Перейти до змісту

А чи потрібно лікарям піднімати зарплату?


romaxa11

Голосувалка за збільшення зарплат  

48 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Піднімати потрібно. Хоча б тому, що є багато дійсно талановитих і обдарованих молодих людей, які могли б стати великими лікарями і рятувати сотні чи тисячі життів, але вони починають вчитись іншим професіям і займатись іншими видами діяльності тому, що знають, що з їхнім талантом, здатністю вчитись, старатись і працювати на совість -- вони варті більшого, ніж тю жалюгідні грошІ, які їм може запропонувати держава.

Лікар не повинен бути жебраком. Він не повинен чекати пацієнта з надією, що він принесе якийсь хабар. Пацієнт не повинен боятись, що якщо він не в змозі дати хабар лікарю, то і лікувати його будуть як-небудь. Люди не повинні сидіти в приймальні чи в коридорі, чекаючи поки звільниться лікар, а лікар в той час сидить читає журнал і думає "на свою зарплату я достатньо хворих сьогодні прийняв". Робота повинна відповідати зарплаті, а зарплата -- роботі.

Які ми можемо виставляти претензії лікарям за якість лікування, якщо він замість того щоб думати про пацієнта -- думає як йому вижити, як віддати борги, як зорати дачу і посадити картоплі, як поремонтувати 20-літнього москвича, як оплатити навчання дітей і т.д., та і як поїхати на кілька днів в рік на море і просто собі відпочити? Ми звинувачуємо лікарів в тому, що вони часто бувають п'яні на роботі, але разом з тим не задумуємось, що вони можуть пити не від достатку і хорошого життя, а зовсім навпаки...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 55
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

А ніяк, це не реалізується із менталітетом наших людей... а ЗП однозначно піднімати потрібно.. тільки от чітко її вирівняти між головними лікарями і штатним хірургом а то якось не того..обидва на мерсах тільки один за хабарі а інший за ЗП.. хто за що самі догадаєтесь ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рахую питання медицини, найважливішим на даний момент в Україні. Щось тільки наші політики її перед виборами деколи піарять.

Я вважаю, що медецина повинна бути безкоштовна, тобто фінансування бюджетне.

Поступання в вузи на мед сеціальності, тільки по знанням.

Зарплату лікарям підвищити і не на 10-15%, а в декілька раз.

За взяття хабаря лікарем - кримінальна відповідальність.

Я проти страхової медицини. Тому що мета страхових компаній більше зібрати грошей і менше виплатити, їх не хвилює (мягко кажучи) життя і здоровя своїх клієнтів.

Тільки як це реалізувати в Україні?

Медицина повинна бути і безкоштовна і приватна, щоб у людей було право вибору лікаря, лікарні, якості послуг. а як це реалізувати-це вже давно налагоджені програми в світі, їх треба тільки адаптувати до України. Але ж нашим законодавцям не до того, їм би краще портфелі і бабло ділити-а на все інше плювати. Також приємно що більшість людей все-таки хочуть змін на краще, усвідомлюють реальний стан речей в медицині.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

bond так воно так, але не потрібно опускати руки, інакше точно все пропаде...........................

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Медицина повинна бути і безкоштовна і приватна
Повинні бути лікарні для багатих і для бідних (умовно кажучи), при чому частина грошей, яку заробляють лікарні для багатих повинна йти на утримання лікарень для бідних.

До того ж заробітна плата в лікарів, які працюють в лікарнях для бідних, повинна бути навіть більшою, ніж в лікарів з лікарень для багатих.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Медицина повинна бути і безкоштовна і приватна
Повинні бути лікарні для багатих і для бідних (умовно кажучи), при чому частина грошей, яку заробляють лікарні для багатих повинна йти на утримання лікарень для бідних.

До того ж заробітна плата в лікарів, які працюють в лікарнях для бідних, повинна бути навіть більшою, ніж в лікарів з лікарень для багатих.

