Перейти до змісту

Проект нового трудового кодексу, або "пора вже про людей подумать"


Harddriver

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Наступного пленарного тижня може бути розглянутий і ухвалений проект нового трудового кодексу, раніше підтриманий Верховною Радою у першому читанні

Текст проекту

Найбільш цікаве:

Робочий день може становити до 12 годин. (ст. 143)

Дозволено використання техзасобів (камери) для постійного контролю за працівниками (ст. 28)

Трудовий договір може бути легко підмінено внутрішнім розпорядженням, де "шо хачю, то варачю"  (ст.143)

Звільнення працівника за участь у страйку (ст. 104)

Відповідальність працівника перед роботодавцем - 20 статей , відповідальність роботодавця розписано лише в 4-х (книга восьма)

Зараз читаю, може ще щось знайду цікавеньке... 

Ну а одним словом - дабропожаловать на панщину :angry: 

Опубліковано

Частина 3 ст. 143:

  Цитата
3. Максимальна тривалість щоденної роботи за підсумованим обліком робочого часу не повинна перевищувати дванадцяти годин. За наявності письмової згоди працівника допускається встановлення більшої тривалості щоденної роботи, якщо характер та умови праці передбачають періоди, коли працівник перебуває на роботі в стані очікування часу початку виконання роботи та коли працівник має можливість відпочивати протягом зміни.

Мені цікаво - а хто буде це визначати? Роботодавець? Тоді на об'єктивність годі і чекати.

І ще - задовбали ці посилкові норми "якщо інше не передбачено законами та ін. норм. - правовими актами". Це хвороба українського законоутворення.

Опубліковано

Модерне, сучасне, планомірно-поступове ЗАКРІПАЧЕННЯ.

88dc6ed671953a37a0df3b821c7a.jpeg

p.s. А 149 років назад (навіть) в Російській імперії відмінили кріпосне право.

Опубліковано
  Цитата
3. Максимальна тривалість щоденної роботи за підсумованим обліком робочого часу не повинна перевищувати дванадцяти годин.

Я так розумію, зараз 8-годинний робочий день, а якщо робітник працює більшу к-кість годин - то це оплачується по вищому тарифу як понаднормова робота. Зараз же працедавець зможе заощадити на понаднормовій оплаті, так як норма збільшується з 8 до 12 годин. Цікава ситуація. Я думав, рабство відмінили, а у нас його знову вводять. :blink:

Опубліковано

Якщо введуть 12-годинний робочий день, а не відмінять 40-годинний робочий тиждень - то кльово буде: пів тижня вихідних :0003:

Опубліковано
  В 04.11.2010 в 12:14, Harddriver сказав:

Робочий день може становити до 12 годин. (ст. 143)

Дозволено використання техзасобів (камери) для постійного контролю за працівниками (ст. 28)

Трудовий договір може бути легко підмінено внутрішнім розпорядженням, де "шо хачю, то варачю" (ст.143)

Звільнення працівника за участь у страйку (ст. 104)

Відповідальність працівника перед роботодавцем - 20 статей , відповідальність роботодавця розписано лише в 4-х (книга восьма)

повбивав би....

Опубліковано

З кожним місяцем нова влада все сильніше і сильніше "Будує нову Україну"... :mdr:

Дуже насторожують такі новини.

Напрошується логічне запитання: "А що ж то далі буде робитися в країні"?

  • 2 тижня потому...
Опубліковано
  Цитата
До конца 2010 года Верховная Рада не собирается рассматривать проект нового Трудового кодекса. Об этом заявил глава парламента Владимир Литвин.

"В ближайшее время Рада не собирается рассматривать Трудовой кодекс. По крайней мере до нового года (кодекс не будет рассмотрен). Поэтому оснований для

проведения различных акций против принятия Трудового кодекса я не вижу", - уверил Литвин.

Звідси.

Опубліковано
  Harddriver сказав:

Робочий день може становити до 12 годин. (ст. 143)

Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість

заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку

вільно погоджується. (КУ)

золоте правило - не подобається, увольняйся. або не працевлаштовуйся.

  Harddriver сказав:

Звільнення працівника за участь у страйку (ст. 104)

Стаття 44. Ті, хто працює, мають право на страйк для захисту

своїх економічних і соціальних інтересів.

Порядок здійснення права на страйк встановлюється законом з

урахуванням необхідності забезпечення національної безпеки,

охорони здоров'я, прав і свобод інших людей.

Ніхто не може бути примушений до участі або до неучасті у

страйку.

Заборона страйку можлива лише на підставі закону. (всьо та же КУ).

здається, основним законом цієї держави все ще є вона - Конституція...

Опубліковано

Мене особливо "порадували" відміна соціальної відпустки для одиноких матерів та тривалість відпустки без збереження заробітної плати до 3 місяців ( замість допустимих 15 днів тепер), збільшення приводів розірвання трудових відносин та роботодовці у разі прийняття такого Колексу зможуть в односторонньому порядку видавати "нормативні акти роботодавця", якими визначаються умови праці на підприємстві (наразі це обумовлюється в колдоговорі). Щиро надіюсь в що не дійде "На панщині пшеницю жала, втомилася, не спочивать пішла в снопи, пошкандибала Івана -сина годувать.." :(

Опубліковано
  Mala сказав:

видавати "нормативні акти роботодавця"

"Кроме того, данный проект существенно ограничивает возможности профсоюзов защищать наемного работника. “Если на предприятии нет профсоюза, то все вопросы согласовываются с полномочным лицом от трудового коллектива, которого назначает сам работодатель. Если нет полномочного лица, то работодатель регулирует социально-трудовые отношения самостоятельно путем издания внутренних нормативных документов”, — объяснил эксперт.

