Перейти до змісту

Чи вважаєте ви себе патріотом України?


kudrom

Чи вважаєте ви себе патріотом України?  

43 користувача проголосувало

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Так як в деяких темах цього розділу дехто досить часто вживає слова "патріот", "патріотизм" (в лапках), цікаво було б дізнатися відповідь на це питання. Може ми просто розуміємо під цим словом зовсім різні речі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

imho, жить и работать в этой стране - уже очень серьезный патриотизм

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я за третий пункт!

ибо если патриот - это дедуля, который на "доброе утро, вам хлебушка белого или чёрного" продавщицы в магазине отвечает: "а ти на псячій мові мені не гавкай!", то я не патриот и таких "патриотов" сам бы исстреблял! а если патриотизм - это стремление жить и работать (и давать работать) в державе, где ты живешь и хотеть сделать эту жизнь и державу лучше - то да! Я - патриот!!!

дело в подмене понятий и ценностей!

"...если я в уборной буду мочиться мимо унитаза - это будет разруха!..." (с) пр. Преображенский

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я за третий пункт!

ибо если патриот - это дедуля, который на "доброе утро, вам хлебушка белого или чёрного" продавщицы в магазине отвечает: "а ти на псячій мові мені не гавкай!", то я не патриот и таких "патриотов" сам бы исстреблял! а если патриотизм - это стремление жить и работать (и давать работать) в державе, где ты живешь и хотеть сделать эту жизнь и державу лучше - то да! Я - патриот!!!

дело в подмене понятий и ценностей!

"...если я в уборной буду мочиться мимо унитаза - это будет разруха!..." (с) пр. Преображенский

поддерживаю на 100% respect!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Боляче мені дивитись на нашу країну, але патріотом я себе не вважаю. хоча б тому що не дуже поважаю її. за нездатність врешті решт об'єднатися, послати всіх політиканів на*** і нарешті почати жити нормально. за те, що є купа **** собачих, які вважають себе пупом землі і клали великий болт не те що на закони, а всіх і вся. за те, що ніяк не можемо обрати собі достойного лідера (якщо без нього вже не можемо). за те, що по звичці лижемо зад всім - починаючи від гаїшника та канцеляриста якогось, закінчуючи президентом з його оточенням. та й взагалі, як сказав Шкодер - "жить и работать в этой стране - уже очень серьезный патриотизм". але це ненормально.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в мене немає умов для патріотизму.

Я люблю свій край, свою країну, свій народ - тому я патріот.

Мені не подобається українська держава, але я громадянин і несу за неї відповідальність. Тому я буду змінювати її як можу, - на виборах, а треба на мітигах і в судах.

Мені все рівно хто якою мовою розмовляє, і в кого які заскоки. Він має на це право, бо у нас вільна країна, принаймні я такою хочу її бачити.

Я не люблю державу Росія, бо вона під соусом захисту власних інтересів втручається в наше життя, хоча назвати її зразком важко. Але я не маю нічого проти росіян.

Я не люблю комуністів, бо ця ідеологія принесла багато горя моєму народу і моїй сім'ї зокрема. Але най живуть, я їх не чіпаю, аби мене не вчили жити.

Я не розумію общєчєловеків і космополітів, тому ставлюсь до низ з передсторогою. Але хай живуть ... :P

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

О, цікава дискусія! :P

imho, жить и работать в этой стране - уже очень серьезный патриотизм

Підтримую. Але не зрозумів, який ти пункт вибрав.

Поки явних противників патріотизму не видно, якщо його розглядати так,

цитую Вікіпедію звідси

"Патриоти́зм (греч. πατριώτης — соотечественник, πατρίς — отечество) — любовь к Родине, преданность своему Отечеству, родной культуре; предпочтение Родины перед иными странами."

Як бачите, пишу російський варіант, так як в українській версії такого визначення не знайшов.

Якщо нам не подобаються окремі люди, неважливо, чи це політики, як в imp13, чи дідуля, як в difoto, то це не значить, що всі такі і цю країну не варто любити. Наприклад, я не вважаю, що патріотизм - це любов до керівників твоєї країни. А Україну я люблю. І українців, тобто не лише за національністю, а громадян України. І дійсно надаю перевагу України перед іншими країнами. Так що всі вимоги визначення дотримані :)

P.S. Я вибрав перший пункт, думаю, ви і так зрозуміли

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Часто, особливо на сході і півдні, мене називають націоналістом. Особливо конфлікти виникають через мову. А я себе вважаю патріотом своєї України. Націоналізм і патріотизм це різні речі.

