Перейти до змісту

Порада у виборі акумулятора


Рекомендовані повідомлення

Хочеться зробити автономне освітлення вдома. Часом дістає темрява :)

 

Схема стандартна - акумулятор+інвертор(+зарядний пристрій)

 

З інвертором є розуміння, чого хочеться, а от з акумулятором - не дуже :)

 

Суть питання - який брати?

1. Типу того, що в UPS-ах використовуються.

2. Автомобільний.

 

Що буде підключатися?

Якісь світильники, телефони, павербанки.

Дуже бажано - холодильник.

Взагалі чудово - комп.

Яка ємність батареї потрібна для цих забаганок? Скільки часу воно зможе працювати?

 

З недоліків автомобільного акумулятора, знаю, бажано не заряджати в житловому приміщенні. Чи є якісь "безпечні" різновиди?

З недоліків UPS-подібних - мала ємність. Чи можливо їх якісь поєднувати?

 

Дякую :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Емкость 12В× ..АЧ= ...вт ч и желательно 70% для стартовых кислотных.

Лучше AGM. Но можно любые. Лучше тяговые.

При зарядке могут выделяться газы, в необслуживаемых стоят обратные клапана. 

Контролировать нагрев при зарядке.

Если инвертор 24В, то два последовательно, очень желательно парных.

Если будут парные можно и заряжать их так же,24В.

Лучше иметь количество зарядок по количеству аккумов.

 

Змінено користувачем romanc
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо свинцево-кислотні, то закладайте подвійний запас, тоді ресурс(кількість циклів заряд-розряд) буде більше.

Я то собі буду робити на автомобільних акумах і триматиму їх у буферному режимі(зарядка до 13.5-13.8 В), мінусів тут вистачає, в першу чергу - повільне заряджання, але зате газів меньше виділятиметься. Із газів там водень і кисень, гремуча суміш, тому так - лише провітрюване приміщення...

До 1 кВт можна 12 В інвертор, вище 2 кВт вже бажано на 24 В переходити, бо дроти дуже довсті виходять(від акумулятора до інвертора).

У мене котел + кілька лампочок виходить в 100 Вт споживання, а далі все калькулятором просто рахується. 

 

Спойлер

image.thumb.png.a1d2f7996f8344d85ecf571acc1ffd0f.png


5 годин, здавалось би багато, але... Бажано не висаджувати акумулятори в нуль(тобто нижче 10В) а брати лише половину ємності, це добавить ресурсу і продовжить життя самому акуму + завжди буде запас, якщо вимкнуть світло більше а ніж на заплановані 4 години.

Я то собі хочу брати 3 акумулятори по 60 А/год(звичайний акумулятор від легкової автівки), якщо паралельно підключити, то ємність просумується, і отримаю 180 А/год:

 

Спойлер

image.thumb.png.0374fa755c236982da0c3dfad3b25e6a.png


Як би і час роботи від батарей збільшилось.

Далі, цей тип АКБ про які я говорю(автомобільний) має купу особливостей, як по розрядці так і по зарядці, якщо коротко - якщо пише ємність 60 А/год при окремих умовах це може бути по факту навіть 30 А/год... І по зарядці теж є нюанси - свинцево-кислотні відносно швидко заряджаються до 70-80% а далі йде повільна зарядка стабільною напругою, а струм падає. При зарядці до 50-60% струмом 0.1С(одна десята від ємності) акум забирає заряд швидко, годин 5-6 від нуля до цієї позначки, а далі дуууже повільно, до 10-ти годин(6+10=16 годин повністю розряджений акум заряджатиметься), саме тому я і хочу у себе закласти двократний запас.

 

1 година тому, ursa сказано:

Що буде підключатися?

Якісь світильники, телефони, павербанки.

Дуже бажано - холодильник.

Взагалі чудово - комп.

 

Світильники і павербанки 50 Вт + Холодильник в середньому десь 50 Вт, комп 100 Вт, і того у Вас виходить грубо 200 Вт, можете порахувати.

І ще купа купа всього в теорії, а на практиці буду ділитись по ходу.

У мене наразі план - китайський інвертор на 2000 Вт(з радянським стабілізатором), 3 автомобільних акумулятори на 60 А/год, саморобне зарядне 13.5 В 8-10 А(з блока живлення ПК), все це буде живити котел кілька лампочок та роутер з оптикою.

Подивимось, що з того вийде

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, HWman сказал:

Світильники і павербанки 50 Вт + Холодильник в середньому десь 50 Вт, комп 100 Вт, і того у Вас виходить грубо 200 Вт, можете порахувати.
 

Зачем повербанки заряжать от аккума? Если они сами аккум с быстрой зарядкой.

Котел турбо? Там турбина жрет много.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Автономне освітлення робити варто на 12В LED лампах або стрічці, не використовуючи інвертора.

 

  • Подобається 1
  • +1 3
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

34 хвилин тому, case_l сказано:

@HWman а чому не синусний інвертор? 

Ціни кусаються, я б звісно за, але... <_<

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, HWman сказано:

Бажано не висаджувати акумулятори в нуль(тобто нижче 10В).

10 вольтів --  то вже нижче межі (1,7 на банку, при розряді струмом 0,1С).  Тобто, при ідеальному балансі банок, то 10,2в. Але,  зважаючи на розбаланс,  я б не допускав нижче 10,8-11в.  Знову ж таки,  просадка до 11в при малому струмі означає глибший розряд акума в цілому, ніж до тієї ж напруги,  але вищим струмом. 

