Перейти до змісту

Карта поляка


Serpent

Рекомендовані повідомлення

3 роки тому така тема вже піднімалася, тому цікаво, чи є на борді люди, які вже скористалися цією можливістю і можуть поділитися досвідом. Справа в тому, що недавно перебирав старі документи, і натрапив на довідку від 1929р. про народження свого діда (який вже давно помер), повністю на польській мові з гербовою печаткою, у якій написано, що він народився на території Польщі, якесь село (не розібрав) на території Томашовського повяту. Але національність у довідці не вказана. Пізніше в свідоцтві про народження, виданому "совєтами", вказана національність "українець". Дідових родичів теж не лишилося, так що вияснити національність немає можливості. Цікавить, чи підійде така довідка в посольстві в якості доказу хоч якихось польських коренів мого діда для отримання "карти поляка" (а отримати її я маю просто ВЕЛИЧЕЗНЕ бажання, от тільки з польською ріднею трохи несклалося :)) Я розумію, що в ті часи (1918-1939р.р.) наша Волинь була в складі Жечі Посполитої, і такі довідки видавалися всім людям, які тут народилися, а для карти потрібна національність "поляк". Але все ж? Дякую за увагу!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Козьма, є такий чудовий розділ "Флейм", пензлюй туди зі своїми тупими приколами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Було б бажання. В мене бабця полька, але я лінивий і нічо не маю, а деякі взагалі польских корінь не мають а мають карти бо мають завзяття і снагу. Карта поляка класна тим що це не громадянство, і по суті ні до чого не зобовязує, з іншого боку дає майже всі переваги громадянства. Як на мене, можливо це навіть краще громадянства.

Маєш бажання пробуй, ходи по кабінетах...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Було б бажання. В мене бабця полька, але я лінивий і нічо не маю, а деякі взагалі польских корінь не мають а мають карти бо мають завзяття і снагу. Карта поляка класна тим що це не громадянство, і по суті ні до чого не зобовязує, з іншого боку дає майже всі переваги громадянства. Як на мене, можливо це навіть краще громадянства.

Маєш бажання пробуй, ходи по кабінетах...

http://ru.wikipedia.org/wiki/Карта_поляка

а що тоді заважає поляку таку карту отримати, якщо з нею одні права і майже немає зобов'язань? :blink:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://ru.wikipedia.org/wiki/Карта_поляка

а що тоді заважає поляку таку карту отримати, якщо з нею одні права і майже немає зобов'язань? :blink:

з твоєї ж ссилки:

Условия получения: гражданство Российской Федерации, иной страны СНГ, Грузии, или одной из прибалтийских республик.

Знайомий має карту поляка, з переваг - безкоштовний проїзд у польському громадському транспорті, безвізовий в'їзд у Польщу (чи спрощена процедура - не беруся стверджувати). Для наших човників - гарна штука.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знайомий має карту поляка, з переваг - безкоштовний проїзд у польському громадському транспорті, безвізовий в'їзд у Польщу (чи спрощена процедура - не беруся стверджувати). Для наших човників - гарна штука.

Отож бо й воно. При отриманні КП відкривається віза строком на 1рік, яка при потребі продовжується. Але головна "плюшка" карти - безвізовий в'їзд до країн Шенгену, так як Польша - це Євросоюз, то і в'їзд до країн Євро буде абсолютно вільним.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знайомий має карту поляка, з переваг - безкоштовний проїзд у польському громадському транспорті, безвізовий в'їзд у Польщу

+ шанс отримати можливість безкоштовного навчання у польських державних ВУЗах.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я вже отримав її кілька років тому, і успішно нею користуюсь. З вищевказаних переваг більшість неправда, а тому напишу те, що є насправді і чим користувався.

1. Безкоштовна польська національна віза (не плутати з шенгеном) - з отриманням ніколи не мав проблем, все швидко і зручно.

2. Працевлаштування у Польщі - ще поки ніде не працював, не бачу в тому потреби.

3. Відкриття підприємницької діяльності - немав в тому потреби.

4. Безкоштовне навчання у польських державних ВУЗах - вчився там до того, як прийняли закон про карту Поляка.

5. Безкоштовне лікування у різних непередбачених ситуціях (аварія, перелами кінцівок ітд)

6. Знижка 37% на проїзд у залізничному транспорті (таку саму мають ще студенти), у всіх інших (громадський, міжміський автобусний та ін) видах транспорту ніяких знижок та безкоштовних проїздів нема. Штрафи високі (30-40 $), тому краще купити квиток. - користуюсь постійно

7. Безкоштовне відвідування музеїв - користувався даною послугою.

