Перейти до змісту

крадіжки в маркетах!


kotykS

Рекомендовані повідомлення

припустимо, зловили покупця на тому, що він украв у маркеті шмат ковбаси/йогурт/батончик. В таких випадках заставляють заплатити суму, яка перевищує у 10 разів ціну йогурта чи батончика.

Питання:

1. А чи правомірно охоронці маркету стягують таку суму?

2. Чи зобов'язаний пійманий покупець підписувати папір, де каже, що більше такого не робитиме і залишає свою адресу?

3. Згідно статті 264 Кодексу України про адміністративні правопорушення приватні охоронці маркетів не мають права проводити обшук і затримувати покупця. Якщо покупець відмовився показувати кишені і просто собі виходить з магазину, а його затримують охоронці, то що (які правомірні дії?) в такому випадку може робити покупець, адже затримувати його охоронці маркетів не можуть (наскільки я зрозумів)!?

4. Якщо охорона викликала міліцію для обшуку, а покупець погодився почекати міліціонерів і при обшуку нічого виявлено не було, то що може в таких випадках робити принижений покупець? Суд? Компенсація?

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Просто не треба красти шмат ковбаси/йогурт/батончик і тоді буде не так страшно показувати охоронцям те що у вас в пакеті. :)

Чи ви хочете один раз засудити якийсь маркет за те що вас обшукали без результатно, а потім, коли всі будуть знати що вас краще не обшукувати, будете виносити по трохи продукти ? ))

Чого тільки не придумають наші люди в кризис. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я принципово НІКОЛИ не покажу працівнику супермаркета що в мене в пакеті. Так само як і не дам охороні в ТАМ-ТАМі на виході звіряти мої покупки з чеком. Тому що після оплати ці речі стали моєю приватною власністю і я маю повне право їх нікому не показувати. Якщо в них є підозра що я щось вкрав -- нехай викликають міліцію.

А взагалі, це питання на борді вже підіймалось, я колись розказував свій діалог з адміністратором Колібріса, коли я зайшов туди з ноутбуком в сумці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2. Чи зобов'язаний пійманий покупець підписувати папір, де каже, що більше такого не робитиме і залишає свою адресу?

це уловка, підписуючи це ти признаєш себе винним.

а чи мають право охоронці затримувати силою до приїзду міліції, якщо я відмовився показувати кармани чи пакет?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я принципово НІКОЛИ не покажу працівнику супермаркета що в мене в пакеті. Так само як і не дам охороні в ТАМ-ТАМі на виході звіряти мої покупки з чеком. Тому що після оплати ці речі стали моєю приватною власністю і я маю повне право їх нікому не показувати. Якщо в них є підозра що я щось вкрав -- нехай викликають міліцію.

А взагалі, це питання на борді вже підіймалось, я колись розказував свій діалог з адміністратором Колібріса, коли я зайшов туди з ноутбуком в сумці.

Понти...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Супермаркетовська служба безпеки.. оце понти..

понавішують камер, порозставляють сопляків з бейджами і раді

Але вот камери не завжди увімкнені і не завжди за ними хтось дивиться.

Теж ніколи нічого не показую в супермаркетах, а при подальших проханнях в навяжчивій формі - пишу одразу в книгу скарг.

Супермаркетовський хлищ може вічливо попросити показати вміст пакету, але якщо я відмовлюсь то він повинен просто відійти в сторону.

Ця людина не має абсолютно ніяких законних підстав наполягати на огляді МОЇХ речей, у тому числі тільки що придбаних, а хамовите ставлення до клієнтів, з покупок яких він отримує платню, є неприпустимим.

Внутрішні правила супермаркету не можуть іти в розріз з чинним законодаством.

Живу неподалік супермаркету вопак на київському майдані... і мушу зазначити, що рівень сервісу напряму залежить від кількості обгрунтованих скарг у відповідній книзі.

Проблеми, на які вказується у книзі скарг, досить швидко вирішується, а тон касирш і обслуговуючого персоналу стає трошки нижчим...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стягнути щось з тебе можна тільки за рішенням суду і робити це будуть явно не охоронці супермаркету.

