Перейти до змісту

Надра-банк. Перші ластівки.


Юлямпочка

Рекомендовані повідомлення

Ну, для ознайомлення, можете ше тут почитати http://community.livejournal.com/journalism_ua/386532.html.

А тепер розповім, чому я сьогодні зла.

"Щоб ти жив в епоху перемін", - видно таки, ми добре провинилися в минулих життях, раз живемо, живемо і ніяк її не переживемо ту епоху. Народжені в вісімдесятих, навчені нікому не вірити, стояти за себе на смерть, пережили і рекет, і напівголодні дев'яності, коли крім перловки і маринованих огірків їсти і не було чого, - це ціле покоління. І трясе нас - то роботодавці зарплату не платять, то роботи нема, то в банків, розумієш, фінансова криза. І весь час щось не гаразд.

Так от, про злість. На місяць нам, чоловікові, мені і двом малим дітям, в принципі вистачає чоловікової зарплати і моїх скромних гонорарів, розкиданих на цілий місяць по трішки. Цього місяця втиснулись до краплини і гроші вже були потрібні: купити одягу (зима не за горами), їжі, малим освіжити іграшки, фрукти, ліки, ну, як завжди. Крім всього, щомісяця ми виплачуємо іпотеку і, зрозуміло, комунальні послуги. Сьогодні останній день виплати по кредиту, тому гроші потрібні, як вода.

Банк чоловіка - "Надра", мій "Приват". Без ніякої реклами, голі факти з точки зору обивателя.

Почну з найпростішого, ускладнюючи по ходу. "Приват": продаж долара 5.30, купівля - 5.10; "Надра": продаж - 5.70, купівля 5.05. "Надра" самі зробили суботу робочим днем, при чому, нормальним робочим днем, в "Привата" в суботу стандартно працює тільки одне відділення, в якому зберігається спокійна напівробоча атмосфера - працюють всі каси, банкомати, лінивий охоронець жує зубочистку, менеджер на своєму місці. Жоден банкомат банку "Надра" в Луцьку не працює з вчорашнього вечора, години з десятої, так, на око. Надпис: вибачте за тимчасові не зручності. В відділення (в центрі міста) ми зайшли в районі одинадцятої години. Знервована менеджер сидить разом з касиркою, обом на вигляд непереливки, їх можна зрозуміти. Невелика черга стривожених людей - чоловік п'ять. Тривожить фраза - більше тисячі не дають, але в наших руках закон. Як це не дають, якщо на їхні рахунки роботодавцем перераховані гроші?! Так бути не може! А якщо в когось форс-мажор і гроші потрібні вже?! А дзуськи. Підходимо до дівчат, вони затравлено пояснюють, що не можна - розпорядження адміністрації (плакали мої нові джинси і абонемент в спортзал, бо свій гонорар я віддала на сплату кредиту). Я почала викликати керівний склад, просити пояснення, за яким законом, пунктом договору чи будь-яким іншим документом вони мають право це робити? Дівчата, вже зовсім на нервах отримують по ходу повідомлення від керівництва закривати відділення (нагадую, робочий день до семи), кажуть, що немає готівки, що клієнти з самого ранку знімають гроші - ажіотаж.Я заперечую, що це не ажіотаж, а зарплата, люди хочуть її отримати, що цілком природно. Менеджер погоджується, нарешті, видати дві тисячі і... чергове дзуськи! Без повідомлення клієнтів, без жодного пояснення, всі рахунки клієнтів заблоковано централізовано!!! Більше тисячі з одного рахунка просто не можна зняти!І все, нікого не цікавить, що ліміт, виставлений на картці був до сьогоднішнього дня дві тисячі, що в відділені, при наявності паспорта, згідно писаних і неписаних норм, можна зняти всі гроші. Тисяча і блок. Хочеш їж, хочеш по кредитах плати - твої проблеми, а те, що ти заробітну плату отримав, зовсім не означає, що вона до тебе дійде, - в банку проблеми.

