Перейти до змісту

Податковий кодекс України


Dream

Рекомендовані повідомлення

Скажу свою думку, не зовсім економічну, але аналізовану, в силу своїх можливостей.

Податковий кодекс це в першу чергу ознака цивілізованості і "дорослості" держави - як паспорт: доросли - дозріли - отримали.

Аналізувати його в найглибшому зрізі повинні економісти-професіонали, я ж назву кілька положень, які, на мою думку, повинні сприяти розвитку держави. Так от:

стаття 4.1.4 де вказано про презумпцію правомірності рішень платника податків - тобто якщо платник доказує, що його рішення є кращим, а податкова доказує своє - то платник визнається правим.

Далі. Пункт 4.1.6 - про соціальну справедливість. Може то і декларація і понти, але в суді можна доказувати своє.

4.1.8 - про конкурентноздатність податків. Та сама ситуація - платники можуть доводити, що податкова встановила їм податок який зменшував їх конкурентноздатність на ринку.

4.1.9 - "стабільний" пункт, за яким будь-які зміни в податковий кодекс не можуть вноситись пізніш як за 6 міс. до початку нового бюджетного періоду і податки та їх ставки не можуть змінюватись протягом бюджетного року.

Хто працював в бізнесі попередні роки знає, як часто податкові норми змінювались не просто протягом бюджетного року, а й "заднім числом". Дії держави були непередбачувані. Інвестори нас боялись. Власні бізнесмени не знали як прогнозувати бізнес.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 238
  • Створено
  • Остання відповідь

Скажу свою думку, не зовсім економічну, але аналізовану, в силу своїх можливостей.

Податковий кодекс це в першу чергу ознака цивілізованості і "дорослості" держави - як паспорт: доросли - дозріли - отримали.

На даний момент найцивілізованішими країнами в світі є Казахстан, Росія, Білорусь і... Україна !!! 9a3110b35540f5c91156df537555c7c0.gif

стаття 4.1.4 де вказано про презумпцію правомірності рішень платника податків

А що тут нового і хіба може бути навпаки? Презумпцію невинуватості ще ніхто не відміняв.(ч. 1 ст. 62 Конституції України)

3b155e67bc4f655d9a110644e3ea8f7c.gif

4.1.9 - "стабільний" пункт, за яким будь-які зміни в податковий кодекс не можуть вноситись пізніш як за 6 міс. до початку нового бюджетного періоду і податки та їх ставки не можуть змінюватись протягом бюджетного року.

Це ми вже проходили,і не раз, в тому числі і за часів Януковича-прем"єра/Азарова-податківця... Щоправда вони були, як правило, господарями свого слова - захотів дав, захотів забрав! (особливо коли казна порожня).

e11f8d4e635b499636aded55308380b3.gif

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4.1.9 - "стабільний" пункт, за яким будь-які зміни в податковий кодекс не можуть вноситись пізніш як за 6 міс. до початку нового бюджетного періоду і податки та їх ставки не можуть змінюватись протягом бюджетного року.

Хто працював в бізнесі попередні роки знає, як часто податкові норми змінювались не просто протягом бюджетного року, а й "заднім числом". Дії держави були непередбачувані. Інвестори нас боялись. Власні бізнесмени не знали як прогнозувати бізнес.

Ця норма передбачена Законом "Про систему оподаткування", який діє вже багато років (зміни в податкове законодавство можуть вноситися не пізніше ніж за 6 міс. до початку нового бюджетного року).

Просто переписали в кодекс, але навряд чи будуть виконувати :(.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ця норма передбачена Законом "Про систему оподаткування", який діє вже багато років (зміни в податкове законодавство можуть вноситися не пізніше ніж за 6 міс. до початку нового бюджетного року). Просто переписали в кодекс, але навряд чи будуть виконувати :(.

Погоджуюсь цілком. Необхідно розрізняти поняття "правотворчість" від "правозастосування".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Навіть те, що Податковий кодекс набирає чинності з 01.01.2011 р., є порушенням норм, ним же і передбачених :(.

Для того, щоб впровадити зміни з нового року, треба було прийняти його ще в липні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це що, податок на доходи звичайних людей зростає з 13% до 15% :blink:

він не зростає до 15 % - він і є зараз таким :)

вводиться ставка 17 % для багатих

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Роз'яснюю не я. Податкова розказує, що норми нового податкового кодексу будуть впроваджуватись протягом наступного пів року. Штраф за недотримання його положень становитиме 1 гривню.

Було б абсолютною радістю якби приймались виключно справедливі закони. І всі члени суспільства неухильно б їх дотримувались.