Повертаючись до теми отримання, то варто було б сходити у консульство та запитати чи наявний у Вас документ, може підтверджувати польське походження. Крім того, гарно було б знати трохи польську мову під час співбесіди з віцеконсулом, в іншому випадку може бути відмова. Усе детально тут.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Отож бо й воно. При отриманні КП відкривається віза строком на 1рік, яка при потребі продовжується. Але головна "плюшка" карти - безвізовий в'їзд до країн Шенгену, так як Польша - це Євросоюз, то і в'їзд до країн Євро буде абсолютно вільним.

Віза видається тільки польська національна, вона не дає права перетинати інші кордони ніж польсько-український. Коли закінчується віза, то пролонгації нема, стару анульовують, ставлять нову. Безвізового вїзду у країни шенгену нема і не було, це Вам хтось набрехав. В'їзд у такі країни можливий за наявності шенгенської візи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Searcher, можливо ти і правий. Я просто про шенген читав на форумах, люди казали можна кататись по всій Європі. http://www.qwas.ru/belarus/gramada/id_97773/ Хто правий, хто ні, не знаю. Може це залежить від типу візи? Національна віза типу D вроді як дає можливість відвідувати Шенген 90днів в півроку.

Изменения в практике Шенген

В связи с вступлением в силу Визового кодекса Европейского Сообщества (ВК) после 5.04.2010 г.

Национальная виза D

Если Вы планируете пребывать на территории Польши в общем более 90 дней (максимум 91 день, за один или несколько въездов) в течение полугода, считая от дня первого въезда, Вы должны ходатайствовать о получении национальной визы D.

Национальная виза D даёт право:

- находиться на территории Польши в течение того срока пребывания и срока действия, на которые выдана виза;

- на передвижение по территории остальных государств зоны Шенген, ограниченное по сроку до 3 месяцев в течение полугода;

http://www.kaliningradkg.polemb.net/index.php?document=175

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По родиннам звязкам завжди давали просту польску візу на півроку - 180/90 здається (не шенген)

Національна віза типу D вроді як дає можливість відвідувати Шенген 90днів в півроку.

Так, згадав, це недавні зміни. Виходить що національна віза тепер дозволяє їздити і по шенгену

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

to NetSerpent,

взято тут

Інформація про можливість транзиту через інші країни Шенгенської зони з національною візою "D"

Відповідно по положень ст. 18 Шенгенської Виконавчої Конвенції, а також розділу І, секція 2.2 Загальної Консульської Інструкції, іноземці, які мають національну візу "D" мають право виключно одноразового транзиту через інші країни Шенгенської зони з метою прямування до країни, яка видала візу, за умови, що вони дотримуються передумов в'їзду, зазначених у ст. 5, п. 1, літ. а), г), д) Шегненського Кодексу про Кордони.

Кожен наступний транзит через території інших країн Шенгенської зони вимагає попереднього отримання транзитної візи, незалежно від мети подорожі.

з цього виникає, що з польською національною візою можна поїхати тільки до Польщі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Searcher, дякую за посилання, але там вказано про транзит, а не про перебування. Сайт Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща каже таке:

Національна віза D

Якщо Ви плануєте перебувати на території Польщі в сумі (за один виїзд або декілька) протягом понад 90 днів (мінімум 91) впродовж піврічного періоду, якщо рахувати від першого в’їзду, Ви мусите звернутися за національною візою D.

Національна віза (D) дає право знаходитися

- на території Польщі на час перебування та строк дійсності, на який її видано;

- та додатково пересуватися по території інших держав Шенгенської зони до трьох місяців впродовж піврічного періоду.

І тут: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2010:085:0001:0004%3a%50L%3a%50DF

ROZPORZĄDZENIA

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 265/2010

z dnia 25 marca 2010 r.

zmieniające konwencję wykonawczą do układu z Schengen i rozporządzenie (WE) nr 562/2006 w zakresie dotyczącym przepływu osób posiadających wizy długoterminowe

(4) Obywatel państwa trzeciego posiadający wizę długoterminową wydaną przez państwo członkowskie powinien być zatem uprawniony do udania się do innych państw członkowskich na okres trzech miesięcy w ciągu każdego sześciomiesięcznego okresu, na tych samych warunkach, co posiadacz dokumentu pobytowego. Niniejsze rozporządzenie pozostaje bez uszczerbku dla przepisów dotyczących warunków wydawania wiz długoterminowych.

(4) Граждане третьих стран, имеющие визу длительного пребывания государства-члена должны иметь право ездить в другие государства-члены в течение 3 месяцев в течение каждого 6-месячного периода, при тех же условиях, в качестве владельца удостоверения проживания. Настоящее Положение применяется без ущерба условий выдачи долгосрочных виз.

