Перейти до змісту

Літаки -- іграшкові і не дуже :)


Plum

Рекомендовані повідомлення

  • Адміністратори
Моделька МІГ 29 з реативними двигунами. Пілотаж... без коментарів....

Чорт, аж сльоза накотилась від того що я в свій час не мав такої можливості позабавлятись. Батько був техніком по двигунам таких літаків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 98
  • Створено
  • Остання відповідь

Бензинові, керосинові двигуни чи комплект електродвигун+регулятор+батарейки для модельок - коштують стільки як запорожець в хорошому стані , а реактивний - на жигуля потягне :D

тут можна подивитись ціни http://www.hobbycenter.ru

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нарив трохи зісканованої старої совкової літератури в форматі Djvu. Досить цікаво і детально розписано, з малюнками, кресленнями. Заливаю все СЮДИ.

Зацікавленим рекомендую переглянути сайт www.rconline.ru -- там в файловому архіві є багато всього цікавого, не лише по АВІАмоделях :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну і відразу ж питання по виготовленню -- хто знає, де зараз можна купити дерев'яні планочки січенням приблизно 5х5 мм, а також тоненькі листки пінопласту (для виготовлення крил, товщиною приблизно 2 мм) або ніхромову проволку для виготовлення "станочка" для порізки пінопластових листів? Гумову "лапшу", думаю, в рибальських магазинах можна знайти.

В далекому сопливому дитинстві теж цим цікавився. Деревяні рейки можна придбати у тих хто продає штапік до вікна. Влітку на старому ринку бачив квадратного січення приблизно названого тобою розміру. Пінопласт брати ліпше буйковий - він міцний і щільний. Але де його взяти зараз х.з. Щодо тонкої ніхромової проволоки, то трішки можу подарувати (треба лише буде передивитися старі запаси).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пінопласт я взяв марки 35 -- він досить щільний. А ніхромову проволоку мені добув Йожик, за що йому великий респект. Правда вона має діаметер 1 мм, трішки затовста, але спробую порізати нею.

Принаймні, з пінопласту я планую лише почати. Якщо все буде ок, то в наступних літаках крила і оперення хочу робити каркасні, з дерев'яними нервюрами, лонжеронами і кромками, і обтягувати тонким папером або плівкою.

Тепер питання №25 :)

Ніхто не бачив ніде в Луцьку в продажі пластикових пропеллерів? Вирізати їх з дерева справа дуже кропітка і займає багато часу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тепер питання №25 :)

Ніхто не бачив ніде в Луцьку в продажі пластикових пропеллерів? Вирізати їх з дерева справа дуже кропітка і займає багато часу.

Спробуй глянути на ринку де продають різного роду китайські іграшки.

принаймні пропеллер на палочці, який як крутнеш в руках то він і злітає, має буть

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

підозрюю, що ті кЕтайські пропеллери такі криві, що простіше вирізати новий з дерева, ніж довести до пуття такий пластиковий :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ніхромову проволку можна добути в згорівших нагрівачах електрочайників, прасок і т.д. , тонка - водиться в паяльниках.

а ті пропеллери що на палочці - просто підібрати потрібно більш менш кривий - балансуєш підрізанням лопастей,

в мене таким методом літав моторчик на дротах - по колу - як джміль на нитці.

то пропеллер був просто насаджений на вал, лопасті вкороченіприблизно на половину, на 5В моторчик подавалось 12 вольт :-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згадав! Ніхромову проволку раніше точно продавали в тих місцях, де продають електроплити на базарі.

але якого вона діаметра - тут не скажу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в магазині "Знайка" на Лесі Українки 11, може є пропеллери бо літаки саморобні точно є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вже два роки збираюсь зробити такий літак (руки не доходять). А якщо знизу в центрі ваги приклеїти таракана, непогане шасі вийде. Але з двигунами зараз туго, треба до весни чекати.

post-2256-1233159447.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ми в дитинстві теж вар'ятами були, тваринок мучили. Тільки ми робили вертольоти. Ловили на озері великих таких ґедзів (ще їх називають "бомки"), в задницю вставляли травинку чи тонку соломинку, щоб змінився центр ваги, і відпускали. Таки "вертоліт" з великим прискоренням злітав вертикально вверх, аж поки не перетворювався на маленьку точку і взагалі зникав з виду... люди, не мучте живі істоти! :_08:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а электрические движки гораздо мощнее ДВСов, самолеты с ними обладают недетской тяговооруженностью. в тытрубке можно посмотреть соревнования по пилотированию таких фигнюшек.