Думку твою я зрозумів і саме такий метод і існує навіть в тих самих згаданих штатах, тільки ти якось про це висловився ...ем... із ноткою дискримінації... там це називають заклади для З МЕДИЧНИМ або заклади для БЕЗ МЕДИЧНОГО страхування, але в загальному принципі те що ти і сказав: для спорможних (багатих) і не спорможних (бідних)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ти якось про це висловився ...ем... із ноткою дискримінації...
це не дискримінація, а сумні реалії життя. До того ж там в дужках уточняється -- умовно кажучи. Щоб не пояснювати довго.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

hyrurg я не сторонник приватної медицини, бо там гроші на першому плані будуть а не здоровя клієнтів.

І вибір буде тільки в того, в кого є гроші.

В нас зараз більша пролема не в законах, а втому що вони не виконуються.

Нашу конституцію можна ставити в розділ Фантастика.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коли ти хворий набагато краще потрапити до лікаря за покликаням серця, ніж до лікаря у котрого серце покликане до грошей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

hyrurg я не сторонник приватної медицини, бо там гроші на першому плані будуть а не здоровя клієнтів.

І вибір буде тільки в того, в кого є гроші.

В нас зараз більша пролема не в законах, а втому що вони не виконуються.

От що так, то так! А чому не виконуються? Бо всі ми по великому рахунку важаємо медецину мертвим грузом і чіпати її не треба. Але, як показує практика, мертвих грузів не існує і чіпають їх інші, заробляючи при цьому непогані гроші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не буду багатослівним, скажу коротко: "ПоТрІбНо!"

Чому? - Та навіть тому, що мій дядько працює хірургом в звичайній районній лікарні і з його уст я достатньо "цікавих" історій почув, як приходиться за ці смішні 1.5-2к. брати на прийом сільських напівбомжів зі страшними запахами, виглядами, часто взагалі просто "мертво п'яних". А потім в нульових умовах, ще радянськими інструментами витягати цих нікому непотрібних людей з того світу. А недай Бог когось не зможеш витягнути, то "юридично підковані" родичі потім ще за криміналом судять, і як мінімум строгою доганою таке ніколи не обмежується.

Вот така склада і водночас малооплачувана ця колись благородна професія....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Преимущественный объем медицинских услуг оказывается в государственном секторе, но с каждым годом все привычнее становятся услуги сектора негосударственного. Основа существования частной медицинской практики заложена в статье 49 Конституции Украины, где подчеркивается, что государство способствует развитию лечебных учреждений всех форм собственности. Статья 16 Закона Украины “Основы законодательства Украины о здравоохранении” развивает положение Конституции и определяет, что медицинская практика может оказываться предприятиями всех форм собственности с регистрацией и деятельностью в порядке, определенном законодательством. Медицинская помощь может также оказываться и в порядке индивидуальной предпринимательской деятельности, приобретая характер частной медицинской практики. Государство исполняет две основные функции: формирование правил “игры” и контроль самой “игры”. Юридические правила частной медицинской практики установлены, прежде всего, Законом Украины “О предпринимательстве”, поскольку такая практика является одним из видов предпринимательской деятельности. Предпринимательство определено законом как непосредственная самостоятельная, систематическая, на собственный риск деятельность по производству продукции, выполнению работ, оказанию услуг с целью получения прибыли, которая осуществляется физическими и юридическими лицами, зарегистрированными как субъекты предпринимательской деятельности в порядке, установленном законодательством. Пункт 26 статьи 9 Закона Украины “О лицензировании отдельных видов хозяйственной деятельности” относит занятие медицинской практикой к видам деятельности, для осуществления которой необходимо специальное разрешение - лицензия.

Итак, если вы приняли решение заняться частной медицинской практикой, вам придется пройти достаточно длительный путь. Вначале следует получить высшее медицинское образование в аккредитованном учебном учреждении III – IV уровня аккредитации. Следующий этап – прохождение интернатуры и получение сертификата специалиста. Затем – получение лицензии в МОЗ Украины (согласно пункту “л” ст. 1 Постановления КМ “О порядке выдачи субъектам предпринимательской деятельности специальных разрешений (лицензий) на осуществление отдельных видов деятельности”). Получив лицензию необходимо пройти регистрацию субъекта предпринимательской деятельности, после чего уже можно открыть свою практику и оказывать медицинские услуги.

