Перейти до змісту

У магазинах, які дискримінували україномовних дівчат, розбили вітрини


Volyniaka

Рекомендовані повідомлення

Вона, бачите-но, - італійка і говорить рідною мовою.

Це вона теж жестами показала?

Вона розказувала про взуття італійською. :P

Надаю перевагу випадкам, коли мене все таки розуміють, а не починають демонструвати свої мімічні таланти.

Якби вона вільно володіла англійською і без проблем би на неї перейшла - думаю, це б додало більше плюсів репутації закладу, аніж примарний відтінок патріотичності.

В мене пОдруга живе в Італії.

За її розповідями там якраз суть не в патріотичності, як такій, а в самодосконалості італійців, як нації.

Там країна для власного народу.

Для прикладу в місцях паломництва туристів немає двомовних табличок, а лише італійською мовою. Людей від того там менше не стає...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 181
  • Створено
  • Остання відповідь

І як приклад було процитовано українського класика?

А хіба ця цитата популярного російського актора не передає весь трагізм ситуації? І ще один плюс її використання: рускомовні її теж зрозуміють. Я за них теж переживаю =))))))))

Якби вона вільно володіла англійською і без проблем би на неї перейшла - думаю, це б додало більше плюсів репутації закладу, аніж примарний відтінок патріотичності.

отож бо! Варто розрізняти звичайну ввічливість і особливі вимоги при прийомі на роботу. Ти уявляєш собі ситуацію що тій італійці, наприклад, англійський власник бутіка поставив вимогу на роботі забути свою рідну-державну мову і спікати тільки на інгліш?!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ти уявляєш собі ситуацію що тій італійці, наприклад, англійський власник бутіка поставив вимогу на роботі забути свою рідну-державну мову і спікати тільки на інгліш?!

Так дівчатам київським теж ніхто не забороняв розмовляти українською. На роботі говрити російською, якщо звернуться на українській - теж не проблема відповісти українською. А бажано ще і англійською володіти. Про те, що вимагали взагалі забути мову жодна з дівчат не сказала, так що давайте не будем згущувати фарби.

А, взагалі, не з того боку копаємо, шановні. Для почтаку треба було побити вікна в Лєксусах і Бентлі - щоб клієнти тих фірм перейшли на українську. Питання зникло б саме по собі. :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підтримую erica, тут зібрались ультрапатріоти, яким здається, що ці магазини - останні оплоти русизму в нас на Україні. От переб'єм всім вікна і почнем жити щасливо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

erica, Ви певно таки НЕ читали статтю з топіку. Там пише:

Директори цих установ поставили перед претендентками на роботу умову обов'язкового використання лише російської мови.

Нагадаємо, на початку січня 2011 року в Києві виключно за використання української мови не узяли на роботу українку Олену Воронову. Дівчині повідомили, що їй необхідно перейти на російську, якщо вона дійсно має намір працювати в цьому закладі. Зокрема, керівник закладу здивувалася, навіщо їй "ця мова".

Вона також повідомила, що власник кав'ярні, вірменин за національністю, звик спілкуватись російською, а отже, україномовну офіціантку не зрозуміє і "не витримає".

Під час пошуків роботи в Києві зіткнутися з мовною дискримінацією і Діна Антощенко. Вона розповідає, що, намагаючись влаштуватися на посаду офіс-менеджера, ще на співбесіді почула, що потрібна людина, яка говорить тільки російською.

Україномовну Юлію Скородом відмовилися брати на роботу, оскільки „керівництво компанії походить з Донецька, і представництво в Києві повинно говорити мовою, прийнятною для корпоративних стандартів"

То виходить що таки ЗАБОРОНЯЛИ? Це НОРМАЛЬНО???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені здається, що такі теми (щодо української мови - її вживання та ін.) є наслідком цього:

...В этой связи следует смягчить упреки в наш адрес из-за того, что при Окротделении ГПУ временно прекратили работу спецкурсы по изучению украинского языка. Тем более, что успех этих занятий и так был весьма незначителен, поскольку почти все наши сотрудники являются уроженцами губерний Центральной России. Они сетуют на излишнюю формальность этого мероприятия, дескать, и так можно объясниться, а овладеть мовой на надлежащем уровне они все равно не сумеют...

