами далі будуть робити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Особисто я не проти того, щоб мій орган врятував комусь життя, але хотілось щоб це було справедливо: безкоштовно і дійсно тим, кому така комерційна пересадка не по кишені. А якщо, наприклад, бідним мій орган не підходить, а за бугром його хоче купити якийсь олігарх, то щоб виручені кошти перераховувались моїм нащадкам - мої органи=мої гроші. Але все-таки хотілося б самому вибирати: давати органи чи ні, безкоштовно (бідним) чи за гроші (багатим).

Ну і не розумію паніки противників закону, скинете по електронці листа в поліклініку і годуйте після смерті черв'яків, які проблеми?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.

×
×
  • Створити...