Перейти до змісту

Як ви розмовляєте з російськомовною людиною.


yvazhaemuy

Перехід на російську мову  

138 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Мають право.)

Агресивний, бо намагаєтесь навязати. Той, кому воно не треба, все рівно плекати не буде. І, якщо відверто. Як на мене, хай краще розмовляють російскою, ніж знущаються і над тією, і над іншою мовою, розмовляючи якимось суржиковим збоченням. Для мене набагато цінніше, щоб висловлювання були ГРАМОТНІ, ніж те, якою вони мовою. Хоча, звісно, многімє язикамє нє владєю. :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З російськомовними українцями розмовляю українською. З російськомовними іноземцями -- російською.

Самое правильное, что может быть в этой теме :smile-zachot:

...которым почему-то не преминет воспользоваться даже самый щирий українец

я не матюкаюсь. Зовсім. Я не українець?

Вообще-то, в русском языке оборот "не преминет воспользоваться" не подразумевает обязательное использование. Подразумевается использование при случае и только в меру своей распущенности. И показателем щирого украинца не является русский мат. не надо перегибать.

Украинец остается украинцем, независимо от того, употребляет ли он в общении русский мат, переходит ли в общении с русскоговорящими украинцами на русский, а также пишет ли письма по-английски, по-французски или на языке древних майя)

А "..не матюкаюсь. Зовсім." - это только плюс) и не как украинцу, а как человеку, который в состоянии выразить любые мысли и эмоции при помощи осмысленных слов, не прибегая к мату.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всьо! Переходжу у сварках на українську!

А ті пройдисвіти, що лаються "матом", най їм грець, хай би вже всі обісравсі і шоб їм пупа нижче пояса зкрутило, трясця їм в ребра!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всьо! Переходжу у сварках на українську!

А ті пройдисвіти, що лаються "матом", най їм грець, хай би вже всі обісравсі і шоб їм пупа нижче пояса зкрутило, трясця їм в ребра!

Любий москаль подумає, що ти його вихваляєш - настільки мелодично і приємно це звучить!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Багато залежить від мого співбесідника, якщо бачу що людина нормальна, не ставиться зверхньо до України, я без питань переходжу на Російську мову, щоб було легше спілкуватись, але коли трапляється співбесідник який зверхньо ставиться до нашої неньки України, то у мене на підсвідомості перемикається тумблер і я спілкуюсь тільки літературною мовою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Повага до мови народу випливає з поваги народу до самого себе. Ситуація з мовою в нашій країні дзеркальне відображення проблем саме українського етносу. Внутрішні конфлікти штучно нав'язані зовнішніми ідеологами зробили з українців напіврахітичну масу, яка нікому не довіряє, всього боїться і не здатна до розвитку і об'єднання і це при тому, що нас в Україні щонайменше 70-75%. Особисто мені комфортніше коли людина, яка ненавидить мою країну і мій народ говорить російською. І, навпаки, коли речі деструктивні і нищівні для моєї нації говоряться гарною літературною українською мовою - це набагато жосткіше. Особливо знаючи як українці благоговіють до людини яка говорить їх мовою. Це великий плюс для українців, що російськомовні говорять російською, бо тоді спрацьовує певний психологічний захисний механізм, який ще й дотепер тримає якимось дивом нашу націю на плаву. Набагато гірше, як наприклад на Сході, де такий механізм зруйнований.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це швидше питання комплексів, ввічливості та малого словарного запасу. Або поєднання цих трьох факторів...

Пригадую, як колись на залізничному вокзалі в Хелмі, до мене по допомогу звернувся Масквіч (принаймі так він назвався). Він стояв біля залізничної каси, та вже в розпачі не міг купити квитка на потяг до Варшави: "Я её прошу один билет на Варшаву, а она, КОРОВА, мне что-то шпрехает по-своему..." А "шпрехала" вона йому всього лиш про вартість квитка...

Минулого літа в Криму був приємно вражений, коли місцеві жителі (татари) просили не переходити на російську, а розмовляти з ними українською. Ще й попросили наступного разу привезти компакт-диска з українськими народними піснями, мотивучи це тим що їх дуже навіть цікавить наша культура, а інформації обмаль. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 yvazhaemuy Люба колишня колонія, буде комплексувати перед своїми колишніми колонізаторами, навіть не зважаючи на те, що раби вже отримали незалежність. А мова, тут грає вже другорядним фактором. Як приклад моїм словам подивися на Індію, індус до сих пір вважає себе меншовартим перед ангійцем. Це вже такий... механізм чи...психологічний закон.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мають право.)