Эта раз.

А теперь подумаем.

Талантливые и опытные спецы уйдут в частники. А сокращать сеть государственных клиник - нельзя. Кто в них будет врачем? Либо молодняк после института, либо те, кому знаний, опыта и смелости не хватает, чтобы стать ЧП. Вот вам естественный отбор - кто готов за деньги, к частному врачу, кто не готов- в поликлиники опять таки за благотворительные взносы, кто уже готов на все - к целителям и народной медицине.

ак.....нічого змінювати не треба....потрібно далі давати хабарі, казати, що всі лікарі "уроди", які тільки висмоктують гроші і вірити в те, що все саме собою зміниться чудесним образом, так як майонез сам росте в супермаркеті, або на дереві, правда діфото ?

я взяток не даю, про врачей ни слова плохого не сказал и я не верю, что все само собой изменится. Я сам занимаюсь, и кучу других привлек к активному способу жизни, чтобы болеть поменьше. И в этом моя активная жизненная позиция. А вот тебе вирджил, с такими взглядами таки да, только меняться, меняться и еще раз меняться. А когда закончите меняться - пчел в улей загоните и вперед - заниматься хоть какой-то работой.

2энкорэйдж - в моем первом посте иронии - ну самая малость, а флуда вообще нет. Я высказал свое мнение о наших "больных".

Голосовалка высосана, это коню понятно, надо ли повысить зарплату. А вот другой вопрос: к какому врачу вы зайдете - к русскоговорящему профессору или гарному дядьке у вышыванке, если у первого диплом, а второй за хабари такой же получил?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я бачив і лікарів які беруть хабарі по принципу: не даси - не буду лікувати, і тих які сприймали грошову подяку після лікування як бонус до зарплати. Так от і тих і тих можна зрозуміти, хоча від других аж верне, але я готовий заплатити лікарю за його роботу (хоч і не відношу себе до заможних людей), хай тільки він дасть мені чек, на якому буде написано за що я плачу, нехай він заплатить податки девжаві. Щоб я у випадку чого міг йому висунути притензію за неякісні послуги. А то ти спочатку дай, а потім будемо думати як тебе лікувати...

на рахунок медстрахування: на живому прикладі нашого міста можу сказати, що інфраструктура просто не готова :(

лікарі не можуть виписати чек за свої послуги (медицина то безкоштовна), платних лікарень/поліклінік внас нема, дохтор часто не мож епояснити навіщо він виписав той чи інший препарат, або потрібний препарат в таких дозах... і ще капа різних нюансів. Для страхової компанії в нашій країні медична страховка (якщо її зроблять обов"язковою) буд більше обузою, ніж заробітком (чого варте хочаб утримання купи кваліфікованих лікарів, які будуть перевіряти відповідність діагнозів/процедур/аналізів/ліків).

Питання в шапці поставлено некоректно. я хочу, щоб лікарі отримували зарплату відповідно до своїх знань і вмінь, а не посади і жадності!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ключовою проблемою медицини зараз є низький рівень зарплати медпрацівників і цим пояснюють любу медичну невдачу, лікарську помилку. Голосувалка не висосана, питання не в тому чи платити лікарю 1,5-2к чи платити 3-4к, а питання порядку - 10-20-30к і чи щось змінится від того, тобто: якщо раніше лікар не мав часу лікувати бо думав, як відремонтувати 20-літній москвич і бульбу скопати, то чи не будуть його думки зайняті ремонтом новенької бехи і відпочинком в Єгипті і за одно відбиванням бабла за медунівер, такси в який зростуть непомірно і вже точно туди зможуть попасти тільки заможні діточки, щоб матусям зробити добре.

