Перейти до змісту

Найкращій матеріал для будівництва хати.


Єретик

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 131
  • Створено
  • Остання відповідь
класна ідея. Доречі. :)

Тіко не в моноліті, а в блоках.

Цій ідеї х.з. скільки років.

На Закарпатті будували такі хати та й зараз будують подекуди, на Кіровоградщині також (це якщо память незраджує).

Дуже тепла, міцна, але облицьовувати потрібно гарно бо вологи боїться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я можу тільки аргументувати своїм досвідом:

Хата збудована з простої червоної цегли, далі повністю зашита пінопластом (5см) і облицьована знадвору в півцегли.

Таким чином товщина стіни цегла+5см пінопласту+півцегли.

Звели це в 2007 році, а зима з 2007го на 2008 мала багато добрих морозів.

Так от. Пластикова пляшка з водою замерзла лише на 7й день 20тиградусних морозів.

Судіть самі про теплоізоляцію.

І друге. Ми тут більше говоримо про матеріали стін. Але це не весь будинок. Забудовнику треба визначатися зразу і з іншими питаннями. Наприклад яке робити перекриття між першим і другим поверхом, який буде дах, тощо. Пропоную висловитися і про це.

Скажу про перекриття - я однозначно виступаю за перекриття бетонними плитами - воно і надійне і, що важливо, гасить більшість шумів в порівнянні з перекриттям дошками. Крім того я колись рахував - спочатку видається, що плитами перекривати дорожче, але коли прикинути скільки ресурсів (і часу) економиться, то плити явно кращі. Залив потім стяжку і роби підлогу, яка тобі до душі.

Ще знаю, що є практика використання так званого "подвійного" перекриття, коли вмуровуються балки окремо для стелі першого поверху і окремо для підлоги другого. Проте нічого сказати про це не можу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нещодавно був в Криму. Проїзжав через місто Інкерман (біля Севастополя).

Звичайно в Криму дуже популярний ракушняк. Але кримчани вважають, що найкращій матеріал для будівництва - інкерманський камінь.

Оце дійсно перевірено часом!

Инкерма́нский ка́мень — мшанковый известняк из окрестностей Инкермана, легко поддающийся обработке. Инкерманский камень с античных времён широко использовали в строительстве, вывозили в древний Рим. По своим строительным и архитектурным свойствам инкерманский камень прочный, мягкий, однородный, монолитный, обладает теплоизоляционными свойствами. Он долговечный, хорошо сохраняет кромку в отёсанных изделиях. Благодаря свойствам инкерманского камня стало возможным строительство пещерных городов и монастырей Крыма в полосе от Севастополя до междуречья рек Альма и Бодрак.

Из инкерманского камня сложены многие здания в Севастополе, его использовали также в Александрии, Марселе.

Инкерманский камень добывается в районе Севастополя, в городе Инкерман .отсюда и название этого строительного материала.

Шахты и основной завод был открыты в 40х годах прошлого века, благодаря своим морозостойким качествам и удобству в применении инкерманский камень широко применяют в облицовочных работах. К примеру в Москве инкерманским камнем были выложены несколько павильонов ВДНХ ,Библиотека имени Ленина и многие важные объекты строившиеся в советскую эпоху.

Инкерманский камень за свой белоснежный цвет также называют белым камнем. Из-за удобства его обработки его также используют в скульпторы для создания своих произведений искусства.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тіко не в моноліті, а в блоках.

а чому в блоках? правильний монолітний каркас надасть необхідної міцності, а вже стіни (заповнення каркасу) з глино-солом"яних блоків. Покривати її справді треба, ідеально - облицювальна цегла, але її якість зараз не вражає.

Скажу про перекриття - я однозначно виступаю за перекриття бетонними плитами

тут є один нюанс - плити типізовані і не під кожен проект підходять :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тут є один нюанс - плити типізовані і не під кожен проект підходять :(

шо так то так, треба про це думати заздалегідь

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Із чого краще будувати враховуючи такий критерії як ціна/якість?

