Перейти до змісту

Запитай Інженера-Будівельника


Рекомендовані повідомлення

Проблема з виготовленням будівельного паспорта.

Щось зможе підказати?

Постараюсь коротко описати ситуацію.

Батько подарував сину земельну діляку, на якій є невеличкий будинок(времянка) та літня кухня з гаражем. Це все було зроблено десь ще 1990 році. На будинок були якісь документи даже який технічний паспорт але він ніде не був зареєстрований, як мені сказали в якомусть БТІ,і будиночок побудований не по таких планах як в техпаспорті. Тому мені порадив нотаріус знайомий оформити дарування земельної ділянки, і потім сразу на себе зробити техпаспорт, так сказав буде дешевше.Тим більш шо хочу строїтись також взяти дозвіл на початок будівельних робіт.Він сказав що ті старі документи не втин не в ворота, поправильному потрібно було робити так, щоб батько робив новий техпаспорт на хату а потім знову переписувати на нового власника, це влетить в чималу суму.Ділянку саму переписав, виникли проблеми дальше, викликав топографічну зйомку попросив щоб написали і вказали що земельна ділянки чиста від забудови, мені так не зробили понакреслювали все що є на ній хата гараж.

Сказали шо так зробити можемо але це нічого дасть, обговорювали це питання з головним архітектором і сказали що вихід один.Потрібно нотаріальну згоду двох сторін тобто сусідів з права та зліва що вони не проти щоб я будувався.Один сусід є не проблема а другій власник земельної ділянки жеве в швейцарії.Як вийти з даного положення.

Може порадите якусь людину яка розуміється в цих справах і допоможе, хочу на весні залити фундамент а з документами розібратись неможу.Територія міста Ківерці.

Добавлю в тому бидинку є світло газ в ньому живуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 557
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Відповідь: timurlan

Щоб вам зробити техдокументацію на будівлі зараз достатньо зробити технічний звіт (огляд споруд). Він приблизно коштує 1500 грн. Правда залежить від обєму будівель.

Технічного звіту достатньо, щоб звернутись в БТІ, які роблять новий техпаспорт на існуючі споруди.

Далі ці техпаспорти, топографічна зйомка (не старша двох років, яка у вас вже є), і геологія є тими документами, на підставі яких можна розробляти проект будинку.

Потім той проект несеться в архітектуру районну і за 10 днів виробляється будівельний паспорт. Пишете повідомлення в держархбудконтроль і маєте дозвіл на будівництво.

Це якщо правильно.

А неправильно, то можете зробити плани, фасади, генеральний план того, що хочете будувати чи реконструювати і вмовляти, якщо вдасться, районну архітектуру зробити будівельний

паспорт. Але краще правильно, хоть на 1000 дорогше, але без проблем і простіше в роботі, всі папери є і при здачі в експлуатацію теж все люкс.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як бути із сусідами за яких мені всі торочать що потрібно їхній нотаріально підтверджений дозвіл.

Є один нюанс, з правої сторони земельної ділянки добудував сусід будинок, і так добудував шо відстань від

споруди до мого будинку складає десь 2 метри.Хоча мій будинок перший побудований.Може із за того

потрібно дозвіл сусідів.

(хоча як сусід добудовував не вмене ні в кого ніякого дозволи не питав).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як бути із сусідами

можеш написати скаргу і створиш сусіду кучу проблем! а можеш домовитись з ним. А взагалі, якщо реконструкція будинку, без добудов то не треба ніяких дозволів.

А взагалі, якщо між будинками менше 6 метрів, то це недопустимо! або робити з боку сусіда протипожежну стіну товщиною 25-38 см без вікон.

(Відстані між будинками I і II ступенів вогнестійкості допускається передбачати менше 6 м за умови, якщо стіна вищого будинку, розміщеного навпроти іншого будинку, є протипожежною)згідно ДБН 360-92*.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добрий день незнаю чи в добрій темі пишу,але потребую поради.Маю технічну документацію на право власносці,будівельний паспорт ,проектна пропозиція і повідомлення про виконаня будівельних робіт.Хотів котельню збудувати збоку і на ширину котєльні тераса,котельня в проекі всередені чи можна то зробити і чи можу змінити в середині перестінки несущі стіни зостають без змін.Дякую за пораду.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Одним словом хочу внести зміни в проект будинку на етапі будівництва.Чи можна це зробити ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відповідь: djym

Можете змінити будівельний паспорт. Єдиний недолік, якщо та котельня, що виступає буде порушувати відстані до сусідніх споруд і мереж, а в інших випадках, якщо

будинок не змінюється, а збоку тільки прибудова, то можете будувати. Ніхто не повинен потім виставляти претензій.

А краще зайдіть в архітектуру чи району чи міста, хто давав будпаспорт і там вже скажуть остаточно.