У мене багато рідні живе за кордоном. І повернуться вони сюди тільки тоді, за їхніми словами, коли на Україні жити добре буде. А один мені сказав, коли замість листя долари будуть рости. І вони дуже переживають за нас і Україну і, як не дивно, теж себе вважають патріотами. А скажіть будь-ласка, нащо вони тоді тут потрібні будуть? За рахунок наших мозолів і поту вони хочуть добре жити? Це можна по різному називати, але тільки не патріотизмом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 kudrom:

это хорошо что ты википедию вспомнил. там есть весьма пространные разлагольствования на тему "хорошего и плохого патриотизма", которые сейчас ничуть не устарели (я только заменил в контексте "россия" на "страна", прочее привожу без изменений) :

Большинство людей, ведущих сегодня дискуссии о патриотизме в стране, так или иначе, ссылается на представителей той или иной исторической традиции, к которой они принадлежат. По сути, отношение того или иного человека /гражданина страны/ к патриотизму как определенному мировоззрению всегда зависело от того, какого мнения он придерживается относительно того, в каком направлении должна развиваться страна

2 Yurko:

-- Где живут настоящие украинцы?

-- Конечно в Канаде

© народный юмор

2 All:

подумайте еще вот о чем. большинство из нас родилось в одной стране (УССР), потом нас не спросив переселили в единочасье в другую страну (Украину как часть СНГ), на обломках которой сейчас умные дядьки из правительства залезая друг другу на головы пытаются строить третью страну (Украину как часть Европы). ну и патриотом какой страны я буду? первой, в которой я родился и вырос или последней (а может это предпоследняя, может и пред-пред-пред-последняя -- кто знает как оно повернется). лично я не хочу быть холуём у "последних победителей" и изображать фальшивый патриотизм к тому государству, которое сейчас актуально. а вот жить на своей земле не стремясь куда-то удрать до лучших времен и заниматься любимым делом принося пользу этой земле -- это, imho, и есть настоящий патриотизм

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поставив 1-й. Чому? А знаєте, багато чого помінялося. Сьогодні, ідучи в маршрутці відмітив -- на вулиці НІ ОДНОГО ДЕБІЛЬНОГО ОБЛИЧЧЯ!

Всі працюють, заклопотані нормальними життєвими проблемами, не хамлять з біди. Піднімаємся, потроху, над собою в 1 чергу.

Чи то настрій був позитивний, хз?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нєє, правда. Я проснулся ужо давно, в 95 году! (тада валить атседова собрался :) ) Сначала в Киев, а оттуда -- куда подальше! :)

Но прожив в стольном 8 мес. понял - 1. непросто это, вживаться в новую среду (там харашо, где нас нет, каквариант)

2. любите Родину, мать вашу! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а вот жить на своей земле не стремясь куда-то удрать до лучших времен и заниматься любимым делом принося пользу этой земле -- это, imho, и есть настоящий патриотизм

Shkoder 5 БАЛЛОВ!!!!!!! моё ИМХО идентичное! ставлю плюсЪ! :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

... к патриотизму как определенному мировоззрению всегда зависело от того, какого мнения он ....

... большинство из нас родилось в одной стране (УССР), ... в другую страну (Украину как часть СНГ), ... третью страну (Украину как часть Европы). ну и патриотом какой страны я буду? ... а вот жить на своей земле не стремясь куда-то удрать до лучших времен и заниматься любимым делом принося пользу этой земле -- это, imho, и есть настоящий патриотизм

Останнє речення супер.

А решта. Країна і держава (устрій, панівний світогляд) різні речі. Бути патріотом країни нормально. Бути патріотом держави - ні.

Держава не більше чим суспільний сервіс, - це європейський підхід. Державу народ повинен вміти заставити служити собі. Це відношення на рівні купи/продай, є сервіс (державні послуги) - є гроші (податки).

А совковий (і російський підхід) до цього питання саме такий, яким ти його описав. Тобто суб'єкт патріотичних почуттів підмінено з країни на державу за допомогою пропаганди та репресій.

Одначе твоє небажання бути патріотом тих придурків в уряді/ВР означає, що совковий світогляд потроху відходить. Це круто ! :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Ukrod:

вот и неправда, невозможно полностью отделить страну (как кусок земли на которой мы живем) от государства (как доминирующей модели управления той территорией на которой расположена страна). практически все так называемые культурно-патриотические ценности, от церковных праздников до дня независимости являются следствием работы государственной машины. другое дело исторические традиции как танцы-песни-вышиванки, народные праздники (а не религиозно-государственные). и совсем не государственная символика (хоть бы она стоила в прошлом миллионы жизней) и не язык -- это у англичан the table уже триста лет одинаково выговаривается и язык вполне может быть обьектом патриотизма и гордости за страну, а у нас, сами знаете, позавчера "пилосос", вчера "порохотяг", сегодня "пиловсмок" -- каждый языковой реформатор со своей придурью

ps. что "совкового" в уважении к государственному строю? ведь как при совке, так и сейчас законы по которым управляется страна придумываются людьми при кормушке, в оба периода времени простому люду давали почувствовать что вроде как страна их руками управляется. разница лишь в том, что при совке особо шаловливые руки секли без предупреждения, а сейчас сначала пальцем грозят

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені все рівно хто якою мовою розмовляє, і в кого які заскоки. Він має на це право, бо у нас вільна країна, принаймні я такою хочу її бачити.
я того же мнения, хотя некоторые мои препады передразнивают мой русский язык на ломаный русский с сильно выраженым штучныи акцентом. :(
Я не люблю державу Росія, бо вона під соусом захисту власних інтересів втручається в наше життя, хоча назвати її зразком важко. Але я не маю нічого проти росіян.