Нач. Шевченковского окротделения ГПУ Адамович.

Секретарь Орлов».

(Із пояснювальної записки Губернському відділу ҐПУ від 27 квітня 1923 року.

тут
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підтримую erica, тут зібрались ультрапатріоти, яким здається, що ці магазини - останні оплоти русизму в нас на Україні. От переб'єм всім вікна і почнем жити щасливо

Якраз в даний період справжніх патріотів при владі якраз і не вистачає.

Таке враження, що за посягання на російську мову горлянки дехто ладен перегризти.

З цим нічого не зробиш і нікого силою говорити українською не заставиш.

Але примушувати українців ! говорити російською задля вдоволення російськомовних, це низько. Це особисто ображає мене як українку, навіть, якщо стосується інших громадян.

Репутація закладу
визначається мовою, якою в ньому спілкуються працівники???????Це шок для мене.
Примарний відтінок патріотичності
???????

Мінімум чим людина може підтвердити свою патріотичність, це рідна мова! Чому це примарно?????

Чому я в себе в країні маю робити зручно комусь, а не собі????Для чиїхось прибутків? Сумно....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

' timestamp='1299758796' post='1052327452']патріотизм - останній притулок негідника :D

От блін, виявляється більшість населення сусідніх країн - негідники... :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

' timestamp='1299759852' post='1052327460']да нє, вони в своїй абсолютній більшості нормальні люди :)

І здається все-таки - патріоти своїх країн. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мінімум чим людина може підтвердити свою патріотичність, це рідна мова! Чому це примарно?????

Чому я в себе в країні маю робити зручно комусь, а не собі????Для чиїхось прибутків? Сумно....

Скажите, а зачем подтверждать свою патриотичность именно в бизнесе? Вы, наверное, работаете на госпредприятии, если думаете, что патриотичность в бизнесе это показатель чего-то важного.

Из моего опыта - за 4000 долларов в месяц даже отъявленные русофобы начинают сносно разговаривать с клиентами на русском, когда это требуется.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

' timestamp='1299760150' post='1052327468']

а цей ваш "патріотизм" і волання "про обіжену мову і культуру" - це волання жаби, яка тішиться брудним болотом.

просто всі інші жаби срать хатєлі на нашу обіжену мову і культуру, через що наше болото стає все бруднішим і бруднішим...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

diezel, вот Вы сейчас говорите "за здравие", а статья-то "за упокой"... :/

Я сейчас говорю за "как есть". Суть токова: у меня есть партнер по бизнесу, гражданин США, живущий в Лос Анджелесе, назовем его Роджер. Роджер женат на уроженке Донбасса, у него есть русско- и англоговорящий ребенок, которого Роджер регулярно привозит на Донбас к теще на "погостить". Сам Роджер на русском не разговаривает совсем. У меня есть другой партнер по бизнесу, гражданин США, живущий в Далласе, назовем его Лэндон. Лэндон ниразу не выезжал за пределы США, но знает 3 языка. После рассказа об Украине, очень хочет изучить украинский. Учит по одному слову в день, интерес к украинскому не пропадает уже пару лет.

Вывод: есть люди, и их большинство, которым насрать на языковой патриотизм. Если вы им интересны - они будут учить ваш язык, если нет, то вы хоть детей для них рожайте - вы им безразличны.

Вопрос: чем вы собрались заинтересовывать окружающих? Сжиганием магазинов коктейлями Молотова?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вопрос: чем вы собрались заинтересовывать окружающих? Сжиганием магазинов коктейлями Молотова?

А ви це хто саме? І чому ці люди мають когось зацікавлювати.

Кожен має право обирати мову, на якій спілкується, головне щоб це право в нього не відбирали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Невже російськомовні не розуміють, що російська мова не пропаде і так, а українська потребує захисту держави і громадян в першу чергу.

Така держава як Франція з величезним культурним , науковим та економічним минулим СУВОРО СТЕЖИТЬ за підміною рідних слів англійськими.Бо вони хочуть залишатися французами.

Зараз в Україні легко бути ким завгодно, лише не українцем.

