Перейти до змісту

На "Ви" чи на "Ти" ???


Гість

Рекомендовані повідомлення

По пошуку, даної теми не знайшов, тому вирішив створити. Скоро малявка почне промовляти звуки і виникає питання як його привчати звертатись до батьків, тобто до мене і дружини. Виникає певна суперечка. У моїй сім"ї, як від батька так і від матері, прийнято називати батьків на "Ви", а у дружини на "Ти", отож ми сперечаємось. Я чув багато різних думок, але все ж мені найближча думка така, до якої я звик з дитинства. Тому хотілось би почути думки наших форумчан щодо цього питання. Як ви привчили своїх дітей звертатись до вас? А для тих хто ще не має дітей прошу також написати свої плани щодо цього питання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Ты". Почему? Потому что "Вы" отдаляет людей друг от друга. "Вы" - это признание своего низшего положения по отношению к человеку. Почему ребёнок должен говорить тебе уважительное "Вы", а в ответ слышать пренебрежительное "Ты"? Считаешь, что ребёнок не достоин уважения? Сложно заставить себя сказать ему "Вы"? Незачем, скажешь? Естественно, ты вырос в такой среде, где было принято так обращаться к родителям. Отсюда и желание научить ребёнка тому же.

"Вы" - это официоз. Я считаю, что в семье ему не место. Родители - друзья ребёнка, и уважать он их будет независимо от формы обращения. Ты считаешь, что "Вы" добавит тебе авторитета в его глазах?

"Вы" приемлимо для обращения к родителям партнёра, но не к своим. "Ты" - намного более интимное и доверительное.

Вообще, если брать глобально, ребёнок должен сам придти к тому, как и к кому обращаться, и навязывать ему правила не нужно.

Я не хочу, чтобы мой сын говорил мне "Вы". Даже если мне будет 82 года :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ИМХО, но ближе человека чем мать или отец трудно представить.

кого же тогда на "ты" называть?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рідних батьків називаю на "ТИ". Мабуть це правильно, бо вони є найближчими людьми. Тому і своїх донечок вчив називати нас на "ТИ". :) ІМХО так правильно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хоч дітей і нема але в майбутньому це буде "Ти".

Мене також батьки виховали, щоб говорити на "Ви" і з власного досвіду скажу, що ця поважність і офіційність в деякій мірі відштовхує.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моя думка на "Ти". Ми всі в сім"ї так спілкуємось, навіть , дідусів і бабусь називають у нас на "Ти". Дуже зручно. І від цього поваги і авторитету не зменшується. Навпаки, дуже довірительно звучить. І ніхто навіть не думає сказати на батьків(навіть в подумках) - "прєдкі" чи ще якось.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Завжди звертаюсь до батьків на ТИ. І дітей теж буду привчати звертатись на ти.

Наприклад є в мене сусід (йому 22 роки) до матері звертається на ВИ а до батька "Старий".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене в сім'ї заведено звертатися до батьків на "ти", до діда-баби - на "ви".

Прабабця з цього приводу казала так: ""Ти" - то боже, а "Ви" - то черті".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Однозначно на ТИ. МІй син так до мене говорить, я так до батька/матері своїх говорю. Воно якось ближче, рідніше чи шо... хз...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тільки на ТИ - коли матиму діток :) . От зараз п'ятирічного племінника бабусі-дідусі намагаються перевчити, щоб він до мене на ВИ звертався, та ще й слово "тьотя" не забував додавати. А я протестую :D . Дитині треба бути другом, а ВИ створює відстань перш за все для малечі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мої діти говорять до мене на "ти" і я не проти. Коли чую звертання на "ви" дітей до моїх однолітків, то звісно ріже вухо. Помітно, що така традиція відходить у минуле.

Я до своїх батьків звертаюсь на "ви". Мене не вчили, сама десь в 5-річному віці перейшла, бо почула в одній із сімей таке звертання. Хоч старший брат звертався на "ти", а я на "ви". І мої батьки до своїх на "ви" звертались, як і до дідусів і бабусь.

