Перейти до змісту

А чи потрібно лікарям піднімати зарплату?


romaxa11

Голосувалка за збільшення зарплат  

48 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Дуже багато розмов про це, що наші ескулапи заробляють дуже мало, що в Європі лікарі спокійно потрапляють в заможній середній клас і тирипири.

А я б поставив питання з іншої сторони, а чи готові наші дуже кваліфіковані пани-доктори отримуючи високу заплату нести за свою роботу дуже високу відповідальність? Скільки разів чув, що в США і Європі людина яка захотіла стати лікарем вчиться і готується до цього півжиття і у них думаю хабарі за здобуття лікарського диплому ІМХО не дають. Після купи років навчання, людина має змогу усвідомити своє покликання, вибрати спеціалізацію і довести клініці, що його можна брати на роботу, адже лікарська помилка - у них - це не демагогія і за неї клініці чи пану-доктору приходиться платити величезні гроші, і в деяких випадках відсидіти на нарах. А що у нас: ну звернула акушерка дитинці шийку - ну з ким не буває - народите другу дитинку, ну передавили при пологах очний нерв і дитинка на все життя залишилась інвалідом - а що ж ви хотіли, дякуйте що за таку зарплату, ще роди приймаємо (тут про хабар мова не йде - це ж святе), прийшов спец-початківець узіст (може дійсно колись стріляв з узі) подивився на вагітну - блін та у вас проблеми треба брати пункцію спинного мозку з ембріона, а на огляді в іншого лікаря - все нормально - так врятувалась моя дитинка, якій зараз слава Богу п'ять рочків. А скільки проблем по онкології, подивився лікарь на груди в жінки і бл... буду в тебе рак правої груді - тре різати - за тиждень відрізали, а на аналізах в Києві виявилось, що жінка здорова і маленьке запалення лікувалось на протязі двох тижнів простими антибіотиками, а зараз вона - молода жінка залишилась на все життя з фізичною і психічною травмою, і щоб жити "так як всі" їй прийдеться докласти купу зусиль. Думаю в кожного в сім'ї мала місце лікарська помилка і більш ніж впевнений, що жодної відповідальності ескулап не поніс і не понесе (ескулапська недоторканість) (та й не потрібно прибіднятись, на стройку з докторського крісла при такій малій зарплаті ще ніхто не пішов - хай живе тіньова економіка).

А що думаєте Ви?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 55
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

1. Є достатньо людей які ідуть в лікарі тому що батьки так захотіли, або просто так, не розуміючи всю відповідальність яка на них лежить. А ще гірше коли вони половину пар прогулюють і сесію здають за гроші.І потім вони нас лікують.

2. Хоча тут замкнуте коло. Немає грошей - немає нормального обладнання - неможливо поставити точний діагноз. І зарплата дійсно низька, не проживеш ніяк на неї. Моя думка : підвищувати зарплати в раз хоча б 5 і відповідно вимагати від лікарів працювати якісно.

Тут краще знають ситуацію люди що працюють в цій сфері, на мою думку, потрібно прописувати нормальну законодавчу базу, яка буде це все регламентувати. В тому числі і відповідальність. Надавати пільги лікарям.

Система охорони здоров'я повинна бути безкоштовною. Як би там не було, але візьміть хоча б штати. Краще до лікаря не попадати. Дивився недавно фільм про систему охорони здоров'я у США, де режисером була та людина що знімала фарангейт 911. Коли за те щоб пришити відрізану верхню половину середнього пальця руки хочуть 60к баксів, якщо в тебе немає страхування, це багато за що говорить.

Але поки порядку не буде хоча б в судовій гілці влади, про медицину ніхто і не згадає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я вырос в семье врачей...

Что могу сказать. Если и раньше (в детстве) и было желание пойти по стопам родителей, то с возрастом полностью разочаровался в нашей системе медицины. Обидно конечно, что одна из важнейших профессий, что при ссср, что щас, голодает...