А взагалі будь які зміни в будівництві повинні погоджуватись з проектом і відповідати проекту. Навіть перегородка де повертає чи обрізана, вікно і тд і тп.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

маю трабл, вибачте якщо не в ту тему написав. Лопнула металопластикова труба гарячого водопостачання. Зі стіни стирчить приблизно 3 см труби :( Можливо вже є якісь нанотехнології )) які дозволяють з"єднати металопластик без роздовбування стіни ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

підкажіть з чого почати. придбав земельну ділянку, маю тех документацію на ім'я попереднього власника. питання до кого звернутись щоб мені встановили межі ділянки на місці чи самому??? чи може тех документацію треба переоблювати і тоді встановлювати межі??

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відповідь: BaBylja

в нас в Луцьку є фірми. Волиньагропроект, Луцькмістобуд, Кадастр.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Агропроект не займаєтся

Луцькземресурс, ФОП Шубич С.С., Луцькмістобуд

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Доброго дня! хотів запитати, чи варто наймати будівельників для розмітки , копання та заливкі фундаменту по всім правилам. Чи таку роботу можна виконати самому за допомогою декількох знайомих. Фундамент під гараж та другий поверх над ним. План є, вся документація є. Розміри 2 по 4,2м. та 1 по 6м, глибина 1м. Скільки може коштувати сама робота на даний час?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня. Є ділянка в дворі будинку, де я хочу поставити гараж. На ділянці трава, невеликий ухил. Яку основу необхідно робити? Можна просто вирівняти щебнем?? Гараж типу такого http://гараж.in.ua/uploads/posts/1320135633_ts4.jpg

І може хтось порадить де в Луцьку найдешевше замовити таке?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Питання до інженера-будівельника: чи реально зараззробити документи на добудову до квартири на першому поверсі? І з чого треба починати?

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

відповідь: FlyPilot

задіть в адміністративний центр що на лесі українки в центрі. Там запитайте віконце відділу містобудування і архітектури. Візьмете талон і нададуть вам консультацію по питанню. З собою візьміть папери на квартиру і бажано зробіть з карти міста викопіювання прибудинкової території біля будинку.

По ДБН прибудову до житлових будинків висотою 5-9 поверхів можна робити на відстань до двох метрів без вихідних даних (здається, по памяті пишу).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Підскажіть, будь-ласка, хто може зіштовхувався і рахував.

Потрібно зробити глухий забор метрів 40, висотою 1.5-2м. З яких матеріалів нейдешевше вийде це зробити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

відповідь kayot

найдешевше вийде з б/у матеріалів зробити)))

а взагалі то найкращими матеріалами є бетон - на цоколь, або тільки на фундамент під стовпчик якщо не треба цоколя, і дерево.

Під стійки можна дерево, але краще металевий профіль, або знову ж таки з/б стовпчики, якщо самі будете робити. Поперечні напрямляючі з металевого профілю і дощатий

заслон, вертикальні дошки в шахматному порядку по обидві сторони напрямляючої поперечки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

VilanS, дякую за відповідь, а дошки скільки витримають зовнішний вплив і які краще дошки?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Kayot, дошки можете взяти необрізні, але добре зачистити, тобто берете дошку і наждаком обробляєте до гладкого стану, кору можете просто відєднати і нерівності теж зачистити. А щоб дерево довго було то берете відпрацьоване машинне масло і покриваєте повінстю дошку з усіх сторін, один раз, потім другий раз. А потім воно має досить нормальний вигляд, а нє то можете покрити чимось для декору за бажанням. Служити будуть довго.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маю питання: як утеплити горище будинку. Дах - крокви з дошками(латами поперечками) покритий оцинкованою бляхою ще в 70-х роках.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

відповідь Вее

Купуєте мінвату superrock (щільність 35 кг/м3) товщиною 50мм і 100мм. Вкладаєте в шахматному порядку, перекриваєте щілини між шарами.

Попередньо зробити гідроізоляційну плівку зверху, якщо не затікає то в принципі можете не робити, але бажано щоб була.

Для гідроізоляції потрібен простір провисання десь 3-5см. Тому якщо крокви висотою 150мм, то утеплювача вам тоді прийдеться брати мати по 50мм товщиною і в два шари робити.

Знизу даєте пароізоляцію і підшиваєте по каркасу гіпсокартоном, або чорновою дошкою або ОСБ плитою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Стосується мансарди".

1. Гідроізоляцію обов'язково. Якщо погана гідроізоляція, тоді з мінвати толку ніякого.

Дорога гідроізоляція (хороша) дозволяє укладати вату впритик до неї, в іншому випадку як писав Сергій.

2. 150мм імхо мало. Краще 200мм. +50мм перекриваємо ще крокви.

3. Добре пропінити примикання мауерлату до мон.поясу.

4. Стики паробар'єру добре проклеїти.

Сорі! Мова про горище. Я подумав про утеплення мансарди.

Сергій все правильно написав.

Змінено користувачем CEM
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...