Перейти до змісту

Запитай Інженера-Будівельника


Рекомендовані повідомлення

А що таке псування?:

- гниття

- розмноження грибка

- поїдання її шкідниками

- ...

От з цим і треба боротись. А обшивка цьому не завадить.

Розсихання деревини. Чи дасть якийсь результат, якщо будинок обшити пластиковою вагонкою?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
  • Відповідей 557
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Питання.

З яких блоків краще побудувати стіну, на яку будуть кріпитись газовий котел та кухонні шкафчики. Варіант "з цегли" не пропонувати)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ВІДПОВІДЬ для jaganadezert

Там де буде кріпитись котел блок повинен бути СТІНОВИЙ!!! (не перегородка а стіна).

І не забуваєм що для відповідного блока треба дюбеля відповідні. такшо не переживай за це все буде окей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Делаю ремонт в ванной комнате (2,25 кв.м.). Когда отсутствует центральное отопление в ванной сыро и прохладно. Хочу в летний период её чем-то прогревать.

Вопрос

1.Что выбрать - дополнительный электрополотенцесушитель или под плитку запустить 1 кв.м. електрического теплого пола?

2. Насколько надёжен отечественный "Теплый пол ЭКСОН" (как-бы цена устраивает). Или может какую другую фирму посоветуете, где был-бы комплект на 0,7-1 кв.м.

ВІДПОВІДЬ від vanus: Якщо ви міняєте плитку на підлозі то полюбому зробіть "теплу підлогу" це саме кльове в ванні після...ванни" для цього я вам раджу звернутись до Romaxa11

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питання: стіна з червоної цегли від багаторічного затікання води вкрилась мохом/папороттю і іншою рослинністю. Грибка немає. Як очистити під штукатурку?

ВІДПОВІДЬ від vanus: Помити кершером, просочити біозахистом, далі "по інструкції для штукатурки"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питання.

Ремонт в кімнаті.Вирішили поміняти підлогу.Зняли старий паркет,який був положений на смолу.Виявились тріщини в стяжці і просідання стяжки від 5 до 15мм. Як можна усунути такі дефекти(тріщини і нерівності)? Потім планується вкласти ламінат.Чекаю поради.

P.S. Є задум вирівняти стяжку самовирівнюючою сумішшю.Ваша думка?

ВІДПОВІДЬ від vanus: якщо ви зняли паркет, зняли бітум і знайшли на стяжці просідання і тріщини то так і зробіть: прогрунтуйте і вирівняйте самовирівнюючою сумішшю..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Привіт.

Планую на дачі в кімнаті влаштувати підвал. Оскільки в будівельній справі я погано знаюсь, то хотілося б отримати від знавців поради .

В приміщеннях підлоги ще нема. Рівень землі відносно «нуля» нижче на 60 см. Питання: на якій відстані від фундаменту потрібно копати яму підвалу?

Стіни підвалу хочу зробити з червоної цегли. Питання: чи потрібно робити гідроізоляцію стін від земляної стіни і як? Яку підлогу в підвалі бажано зробити( земля, бетон , інше)?

Перекриття підвалу думаю зробити з бетону, армованого решіткою з арматури. Це перекриття далі продовжиться за стіни підвалу і буде як чорнова стяжка. Питання : 1)Яка має бути товщина перекриття і стяжки? 2)Що має бути під чорновою стяжкою( на чому вона має лежати) і чи вона має бути армована?3)Чим засипати простір між теперішньою земляною підлогою і чорновою стяжкою?

Над перекриттям і чорновою стяжкою планую зробити утеплення з пінопласту товщ.5см.

Над утеплювачем – бетонна стяжка. Питання: якої товщини вона має бути?

Підлога – скоріше всього ламінат.

Чекаю від гуру будівництва відповідей і порад, як правильно зробити підвал, стяжки, утеплення.

Можливо, я чогось не врахував. Буду вдячний за будь-яку допомогу.

Для закупки піску, щебню і цементу хотілося б знати :

Скільки потрібно щебню,піску,цементу для виготовлення 1 куба бетону в об’ємних частинах і у вагових частинах ?

Яка фракція щебню має бути?

Який об’єм займає 1т. піску? 1т. щебню ? 1мішок цементу?

Це план приміщень і підвал з перекриттям в розрізі.

post-7519-1280352030,6_thumb.jpg

ВІДПОВІДЬ vanus: за 200 уе можу все порахувати, описати і опублікувати тут.

post-7519-1280352067,36_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

ПИТАННЯ

Скільки (в середньому) коштує якісна укладка (з роботами і матеріалом) 100м, 200м, 500м, 1КМ асфальту за містом (на готову грунтову дорогу, або на старий розбитий асфальт)

ВІДПОВІДЬ

vanus: 1 м2 асфальтного покриття коштує від 120 до 100 грн. на грунтову дорогу асфальт не вкладається, на розбитому асфальті роблять ремонт ямок, вирівнювання профілю а тоді кладуть шар асфальту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Треба замінити деревяне вікно на склопакет, але над вікном зявилась тріщина. Спєци зі встановлення вікон стверджують, що все що над вікном тримається на віконній коробці, відповідно якщо її демонтувати - цегла посипеться.

post-2316-1283780479,72_thumb.jpg

post-2316-1283780494,26_thumb.jpg

Питання:

Що робити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ВІДПОВІДЬ для druid

Немає там нічого і все завалиться коли знімеш вікно.