В то время как правильно заметили выше, врач в сша, израиле европе и т.п - это действительно престижно

Є достатньо людей які ідуть в лікарі тому що батьки так захотіли

100%

Пример из жизни, жена одного не последнего бизнесмена захотела отдать свою дочку в мед. вуз...

Зачем? Непонятно

Но видимо и ей самой непонятно что это такое

Хотя возможно ее кормить будут другие деньги, а на работу ходить как хобби :) Тоже неплохо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо всі знають що там низька зарплата, чого всі туди лізуть? Хочеш бабок воюй в бізнесі, а не в лікарні, тут хворі люди і їм пофіг твій фінансовий стан і що тобі мало, їм потрібна допомога, а не твої проблеми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо всі знають що там низька зарплата, чого всі туди лізуть?

А кто все?

Часть не понимает ситуации

часть надеется на "гешефты врачу" (как там один советский гражданин говорил, врач должен жить не на зарплату а на гонорары)

Часть как сказано выше по наставлению родителей и т.п

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо всі знають що там низька зарплата, чого всі туди лізуть?

А кто все?

Часть не понимает ситуации

часть надеется на "гешефты врачу" (как там один советский гражданин говорил, врач должен жить не на зарплату а на гонорары)

Часть как сказано выше по наставлению родителей и т.п

і кому з вище перечислених ти довіриш життя близької людини?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені подобається канадська система. Там медицина страхова (за рах держави) і тому безкоштовна, але.... Щоб лікарі не облінились - створена подібна до ринкової система - кожен лікар веде облік карток хворого, від к-сті яких йому і нараховують зарплату. Підробити картки неможливо - все комп"ютеризовано і перевіряється :0108:

Інфа з вуст одного канадійця.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

romaxa11 --- Ти підняв по-справжньому досить болісну і неоднозначну тему. Усім нам, Українцям, потрібно змінюватися - "відновлювати порядок в головах"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо всі знають що там низька зарплата, чого всі туди лізуть?

А кто все?

Часть не понимает ситуации

часть надеется на "гешефты врачу" (как там один советский гражданин говорил, врач должен жить не на зарплату а на гонорары)

Часть как сказано выше по наставлению родителей и т.п

і кому з вище перечислених ти довіриш життя близької людини?

а ти кому довіриш?підеш до бабки-знахарки?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво було б подивитися в очі тим 27%, які вважають, що лікарям не потрібно піднімати зарплату :0108:

І напишіть будьте ласкаві, чому ви так вважаєте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Luka, согласись, что у многих врачей чуть ли не прейскурант на доп.услуги на дверях висит.

если повысить им зарплаты - взяток меньше брать не станут :0108:

вариант поголовного медицинского страхования - выход, но страховка тоже всех взяток не отменит.

а по поводу идут в мед.ВУЗы - не идут.

самое страшное, что продавцы дипломов о высшем образовании не брезгуют и дипломы врачей продавать...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

согласись, что у многих врачей чуть ли не прейскурант на доп.услуги на дверях висит.

Дык, ясно дело, выкручиваются как могут. Всем семью кормить надо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стаття з нашої формальної Конституції. (Яка не відповідає дійсності)

Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров'я, медичну

допомогу та медичне страхування.

Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням

відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і

оздоровчо-профілактичних програм.

Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх

громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних

закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно;

існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава

сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.

Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту,

забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.

Дык, ясно дело, выкручиваются как могут. Всем семью кормить надо.

І для тебе це норма?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

согласись, что у многих врачей чуть ли не прейскурант на доп.услуги на дверях висит.

если повысить им зарплаты - взяток меньше брать не станут sad.gif

вариант поголовного медицинского страхования - выход, но страховка тоже всех взяток не отменит.

Исходя из такой логики вообще ничего делать не нужно, пускай всё остается как есть - выживет сильнейший :_07:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І для тебе це норма?

Я не говорю, что это хорошо. Это совсем нехорошо. Но, с такими зарплатами, так сказать , несовместимыми с жизнью, приходиться выкручиваться.