:smile3:

Якраз морального права тут у російскомовних не розуміти української немає! Перепрошую, ніхто в Америці не стане громадянином не вивчивши їх мови на елементарному побутовому рівні. Теж саме в Норвегії - хочеш жити - ходи два роки до школи, закінч, здай тести а тільки тоді отримай паспорт громадянина Норвегії. Тут не йде мова про агресію з боку україномовних, тут мова йде про ПСИХОЛОГІЧНИЙ момент - українці за своєю суттю пристосуванці, ми соромимося свого походження, ми готові догоджати будь де і будь кому, ми преходимо на польску, російську німецьку, англійську лиш би нас зрозуміли. Ось він український феномен пристосуванців. Американці за собою возять перекладачів або купу грошей на перекладача, не зважаючи на те що можливо його бізнес десятки років повязаний з Україною, і навіть не думають вивчати будь яку іншу мову. Теж саме стосується і західних європейців.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ніхто в Америці не стане громадянином не вивчивши їх мови на елементарному побутовому рівні

Там існують цілі квартали вихідців з Пуерто- Ріко, які є громадянами, але й не збираються вчити англійську. Так що уже подумують про введення у деяких штатах другої офіційної-іспанської.

Подібні варіанти є і з Чайна-таунами.

Щодо приїзджих американців: мормони, які у нас тут тусять(це юнаки, що мають два роки провести у місіонерській діяльності за кордоном) обов"язково вивчають місцеву мову. І таки вивчають.

занадто багато узагальнень у твоїх твердженнях.

якщо ти соромишся свого походження - соромся далі. Навіщо писати це про всіх українців?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В маршрутці їхав, говорив з своєю дівчиною, то парочка яка сиділа спереду тихенько одне до одного - "слышиш какой красивый украинский язык..." :)

Так що в своїй країні я говорю тільки рідною мовою.

Вставляю це оповідання у всі теми про мову, в яких беру участь...

Коли в 1996 році вперше почула - "мурашки по тілу побігли" - не можу забути...

Дуже хочеться поділитись з тими, хто, можливо, ще його не читав.

Було це давно, ще за старої Австрії, в далекому 1916 році. У купе першого класу швидкого потяга “Львів-Відень” їхали англієць, німець, італієць. Четвертим був відомий львівський юрист Богдан Костів. Балачки точилися навколо різних тем. Нарешті заговорили про мови: чия краща, багатша і якій належить світове майбутнє.

....

Сипле, стелить сад самотній

Сірий смуток, срібний сніг.

Сумно стогне сонний струмінь,

Серце слуха скорбний сміх.

Серед саду страх сіріє.

Сад солодкий спокій снить.

Сонно сиплються сніжинки.

Струмінь стомлено сичить.

Стихли струни, стихли співи,

Срібні співи серенад,

Срібно стеляться сніжинки —

Спить самотній сад.

“Геніально! Незрівнянно!” — вигукнули англієць та італієць.

Потім усі замовкли. Говорити не було потреби.

Супер!

(Прогуглив відносно авторства - Панас Столярчук «Внуки Дажбогові, Діти Орові»)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ніхто в Америці не стане громадянином не вивчивши їх мови на елементарному побутовому рівні

Там існують цілі квартали вихідців з Пуерто- Ріко, які є громадянами, але й не збираються вчити англійську. Так що уже подумують про введення у деяких штатах другої офіційної-іспанської.

Подібні варіанти є і з Чайна-таунами.

Щодо приїзджих американців: мормони, які у нас тут тусять(це юнаки, що мають два роки провести у місіонерській діяльності за кордоном) обов"язково вивчають місцеву мову. І таки вивчають.

занадто багато узагальнень у твоїх твердженнях.

якщо ти соромишся свого походження - соромся далі. Навіщо писати це про всіх українців?

Занадто багато категоричності у твоїх постах шановний. Там існують не тільки квартали вихідців із Пуерто Ріко і Китаю, Мексики, Сомалі, але і з Росії, України, Молдови (яких до речі узагальнюють однією назвою - рашин). Знаю, бо не раз там був, немало прожив там і не за чутками чув про цю країну на відміну від тебе. Якщо щось стверджувати потрібно або самому бути компетентним, або запитати у тих хто ними дійсно є. Тому ще раз повторюю - перш ніж здати в США на громадянство потрібно знати англійську мову на побутовому рівні і здати тест на знання Історії Америки. Історія амирики як відомо на російській не писалася, тому, тих хто не знає англійської її відповідно не прочитають і не здадуть тести.

Щодо соромязливості - помиляєшся, якби я таким був, то не писав би тут і не відкривав би цієї теми. А пишу власне не про всіх а на даний момент про 25 відсотків (за даними голосування у цій темі), які з української моментально переходять на російську при спілкуванні з російськомовними.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Історія амирики як відомо на російській не писалася, тому, тих хто не знає англійської її відповідно не прочитають і не здадуть тести.