 

 

Стосовно газів -- як варіант, пристроїти це все добро біля вентканалу в туалеті,  якщо він там є, і хороша тяга. 

Змінено користувачем Unknown
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, ursa сказано:

Суть питання - який брати?

1. Типу того, що в UPS-ах використовуються.

2. Автомобільний.

От якби ти дав інфу про ціни і ємність,  тоді можна щось радити. 

Як на мене,  краще набрати побільше ємності простіших дешевих акумів,  і ганяти їх на малих струмах і просадках,  ніж за ті ж гроші якийсь агм будеш регулярно майже в нуль висаджувати. 

При зростанні моментного навантаження, сумарно віддані акумом ампер-години помітно падають.  Згідно нормативів, 60аh на етикетці означає,  що при розряді даного акума струмом 0,05С (тобто 3 ампери) він віддась 60 аh протягом 20 годин.  Якщо струм розряду підняти,  то віддано буде  менше,  і чим швидше розряджати,  тим менше в підсумку віддась. 

Знайшов я графік (не знаю,  чи 100% вірні цифри дає,  але тенденція десь така).  Так от, згідно графіка,  при розряді тої ж 60ки струмом 0,2С (12а),  її має вистачити на 4 години,  а при 0,6С (36а) -- на годину...  Як вам така просадка?  Крім того,  При вищому навантаженні ще напруга просідає більше,  і навіть якщо це десь 0,5 вольта з 12, то це ще мінус 4% енергії губиться. 

 

DischargeCurvesLeadAcidBattery_2.jpg

Змінено користувачем Unknown
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, Unknown сказал:

От якби ти дав інфу про ціни і ємність,  тоді можна щось радити. 

Як на мене,  краще набрати побільше ємності простіших дешевих акумів,  і ганяти їх на малих струмах і просадках,  ніж за ті ж гроші якийсь агм будеш регулярно майже в нуль висаджувати. 

 

DischargeCurvesLeadAcidBattery_2.jpg

У меня на кофемобиле первым был аккум 220ач с фуры. У них они парно стоят, если один сдыхает, второй списывают. Так он долго у меня работал.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, HWman сказано:

Місяць очікування, теж таке собі :mellow:

блекаут вже набагато довше триває

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маю тяговий акум спеціально для кемпінгів, будиночків на колесах, 105А  90ампергодин - 8500грн.

Маю чесний кіловатний інвертор на 12 вольт з піковим навантаженням 2 кВт - 7000грн.

 

Авторинок Формула, магазин 54а, 0509573502 Сергій

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, ISV сказал:

Маю тяговий акум спеціально для кемпінгів, будиночків на колесах, 105А  90ампергодин - 8500грн.

Маю чесний кіловатний інвертор на 12 вольт з піковим навантаженням 2 кВт - 7000грн.

 

Авторинок Формула, магазин 54а, 0509573502 Сергій

2 года назад покупал тяговые сотки по 4500. А в первые дни войны автомобильные 100 энерджайзер по 3200.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, romanc сказано:

2 года назад покупал тяговые сотки по 4500. А в первые дни войны автомобильные 100 энерджайзер по 3200.

В серпні Вітя продавав Павербанки на 30000 Baseus по 1800. А в червні 2021 на 10000 за 490 грн.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, volks сказано:

В серпні Вітя продавав Павербанки на 30000 Baseus по 1800. А в червні 2021 на 10000 за 490 грн.

а зара по скільки продає?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, причина вибуху свинцевого акумулятора зрозуміла - гримучий газ. Вихід - заряджання на відкритому повітрі чи гарна вентиляція. А у випадку з гелевим - коротке замикання, як я розумію, на акумуляторі. Скажем так, розгільдяйство. Хоча пишуть, що може вибухнути від перенапруги при зарядці, пояснення природи такого ефекту не знайшов.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

При заряді свинцевого акумулятора виділяється водень, з повітрям утворює гримучий газ, гелевий це той самий свинцевий тільки більш герметичний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, jurgen007 сказал:

При заряді свинцевого акумулятора виділяється водень, з повітрям утворює гримучий газ, гелевий це той самий свинцевий тільки більш герметичний.

Гремучий- это определенная пропорция.

Все свинцовые можно "закипятить" и чтоб не взорваться, стоят обратные клапана.

Чтоб "закипятить" надо подать ток больше того, который аккум может принять, не факт, что это 0,1 его объема, аккум может быть замкнут, устал. Я пришел к тому, что через термодатчик зарядку подключаю, и ставил 35-40град. Макс.

Змінено користувачем romanc
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От у мене кальцієва батарея, а там для повного заряду обов'язкова умова - кипіння годину-півтори при 1% струму від ємкості при напрузі від 16 вольт. Інакше 50% заряду максимум.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за дурною головою можна і без акумулятора підірватись)
он люди газові балони залишають на ввімкнутій електроплиті, поки немає світла.... а потім "жкрналісти" видають новини на кшталт " ВИБУХНУВ ТУРИСТИЧНИЙ ГАЗОВИЙ БАЛОН"))

Я взяв собі б\у банки літію. користуюсь, зручно, вага мала, швидка зарядка. ніякого газу. великі струми віддачі, розрядка на більший % ніж в кислоти, на бмс купа датчиків.
А кислоту розрядив випадково до 9 вольт- усьо. вже з 5аг стало 3

  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, Dima4s сказано:

взяв собі б\у банки літію.

 

Явки, паролі? :) Чи 18650

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...