Після нашого візиту в відділення "Надра"-банку, воно закрилося. На дверях записка "Вибачте за тимчасові незручності". В банку немає готівки, пояснення - вихідний день і ажіотаж. Ажіотаж, створений самим банком. Вікна банкоматів світяться сірим надписом: "вибачте за тимчасові незручності", на всіх відділеннях написані від руки записки: "вибачте...". Якщо це не криза з точки зору обивателя, то що тоді? Хіба банк сам не створює ажіотажу навколо своїх проблем? Чому Приват може забезпечити діяльність своїх банкоматів і продавати долар за притомною ціною, а Надра - ні?

Я поняття не маю, що як воно насправді, я не знаю, які економічні і юридичні течії течуть всередині кожного з банків України, навіть не уявляю, зможе чоловік в понеділок отримати решту зарплати, чи картина буде знову називатися: "хочеш жити- вмій крутитись", чекаю на що завгодно. Повернення дев'яностих з замороженням вкладів, натуральний обмін, замість грошей. Цікавить одне: доживу я до стабільності чи моя карма настільки забруднена, що не судилося, так і буду "жити в епоху перемін"?

Юля Смаль

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну, карма не тільки у тебе брудна, у закордонних буржуїв теж. ось там у банків, яким по 50-100 років проблеми. відповідно, у їхніх клієнтів теж:Pі до стабільності ти не доживеш- у світі постійно щось міняється:)

і якщо у банка проблеми якісь, то додаткового ажіотажу йому створювати не треба- йому для ажіотажу просто проблем хватає:sm128:уточни в їхньому кол-центрі, чи ліміт розповсюджується на безготівкові операції. карткою можна розраховуватись у магазинах.уже голодні не будете

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ситуация, конечно, хреновая, но вышеизложенное очень похоже на истерию.

Кто же создаёт ажиотаж? Банк? А может, всё-таки, клиенты? Я думаю, ни один банк не выдержит повальной выдачи налички - у него просто нет таких сумм. Точнее, они есть, но вложены куда-либо (кредиты, межбанковские операции и т.п.)...

Про "Надра" уже несколько дней ходят слухи, что им гаплык. Соответственно, народ и рвёт туда снимать деньги, массово. Что и приведёт в итоге к банкротству этих "Недр". Сколько %% вкладчиков и зарплатников должно придти за деньгами, чтобы баланс рухнул до нуля? 5? 10? ...

Вопрос - а есть ли в том же "Привате" наличный доллар? Или это, как и во многих банках в эти дни, всего лишь исполнение инструции об указании его курса?

Надеюсь, что всё образуется. И хорошо, что у вас деньги не в одном банке находятся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ситуация, конечно, хреновая, но вышеизложенное очень похоже на истерию.

Кто же создаёт ажиотаж? Банк? А может, всё-таки, клиенты? Я думаю, ни один банк не выдержит повальной выдачи налички - у него просто нет таких сумм. Точнее, они есть, но вложены куда-либо (кредиты, межбанковские операции и т.п.)...

Про "Надра" уже несколько дней ходят слухи, что им гаплык. Соответственно, народ и рвёт туда снимать деньги, массово. Что и приведёт в итоге к банкротству этих "Недр". Сколько %% вкладчиков и зарплатников должно придти за деньгами, чтобы баланс рухнул до нуля? 5? 10? ...

Вопрос - а есть ли в том же "Привате" наличный доллар? Или это, как и во многих банках в эти дни, всего лишь исполнение инструции об указании его курса?

Надеюсь, что всё образуется. И хорошо, что у вас деньги не в одном банке находятся.