Михаил Волынец также заметил, что глава о профсоюзах “полностью выпала из проекта Трудового кодекса”, а после принятия документа Верховной Радой утратит силу закон “О коллективных договорах и соглашениях”. По мнению эксперта, таким образом ограничиваются возможности и права профсоюзов: “Не согласные с проектом или оспаривающие его просто не приглашаются на подписание соглашений и не информируются”."

"Але керівництво Федерації профспілок у особі Василя Хари (який до того ж є співавтором проекту Трудового кодексу) висловлюється у такому дусі, що якщо раніше українське трудове законодавство містило перекіс у бік інтересів найманого працівника, то тепер існує баланс інтересів між інтересами роботодавця та його найманця.

Це – туфта. Ці слова, які мають служити виправданням здачі інтересів працівників, передбаченої новим Трудовим кодексом. Найманий працівник та роботодавець - завжди у нерівній ситуації. Бо у роботодавця є все. У нього є кошти, є юридична служба, є можливість звільнити та покарати найманого працівника. У найманого працівника є можливість працювати зранку до ночі, створювати об’єднання та звертатися до суду. При цьому ефективність звернення до судів мінімальна. Ще існує комісія по трудових спорах, куди входили роботодавці та представники профспілок. Зараз після ймовірного прийняття Трудового кодексу її роль нівелюється.

Я пропоную: якщо ми країна перехідного періоду, де будується такий не дуже цивілізований капіталізм, то давайте поставимо такий перевірений шлагбаум – ратифікуємо Європейську соціальну хартію. Там права працівника виписані на європейському рівні."

"Але існують так звані нетипові види діяльності, які потребують окремого регулювання та які не завжди вкладаються у восьмигодинний робочий день.

При всіх нетипових нормах діяльності не можна працювати більше 60 годин на тиждень. Ми не ратифікували міжнародну конвенцію, яка це проголошує і таким чином даємо можливість працювати безкінечно. Люди і без того працюють цілодобово."

"Але я читала – новий кодекс зберігає заборону працювати більше 48 годин...

Неправда. Давайте читати разом кодекс (відкриває роздрукований законопроект - авт) – 143 стаття каже, що максимальна тривалість робочого тижня за підсумованим обліком робочого часу не повинна перевищувати сорок вісім годин. Але, більша тривалість роботи може встановлюватися колективним договором. Ви розумієте, що це означає? Що за “бажанням колективу” робочий тиждень може тривати сім днів по 24 години. А якщо такий договір не укладався, то це може бути встановлено нормативним актом роботодавця за наявності достатніх підстав. А тепер давайте почитаємо про “достатні підстави”. “Достатні підстави” це - “при вахтовому методі організації роботи, при виконанні робіт, які залежать від кліматичних умов, тощо”. “Тощо”, це геніальне уточнення, яке дозволить ввести будь-які “достатні підстави”, щоб змусити людину працювати цілодобово. Весь кодекс виписаний так. Перша частина якоїсь статті забороняє, а додаткові частини цієї ж статті дозволяють цю заборону обходити у законному порядку."

із коментарів представника незалежних профспілок, заступника голови Національного форуму профспілок України Григорія Кабанченка.

Опубліковано

Безголовий народ зробив свій свідомий вибір. Тепер от партія регіонів всім покращує життя, і будує для себе маєтки в заповідних місцях. Для того, щоб будувалося ще краще, і було за що будувати, приймає новий податковий і трудовий кодекс. А чи порозумнішає народ хоч трохи, побачимо на наступних виборах. Якщо до тих пір Янек не оголосить себе монархом. А народ кріпаками.

Опубліковано

Де демократія?

На даний момент бачу перерозподіл бізнесу між двома групами євреїв і повернення в феодальний лад.

Опубліковано

Демократією тут і не пахне, про демократію можна говорити в тій державі де чітко прописані законодавчо механізми впливу народу на владу. Сходіть в якусь держустанову спробуйте повпливати. Не плутайте гондурас з демократією.

Опубліковано
  В 17.11.2010 в 16:27, Harddriver сказав:

Korosy, і куди ти з тою конституцією підеш "права качати" ? В конституційний суд?  :0016:

угу, смішно.

ще нікуди я не біжу. це просте порівняння. їм простіше буде Конституцію змінити на свій лад.

а щодо "качання прав"... а тебе все влаштовує? поживем, побачим - чи буде панщина чи ні.

Опубліковано
  В 04.11.2010 в 14:09, BIKTOP1970 сказав:

Модерне, сучасне, планомірно-поступове ЗАКРІПАЧЕННЯ.

p.s. А 149 років назад (навіть) в Російській імперії відмінили кріпосне право.

саме так - новим податковим кодексом душитимуть малий і середній бізнес... скільки підприємців закриваються і будуть закриватись, і куди їм іти? в наймані працівники, де новий трудовий кодекс? тож заганяють прямо в рабство. життя прекрасне.

Опубліковано

Та наш славнозвісний губернатор сказав так, що мовляв немає чого людям з технічною освітою і так далі - стояти на базарах, вони повинні працювати на заводах, що він боровся і буде боротись з ринками. От і получається, що Україна перетвориться на державу з олігархами, які володітимуть величезними заводами і кріпаками, які будуть працювати за копійки на цих заводах!

Опубліковано

Ну дик, хто губернаторів призначає, волю того вони і виконують. "Кукол дергают за нитки, на лице у них улыбки, вверх и в темноту уходит нить..." А.Макаревич

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...