А я люблю )))))))), просто иногда ненравятся некоторые русс. политики и их позиция...

P.S. Щитать себя патриотом неозначает быть таковым. Я выбрал 3 вариант, хотя по википедии могу претендовать на статус "патриота :D"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

А где седня травы столько нахаляву роздали?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Ukrod:

вот и неправда, невозможно полностью отделить страну (как кусок земли на которой мы живем) от государства (как доминирующей модели управления той территорией на которой расположена страна). практически все так называемые культурно-патриотические ценности, от церковных праздников до дня независимости являются следствием работы государственной машины. другое дело исторические традиции как танцы-песни-вышиванки, народные праздники (а не религиозно-государственные). и совсем не государственная символика (хоть бы она стоила в прошлом миллионы жизней) и не язык -- это у англичан the table уже триста лет одинаково выговаривается и язык вполне может быть обьектом патриотизма и гордости за страну, а у нас, сами знаете, позавчера "пилосос", вчера "порохотяг", сегодня "пиловсмок" -- каждый языковой реформатор со своей придурью

ps. что "совкового" в уважении к государственному строю? ведь как при совке, так и сейчас законы по которым управляется страна придумываются людьми при кормушке, в оба периода времени простому люду давали почувствовать что вроде как страна их руками управляется. разница лишь в том, что при совке особо шаловливые руки секли без предупреждения, а сейчас сначала пальцем грозят

По-перше країна не просто кусок території. Ще ж народ такий-сякий є. :(

Те що неможливо відділити повністю державу від країни, це неочевидно. Ефективна держава, як сервіс, абсолютно необхідна для незалежності і успішності країни. Але для патріотизму держава непотрібна. Згадаймо патріотизм багатьох народів (в тому числі і українців часів СРСР) в умовах відсутності власної держави. Їх намагання відвоювати/здобути свободу базувалося на патріотизмі. А держава (загарбника) пропагувала зовсім інші речі.

Так держава пропагує і розвиває патріотизм, це одна з її функцій. Але вона сама є продуктом патріотизму. Це як зворотній зв'язок - одне допомагає іншому. Почуття патріотизму давніше за суспільний устрій. Воно бере початок ще в період родових відносин, коли люди відчували довіру лише до членів свого племені або тейпу, у питаннях оборони своєї території. Це почуття заставляє людину лишатися жити і працювати навіть в умовах ненависної держави, наражаючись при цьому на небезпеку для свободи і життя. Приклад : Частина білогвардійців після громадянської лишилася служити Росії.

Все вище сказане пояснює простий приклад місцевого патріотизму : Людина є патріотом рідного краю. Що вона назве на питання, - Чому ти любиш Луцьк. Ну там природу, архітектуру, людей (дівчат особливо :D ), місцеве пиво (чи то вже не про Луцьк :( ), і навряд чи згадає мера, муніципалітет, міськраду (у випадку Луцька ще й посварить :( ).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А где седня травы столько нахаляву роздали?

а хз, ща все зеленый чай в косяки забивают :D:(:(:(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

подумайте еще вот о чем. большинство из нас родилось в одной стране (УССР), потом нас не спросив переселили в единочасье в другую страну (Украину как часть СНГ), на обломках которой сейчас умные дядьки из правительства залезая друг другу на головы пытаются строить третью страну (Украину как часть Европы). ну и патриотом какой страны я буду?

Ну я народився в країні, яка називалась СРСР, а не УССР. А потім був референдум, в якому народ чомусь вирішив, що пора з цієї УССР зробити нормальну країну Україну, не знаю, чому тебе не запитали, мене не питали, бо вік тоді ще не підходив. І СНГ - це є Содружество НЕЗАВИСИМЫХ Государств, тобто просто об’єднання. Тому ніякої третьої країни не було. Було лише дві країни - СРСР, патріотизму до якого я не відчуваю, та Україна. А шлях в Європу - це шлях до цивілізації, тому я думаю, "совок" треба викинути як "старый добрый хлам"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ладно...

я народився в країні, яка називалась СРСР, а не УССР
это пропустим!(хотя пардон, но глупость та еще... наша, совецкая!)
потім був референдум, в якому народ чомусь вирішив, що пора з цієї УССР зробити нормальну країну Україну

я что-то пропустил????