На сайті "Чемодана" народ теж пише, що їздить без проблем. Коротше кажучи, я зовсім заплутався. Польських віз типу "D" є більше 2-х десятків, можливо тільки по деяким можна пересуватися по Шенгену? Напевно, для того щоб розставити всі крапки над "і", треба подзвонити в посольство і взнати інформацію "з перших рук".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Підкажіть чи звертався хтось при отриманні карти поляка до архівів, бо факт служби в польській армії присутній, а самого документу не має.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 6 місяців потому...

3 роки тому така тема вже піднімалася, тому цікаво, чи є на борді люди, які вже скористалися цією можливістю і можуть поділитися досвідом. Справа в тому, що недавно перебирав старі документи, і натрапив на довідку від 1929р. про народження свого діда (який вже давно помер), повністю на польській мові з гербовою печаткою, у якій написано, що він народився на території Польщі, якесь село (не розібрав) на території Томашовського повяту. Але національність у довідці не вказана. Пізніше в свідоцтві про народження, виданому "совєтами", вказана національність "українець". Дідових родичів теж не лишилося, так що вияснити національність немає можливості. Цікавить, чи підійде така довідка в посольстві в якості доказу хоч якихось польських коренів мого діда для отримання "карти поляка" (а отримати її я маю просто ВЕЛИЧЕЗНЕ бажання, от тільки з польською ріднею трохи несклалося smile.gif) Я розумію, що в ті часи (1918-1939р.р.) наша Волинь була в складі Жечі Посполитої, і такі довідки видавалися всім людям, які тут народилися, а для карти потрібна національність "поляк". Але все ж? Дякую за увагу!

Добрый вечер уважаемые форумчане! Карта поляка и карта сталего побиту может быть получена на основании свидетельства о рождении отца или матери, если указано, что бабушка или дедушка были поляки. При этом не обязательно чтобы так было, это не проверит никто. Главное чтобы был документ (свидетельство о рождении картонка). Это можно заказать под ваши данные (пока есть бланки). Бланки оригинал, не один поляком стал по ним. Также могу помочь: консультации по получению карты поляка и побиту, прописка в варшаве на карту побиту, заполнение анкет, подготовка к собеседованию (есть количество вопросов, которые спрашивают постоянно) написано польские вопросы-ответы на рускими буквами, возможна подготовка по скайпу. Пишите если есть вопросы или интересно: [email protected]

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Также могу помочь: консультации по получению карты поляка и побиту, прописка в варшаве на карту побиту, заполнение анкет, подготовка к собеседованию (есть количество вопросов, которые спрашивают постоянно) написано польские вопросы-ответы на рускими буквами, возможна подготовка по скайпу. Пишите если есть вопросы или интересно: [email protected]

писав на мило, відповіді нема ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Также могу помочь: консультации по получению карты поляка и побиту, прописка в варшаве на карту побиту, заполнение анкет, подготовка к собеседованию (есть количество вопросов, которые спрашивают постоянно) написано польские вопросы-ответы на рускими буквами, возможна подготовка по скайпу. Пишите если есть вопросы или интересно: [email protected]

писав на мило, відповіді нема ...

Не ведіться на розводи.

Підготовка до співбесіди - смішно! А свідоцтва про народження обов'язково перевіряють!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
  • 2 місяця потому...

Підкажіть чи звертався хтось при отриманні карти поляка до архівів, бо факт служби в польській армії присутній, а самого документу не має.

+1

Теж цікавить досвід спілкування з польськими архівами. З чого починати? Куди звертатись?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На скільки мені відомо треба звертатись в Архів польської армії

Та напевно мені не армійський архів потрібно.

Справа в тому що мого прадіда і прабабу разом з сім"єю (в т ч. і мого діда) було депортовано у Росію у свій час. Мені треба знайти підтверження у польських архівах, що вони дійсно народились у Польщі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Справа в тому що мого прадіда і прабабу разом з сім"єю (в т ч. і мого діда) було депортовано у Росію у свій час. Мені треба знайти підтверження у польських архівах, що вони дійсно народились у Польщі.

Якщо прабаба і прадід не були поляками за національністю, то місце їх народження не грає абсолютно ніякої ролі. На офіційному сайті вказано, що КП не видається тим, чиї родичі були депортовані під час операції "Вісла", або репатріації 1944-1957рр.

Консул откажет в выдаче Карты поляка, ... Также в случае, когда подающий заявление о получении карты поляка репатриировался с территории Польской Народной Республики на основе репатриационных договоров, заключенных в 1944-1957 гг. в одну из стран-участниц этих договоров.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо прабаба і прадід не були поляками за національністю, то місце їх народження не грає абсолютно ніякої ролі. На офіційному сайті вказано, що КП не видається тим, чиї родичі були депортовані під час операції "Вісла", або репатріації 1944-1957рр.

У тому то й справа, що я хочу уточнити, чи були вони поляками в польських архівах. Відомо їх місце народження.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...