Перейти до змісту

Хто опалює будинок тільки електрикою?


Lesichka

Рекомендовані повідомлення

26 хвилин тому, Unknown сказано:

Не знаю, чи то 100% правило, але ввідний автомат зазвичай пломбується. Колись лічильник не вміли самі обмежувати, тому цю роль автомат виконував.

В мене автомати не пломбовані, влітку сам міняв, лічильник з передачею показів, хз чи обмежує.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 97
  • Створено
  • Остання відповідь
18 хвилин тому, weldermaster сказано:

Ми посталили той який був, на 32А. Електрики були не проти)

ого, а в техпаспорті скільки дають?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, alexvvv сказано:

В мене автомати не пломбовані, влітку сам міняв, лічильник з передачею показів, хз чи обмежує.

в квартирі міняли на 2х зонний, спитав майстра чи новий лічильник обмежує, відповів що ні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Zevs_Isver сказано:

в квартирі міняли на 2х зонний, спитав майстра чи новий лічильник обмежує, відповів що ні

Але там у кожній моделі є максимальний струм, який він може прокачати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, alexvvv сказано:

Але там у кожній моделі є максимальний струм, який він може прокачати.

 

в моєму

Цитувати

 

Номінальна сила струму: 5 A

Максимальна сила струму: 60, 80 A

 

 

якщо перевищувати цікаво шо буде, виб'є чи розплавиться

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 минут назад, alexvvv сказал:

ого, а в техпаспорті скільки дають?

В техпаспорті 3 кВт. Вироблений ще в 1998р

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На новій хаті 220в, 5 кВт. Лічильник поставили новий, з прибамбахами. Запрограмували на тіж 5 кВт. Як тільки перевищемо 5 кВт, так відразу лічильник вирубає світло. Тому в щиток прийшлося вмонтувати вольтметр і амперметр щоб розуміти що відбувається в системі.

20191230_165450.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Покладу десь тут.

Саме кілька днів назад прийняв рішення переходити на опалення електрикою.

Минулу зиму не палив взагалі, цю також, поки... Зараз 21°. Утеплення і правильна аерація, пасивно, економить мені значні кошти.

Стоїть ультразвуковий лічильник тепла, встановлений по проекту, по причині подорожання газу ще в 2013р.

Як інженер бачу:

1. обов'язково треба ставити "правильний" лічильник. Який можуть відмінити. Тобто проект, час, нерви, гроші можуть не встигнути окупитись.

2. тепла підлога не проходить - б'є по здоров'ю, у всіх кімнатах якісний паркет, поганий рівень обслуговування системи.

3. Навісна кераміка, поверх батарей, з автоматикою єдиний варіант для моєї квартири, яку легко витримає мережа квартири. 

Тепер основні проблеми станом на тепер:

- тепловики не відключать послугу та дуже погано сприймають нульове використання теплоносія... 

- кераміка, навіть дорога, має досить значний процент браку... В основному автоматика відмовляє...

- залежність від електроенергії. Хоча не буде енергії для помп, не буде ні газу ні води...

- поки ціна кусюча, сумарна ціна 10000грн + заміна раз в 5 років, якщо щось вийшло з ладу...

 

Для того щоб не бути сліпим, потрібно купити тепловізор. Зрізання прямих енерговтрат + оптимізація аерації, не можливі без енергоаудиту.

В теорії, та зважаючи на попередній досвід, кераміка яка буде працювати на 21°-22° буде працювати 10-20% часу в теплі зими і до 70% часу в -20°(саме в мому випадку так).1,5+0,75+0,75+0,75кВт. Поки все оптимістично, навіть на звичайному тарифі.

При умові, що Я буду піднімати до 25°, тоді споживання виросте в 2-3рази. Кожен лишній градус дається кратним споживанням енергії...

В будь-якому випадку тепловізор буде в січні, а от робоча система тільки наступної зими...

 

 

Спойлер

Досвід з попереднього проекту.

Чайник закипав за 120сек. Нічого не мінялось і одного дня, результат став 300сек.  

Піднялось серйозне технічне питання - підняти якість послуги. Оскільки газ втратив питому енергопитомість і змінити це неможливо, прийняв рішення відмовитись від послуги.

Читав "Спец" форуми, консультувався в знайомив "спеців". Вердикт електрика/індукція дорожча на 20-40%.

Купив німецьку б.у. індукцію.

Як інженер:

1. Заміряв виконану роботу за певний проміжок часу на газі. Записав на папір.

2. Взяв ватметр. Попросив дівчину приготувати, теж саме, в той же ж час тільки на індукції. 

3. Порівняв результат. Без пільг і т.п. електрика вийшла на 30-40% дешевша. Чому так вийшло?