Мені говорили, що із ракушняку вийде найдешевше. Чи дійсно це так? Однак цікавлять й інші супутні питання: яка міцність, утеплюваність і взагалі якість цього матеріалу як матеріалу для будівництва.........

Дякую!

Ракушняк не розрахований на наш клімат, за першу зиму він відсиріє а літом почне осипатись, тобто тобі всеодно доведеться нести додаткові витрати на штукатурку та шпакльовку отже дешевше аж ніяк не вийде. Тимбільше не такий вже він і дешевий враховуючи його якість. Найкраще робити з прес блоків, матеріал набагато міцніший, тривкіший та враховуючи такий критерії як ціна/якість вигідніший. Хочеш поговорти на цю тему детальніше та взнати місця продажу телефонуй 8093 140-45-85 з 19.00 до 23.00.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ракушняк не розрахований на наш клімат. За першу зиму він відсиріє, а літом почне сипатись, отже тобі доведеться нести додаткові витрати на штукатурку та шпакльовку. До того ж не такий вже він і дешевий враховуючи показник ціна/якість. Найкраще будувати дім з пресованого блоку, він міцніший, тривкіший до багатьох зовнішніх чинників та з розрахунку фактору ціна/якість - вигідніший. Якщо хочеш детальніше поспілкуватись на цю тему та взнати хороші місця продажу телефонуй 8093-1404585 з 19.00 до 23.00.

Ти що вирішив закидати мене спамом аж поки я не зателефоную? :0099:

Якби ти перечитав усе, що написано вище, включаючи мої відписи, то зрозумів, що від ідеї будувати із ракушняку я уже відмовився. Але ж, як я зрозумів для тебе, як і для більшості дописувачів у даній темі, головне продати "СВІЙ" матеріал. Але на відміну від тебе, вони обгрунтували вигідність своїх пропозиції і довели це обчисленнями і розрахунками. А от відверто рекламних пропозицій типу

"якщо хочеш детальніше поспілкуватись на цю тему та взнати хороші місця продажу телефонуй 8093-1404585 з 19.00 до 23.00."
вони мені не робили. Ти матеріал запропонований тобою опиши, дай його технічні характеристики, тощо, а тоді я уже вирішу чи це мене цікавить чи ні. А по 2 рази надстлати мені теж саме, дякую, не потрібно!
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще хотів би почути думку знаючих людей про такий варіант:

1) Підшукати на поліссі хатинку-зруб відповідних розмірів;

2) Найняти майстра для оцінки стану деревини із якої побудована хата.

3) При доброму стані деревини усіх констукцій хати найняти майстрів, розібрати хату, перевезти хату і зібрати її знову, замінивши при необхідності усі потрібні конструкції і повністю дах.

4) Зовні обкласти мінплитами із середини обмурувати стіни в 1 цеглину.

Враховуючи той факт, що маю вихід на лісника, котрий може дістати будь-яку деревину і привести уже виготовлений із неї виріб по даних розмірах(причому усе це по нормальних цінах), то було б цікаво отримату об'єктивну оцінку даної ідеї. Думки хотілося б почути, ще раз підкреслю: ЗІ СТОРОНИ ЗНАЮЧИХ ТА ОБЄКТИВНО НАЛАШТОВАНИХ спеціалістів.

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4) Зовні обкласти мінплитами із середини обмурувати стіни в 1 цеглину.

Навіть не знаю, я розумію - обкласти дерев'яний будинок ззовні в півцегли - облицювати одним словом, але навіщо цеглу ховати під деревом?

Дерево має доволі малу теплопровідність і його краще все таки мати всередині хати. Просто заштукатуриш та і все.

Однак слід також зважати і на інше - прокладка комунікацій в деревяних стінах. Не забувай, що тобі треба буде і електричні кабелі покласти і опалення розвести (якщо водяне) і холодну з гарячою воду, і гапевно ти захочеш телевізійні кабелі зразу всі розвести, щоб потім не плуталися попід плінтусами і можна компютерну мережу (мало шо, поставиш серверочка, нехай торенти качає, а сам собі з ноутом ;) )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думки хотілося б почути, ще раз підкреслю: ЗІ СТОРОНИ ЗНАЮЧИХ ТА ОБЄКТИВНО НАЛАШТОВАНИХ спеціалістів.

