Перейти до змісту

Профілактика пральної машини


Abrikos

Рекомендовані повідомлення

Прошу знаючих форумчан підказати на рахунок профілактики пральної машини.

Марка Indesit модель IWSC4085 (горизонт. завантаження, А+ клас), експлуатується 10 місяців (3 прання на тиждень мінімум). Вода подається нефільтрована з централізованого водопроводу. Порошок використовуєм з Калгоном (принаймні, так зазначено на упаковках). Працює справно, але ж - ні що не вічно :) Питання: що бажано (чи необхідно) зробити в цілях профілактики - прогнати якимось спецзасобом чи уксусом, чи викликати майстра, чи ще якісь є особливі правила догляду?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До нас приходив майстер, такий собі дідусь, що давно знається на пралках, радив досипати щоразу до прального порошку простенький недорогий засіб анти-калк. Я, чесно, не особливо дотримуюсь того, але періодично (раз-два в місяць) просто в порожній барабан наливаю кілька літрів оцту і ставлю на найкоротший цикл прання і невисоку температуру або раз в місяць до прального порошку додаю пачечку лимонної кислоти і перу білу постільну білизну при температурі 90 градусів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

sweetlena, не згоден з оцтом. Мій сусід, майстер по ремонту пралок, теж так робив, але перестав, каже, "Одне лічиш, друге калічиш!".

Кальцинована сода пом'якшує воду.

А профілактика, то просто розібрав пралку, позмазував, що необхідно - замінив (підшипники міняв), тен чистив ножем :) зішкрябав накип.

Зараз працює, наче звірюка!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Теж за оцет: 8 років машині, не бачила ні калгону, ні майстра. Раз в півроку дружина нагріває 3-4 л оцту, заливає в бак на 12 год, потім включає режим полоскання. І Все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оцет - кислота, хоч і слабка. Але того вистачає, щоб псувати гумові частини/деталі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я знаю чайники ще виварюють Колою чи Пепсі, варіант на замітку ;)

оцет
:blink: Ще б сірчаної кислоти туди налили, барабан не розїсть за те виїсть все що не нержавійка. :D
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згоден , оцет це кислота яка здатна руйнувати. Калгон теж не сиплю , порахував ,що вартість калгону помноженого на роки перевищує вартість заміненого тену.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можете дискутувати скільки хочете, я просто кажу про свій досвід і свій результат за 8 років ;).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я про свій. Не сиплю калгону і не ллю оцту. Тен 1 раз чистився за тих же 8 років:)

Машинка купувалася не новою :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

питання спірне, оскільки кожен пропонує свій варіант, але серйозних аргументів на їх користь не має. я поставив соляний фільтр на вхід машинки і кидаю перодично німецькі таблетки від накипу. правильний я вибір зробив чи ні - покаже час.

на рахунок оцету. варіант вроді нормальний, але як вже правильно зауважили оцет - це кислота, яка при пранні нагрівається (а значить посилюється її дія), і невідомо, як вона впливає на не металеві деталі. до того ж останніми роками баки пралок практично всі виробники роблять з полімеру, простіше кажучи з пластмаси, які думаю можуть виявитись вразливими до оцту. хоча не факт

калгон. більшість каже, що все це фуфло. а от я не погоджусь. роки два тому калгоном привели до свідомості стареньку пралку, яку "загнали" жорсткою водою. успішно працює до цих пір.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Накип псує тена (тобто оцтом і калгоном спасаєм тен).

Оцет псує сальники, і тому попадає вода в підшипники.

Заміна тена коштує від 200грн

Заміна підшипників від 500грн

На мою думку краще тен міняти ніж підшипники, а взагалі якщо не прати вище 50градусів, то накипу майже не утворюється і ресурс машини збільшується в рази.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Накип псує тена (тобто оцтом і калгоном спасаєм тен).

Оцет псує сальники, і тому попадає вода в підшипники.

Заміна тена коштує від 200грн

Заміна підшипників від 500грн

На мою думку краще тен міняти ніж підшипники, а взагалі якщо не прати вище 50градусів, то накипу майже не утворюється і ресурс машини збільшується в рази.

Абсолютно згыідний що краще міняти ТЕН ніж підшипник. Міняв нещодавно ТЕН у родичів в машинці , сам ТЕН обійшовся в 150 грн. ,робота , як ви розумієте, самостійна . З досвіду можу сказати , що приблизний ресурс ТЕНа 10 років без оцтів і калгонів. Раз в 10 років 20 долл. , невелика трата.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Панове, ви всерйоз вважаєте що 6% розчин оцту раз в півроку зіпсує вам сальники?

Не смішіть. Якщо вони витримують таке агресивне середовище що існує при пранні, то слабенький розчин оцтової кислоти витримає і подавно.

Сальники летять від втрати з часом пластичності (хоча б за рахунок тогож накипу).