Вишеізложене - всього навсього виконання обіцянки, тєрпєть нінавіжу, коли на мені хтось намагається вирішити свої проблеми. Роботодавець перерахував гроші, зарплата має бути. Все. Решта мене не цікавить. А обмеження ліміту карточки без відома клієнта - це як вапчє?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а справа в тому, що якщо банк задля того, щоб йому не настала повна жопа( а це автоматично означає "деякі незручності" для багатьох тисяч клієнтів) вводить певні обмеження, то він стерпить і твою істерику:)і, згідно лімітів, гроші ти вибереш максимум за тиждень:)а цікавить це тебе- не цікавить....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...тєрпєть нінавіжу, коли на мені хтось намагається вирішити свої проблеми. Роботодавець перерахував гроші, зарплата має бути. Все. Решта мене не цікавить.

Международный суд, ООН, ... Начнётся война (ну её нафиг, конечно) - ты тоже будешь требовать зарплату, приговаривая: "Война - войной, а обед - по распорядку"?

Обидно. Понимаю. Но ты ведь сама себя накручиваешь. Неужели тебе от этого становится легче?

А обмеження ліміту карточки без відома клієнта - це як вапчє?

Попытка спасти ситуацию. Без этого ограничения "Надра" уже бы почили в бозе. И той тысячи, что сняли, могло бы и не быть. Вообще. И всё.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Жоден банкомат банку "Надра" в Луцьку не працює з вчорашнього вечора

В мене банкомат Надри в там тамі не приймає мою картку ... Visa Electron проста...

Приходится пертися в центр на Л. Українки (там приймає) пояснють в банку так що в там тамі старий банкомат.... А вибачаюсь кого це колише хоча на моі проблеми там всі клали.

А взагалі дуже мало банкоматів надри по місту буквально штук 5 не більше (не рахуючт відділень)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в "Привата" в суботу стандартно працює тільки одне відділення

Не одне, 3-4.

Вопрос - а есть ли в том же "Привате" наличный доллар?

Сходи - перевір. :0123:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зате Надрівську рекламу - 8 до 10 сьогоднівранці два рази по ТВ бачив, що їм довірилось 4 млн вкладників.

Яка країна-такі й теракти (С) :0080:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Встречный вопрос - у меня кредит, я плачу его в Надра банк. Раз отделения закрыты, кому кредит платить?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Держава вроді вертає до 150 000 грн кожному після банкрутства. І нефіг ломитись забирати депозити, через те і зарплати не дають.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Держава вроді вертає до 150 000 грн кожному після банкрутства. І нефіг ломитись забирати депозити, через те і зарплати не дають.

по 50 тысяч. и после банкротства банка, а не вкладчика. и не государство, а фонд гарантирования вкладов.

про 150 тысяч подумывают, но еще не принято...

а вот влияние депозитов на невыплату ЗП - для меня полная загадка. как они могут влиять?

мне зарплату ведь не банк платит, у которого депозиты забирают...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вони гасять нестачу поступившими зарплатами. Щас по ящику казали нац банк видав кредити банкам для погашення ентой нестачі денег.

а фонд гарантирования вкладов, він хіба не державний? по ходу всі банки зобовязані платити в цей фонд якусь долю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мля це повний пісєц! - банк заробляє на операціях "прогонки грошей через себе" і цими грошима (себто моїми чесно заробленими тобто зарплатою) затикає "свої фінансові дірки" - ндааа ;) і "забиває" на всі мої проблеми!!!??? - нічогеньке собі банківське обслуговування я вам скажу :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юлямпочка, в тебе біда без, питань. Але уяви: весь "Кромберг енд Шуберт" виплачує зарплату через надра, що їм говорити, тим простим людям, які виживають на ЗП. Цікаво, що буде, якщо весь персонал заводу в 3 тис. людей "рване" до центр. відділу надр? Ті селяни візьмуть вила, серпи і опустошать надра в секунду, ти навіть гривні не знімеш. Тому банк і вводить такі міри самозахисту, не популярні, але вкрай потрібні. Тут ursa має рацію.

На рухунок банкроту, чи джек-поту(допомоги від Нацбанку) Надр: знають, може, тільки в Нацбанку чи в Кабміні, пиши туди(без лицемірства).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вони гасять нестачу поступившими зарплатами.