А то приходжу я до свого лікаря і прошу направлення в київську клініку, бо вилікувати на місці вони мене не можуть. А він мені другий раз розказує, що не знає, як має виглядати направлення і не видавав його ніколи і зовсім. Я йому в кишеню 100 грн запхнула і лікар сказав, що напише все як я хочу. Писав не він, а його медсестра. Під мою диктовку.

От хочеться щоб в країні дотримувались законів, і норм конституції. І усіх статтів і пунктів Податкового кодексу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трехмиллиардная стоимость реконструкции стадиона НСК "Олимпийский" уже вдвое превышает ее первоначальную стоимость, в 1,5 раза - стоимость строительства стадиона "Донбасс Арена" в Донецке и аналогичных спортивных арен в европейских странах, где проходили международные чемпионаты по футболу. Об этом сообщили в пресс-службе Счетной палаты

Стоимость одного места болельщика на НСК "Олимпийский" сегодня является самой дорогой - 43,6 тыс. грн. - по сравнению со стоимостью мест на построенных к предстоящему чемпионату стадионах. К примеру, стоимость места на новом донецком стадионе "Донбасс Арена" составляет 29,1 тыс. грн.

Розповідав власник однієї фірми, яка мала субпідряд на цьому чудобудівництві. Так ось попрацювали вони там місяця два і ....... втікли. Як виявилось, щоб отримати приміром 200 тис. грн. за якісь з етапів робіт через фірму проганялось 600 тис. грн. бюджетних грошей!

Так що стадіончик наш і справді золотий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Роз'яснюю не я. Податкова розказує, що норми нового податкового кодексу будуть впроваджуватись протягом наступного пів року. Штраф за недотримання його положень становитиме 1 гривню.

Було б абсолютною радістю якби приймались виключно справедливі закони. І всі члени суспільства неухильно б їх дотримувались.

А то приходжу я до свого лікаря і прошу направлення в київську клініку, бо вилікувати на місці вони мене не можуть. А він мені другий раз розказує, що не знає, як має виглядати направлення і не видавав його ніколи і зовсім. Я йому в кишеню 100 грн запхнула і лікар сказав, що напише все як я хочу. Писав не він, а його медсестра. Під мою диктовку.

От хочеться щоб в країні дотримувались законів, і норм конституції. І усіх статтів і пунктів Податкового кодексу.

Хочеться?

А ти дотримуєшся?

Невже в міліції є заява про хабар? І про тебе, як хабарницю, і про лікаря?

Давай прізвища, дати, будеш свідком в суді?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочеться?

А ти дотримуєшся?

Невже в міліції є заява про хабар? І про тебе, як хабарницю, і про лікаря?

Давай прізвища, дати, будеш свідком в суді?

Взагалі то мені вижити хочеться. Просто. Тому і їду до столичних лікарів.

А мені одна жіночка в тій самій клініці, про того самого лікаря розказувала "Дала минулого разу 50 грн. І цього треба дати". А я їй "Я не давала. Набридло. Лікування і так дороге." Так знаєш, що вона відповіла? "Але ж треба мати совість. Мушу дати". О! А ти кажеш хабар.

І коли ми плачимось, що влада погана, чиновники сволочі і хабарники, то забуваєм, що самі давно втягнулись в цю систему і "годуємо" її.

Теж і з податками. Розумієм, що наші близькі повинні пенсії отримувати на які прожити можна, але не хочемо думати звідки ті гроші візьмуться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі то мені вижити хочеться. Просто. Тому і їду до столичних лікарів.

А мені одна жіночка в тій самій клініці, про того самого лікаря розказувала "Дала минулого разу 50 грн. І цього треба дати". А я їй "Я не давала. Набридло. Лікування і так дороге." Так знаєш, що вона відповіла? "Але ж треба мати совість. Мушу дати". О! А ти кажеш хабар.

І коли ми плачимось, що влада погана, чиновники сволочі і хабарники, то забуваєм, що самі давно втягнулись в цю систему і "годуємо" її.

Теж і з податками. Розумієм, що наші близькі повинні пенсії отримувати на які прожити можна, але не хочемо думати звідки ті гроші візьмуться.

Сонечко - у вас на все дитячий погляд, мені щиро вас шкода.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі то мені вижити хочеться. Просто. Тому і їду до столичних лікарів.

А мені одна жіночка в тій самій клініці, про того самого лікаря розказувала "Дала минулого разу 50 грн. І цього треба дати". А я їй "Я не давала. Набридло. Лікування і так дороге." Так знаєш, що вона відповіла? "Але ж треба мати совість. Мушу дати". О! А ти кажеш хабар.

І коли ми плачимось, що влада погана, чиновники сволочі і хабарники, то забуваєм, що самі давно втягнулись в цю систему і "годуємо" її.