в одному з випусків моєї улюбленої TOP GEAR влаштовували змагання - на справжньому треку хлопчина-чемпіон гевропи по радіомодельних автоперегонах з своєю навороченою моделькою проти справжнього бойового міні купера з підготовленим водієм. радіомодель виграла :blink:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

"Ми в дитинстві теж вар'ятами були, тваринок мучили. Тільки ми робили вертольоти. Ловили на озері великих таких ґедзів (ще їх називають "бомки"), в задницю вставляли травинку чи тонку соломинку, щоб змінився центр ваги, і відпускали. Таки "вертоліт" з великим прискоренням злітав вертикально вверх, аж поки не перетворювався на маленьку точку і взагалі зникав з виду... люди, не мучте живі істоти! " - тих самих гедзів ловили, тількі замість палочкі вставляли пітарду(саму маленьку китайську!) і щоб вона швидко не взривалась брали міні бікфортов шнур(з "свістюльок" мишок як хто хоче так і називає) і вуаля ! відпускали і в зоні видимосі на певній висоті феєрверк :rolleyes::lol::D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доречі. Заходив сьогодні до Там-Тама. Проходячи повз відділення дитячих цяцьок звернув увагу на моделі літаків та вертольотів на електротязі і з дистанційкою. Роздивлятися небуло часу, але якщо я правильно ціну зрозумів то була в межах 450-1000грн за модель.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Криза! зараз за 1000 грн можна накупляти матеріали, інструментів кароч все(для літачка) і зробити самому модельку літачка для дитини або разом з нею!

П.С. ЗА УМОВИ НАЯВНОСТІ РІВНИХ РУК ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Криза! зараз за 1000 грн можна накупляти матеріали, інструментів кароч все(для літачка) і зробити самому модельку літачка для дитини або разом з нею!

П.С. ЗА УМОВИ НАЯВНОСТІ РІВНИХ РУК ^_^

Ну так хто ж сперечається.

Доречі натрапив на один цікавий сайт сюди по комплектуючих до моделей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьгодні, накінець, почали ми з моїми юними авіамоделістами робити перший літак на гумомоторі :)

Для початку був зроблений "станок" для порізки пінопласту. Матеріали -- шматок кухонної стільниці, два болта М8 з гайками і шайбами, тоненька ніхромова проволка (S30, мерсі :smile3:), старий АТшний блок живлення, кусок двохжильного провода, роз'єм Molex (папа) і два "крокодила". Приблизну конструкцію можна побачити на фото нижче, на "крокодили" подавалась напуга 12В з блока живлення. Єдина складність, з якою зіткнувся -- натяжка ніхромової струни. Якщо її натягнути холодну, а потім подати на неї напругу, то вона сильно ослаблюється і провисає дугою на добрих 3-4 мм на довжині 15 см. Довелось один кінець проволоки кріпити намертво, другий кінець пропускати між шайбами, насадженими на болт і зафіксованими гайкою, але не зажатими, і потім кріпити його на "катушці" в вигляді конденсатора (на якому і отримав проволоку від S30, щільно вставленого в висверлений в плиті отвір. Натягуємо проволоку, подаємо напругу, проволоку провисає, підтягуємо її, провертаючи в отворі "котушку", ріжемо пінопласт, ослаблюємо натяг проволоки і виключаємо напругу. Напруга подавалась за допомогою "крокодилів", ними ж регулювався опір "станка" -- експерементально, натягнувши між болтами 50 см проволоки і зсовуючи крокодили все ближче один до одного, підібрав оптимальну відстань між ними, коли проволока ледь розігрівається до червоного свічення.

post-51-1234478750.jpg post-51-1234478806.jpg

З листа щільного пінопласту канцелярським ножом вирізав заготовки, приблизно підігнані під розміри майбутніх деталей, розпустив їх на "станку" до потрібної товщини (врахуйте, що товщина деталі получається трішки меншою, ніж відстань від "станини" до ніхромової струни), потім на заготовках розмітив точні розміри деталей, вирізав тим же ножом і за допомогою наждачки надав їм потрібного профілю. Намітив осьову лінію на крилі та стабілізаторі і довів ці деталі до вагової симетрії відносно осьової лінії, знімаючи наждачкою профіль в більш важкій половині.

post-51-1234479116.jpg post-51-1234479149.jpg

Мої юні авіамоделісти в процес втягнулись, і поки я готував деталі літака, вони мені не заважали, бо самі були зайняті виготовленням надскладних конструкцій з пінопласту :)

post-51-1234479350.jpg post-51-1234479380.jpg

На цьому на сьогодні роботи завершились, надіємось на продовження робіт завтра, якщо буде час і здоров'я :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Молодці

Єдина складність, з якою зіткнувся -- натяжка ніхромової струни. Якщо її натягнути холодну, а потім подати на неї напругу, то вона сильно ослаблюється і провисає дугою на добрих 3-4 мм на довжині 15 см.

Даю підказку - пружина, яка і буде сама натягувати нагріту струну. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я про пружину думав, але з такою кількістю порізки як в мене вирішив не заморочуватись на кріплення пружини і підбір її жорсткості, простіше підтягнути вручну :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а я пам'ятаю як років зо п'ять-шість назад ходив трохи у кружок авіамоделістики у будинку техніки. Так ми з картону по схемам робили навіть славнозвісний стелс, класно до речі виходило, ще міга 29 також зробив, а потім у низ літака вбивався маленикий гвіздок і на спец установці(трпалін з резинкою що натягувалася) пускалися літаки,метрів зо пять летіли як реактивні:), а потім ішли на "сніженіє", а старші хлопці робили ракети, і ми запускали їх - були клуби диму, куча іскр, але й емоцій було валом! в тих ракет кажись навіть ступені відстрілювали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

НАРОД! Мечатаю купить верталет радиуправляемый, может у кого есть, скажите впечатления свои!!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...