ІМХО для мене лікар, який думає про бабло, так само небезпечний як і священник , який думає про бабло - на виході результат один - нульовий.

Просто хто розумніший і шустріший і зможе себе краще продати той буде вставляти цицьки пугачовим, розпрямляти ботексом зморщені морди, а "лузери" і далі будуть ковбаситись в районних лікарнях, доречі обіженими, бо вони отримуватимуть 10к, а одногрупники в приватних лікарнях 50-100к і далі почнеться тряска про малі зарплати.

Ще одне: скільки бабла коштує для їхнього (американського, європейського) лікаря його освіта? Люди беруть величезні кредити і потім гасять їх півжиття. У нас медична освіта - формально безплатна (хабарі - це з незаконно), тобто фінансові затрати в лікаря на освіту з боку держави - мінімальні, що також відрізняє нас від Європи, чогось про це всі забувають сказати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тема про підняття зарплати лікарям плавно переросла у чорт зна що....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ось це ти хлопчику зря..........Ображаєш-ганиш цілу націю і культуру.
Без обид, но ты почитай свои посты, в которых признаёшься в пламенной "любви" ко всему русскоязычному и попробуй сказать, что своими словами ты не обижаешь "цілу націю і культуру". А может, для тебя все, кто не являются Украинцами - непонятно почему с большой буквы - это не нация и культуры у них быть не может

1) ursa -- "в пламенной "любви"" ну, тут ти трішки "перегнув". Мені просто не подобається те, що хтось (без різниці на національність) ображає країну, в якій я живу. Тобі би це теж не сподобалося. Бо якщо якийсь полу-грамотний моральний урод заявляє що в вишиванках працюють хабарникі і безграмотні люди, тоді ситуація в корні хвора. :)

2) Я поважаю російську культуру, мову, ваші світові літературні внески(Чехов, Гоголь, Достоєвський, і н.) АЛЕ НА ТЕРЕТОРІЇ РОСІЇ, А НЕ НА ТЕРЕТОРІЇ УКРАЇНИ. І вважаю, що і в вашій культурі теж є чому повчитися.

3) І в загалі, я вважаю, що в питані медицини, не існує мовної проблеми а проблема совісті лікаря, який лікую людину за гроші чи без.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А что касаемо темы - поднимать зарплаты нужно однозначно, чтобы медсестра, зашивающаяся на работе, получала за свою работу хотя бы 2000 грн и чувствовала себя хоть немножечко человеком, труд которого ценится, а не девочкой на побегушках, чтобы она не искала ночные-праздничные смены, всякие там пол-ставки и четверть-ставки, чтобы дотянуть до следующей зарплаты.

Если сравнить, кто полезнее для общества - депутат или медсестра, то первый явно проиграет с огромным отрывом. Но почему-то государство так не считает.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

М-да, гаряченька дискусія!, але на місці модера наказав би difoto?- він не по темі пише і ображає Україну і українців( див. правила зверху) :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я так розумію діфото займається фігньою і подстрекательством, тому я так розумію Вержіл назвав дегенератом його. Щож я неодобряю такі дії ребята тому ідіть нафіг і заспокойтесь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну ви і дали така цікава тема а ви засрали її своїми тупими сто раз вже тут повтореними спорами, все стираю і відновлюю тему. Щоб не ранити такі сильнораняні душі Вержіла і Діфото банити не стану, пробач мене урса ти повинен зрозіміти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Luka хотілося б від тебе, як спеціаліста почути, в чому зараз проблеми медицини, і що треба змінювати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добре, спробую викласти свою думку, хоча сумніваюсь, що вона вам сподобається. По голосуванню свій вибір коментувати не буду, тут і так все зрозуміло. З тими 20%, що проголосували «проти» я не вважаю за потрібне сперечатися і взагалі спілкуватися на будь-які теми.