народ, давайте, если вы не знаете - то ахинеи "с потолка" писать тут не будете.

не могут банки перечисленную кому-то зарплату пустить на прикрытие вкладов.

и вообще: любое отклонение от начначения платежа недопустимо в банковской сфере.

поэтому не надо плодить слухи и писать свои глупые домыслы...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ніхто конкретно зарплатні гроші не відправляє на вклади. просто банки не тримають в касах, банкоматах і на своєму рахунку в НБУ рівно стільки грошей, скільки їх є на разхунках клієнтів, а лише частину. орієнтуються на середні суми коштів, які використовуються клієнтами щодня. а коли різко і раптово зростає кількість виплат, а банк на це не розраховував- трапляються перебої:ohmy:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не могут банки перечисленную кому-то зарплату пустить на прикрытие вкладов.

и вообще: любое отклонение от начначения платежа недопустимо в банковской сфере.

хє-хє, можуть B)

не прямо звичайно, а в такому переносному смислі. кор у нбу у банка один, всі гроші клієнтів лежать в "одній касі". наприклад якщо поступив від підприємства 1 млн грн на зарплату на кор банку в нбу, банк легко може використати частину коштів не за призначенням - з надією що ще прийдуть гроші клієнтів і цей платіж що чекає (в нашому випадку зарплата) буде виконано. але неодноразові приклади доводили що не завжди надії банків справджуються - і на закриття сума платежів "назовні" перевищувала залишок на коррахунку і частина платежів не проплачувалась в день поступлення... зазвичай це хвороба ме

це не означає що банк не буде платити - всі платіжні доручення клієнтів мають бути виконані. просто будуть виконані пізніше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

b0rg, не пугай народ B)

по твоим словам можно судить, что если предприятие перечислило ЗП, то банк ее может тупо присвоить. А это не так.

если целевые деньги пришли - они обязанны по назначению пойти

понятно, что не теми же купюрами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бували преценденти... особливо коли є проблеми з кредитом, то банк тормозив платежі. Правда зарплату перекидували.

З.І. А чого Надра перша ластівка? А Промінвест?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

b0rg, не пугай народ B)

по твоим словам можно судить, что если предприятие перечислило ЗП, то банк ее может тупо присвоить. А это не так.

если целевые деньги пришли - они обязанны по назначению пойти

понятно, что не теми же купюрами.

можно зарплату перечислить утром, а на карты попадёт завтра?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Якби банки були такими чесними і робили рухи коштів тільки за приначенням - то не було б потреби у всяких фондах гарантування вкладів.

А так чеснозаробленими людськими грошима затикають свої прорахунки. Давити таких через повішання шляхом розстрілу!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

НБУ принял постановление, жестко ограничивающее деятельность банков. Такое решение было принято по итогам встречи в Секретариате президента 10 октября. Первый заместитель председателя НБУ Анатолий Шаповалов подтвердил принятие такого постановления, однако отказался раскрывать детали. По данным источников, постановление похоже на меры, принятые во время кризиса в ноябре-декабре 2004 г., и, как и тогда, не зарегистрировано в Министерстве юстиции. Документ Нацбанк должен обнародовать сегодня.

Главное ограничение нынешнего постановления НБУ – шестимесячный мораторий на досрочное снятие депозитов вкладчиками и прирост кредитного портфеля. Объем активов заморожен по состоянию на 13 октября. Банки смогут кредитовать, но в пределах погашения, или снижать долю ценных бумаг в портфеле, пояснил источник.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

b0rg, не пугай народ :)

по твоим словам можно судить, что если предприятие перечислило ЗП, то банк ее может тупо присвоить. А это не так.

если целевые деньги пришли - они обязанны по назначению пойти

понятно, что не теми же купюрами.

якщо мої слова тупо неправильно зрозуміти, то може й так. але це треба бути геть тупим

я кажу про механізм незаангажовано

доречі про надра і їх майбутні проблеми я писав тут ще десь місяць назад. хто хотів бачити зерно правди, побачив :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...