Висновок: індукція кипятить 5л за 120сек, індукція не використовує лишню енергію - чітке регулювання потужності - борщ закипів на бусті за 60-120сек, скинув на 6 рівень потужності - борщ доварився, на тій кількості енергії що потрібна, не більше не менше. Економія.

Я багато чого зробив всупереч, того що казали інтернети/специ та воно все економніше і зручніше в практичному використанні. В мене склалось враження, що на форумах можуть сидіти газовики, продавці, сервісники та т.п., хліб яких напряму залежить, наскільки неефективно Ви експлуатуєте своє Господарство...

Рекомендую полюбити розрахунок та проектування, а саме головне - практичні заміри, в т.ч. порівняння суми в платіжці до та після.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, weldermaster сказано:

В січні подам заявку на 30кВт.

треба було це робити до НР. з НР вроді кілоВатт дорожчає з 1200 до 1500... імхо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

29 минут назад, Basil сказал:

треба було це робити до НР. з НР вроді кілоВатт дорожчає з 1200 до 1500... імхо

Ми розширюємо під виробництво. Так що це мєлочь. Як каже директор - за все це заплатить кінцевий споживач ).

Для будинку нам вистачає 220в, 5кВт. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, weldermaster сказано:

Запрограмували на тіж 5 кВт. Як тільки перевищемо 5 кВт, так відразу лічильник вирубає світло.

Хрінова штука,  краще автомат 25-ка. Автомат,  згідно норм,  повинен нескінченно довго тримати до 1,16 від номіналу,  і протягом години вибивати діапазон потужності від 1,16 до 1,45.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Songoku сказано:

правильна аерація

Це що таке? 

2 годин тому, Songoku сказано:

Стоїть ультразвуковий лічильник тепла,

Чому саме такий (принцип роботи і переваги)? 

2 годин тому, Songoku сказано:

обов'язково треба ставити "правильний" лічильник. Який можуть відмінити. Тобто проект, час, нерви, гроші можуть не встигнути окупитись

Уточни,  що маєш на увазі. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1) Аерація будинків — природна вентиляція приміщень, де повітрообмін виникає від різниці питомої ваги зовнішнього і внутрішнього повітря та від зниження зовнішнього тиску під впливом вітру

2) Хтів максимум надійності і точності.

3) 2 зонний лічильник, для боротьби за ефективність.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 часов назад, jack74 сказал:

я теж так подумав спочатку, а потім начитався людей, котрі давно і професійно ними займаються, то зрозумів, що це, все ж, не в неправильності кондиціонерів справа, а в "неприродності" режиму використанні ОХОЛОДЖУВАЛЬНОГО приладу для ОБІГРІВУ, так як він, прилад, все ж оптимізований для охолодження, а режим можливості працювати в режимі опалення (а правильніше - підігріву, а не повноцінного опалення) ввели по запитах маркетологів (ну хоче споживач таке, і що ти з ним зробиш :))

 

ти неуважно мене читаєш, через рядок, певно, чи через повідомлення... Про варіанти, коли нема можливості підключитись до газу, чи коли це дуже дорого, я писав

і

а параноєю я маю на увазі встановлення ТП-котла саме для "перестраховки", в "двійку", як ти пишеш.

Он в Польщі, де опалюються електрикою здавна, не видумують "резерви" у вигляді будівництва "кочегарок". Сам бачив в Варшаві муровані "груби" ще революційних часів, перероблені під електрику (вмонтованими ТЕНи), і навіть не заморачувались лишати топку під дрова "напровсяквипадок" (хоча це елементарно було лишити)

Дружище, я читаю все , і ти читай все...

П.С. Тикать мамі і батькові будеш ок? Ну ще може жінці хз як там в тебе в сімї..))

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

36 хвилин тому, HelloBoy сказано:

Тикать мамі і батькові будеш

це інтернет, дєтка...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

54 минуты назад, HelloBoy сказал:

Тикать мамі і батькові будеш ок? Ну ще може жінці хз як там в тебе в сімї..))

 

От навіщо ти переходиш на особистості? Нема чим зайнятися? Тут ніхто не "викає", якщо ти не помітив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 хвилин тому, Юріч сказано:

От навіщо ти переходиш на особистості? Нема чим зайнятися? Тут ніхто не "викає", якщо ти не помітив.

викають

перед тим як почати єбало бити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, Zevs_Isver сказал:

викають

перед тим як почати єбало бити

 

Не зрозумів

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 часов назад, Zevs_Isver сказал:

що ж не зрозумілого?

 

 

Перед тим як починають лице бити, навпаки тикають

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 хвилин тому, Юріч сказано:

Перед тим як починають лице бити, навпаки тикають

то гопніки

 

в інтернетах не так

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 30.12.2019 в 23:24, Юріч сказал:

 

От навіщо ти переходиш на особистості? Нема чим зайнятися? Тут ніхто не "викає", якщо ти не помітив.