Взагалі я лікар, а не економіст, тому почну з того, що потрібно мені для повноцінної роботи. Зараз в медицині дуже багато говорять про «стандарти». Тобто для кожної нозології є визначений необхідний об’єм обстеження і лікування. За кордоном відхилення від них тягне за собою проблеми з стаховими компаніями, судами і т. д. Так от я хочу щоб у мене були всі необхідні медикаменти і інструментарій для лікування за цими стандартами. Орієнтовна вартість від 500 до 15000 грн на одного пацієнта, який потребує оперативного лікування з приводу травми (левова частка цієї суми це вартість імплантатів). Загальновідомо, що лікар вчиться все життя- читає літературу, спілкується з коллегами на семінарах, конференціях, проходить спеціалізовані курси по нових методиках лікування. І це він робить в більшості випадків за свої гроші. Тут я плавно підхожу до питання заробітної плати. Місячної зарплати лікаря не вистачить навіть для поїздки на одну серйозну конференцію. Спеціальна література теж коштує відповідно. Тому частина молодих лікарів влаштовуються в фармацевтичні компанії, де мають стабільні 500-1500 у.о. (спочатку по сумісництву, потім взагалі кидають медицину). Приблизно така має бути початкова зарплата лікаря на мою думку.

Також необхідно створити асоціації спеціалістів усіх спеціальностей, які будуть слідкувати за дотриманням стандартів лікування, приймати участь у визначенні кваліфікаційної категорії лікарів, а також захищати лікарів в судах. Лікар, який помиляється частіше інших виключається з асоціації, все просто ;)

Де ж брати гроші? Перший варіант- збільшення фінансування охорони здоров’я за рахунок значного зростання податків. Теоретично це можливо, а практично більша частина тих грошей «розсмокчеться» в столиці :) Другій варіант- зміна Конституції, перехід на страхову медицину, залишивши безкоштовною лише невідкладну допомогу. Але такі зміни жодна політична сила не ініціює, тому що це різко знизить її рейтинг. От така сумна ситуація  Тому поки що величезна прірва між тим, що є і тим, що потрібно буде заповнюватись покупкою пацієнтами всіх медикаментів, благодійними внесками та добровільними віддяками лікарям. (Не плутайте будь ласка з хабарями. Пацієнт може подякувати лікарю, якщо вважає за потрібне і має можливість ПІСЛЯ якісно проведеного лікування).

До речі, може вам буде цікаво почитати:

Клятва Гиппократа.

Клянусь Аполлоном-врачом, Асклепием, Гигией и Панакеей и всеми богами и богинями, беря их в свидетели, исполнять честно, соответственно моим силам и моему разумению, следующую присягу и письменное обязательство: считать научившего меня врачебному искусству наравне с моими родителями, делиться с ним своими достатками и в случае надобности помогать ему в его нуждах; его потомство считать своими братьями, и это искусство, если захотят его изучить, преподавать им безвозмездно и без всякого договора; наставления, устные уроки и все остальное в учении сообщать своим сыновьям, сыновьям своего учителя и ученикам, связанным обязательством и клятвой по закону медицинскому, но никому другому. Я направляю режим больных к их выгоде сообразно с моими силами и моим разумением, воздерживаясь от причинения всякого вреда и несправедливости. Я не дам никому просимого у меня смертельного средства и не покажу пути для подобного замысла; точно так же я не вручу никакой женщине абортивного пессария. Чисто и непорочно буду я проводить свою жизнь и свое искусство. Я ни в коем случае не буду делать сечения у страдающих каменной болезнью, предоставив это людям, занимающимся этим делом. В какой бы дом я не вошел, я войду туда для пользы больного, будучи далек от всякого намеренного, неправедного и пагубного, особенно от любовных дел с женщинами и мужчинами, свободными и рабами.

Что бы при лечении, а также и без лечения, я ни увидел или ни услышал касательно жизни людей из того, что не следует разглашать, я умолчу о том, считая подобные вещи тайной. Мне, нерушимо выполняющему клятву, да будет дано счастье в жизни и в искусстве и слава у всех людей на вечные времена; преступающему же и дающему ложную клятву да будет обратное этому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...