Как и учителям, в принципе.

Я это понимаю, по-этому не злюсь по поводу прейскурантов, и не имею никаких претензий к докторам.

У нас вообще много чего надо менять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може я і наївна, але я вважаю, що величезна частина лікарів, все ж працює за покликанням. Бо при такій зарплаті та умовах праці, хто ще туди піде?

Нарікань чую багато, та не забувайте і про адську працю, особливо відділень реанімації, опікові і т.д.

Коли в реанімацію привозять майже труп і з нього грошей не візьмеш, вони роблять свою справу, спасаючи життя.

І в травмпунктах мають справи з циганами і наркоманами, алкоголіками, перед ними двері не зачиняють!

А те що держава не фінансує так як слід, то це біда. Бо лікарні покидають хороші спеціалісти, заробляючи собі на життя ринком і т.д, замість того, щоб свій талант в медицині реалізовувати.

А щодо поганих спеціалістів, то такого і в інших професіях вистачає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А щодо поганих спеціалістів, то такого і в інших професіях вистачає.

от плохих специалистов в других профессиях не так зависит здоровье и жизнь человека ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

romaxa11 --- Ти підняв по-справжньому досить болісну і неоднозначну тему. Усім нам, Українцям, потрібно змінюватися - "відновлювати порядок в головах"

слава богу, шо я не Украинец, хоть менять ничего не надо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

от плохих специалистов в других профессиях не так зависит здоровье и жизнь человека ...

Я от думаю, що погані спеціалісти майже будь-якої професії становлять загрозу життю людини. Від працівників АЕС, які "проморгали" перегрів реактора, і від будівельників, які будують з недотриманням нормативів, і від продавців шаурми, які не миють руки, перед тим як готувати, ітд. Всі ми в деякій мірі відповідальні за життя і безпеку інших людей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Піднімати, піднімати і ще раз піднімати! Ви хочете, щоб ваше життя-здоров’я залежало від низькооплачуваного спеціаліста? Тільки коли буде велика ЗП можна буде реально піднімати питання корупції...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

romaxa11 --- Ти підняв по-справжньому досить болісну і неоднозначну тему. Усім нам, Українцям, потрібно змінюватися - "відновлювати порядок в головах"

слава богу, шо я не Украинец, хоть менять ничего не надо.

Так.....нічого змінювати не треба....потрібно далі давати хабарі, казати, що всі лікарі "уроди", які тільки висмоктують гроші і вірити в те, що все саме собою зміниться чудесним образом, так як майонез сам росте в супермаркеті, або на дереві, правда діфото ;) ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рахую питання медицини, найважливішим на даний момент в Україні. Щось тільки наші політики її перед виборами деколи піарять.

Я вважаю, що медецина повинна бути безкоштовна, тобто фінансування бюджетне.

Поступання в вузи на мед сеціальності, тільки по знанням.

Зарплату лікарям підвищити і не на 10-15%, а в декілька раз.

За взяття хабаря лікарем - кримінальна відповідальність.

Я проти страхової медицини. Тому що мета страхових компаній більше зібрати грошей і менше виплатити, їх не хвилює (мягко кажучи) життя і здоровя своїх клієнтів.

Тільки як це реалізувати в Україні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тільки як це реалізувати в Україні?
Системною працеою над собою. Тобто, не давати хабарі, розуміти-усвідомлювати те, що від тебе теж багато чого залежить. Нажаль, це інертний процес і вимагає багато часу.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Системною працеою над собою. Тобто, не давати хабарі, розуміти-усвідомлювати те, що від тебе теж багато чого залежить. Нажаль, це інертний процес і вимагає багато часу.

Просто коли ти або твої рідні попадають в лікарню. То вже боротись пізно. Треба платити, як всі.

Знаю випадок коли лікар просто запитує, "як будемо лікуватись за гроші чи безкоштовно?" І ти розумієш, що якщо скажеш безкоштовно, то твій родич просто може не вижити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...