Я нікого не хотів обідити чи обізвати... Вибачаюсь, но мене заділо...

доречі про електро-теплі стіни хтось чув? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Років з 8 тому, я собі голову ламав над влаштуванням опалення в будинку. На борді тему створив, просив інженерів і знатоків підказати - що і як. Одні казали, став твердопаливний котел, інші - газовий. Одні казали, став радіатори - інші теплу підлогу+ радіатори. Типу одної теплої підлоги не вистачить для обігріву поверху в 66 квадратів... 

Врезультаті провів газ, який мені тоді обійшовся в 10 000грн, при курсі 8.0. , змуровав невеличку грубку собівартістю 4000грн. Перший поверх - тепла підлога, другий - радіатори. в ванній додатково повісив електричний керамічний 400Ватний обігрівач

Результат:
1. тепла від грубки повністю вистачає на опалення 120 квадратів, при двох топках - рано і ввечері.

Плюси: За 8 років замовив лише один зіл дров... до середини весни цього року можливо допалю їх. Явна економія. Спалюється дуже багато паперу, який мав іти в смітник, і дерев'яних залишків від прибудинкової діяльності. При топці, будь-який попраний одяг висихає за ніч. Грубка віддає тепло через 2-3 год після топки. Тримає тепло 10-14год.

Мінуси:  В будинку накопичується багато вологи від нерівномірного розподілу тепла, яка осідає на холодних поверхнях. При закритих міжкімнатних дверях, в дальніх кімнатах холодно, в кімнатах з грубкою - гаряче. Впадло, тупо лінь час від часу виймати попіл і йти на вулицю по дрова. При складуванні в будинку - займають зайве місце і багато сміття від них.  

Шкодую, що не вмонтував в грубку теплообмінник з зав'язкою в загальну систему опалення. 

2. Тепла підлога.

Плюси: включивши всі 5 контурів теплої підлоги першого поверху і виставивши на котлі 40-45градусів - вистачає на обігрів всього будинку, при умові не закриття міжкімнатних дверей... Тепло валить нагору через сходову клітку.  9см стяжки тримає тепло 6-7год. дуже приємно зранку встати і ходити по теплій плитці. діти і коти годинами валяються на підлозі.

Мінуси: Тепла підлога нагрівається 4-6год. При виставленні 50 і більше градусів - в будинку африка. при виключеному опалені, підлога холодна. Привичка заставляє вмикати опалення на мінімалку, собі в збиток, навіть коли в хаті тепло ))

3. Радіатори опалення. 

Плюси - швидко, дуже швидко можна нагріти кімнату. Наприклад кілька днів немає нікого дома. Приїжаю - дубарь градусів 8-15. Включаю котел на 80 градусів, глушу 1 поверх, пускаючи все на радіатори. 10-20 хв. і на другому поверсі +20-22. Правда пилюка починає штиняти від нагрівання на тих радіаторах.

Мінуси. В штатному режимі вони відключені і лише в морозні дні їх вмикаю з тією ж температурою, як і в теплій підлозі. Щоб придбати 6 радіаторів викинув 1000 зелених. Зайві, неокупні витрати. Шкодую, що взагалі купував і ставив радіатори на 2-му поверсі. Зря послухав якогось хєра, що теплої підлоги не вистачить для опалення і зря не кинув 2-3 контура труб на 2-й пов.. 

4. Електричний обігрівач в ванній. 

Плюса - швидко нагрівається ванна. дуже допомагає в літні холодні дні, коли купаються діти. Полотенцесушилки від контура теплої підлоги не вистачає для сушіння, а от обігрівач гріє і сушить дуже добре. нагрівається до 80градусів.

мінуса - при кількагодинній роботі, виділяється запах паляного... чи то пилюка чи фарба.. х.з. ну і з часом в деяких місцях почала злазити фарба і проявлятися ржавчина... 

Взагальному в зимові місяці споживаю 200-400м.куб газу. 150-250кВт електроенергії. найбільше споживання газу було в січні 2019р. - 480кубів.

Скоро буду будувати синові будинок. буду також робити комбіноване опалення. Грубка - обов'язково, але вже з теплообмінником і з захопленням 2-х поверхів. тепла підлога скрізь. ніяких радіаторів. 

Думаю, що  не варто викидувати 50 000грн на газ. краще дійсно на одній електриці влаштувати теплу підлогу ну і на всяк запастися 5кВт генератором. Ну і не економити на утепленні + великі вікна на південь. Практика показала, що який би холод не був, в сонячні дні, південні вікна заставляють вимикати опалення до вечора.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...