Ніякої віддаленості не відчуваю, навпаки повагу!!!! І суть зовсім не в цьому. Думаю на стосунки це зовсім не впливає. "Не пішов би ти" чи "не пішли би ви" звучить однаково ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Головне повага, довіра, розуміння. А звертатись на "Ти" чи "Ви" ІМХО нехай вирішують діти без стороннього впливу. До батьків, бабусі звертаюсь на "Ти" і хотів би щоб мої діти коли вони в мене будуть так само звертались до мене.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Ти" - я до своїх батьків/тіток/дядьків/дідів/бабів, (теща-тесть - "ви") і мої діти до мене так само.

"Ви" - незнайома, або значно старша людина (моя межа "ти" - 10 років приблизно, якщо старша за мене людина. Молодша, як до кого - часом поставити на місце - то принципове "ви").

Є одна знайома ~50 років. До неї як коли , коли "ти" коли "ви". Під настрій. Мала так само - на "ти" до неї. Знайома не проти, оскільки себе в такі моменти відчуває молодшою.

До себе - виключно на "ти" і по імені. Сварюся за "ви" - терпіти не можу офіціозу!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А посваріться зі мною Zheny@ ;)

У "ви" я вкладаю повагу, а не віддаленість. Переходжу на "ти", лишень коли просять.

Я і на Борді довго звикала до такого звернення :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я ж написав - "ви" - старші і поважні. До молоді хамла "ви" (не ВИблюдок) а саме на "ви" - щоб зрозумів, що звертання на "ви" треба заслужити".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тільки по імені, Ніку чи ще чомусь прийнятному для обох сторін:

1 - це зближає, і дає відчуття дитині, що увага і любов батьків напряму йде;

2 - дитина через індентифікацію і проекцію, чітко розуміє що це сім'я, а це все інше, тому що з іншим немає такої вільності.

3 - це вільність і при правильному вихованні, дитина не боїться дізнаватись про соціосферу не від чужих людей, а напряму від батьків.

4 - дитина відчуває себе рівною з дорослими, тобто не розвивається купа комплексів і перешкод. (наприклад відсутність права голосу, права вибору, права самовизначення і багато чого іншого)...

Простіше кажуче спроектуйте своє Я на дитину і пригадайте що і як в дитинстві робили не так батьки :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я до батьків і бабусі звертаюся на "ТИ" :). Так вони навчили мене і брата. Будуть діти - вони також звертатимуться на "ТИ". Так мені більш звично, та якось воно виходить рідніше (ІМХО звичайно).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене є знайомий, якого в глибокому дитинстві сусідська дівчинка назвала "Кіса". З того часу його всі, в тому числі батьки, називають саме так. І коли до нього дзвониш, трубку бере хтось з близьких і просиш покликати Андрія, то в людини на тому боці дрота спочатку настає ступор секунд на 5, а тоді перепитують: "Кісу?" :)

Підозрюю, що і діти його будуть називати саме так :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І "Ти" сказати можна з повагою і "вИ" можна сказати з образою. Головне щоб поважали, а звертатись будуть як їм зручніше. Справді, різниця не велика. Я думаю все залежить від рівня любові до батьків. Від бажання прислухатись до їх думки, а воно залежить від того наскільки щиро та з якою довірою батьки ставляться до дитини.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я дивився одну передачу і там кажуть шо раніше на "Ви" звертались до людей, яких зневажали - начальників, директорів і т.д. :)

"Ти" - природнє і ненапряжне. Я особисто взагалі убрав би в нашій мові звернення на "ВИ" до всіх. Це лишнє.

Мені подобається цим анлійська - там нема цього брєда - "Ти" чи "Ви". Всі на "ти" і кльово! ;)

Не варто дитині нав'язувати свої погляди, будь то етика, релігія, політика, культура і т.д. Діти більш природні і чудово відчувають шо їм і як робити, можна дати їм тему під роздум, но не догму

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

донька називає мене по імені:)я ніколи не виправляв, мені це в кайф.

бабусь-дідусів на "ти". я своїх на Ви називав. спиатв маму- може, перевчити дитину, щоб казала на вас з дідиком на Ви?мама ледь що не образилась- ти що, я хочу їй подружкою бути, а не Ви:))

а насправді повага виражається не у звертанні на Ви, то му що знаю про "татку, ну Ви і казьол" з дитячих вуст і "ну Ви, мамо, і гамно всрані" від невістки свекрусі, а у щоденних вчинках, ставленні до близьких нам людей:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...