Теж і з податками. Розумієм, що наші близькі повинні пенсії отримувати на які прожити можна, але не хочемо думати звідки ті гроші візьмуться.

Сонечко - у вас на все дитячий погляд, мені щиро вас шкода.

Я не сонечко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А мені одна жіночка в тій самій клініці, про того самого лікаря розказувала "Дала минулого разу 50 грн. І цього треба дати". А я їй "Я не давала. Набридло. Лікування і так дороге." Так знаєш, що вона відповіла? "Але ж треба мати совість. Мушу дати". О! А ти кажеш хабар.І коли ми плачимось, що влада погана, чиновники сволочі і хабарники, то забуваєм, що самі давно втягнулись в цю систему і "годуємо" її. Теж і з податками. Розумієм, що наші близькі повинні пенсії отримувати на які прожити можна, але не хочемо думати звідки ті гроші візьмуться.

А ви б порадили все таки не давати подачку, бо 50грн. це не хабар. То вже давала б 500грн.

Чи все таки помахали головою і подумали що і самій потрібно дати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

​Расходы на Януковича-2011 станут рекордным

Расходы на ключевые органы власти в 2011 году могут стать одними из самых высоких за последние годы - 2,5 млрд. гривен.

Макс Левин Фото: Макс Левин

В соответствии с проектом госбюджета на 2011 год, наиболее затратным для госказны в следующем году станет Государственное управление делами, обслуживающее деятельность президента, пишет "Дело".

На содержание ДУСи предусмотрено 1,34 млрд. грн. Это самая большая сумма, которую когда-либо получал аппарат главы государства. Максимальный бюджет, который до этого выделялся на обеспечение деятельности президента, составил в 2008 году лишь 1,24 млрд. грн.

:smile-zachot:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

покращення життя вже сьогодні... :smile-zachot:

... і завтра теж :

Кабинет Министров предлагает Верховной Раде увеличить финансирование Генеральной прокуратуры на 83,3% с 1,2 млрд гривен до 2,2 млрд гривен в 2011 году по сравнению с 2010 годом.

Из этой суммы около 1,4 млрд гривен предусматривается на оплату труда.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

«Предметом отдельного разговора уже вскоре должна стать система упрощенного налогообложения предпринимателей, из нее следует изъять те схемы оптимизации налогов, которые дискредитируют ее прогрессивность, экономическую и социальную эффективность», - заявил Янукович.

началось в калхозє утро...

Спорім, що під цим благим наміром пропихнуть в ПКУ те, що не "пропихалось" раніше?.. ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Киеве догорает второй этаж здания городской налоговой администрации, расположенного на улице Шолуденко.

Об этом «Обкому» сообщил очевидец происшествия.

В данный момент пожар, возникший в здании, практически потушен. Улица забита пожарными автомобилями и «погорельцами» – сотрудниками налоговой.

На лицах прохожих – широкие улыбки.

http://obkom.net.ua/news/2010-12-14/1154.shtml

І ілюстрація - eb9d30b2fb83ecf7897f3e8ab6696921.gif

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

покращення життя вже сьогодні... :smile-zachot:

... і завтра теж :

Кабинет Министров предлагает Верховной Раде увеличить финансирование Генеральной прокуратуры на 83,3% с 1,2 млрд гривен до 2,2 млрд гривен в 2011 году по сравнению с 2010 годом.

Из этой суммы около 1,4 млрд гривен предусматривается на оплату труда.

На оздоровление депутатов выделят рекордную сумму

131 миллион гривен из госбюджета пойдет на санатории для депутатов

В Госбюджете на 2011 год увеличено финансирование санаториев Государственного управления делами на 34 миллиона гривен по сравнению с прошлым годом.

Об этом на заседании парламента сообщил БЮТовец Сергей Шевчук.

e7062701aa0b0bfdf0e04a5ed2c67bc3.gif

І як прокоментував один мій знайомий :

Да, я щитаю ето правільно !

Дєпутати повинні дожити до того дня, коли разгнєвана толпа підніме їх на вили !

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В магазин к Канторовичу пришёл налоговый инспектор.

- Канторович, почему вы не платите налогов с прибыли?

- Какие прибыли? У нас одни убытки!

- Как же вы живёте?

- Понимаете, в субботу магазин не работает. В этот день у нас нет убытков - вот на эти деньги мы и живём.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Модер !!!

Закрий тему (рбо мені R.O.- на цю тему), бо надоїли кнопкодави 15-ти річні, які нівчому не розбираються

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

С 1 января 2011 года доходы граждан «немного» снизятся – это связано со вступлением в силу Налогового кодекса и Закона «О сборе и учете единого социального взноса на общеобязательное государственное социальное страхование» (далее – Закон №2464).