Вибачай, якщо мої повідомлення не підпадають під цей критерій :). Я не професійний будівельник, просто я якраз закінчую добудовувати власний будинок. Але відповідати стараюся об'єктивно, ти не думай. Крім того я нічого такого не продаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думки хотілося б почути, ще раз підкреслю: ЗІ СТОРОНИ ЗНАЮЧИХ ТА ОБЄКТИВНО НАЛАШТОВАНИХ спеціалістів.

Вибачай, якщо мої повідомлення не підпадають під цей критерій :). Я не професійний будівельник, просто я якраз закінчую добудовувати власний будинок. Але відповідати стараюся об'єктивно, ти не думай. Крім того я нічого такого не продаю.

Та ні, саме про тебе я такого точно не подумаю! :) Дякую за доцільні зауваження щодо комунікацій.

Хотілося б почути ще думки про різні підводні камені та недоліки даного рішення, бо з фінансової та екологічної та теплоізоляційної точки зору воно найдешевше. Які можуть бути нагаразди цього рішення?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В дерев"яній хаті мало що можна змінити в плануванні, тобто розібрати/зібрати її можна тільки такою як є. Комунікації справді прокладають на проекті збирання і далі щось змінити/додати дуже проблематично.

Я пробував шукати в камінь-каширському районі дерев"яні хати. З власного досвіду: якщо хата більш-меньш нормальна, то за неї просять як за рідну маму, якщо внятна ціна, то пів хати треба перебирати.

А в чому цей варіант виходить найдешевший? Я коли прикидував витрати: розібрати, погрузити, перевезти, зібрати, перекрити, то різниця в цінах виходить не така і велика, порівняно з іншими варіантами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я знайшов таку хатинку. Невеличку. 10х12м. Одноповерхова. Дерево - супер. тесть мій мені таку знайшов. Він лісник колишній.

РОзібрати - Перевезти - зібрати: в порівняння із будівництвом - копійки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Продовжуємо :)

Поковирявши різні джерела нарив отакі 2 книженції:

Дом из Самана. Философия и Практика

і

Советы профессионалов. № 02 2008г. ст. 56-64

де розглянуто будівництво з саману (глина-солома) та повністю глиняні будівлі. Будем почитати ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ту Кіпо може краще тему створи нову, цікаво буде :-)

ТАК НАРОД НЕ РОЗВОДИМ ЧАТУ

ВСІ СВОЇ ЛЯЛЯ в ПМ

лишнє потер

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я знайшов таку хатинку. Невеличку. 10х12м. Одноповерхова. Дерево - супер. тесть мій мені таку знайшов. Він лісник колишній.

РОзібрати - Перевезти - зібрати: в порівняння із будівництвом - копійки.

Женя, можеш розписати тут або в приват усі витрати, тобто:

1) Сума за яку купив, і в якому селі(+район);

2) Скільки заплатив майстрам за оцінку.

3) Скільки коштує розібрати-транспортувати-зібрати.

4) Чи багато доробляти?

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поки що лише знайшов. Ще не перевіз, фундамент сохне. :)

І це "подарунок" тесть десь знайшов. Тому, про все інше я не в курсі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поки що лише знайшов. Ще не перевіз, фундамент сохне. :)

І це "подарунок" тесть десь знайшов. Тому, про все інше я не в курсі.

А міг би поцікавитися, якщо не важко скільки буде коштувати розбір і перевазення і збір. Тобі ж це полюбому скоро потрібно буде взнавати. Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поки що лише знайшов. Ще не перевіз, фундамент сохне. :)

І це "подарунок" тесть десь знайшов. Тому, про все інше я не в курсі.

А міг би поцікавитися, якщо не важко скільки буде коштувати розбір і перевезення і збір. Тобі ж це полюбому скоро потрібно буде взнавати. Дякую.