остальную часть "изречения " пропущу, пардон, как таковую, которая бесполезна для поглощения даже "умом масс"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 kudrom:

официально (и документально) референдум был, но у кого не спрошу из старших людей, никто не помнит чтобы тогда решали. видимо референдум был для очень узкого круга ограниченных лиц.

но тем не менее, для подавляющего большинства находящихся на руководящих постах людей времена СССР вовсе не фантастические, а составляющие бОльшую часть жизни. поэтому с "совком в головах" еще очень долго прийдется считаться.

2 Ukrod:

простий приклад місцевого патріотизму : Людина є патріотом рідного краю

кратко и очень правильно. +1 по-любому

насчет остального.. ну допустим государственная машина развивает патриотизм в гражданах (на уровне воспитания детей и подростков как минимум, какие-то глобальные патриотические акции как максимум), НО работать это будет только если граждане доверяют государству, чего у нас не видно как минимум с 1991 года. каждый правитель и правительство (а они собсно и есть ум, честь и совесть государства с точки зрения рядового гражданина) как тащили народное добро себе по карманам, так и тащат. как вешали лапшу, так и вешают. результат вполне предсказуем -- вся государственная патриотическая кампания оборачивается против самого же государства. очень трудно заставить человека испытывать патриотический подьем если он видит как на его налоги вокруг строится бардак и беспредел, не правда ли?

люди редко помнят добро, зато вот зло - запросто. и если гражданин вспомнит как очередной проворовавшийся правитель еще совсем недавно махал с гербовой трибуны флагом, клялся в своем патриотизме и прочих измах, то новоприобретенное значение патриотизма будет очень трудно вытравить из его сознания.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

видимо референдум был для очень узкого круга ограниченных лиц

"Советский народ каждый день ест красную и черную икру

устами его лучших представителей!" (с) анекдот тех времен

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

насчет остального.. ну допустим государственная машина развивает патриотизм в гражданах (на уровне воспитания детей и подростков как минимум, какие-то глобальные патриотические акции как максимум), НО работать это будет только если граждане доверяют государству, чего у нас не видно как минимум с 1991 года. каждый правитель и правительство (а они собсно и есть ум, честь и совесть государства с точки зрения рядового гражданина) как тащили народное добро себе по карманам, так и тащат. как вешали лапшу, так и вешают. результат вполне предсказуем -- вся государственная патриотическая кампания оборачивается против самого же государства. очень трудно заставить человека испытывать патриотический подьем если он видит как на его налоги вокруг строится бардак и беспредел, не правда ли?

Ти розказав про абсолютно х...вий сервіс - держава Україна. Ти розказав про отруєний совками народ, який ототожнює державу і рідну землю і не здатен тому привести цю державу до тями.

Чи британець є патріотом ? Питання риоричне ... А скільки британцям треба часу, щоб організувати страйк коли держава глючить (згадаймо недавній страйк перевізників) - питання йде не на дні, а на години. А тепер перенеси це на наш народ. Буде нити і нічого не робити. А колись же було : козачина, коліїївщина, гайдамаки ... та ж УПА. Можна було б опустити руки але був Майдан 2004. Помилковий він чи ні, але була пряма дія народу.

Про виховання патріотизму.

По-перше : не треба переоцінювати державні зусилля в цьому напрямку. Який виконавець такий і результат. Британець чи американець може ненавидіти свій уряд але патріотом бути не перестане. Надзусилля радянської пропаганди пішли прахом в один день 1991 року, в день референдуму про незалежність.

По-друге : для виховання патріотизму набагато більше роблять недержавні інституції. Не буду про футбол/Кличко/... - це очевидно. Найбільше роблять батьки в сім'ях, навіть якщо вони не пропагують патріотизм прямо. Достатньо нормального комфортного життя. Проходить прив'язка особистості до того тейпу/країни в якому живуть найдорожчі люди. І навпаки, якщо батьки свідомо пропагують зневагу до країни в якій живуть, то навряд чи дитина виросте патріотом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А может патриотов и нет.

"Патриоти́зм (греч. πατριώτης — соотечественник, πατρίς — отечество) — любовь к Родине.... "

А ЛЮБОВЬ это взаимное чувство, а если РОДИНА=ГОСУДАРСТВО=ПРАВИТЕЛЬСТВО относится к нам как к д......у то о чом мы говорим. Хотя многие несогласятся с тем что это все РАВНЫЕ части. Но если это просумировать то получится в нашем случаи РОДИНА+ГОСУДАРСТВО+ПРАВИТЕЛЬСТВО=УКРАИНА.

Где мы живем и будем жить, и я надеюсь что в наших силах чтото изменить в лудшую сторону.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...