А підшипники летять здебільшого від неякіного матеріалу і виготовлення, а також від вібрацій, що виникають від "перегрузу" чи нерівномірного завантаження барабану.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оцет псує сальники, і тому попадає вода в підшипники.

Заміна тена коштує від 200грн

Заміна підшипників від 500грн

Трохи схоже на нісенітницю.

Поясню чому.

Сальник, як і будь-який ущільнювач, котрий виготовлений на основі гуми - має обмежений термін служби. В нашому випадку в пральній машині життя йому скорочують: ПАВ, котрі містяться в пральних засобах, бруд та пісок з речей що перуться, температура.

Чому заводські сальники (та й підшипники) ходять довго? Виробник при зборці робить посадку вищевказаних деталей на ідеальний, гладесенький вал, кромка сальника ковзає по чистенькій, блискучій втулці+ нормальне мастило, ясна річ.

Що ставиться згодом при виході з ладу заводських? Підшипники в кращому випадку - Польща\Франція. ну і сальники якогось Jiaxiangrongtai Rubber Product. Не юзають в нас японських KOYO, нажаль....

500 грн? Матеріали пристойної якості до 200 макс. 300 грн за таку роботу? Кхм...

А тут як карта ляже, вже залежить від якості того що ставиться і майстерності того хто проводить ремонтні роботи.

Пару літрів оцету що поплаває на дні бака, де зачасту знаходиться тен, не принесе жодної шкоди, щоб він добрався до підшипників і сальників - треба набамбурити пів акваріума :).

Практична порада на кіцень мого ессе: не бажано перегружати машинку, щоб вона працювала внатяг, також прати насипом взуття, воно якраз таки, особливо намокше, дає нереальний дисбаланс.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я за оцет! Хоча для цікавості лазив дивитися на його ефект, за офіційною версією (для дружини "тена чистити").

І ось що я побачив:

Впринципі пралці 7,5 років і невечкий шар (0,5мм) накипу все ж таки залишався на тенові. До підшипників не ліз бо немає потреби, а треба буде, то і їх разом ущільнювачами заміню без проблем!

Щодо підшипників згідний з S30:

"А підшипники летять здебільшого від неякіного матеріалу і виготовлення, а також від вібрацій, що виникають від "перегрузу" чи нерівномірного завантаження барабану."

Тому лийте дітки оцет 1л на 1/2 року і ніяких проблем

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Купувала якось спеціальний засіб для очистки, здається в DЦ.

От і мене цікавлять всякі спеціальні засоби. В Сільпо, здається, бачила якість таблетки для пральної машинки. Але не користувалась нічим. Машинці три роки, я вже почала переживати, що я про неї не дбаю. А тут почитала тему і заспокоїлась:D.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Панове, ви всерйоз вважаєте що 6% розчин оцту раз в півроку зіпсує вам сальники?

Не смішіть. Якщо вони витримують таке агресивне середовище що існує при пранні, то слабенький розчин оцтової кислоти витримає і подавно.

тоже правильно, але суть в тому, що його не просто тре залити, а й нагріти для ефектовного очищення тену, а то вже трохи інше. а може в мене просто легка форма оцтової параної :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

заміна тена 200 грн. можливо й так, але в мене, коли прогорів тен закоротило щось і погоріла плата управління пралкою

вийшло гривень 600 чи 700 (точно непам"ятаю)

івиходить краще не чекати а періодично тен міняти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оцет 9%, а не 6. І його таки необхідно нагрівати. А це погано. Особливо, коли часто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лимона кислота менш агресивна, ніж оцтова, але для очищення тена її достатньо. 100 г лимонної кислоти+прання 90 градусів. Періодичність: раз на півроку. Так майстер порадив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

оцтова кислота вступає в реакцію з такими металами як цинк, залізо, нікель та інші, які так чи інакше використовуються в техніці. я думаю це не дуже добре.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З практики - калгон чудовий рекламний трюк для виробників пральних машин. Так, все блистить, але він планово палить-сушить ущільнювачі. Потім, як у рекламі калгону - зі всіх щілин біжить вода - КАААЛГОООН!

Для профілактики - дві пляшки оцту 9проц. в барабан 90 град і повний (максимальний) цикл прання. Два-три рази на рік, в залежності від інтенсивності використання машини.

Сперичатись не буду. Цю істину всі майстри знають але що кому вигідно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

200гр лимонної кислоти краже відчистили ніж 4 бутилки уксусу. За 5 років 2 рази чистив. Частіше мабуть не треба.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За 6 років жодного разу не користувався калгоном чи оцтом/лимонною кислотою - тени цілі (користувався порошками з пом"якшенням). Скоро мінятиму машинку бо подшипники шумять))). Машинка прала 5-7 разів на тиждень. Турецька Beko єслі шо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...