Розумієш, мені це ніскільки не обійдеться (розбір та збір) хіба їжа/випивка людям, тим, що будуть це робити. Це будуть свої робити. Тесть, швагро, батько, я, і ще там може хтось.

Перевезення - ну, тут питання буде стояти, як вже буду везти.

А загалом, можна найняти бригаду, і платити їм "дньовку" від 50 до 100 грн в день кожному. ну 5 чоловік треба . За день розбирається. (приблизно) -500 грн. і збирається за 2-3 дні. ще 1000 грн. Рахуй. + перевезення. (час орієнтовний і без підлоги та покрівлі. )

Якщо ти вкладешся в 1К$ - то це буде щастя.

Далі справа техніки і грошей.

Дах + теплоізоляція стін. Підлога, столярка (чи металопластик).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ти вкладешся в 1К$ - то це буде щастя.

Далі справа техніки і грошей.

Дах + теплоізоляція стін. Підлога, столярка (чи металопластик).

Так все вірно, але як ти сказав вище "в порівняння із будівництвом - копійки".

В якому селі брав? Там рядом ще таких хатинок ніде не "завалялось"? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 року потому...

Ось вирішив добудувати власний будинок. Притримуюсь думки, що

Строить нужно ПРАВИЛЬНО и те кто Вам обещает СУПЕР-ПУПЕР матриал - который заменить все и вся - бегите от него.

Строить в идеале и правильно нужно ТРЕХСЛОЙНЫЕ КОНСТРУКЦИИ - 1.конструкционный материал. 2.теплоизоляционный материал 3.облицовочный.

И каждый из этих пунктов подбирать под условия и РЕАЛИИ нашей жизни и строителей.

Тому вирішив будувати так:

1. півцегли рядової

2. газоблок товщиною 10 см або 11,5 см (Ytong)

3. облицювальна керамічна цегла (півцеглини)

Що скажете?

Почитавши тут щирі пости Діфото, думаю замінити газоблок на блоки з полістиролбетону. Та чи продають їх в Луцьку?

Якщо так то де і які ціни орієнтовно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось вирішив добудувати власний будинок. Притримуюсь думки, що

Строить нужно ПРАВИЛЬНО и те кто Вам обещает СУПЕР-ПУПЕР матриал - который заменить все и вся - бегите от него.

Строить в идеале и правильно нужно ТРЕХСЛОЙНЫЕ КОНСТРУКЦИИ - 1.конструкционный материал. 2.теплоизоляционный материал 3.облицовочный.

И каждый из этих пунктов подбирать под условия и РЕАЛИИ нашей жизни и строителей.

Тому вирішив будувати так:

1. півцегли рядової

2. газоблок товщиною 10 см або 11,5 см (Ytong)

3. облицювальна керамічна цегла (півцеглини)

Що скажете?

Почитавши тут щирі пости Діфото, думаю замінити газоблок на блоки з полістиролбетону. Та чи продають їх в Луцьку?

Якщо так то де і які ціни орієнтовно?

1.все таки газоблок это не утеплитель, а конструкционный самонесучий материал.

2.Стена как на меня получится силно мешаная, смысла в этом огороде нет.

3.Если решишь делать то 3 слоя стены:

1.Конструкционный: Кирпичь/Газоблок/Цементно пещаный блок

2.Утеплитель: Миниральная вата/перлит или керамзит/пенополистерол (пенопласт)

3.Облицовка: Фасадный кирпич керамический или бетонный рваный каминь/штукатурка/оббить досками "состаренными" (фасадов вариантов куча на любителя и по цене.)

В каждом пункте идет от ДОРОГОГО к ДЕШЕВОМУ. Правда не все варианты можно компоновать.

Упустил только дома со сруба. Т.к. варант хороший, но а)если сделаю плохо то будете мучится всю жизнь, переделка непростая. б) не дай бог електрик плохо сделает свою работу или детишки или еще какая напасть = 10мин дома НЕТ. Вы гтовы рискнуть. Баня/дача у состоятельных людей если горит то жить у них есть где а у вас?

Выбор вам.

Будут вопросы спрашивайте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...