Інша справа, що за крадіжку можна понести серйознішу відповідальність і тому при очевидності факту крадіжки можливо і буде доцільніше домовитись на місці, але це при умові наявності відеозапису де чітко видно факт крадіжки, ну або свідків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До відома: Верховна Рада вже прийняла Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо кваліфікації злочинів та правопорушень)

І тепер крадіжка вартістю більше 60 грн. 50 коп. буде вже вважатись кримінальним злочином.

Тому ковбасу беріть лише невеличким шматочками :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

припустимо, зловили покупця на тому, що він украв у маркеті шмат ковбаси/йогурт/батончик. В таких випадках заставляють заплатити суму, яка перевищує у 10 разів ціну йогурта чи батончика.

Питання:

1. А чи правомірно охоронці маркету стягують таку суму?

2. Чи зобов'язаний пійманий покупець підписувати папір, де каже, що більше такого не робитиме і залишає свою адресу?

3. Згідно статті 264 Кодексу України про адміністративні правопорушення приватні охоронці маркетів не мають права проводити обшук і затримувати покупця. Якщо покупець відмовився показувати кишені і просто собі виходить з магазину, а його затримують охоронці, то що (які правомірні дії?) в такому випадку може робити покупець, адже затримувати його охоронці маркетів не можуть (наскільки я зрозумів)!?

4. Якщо охорона викликала міліцію для обшуку, а покупець погодився почекати міліціонерів і при обшуку нічого виявлено не було, то що може в таких випадках робити принижений покупець? Суд? Компенсація?

Дякую.

Зустрічне запитання - хто зловив? Охоронці? 

1. Вони взагалі неправомірно просять (в деяких магазинах вимагають) перевірити речі. В деяких маркетах в кімнаті охорони жирними літерами надруковано, що охоронець має право вимагати перегляд особистих речей. Я ніколи не залишаю особистих речей в камерах схову по причині того, що маркет за це не відповідає. Ну і відповідно по проханню охоронця показати вміст пакетів, сумки і т.д. на виході - ввічливо відповідаю, що він може це зробити, переглянувши відео з камер спостереження. А те, що вони не працюють - його (маркета) проблеми. 

2. А от коли вже піймали (мається на увазі затримали), а затрримувати мають право тільки працівники правоохоронних органів (на мою думку), тоді вже підписується зовсім інший папір.

3. Викликати міліцію, подавати в суд на охоронців маркету за безправне затримання, написання скарги, здіймання галасу, вони цього не люблють.

4. Мабуть що потрібно робити і те і друге. Час, потрачений на чекання наряду - гроші, а споглядання перед собою Бидла (з великої літери) - моральна шкода.

І це все не панти. Просто потрібно щоб так було. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Покупець завжди правий

У цій тезі переконаний голова київського юридичного товариства Олег Березюк. Читачам «Вечірки» пан Березюк рекомендує завжди бути уважними та обережними у супермаркеті. Ті, хто дотримується цих правил, має всі шанси вийти з маркета необдуреним. «Краще за все завжди забирати з собою чек, і в жодному випадку на вимогу охоронця чи адміністратора не йти до підсобного приміщення. Адже там вам можуть підкинути що завгодно та звинуватити в крадіжці будь-чого. Потрібно пам'ятати, що охоронець не має права обшукувати відвідувачів супермаркета. Він може лише затримати підозрілу особу до приїзду міліції.

ну і

За даними Ліги прав споживачів, об'єм крадіжок у супермаркетах становить у середньому 3-4% від товарообігу. Причому понад половину з них здійснюють власні працівники, які не лише крадуть товари, але й шахрайським шляхом спустошують гаманці покупців.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То що, получається, супермаркет немає законних і ефективних методів бородьби з крадіями (особливо юридично підкованими)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То що, получається, супермаркет немає законних і ефективних методів бородьби з крадіями (особливо юридично підкованими)?