Поясню.

Там мурувалась арка яка легко несе себе і великі навантаження але, як видно по стіні, швах зправа просів фу-нт і арка розкрилась і впала на вікно.

Все піпец. Можу вирішити це питання але... пробуй сам це не є велика проблема.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ситуація:

Промокає потолок на лоджії. (лоджія засклена, поклеєно пінопласт, поверх сітка з СМ-11, буде шпаклюватися і фарбуватися).

У сусідів зверху лоджія не засклена. Через це у мене на лоджії під час дощів у двох місцях з"явилися мокрі плями на потолку і поширилися навіть на стіну.

Думаю треба розмовляти з сусідами зверху з приводу обробки підлоги їх лоджії.

Питання:

Чим треба обробити підлогу на балконі у сусідів зверху, щоб не протікало і сусіди погодилися (типу нешкідливе і візуально їм не заважало)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Планую будівництво 2-х поверхового будинку з гаражем та підвалом під ним (гаражем). В зв'язку з цим є такі питання:

1. На яку глубину необхідно копати фундамент під будинок?

2. Як краще зробити гідроізоляцію стін підвалу під гаражем (висота стін 2.2 м)

3. Хочу підвал накрити панелями, які одночасно будуть підлогою в гаражі. Однак не впевнений, чи витримають панелі вагу 2-х легкових автомобілів на які розраховано гараж. Що порадите?

Дякую.

ВІДПОВІДЬ від vanus:

Поперше вчись правильно оформляти питання, а то полетиш в баню

1. Для Волині глибина підошви фундаменту мусить бути більше 1 м., крім того треба докопатись до несучого шару грунту, зазвичай у нас всюди це глина.

2. Зробити її з спеціального матеріалу.

3. Є спеціальні панелі які витримують автомобілі, називаються мостові плити, береш їх і накриваєш ними. На ЗБК їх легко для тебе зроблять, і.... в мене доречі теж є :-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Vanus дякую за відповідь.

Але в мене виникли додаткові питання:

1) який саме спеціальний матеріал для гідроізоляції має бути? Я бачив в Новій лінії спец. мастіку і рубероїд.

2) яка максимальна довжина цих мостових плит? Бо в мене гараж (підвал) має бути розмірами 6,5 м на 6,55 м.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

ПИТАННЯ

1. Як краще робити зовнішні відкоси в будинку після встановлення металопласткових вікон?

2. З яких матеріалів краще робити внутрішні відкоси?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питання:

У батьків старенький дерев'яний будинок (більше 50 років) Стіни криві - розбіжність на стінах між плінтусом та стелею добігає до 7-8 см. Чим це вирівняти? Щоб стіни стали рівненькі та красиві :)Під професійну поклейку шпалерів. Ньюанс - на стінах дранка (чи як правильно), а на дранці глина. Бажано дешевший варіант та розповісти поетапно, що потрібно робити :)Чи можливо дешевше буде обшити кімнату гіпскартоном та обробити шпаклівкою?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Питання:

В паркеті (старому) є невиликі щилини (в основному 1-3мм, декілька є більших до 5мм), їх не дуже багато, паркет в хорошому стані (циклювати, відновлювати, класти новий) немає ні фінансів, ні часу :)

чим можна було б ці щилини закрити?

якщо є деталі на які треба звернути уваги (яке дерево, на що покладений паркет), вкажіть будь-ласка, щоб знати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ВІДПОВІДЬ для кактус1990:

В твоєму випадку найлегше і мабуть найдешевше це гіпсокартон. він легко монтується, нетреба потім важко шпаклювати і т.д.

ВІДПОВІДЬ для Slayer:

Є акрилова шпатлівка для паркету, візьми в два рази темнішу за колір твого паркету в діапазоні до чорного кольору. Якщо твій паркет не гойдається в місці тріщини то все буде дуже гарно і надійно. Шпаклюй за два рази.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є збудована хата. Накритий дах, поставлені пластикові вікна. З внутрішніх робіт - штукатурка, опалення. Поки там не живемо.

ПИТАННЯ.

Чи треба на зиму вмикати опалення, щоб стіни просихали?

Чи не треба запускати ситему опалення, щоб стіни попромерзали?

Дякую. Прошу вибачення за неточне питання.

Все не зовсім так.

VANUS: Якщо літом все висохло то можна на зиму і не палити

Побудоване частково літом, частково - місяць назад. Поштукатурене відповідно - менше місяця. Зараз, коли там все закрито - дуже потіють вікна.

VANUS: Ось так і заводиться грибок. Поставте вікна на шпаринку і.....чекайте морозів, як прийдуть потопіть десь градусів 50 зо 2 тиждні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Всім привіт!