Положения кодекса существенно ударят по карманам мелких предпринимателей, поскольку, несмотря на то, что упрощенцам оставили действующие правила налогообложения, расходы на приобретение товаров и услуг у них запретили относить к валовым. В итоге, чтобы не потерять старых клиентов, многим «единщикам» придется перейти на общую систему налогообложения и платить высокий налог.

К этому всему добавится еще и социальный взнос, который хоть и называется единым, будет иметь различные ставки – в зависимости от вида дохода, и класса риска плательщика. Законом установлены семь разных ставок: четыре для работодателя и три для наемного работника. Кроме того, установлена максимальная база начисления единого взноса, равная пятнадцати размерам прожиточного минимума для трудоспособных лиц. Тому, сколько должны платить работодатель, наемный работник и физическое-лицо предприниматель в государственную казну, посвящена эта статья.

Что уйдет из зарплаты?

Теперь считаем! Допустим, у вас зарплата со всеми надбавками и премиями составила 7000 гривен. Сначала из этой суммы снимут 3,6% ЕСВ, то есть 252 гривны. Из оставшейся суммы снимут 15% НДФЛ, то есть еще 1012,20 гривны. На руки работник получит 5735 гривен 80 копеек. Не густо…

Предприниматели тоже платят

СПД сами определяют размер ЕСВ, который они желают уплатить – от минимального до максимального. Минимальная база обложения ЕСВ держится на уровне минимальной зарплаты, то есть 922 гривны с 1 января. Вычисляем 34,7% — получается 319 гривен 93 копейки. То есть при том же доходе в размере 7000 гривен у единщиков за вычетом ЕСВ и единого налога останется 6480 гривен 07 копеек. Вроде бы и неплохо. Только вот пенсия у этого человека будет минимальная.

Да и дело не только в этом. Крупный и средний бизнес ничего покупать у такого СПД не будет, поскольку окончательная редакция Налогового кодекса запрещает плательщикам налога на прибыль относить затраты на товары, работы, услуги, приобретенные у СПД-«упрощенца», на валовые расходы. В итоге ряду предпринимателей, избравшим для себя специальный режим налогообложения, придется перейти на общую систему налогообложения.

А в случае перехода на общую систему СПД-плательщик налога на прибыль, учитывая суммы ЕСВ, «попадет» на кругленькую сумму.

...

Это значит, что СПД, находящийся на общей системе налогообложения, получив доход, допустим, в размере все тех же 7000 гривен, сначала заплатит 34,7% единого социального взноса на сумму всего своего дохода (максимально – 4799,01 гривен), затем от остатка удержит 15% — НДФЛ. Итак, если СПД-плательщик налога на прибыль получил, например, тот же доход в размере 7000 гривен, то денег у него останется очень мало.

Дело в том, что норму об уплате ЕСВ такими лицами бухгалтеры и юристы понимают очень по-разному. Некоторые утверждает, что такие предприниматели могут так же, как и «единщики» платить из расчета минимальной заработной платы, то есть в сумме 319 гривен 93 копейки.

При таком раскладе после уплаты ЕСВ и НДФЛ от 7000 гривен у такого гражданина осталось бы 5678 гривен 06 копеек. То есть на 57 гривен меньше, чем у наемного работника с такой же зарплатой. Однако внимательный анализ нормы Закона позволяет сделать более печальный вывод: СПД, находящийся на общей системе обязан заплатить ЕСВ в размере 34,7% от всей суммы дохода, полученного от деятельности. Вычисляем 34,7% от 7000 гривен и получаем баснословную сумму — 2429 гривен. Уменьшаем на эту сумму базу обложения НДФЛ и умножаем ее на 15% — 685,65 гривен (сумма НДФЛ).

И что остается у «зажравшегося», по мнению законодателя, бизнесмена? Остается у него 3885,35 гривен. Вопрос: откуда у государства теории о богатстве мелких предпринимателей?

повний текст тут

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Что уйдет из зарплаты?

Теперь считаем! Допустим, у вас зарплата со всеми надбавками и премиями составила 7000 гривен. Сначала из этой суммы снимут 3,6% ЕСВ, то есть 252 гривны. Из оставшейся суммы снимут 15% НДФЛ, то есть еще 1012,20 гривны. На руки работник получит 5735 гривен 80 копеек. Не густо…

Нічого кардинально нового не придумали, просто замість внесків в 4 фонди, які платить працівник, зробили єдиний внесок, який рівний попереднім внескам. Тобто із ЗП вирахують ту ж суму, що і вираховували раніше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...