То куди нам діватися, де нам реалізовувати своє право бути самими собою, хіба нас батьки для того родили, щоб ми їх забули?Продалися за дешеві понти бути ,,гарадскіми,.?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

' timestamp='1299760150' post='1052327468']

а цей ваш "патріотизм" і волання "про обіжену мову і культуру" - це волання жаби, яка тішиться брудним болотом.

Звідки в тебе стільки жовчі???

' timestamp='1299760150' post='1052327468']

абсолютно підтримую diesela - оці так звані патріоти першими емігрують за кордон, звідки шалено люблять україну і вчать нас, недолугих, правильно її любити.

Наразі тут з-за кордону ніхто не пише. Всі тут.

diezel, вот Вы сейчас говорите "за здравие", а статья-то "за упокой"... :/

Я сейчас говорю за "как есть". Суть токова: у меня есть партнер по бизнесу, гражданин США, живущий в Лос Анджелесе, назовем его Роджер. Сам Роджер на русском не разговаривает совсем.

Вывод: есть люди, и их большинство, которым насрать на языковой патриотизм. Если вы им интересны - они будут учить ваш язык

Говориться про українців, що живуть на Україні і ПОВИННІ знати СВОЮ мову. Ніхто ж нікого не просить в Росії говорити українською.

Ті ж самі Штати. Обов'язковою умовою отримання громадянства є знання мови.

Вопрос: чем вы собрались заинтересовывать окружающих?

А тут ще й зацікавлювати треба?????

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

' timestamp='1299761596' post='1052327482']

та ні - побили вітрини і одразу ж розцвіла Україна, забуяла...

Угу, и вокруг зазвучало:

- Нарешті!

- Почалось!

- Так їм і треба.

Я чото не заметил в статье фразы: "девушек приковали к рабочему месту наручниками и не отпускали, пока те не отреклись от украинского языка". Но ад из людских голов пылает такой - создается впечатление, что они эту фразу там увидели уже в заголовке.

Хочется спросить: Кто вас заставляет ходить на работу, которая вам не нравится?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

- Так їм і треба.

Щось я не помітила, щоб в цій темі хтось даний інцидент одобрив (хіба із іронією).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Говориться про українців, що живуть на Україні і ПОВИННІ знати СВОЮ мову. Ніхто ж нікого не просить в Росії говорити українською.

Ох, как же вы прекрасны. А кому именно я должен, не подскажете?

Ті ж самі Штати. Обов'язковою умовою отримання громадянства є знання мови.

Девушка, вы вообще различаете понятия "знание" и "употребление в повседневной жизни"? Например, я знаю такие языки: английский, немецкий, польский, французский, русский, украинский и китайский. А в повседневной жизни пользуюсь русским. И никто от этого не умер. А куча коренных американцев тоже знает английский, но пользуется испанским или китайским. И тоже все нормально.

А тут ще й зацікавлювати треба?????

Внезапно, столько знаков вопроса, мне аж неловко. Нет, не надо заинтересовывать, пусть они, сволочи такие, под дулами пулеметов учат, потому что они - "ПОВИННІ знати СВОЮ мову".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вопрос: чем вы собрались заинтересовывать окружающих?

А тут ще й зацікавлювати треба?????

Так і виходить. Для декого ми бидло, що розмовляє на телячій мові, яку цивілізовані російськомовні не розуміють. А ті, що не погоджуються так розмовляти, якраз виступають винними, бо, бачите:

1) перебирають роботою;

2) гнуть своє;

3) перешкоджають бізнесу

П.С. україномовні і російськомовні на цьому форумі, як і у повсякденному житті прекрасно розуміються і роблять бізнес.

А поганому танцівнику (власнику магазина чи тому ж продавцю) самі знаєте, що заважає, а не мова.

' timestamp='1299762641' post='1052327506']

- Так їм і треба.

Щось я не помітила, щоб в цій темі хтось даний інцидент одобрив (хіба із іронією).

одобрив - це русизм, пані патріотко :D

Каюсь :).

Взаємно назвати тебе патріотом, незважаючи на мову твого спілкування, язик не повертається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Говориться про українців, що живуть на Україні і ПОВИННІ знати СВОЮ мову.

Шкода тільки що українцям ніхто нічого не ПОВИНЕН :unsure:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...