Хочу подякувати адміну за справді цікавий та корисний форум. :0011:

ПИТАННЯ:

1. Є недобудований дерев'яний будинок, товщина стовпів - 15 см, товщина стін - 10 см, тобто стовпи виступають на 5 см від площини стіни. Це робилось спеціально для того, щоб "вирівняти" утеплювачем. У випадку використання плит із мінвати, як утеплювача, чи потрібно між деревом і мінватою ставити якусь прокладку, "ізолятор", якщо так, то який саме найкращий? Як краще кріпити плити із мінвати? У майбутньому є ще якісь варіанти оздоблення фасаду, окрім вагонки, сайдингу?

2. Чи можна примінити такий варіант утеплення (радять місцеві будівельники, щоправда із сумнівною репутацією): стіни і стовпи ліскуються, обмазуються жовтою із додаванням тирси глиною (глини у 3 рази більше, ніж тирси, чув, що колись у старовину так робили, замість тирси ще ставили солому), товщина такої "щикатурки" на основній площині стіни - 7 см, на стовпах - 2 см. Після висихання кладуться на клей та дюбель плити із пінопласту, які опісля перешпакльовуються тим же клеєм із приміненням сітки, можливо зробити декоративну щикатурку "короїд", чи іншу, дати фон. Дуже прошу, підкажіть, чи не буде гнити будинок від такої комбінації?

3. Чи підійде для заповнення щілин між дерев'яними плитами у стінах монтажна піна, чи краще використати ту ж саму глину, я маю на увазі, чи після використання піни у кімнатах не буде на протязі тривалого часу шкідливих речовин?

4. У кухні, ванній треба поставити керамічну плитку, як я розумію, дані приміщення обшиватимуться гіпсокартоном, під нього потрібно ставити утеплювач, у випадку, коли ззовні стіни вже будуть утеплені (мінватою чи, якщо можливо, пінопластом), щоб дерево не гнило?

У мене багатенько питань виникло, заздалегідь дякую адміну за відповіді. :D :D :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Найкраще дійсно буде виставити деревяні маяки (напрямляючі) відстань між якими рівна ширині мінватного листа, утепливши мінватою побити деревяну вагонку. Вагонку правильно полакувати.

2. Такого, що описано в п.2, робити нетреба.

3. Монтажна піна підійде дуже добре. Для цього купіть пістолет і його дулом швидко пройдіться по всій довжині шва, після цього як висохне піна зашпаклюйте шпатлівкою на цементній основі. Підготуйте розчин вапна і добре помажте всю поверхню хати, а тоді вже кріпіть вату.

4. Краще утеплити мінватою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за відповідь! :friday:

ПИТАННЯ

1. Отже, зі способом утеплення будинку вирішено, дякую. Порадьте, що краще для утеплення фасаду: плита із мінвати чи просто рулонна вата, скловата (рулонна чи плита)? Також підкажіть, яку марку слід вибрати?

2. Як правильно полакувати дерев'яну вагонку з вулиці, які матеріали, скільки шарів, щоб через декілька років через дощі та морози деревина не псувалась? Чи обов'язково шліфувати?

Заздалегідь вдячний! :D :D :D

vanus: Обрати треба щось на міцній основі наприклад на алкідних смолах, наприклад лаком Belinka, в три рази. Після першого разу бажано пошкурити ножданчкою, мінплитами легше, адже для цього вони і є..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Найкраще дійсно буде виставити деревяні маяки (напрямляючі) відстань між якими рівна ширині мінватного листа, утепливши мінватою побити деревяну вагонку. Вагонку правильно полакувати.

невздумайте так робити!!! при дощі з вітром в щілини між вагонкою потрапить волога, яку дуже легко вбирає мінвата і від якої все дерево дуже швидко починає гнити!

дерев"яна стіна утеплюється мінватою без "ізолятора", після чого обов"язково потрібно давати слой гідро- та вітро-ізоляції, далі поверх плівки по стійках набиваються планки товщиною 2-3см для повітряного прошарка знизу і зверху з зазорами, щоб вологе повітря могло легко рухатись і вже поверх тих планок кріпиться матеріал для обшивки фасаду - вагонка, сайдинг, осп плити з фактурною штукатуркою і т.д!!!

Змінено користувачем KILLER
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І саме головне - не забувайте, що дерев"яні будинки 1-2 роки просідають приблизно на 7%, тому фасад робиться або на плаваючих кріпленнях, або після просадки!

Змінено користувачем KILLER
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щодо обробки деревини

http://www.pinotex.su/products/products.htm

http://www.belinka.ua/product

http://polifarb.ua/catalog/Alkidnie/lak-i-propitka/

що є на ринку та чим користувався

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Питання: Хочу побудувати на дачі будиночок 5м*6м з трьома вікнами. Вибрав білоруські газоблоки розміром 30*20*60см. Чи не будуть хиткими стіни якщо несучу стіну робити 20см. і якою має бути при цьому ширина фундаменту ?

Змінено користувачем Tatarin
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...