Є. Елементарний. Половина охоронців - офіційна, половина - неофіційна. Тобто, таких, що ніде не оформлені, без беджиків, і т.д. Є істотна підозра в крадіжці. Громадянина зупиняють офіційні охоронці: "Будь-ласка, покажіть пакет". Той залупається. ОК, офіційні охоронці розводять руками, мол, іди, якщо такий грамотний. Але до громадянина підходять неофіційні охоронці, беруть під руки, витрясають запазуху, штани, торби, барсетки і т.д., і залишають це все діло на підлозі. Тут знову намальовуються офіційні охоронці, і кажуть: "О, а ви ж за цю ковбаску не заплатили! А ну-ка, ну-ка!" Далі - справа техніки.

З ким буде судитися "гражданін вор"? З магазином? А при чому тут магазин, якщо люди, які "опустили" "гражданіна вора" не мають до нього ніякого відношення? Хай шукає тих людей, і до них претензії пред'являє. Звідки магазин знає, що то за одні? Може, то були друзі "гражданіна вора", які вирішили з нього приколотися, хто зна...

Це один з варіантів :)

На кожну хитру дупу знайдеться болт з лівою різьбою. Ну і на т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розповім приклад, з нещодавніх: пішов в фуршет, брав всілякого-різного, взяв м"яку іграшку, походив з нею трохи, передумав брати, підійшов до лотка з такими самими і ту яку тримав в руках поклав туди. По магазину ходив з величеньким рюкзаком. На касі підійшла жіночка і попросила показати вміст рюкзаку, оскільки охорона бачила, що я ходив з іграшкою а на касу прийшов без неї. Я пояснив що передумав брати, але рюкзак відкрив - ховати мені нема чого, та і звернення було в культурній формі. Жіночка глянула і ще раз вибачилась, пояснила, що робота вже така.

На кожну хитру дупу знайдеться болт з лівою різьбою. Ну і на т.д.

доречі, в фуршеті, якраз нагляд ведеться не людьми в формі, а "простими громадянами". саме такий стояв біля адміністраторши, яка зімною говорила.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То що, получається, супермаркет немає законних і ефективних методів бородьби з крадіями (особливо юридично підкованими)?

немає. Через те і накрутки на товар величезні, щоб можна було якось перекрити крадіжки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То що, получається, супермаркет немає законних і ефективних методів бородьби з крадіями (особливо юридично підкованими)?

немає. Через те і накрутки на товар величезні, щоб можна було якось перекрити крадіжки.

это миф чтобы оправдать "величезні" накрутки

перефразируя, просто супермаркитам незачем думать о "секюрити" когда можно просто все потери перенести на клиента

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

до чого я це все питав? хотів вияснити тонкі обгрунтовані моменти. ось тут читайте .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шопліфтинг - Це новомодне слово замість "крадіжка" ??

Я б таких гопніків, які крадуть речі, вішав би. Привселюдно і в центрі міста. Коли люди не крастимуть - тоді й ціни на товар будуть нормальні і відношення до людей буде на рівні.

Хочеш адреналіну - шуруй на ринг до Клічка - 30 секунд і заряд адреналіну на все життя гарантований.

А Скажіть мені хлопці шопліфтери злодії, а чи ходили б ви у магазин красти, де Ваша мама, чи тато , дружина, брат працювали б.. Це ж всього то навсього адреналін..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коли люди не крастимуть ...

ідеаліст rolleyes.gif

Це потаємні бажання. Мої.

А судячи зі статті, твої потаємні бажання - вкрасти і побільше і відмазатися на нестачу адреналіну?

Чи ти як герой фільму "Афера Томаса Крауна"?? Надто багатий і тобі вкрасти в кайф? Прихована кліптоманія?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стикаючись з такими людьми я часто шкодую, що в нас не правлять закони шаріату...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво, як би ці шопліфтери поставились до ситуації, якби я заліз до когось із них додому та потягнув, наприклад, ноут чи заощадження якісь (виключно з метою отримання адреналіну - не подумайте погано :0001: ). І при цьому з думкою - "та вони все одно втрати компенсують за рахунок своєї зарплати". Я думаю не сподобалося б...

Тому потрібно подумати і про працівників магазину, у котрих із зарплати часто вираховують вартість крадіжок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...