ти оце абсолютно серйозно пишеш?:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Історія амирики як відомо на російській не писалася, тому, тих хто не знає англійської її відповідно не прочитають і не здадуть тести.

ти оце абсолютно серйозно пишеш?:)

Я видаюсь на того хто може писати не серйозно? Пишу те, що знаю достеменно і не розповідей ББС.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

yvazhaemuy, по-перше, я мав на увазі не моральне право. По-друге, ми самі дозволили усім користуватись у побуті тією мовою, якою зручно. А тепер от кажемо, що не мають морального права.)По-третє, я зовсім не зачіпав момент отримання громадянства. Це уже зовсім інше питання.

Я з гордістю розмовляю рідною мовою будь де і будь з ким, бо вона рідна, красива і милозвучна. А перехід на мову співрозмовника - це, на мою думку, звичайний вияв культури, освіченості і поваги до співрозмовника. Так абсолютно нормально поступати для будь-якої людини, яка поважає себе і оточуючих, якщо вона цього бажає. Тим не менше, з російськомовними громадянами України або просто тими, хто проживає тут на російську не переходжу, бо це вже їх проблеми, якщо вони не розуміють або погано розуміють українську. Якщо співрозмовнику незрозуміло, най попросить, я без проблем і зайвих лівих думок перейду на російську.) А якщо йому заважає це зробити якась гордість і він потім буде розповідати на форумах, які тут живуть пихаті націоналісти, то це знову ж таки його проблеми.) Поки що ніяких проблем не було. Є знайома з Росії, проживає тут. Розмовляю з нею українською. Дуууууже рідко трапляється таке, що не може зрозуміти якесь слово. Нічо, просто перепитує, намагаюсь пояснити або перекласти. Ніхто ні на кого не дується.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Історія амирики як відомо на російській не писалася, тому, тих хто не знає англійської її відповідно не прочитають і не здадуть тести.

ти оце абсолютно серйозно пишеш?:)

Я видаюсь на того хто може писати не серйозно? Пишу те, що знаю достеменно і не розповідей ББС.

каннечно видаєшся:) ну хіба можна всерйоз стверджувати, що історія США є недоступною російською мовою?:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, на рахунок недоступності їсторії Штатів іншими мовами - це вже перебір.)

Для прикладу, я думаю, там є магазинчики для ценітєлєй, у яких продається українською і російсько що завгодно.) І історія там з гарними картинками і чудовою типографікою. От так мені чомусь здається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Історія амирики як відомо на російській не писалася, тому, тих хто не знає англійської її відповідно не прочитають і не здадуть тести.

ти оце абсолютно серйозно пишеш?:)

Я видаюсь на того хто може писати не серйозно? Пишу те, що знаю достеменно і не розповідей ББС.

каннечно видаєшся:) ну хіба можна всерйоз стверджувати, що історія США є недоступною російською мовою?:)

Ми говоримо про тести, і російською мовою тест з історії Америки там ніхто повір мені не здає на екзаменах, чи то тестах на громадянство! І не треба тут приплутувати Пуерто Ріко чи ще щось, повір мені, кожен, хто приїхав до Америки з задоволенням, чуєш, з задоволенням вчить англійську і насамперед щоб вижити! Іншого не дано! Так, там можна прожити життя і не знати англійської - є магазини для рашин піпл, є дентисти, клініки з російськомовними лікарями вже не кажучи про телебачення пресі і радіо - того там повно. Але якщо ти хочеш жити і розвиватися в бізнесі - будь добрий вчи англійську.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну от, і як тебе тепер серйозно сприймати?:)думав про одне, мав на увазі друге, а написав про третє?:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всьо! Переходжу у сварках на українську!

А ті пройдисвіти, що лаються "матом", най їм грець, хай би вже всі обісравсі і шоб їм пупа нижче пояса зкрутило, трясця їм в ребра!

Любий москаль подумає, що ти його вихваляєш - настільки мелодично і приємно це звучить!

я в данном случае "москаль" (русскоговорящая) и я подумала, что все эти "мелодичні і приємні" слова относятся не ко мне, а к тем, кто лаються матом..

при чем здесь москаль-не москаль? ))

похвально, что человек решил исключить из своей речи мат)) я б не смогла :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

похвально, что человек решил исключить из своей речи мат)) я б не смогла

поверь, это п*№дец как просто!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

похвально, что человек решил исключить из своей речи мат)) я б не смогла

поверь, это п*№дец как просто!

Так само як і кинути курити. Вже 25 раз це робив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.

×
×
  • Створити...