Перейти до змісту

Хто опалює будинок тільки електрикою?


Lesichka

Рекомендовані повідомлення

Знайомий опалює будинок світлом 120 квадратів дуплекс (спільна стіна) блоки утепленні пінопластом. За минулу зиму максимум чи 2000 чи 2500 платив, осінню продав 2 машини дров минулорічних навіть не хоче займатися, твердопаливний котел стоїть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 97
  • Створено
  • Остання відповідь

тут ще треба враховувати, чи в співрозмовника( з яким ведеться діалог, дискусія) є якісь субсидії і всякі плюшкі....

за умови що побудуєш грамотно утеплений будинок, електрика буде те саме а іноді і вигідніше ніж газ... газ гівно розбавлене повітрям...  

ну маю знайомого, в нього овер 300 житлової, + пільгі (багатодітний атец, шахтьор, ліквідатор аварії на ЧАЕС + шей  ветеран АТО, Афганістану і ше шось) слугі народу ниньче такі)))

завжди ставить мою квартиру і свій фіг вам в порівняння... коли в мене за правління бАТЬКа націїї Вальцмена, за Січень було в районі 5к за 3=ох кімнатну квартиру, а внього за його фігвам, було не більше 4800-5200))) і діти по підлозі повзали, а хазяїн в трусілях ходив) бо було +25, +26 вікна навстіж....  а  я в носках вязаних ходив....

ой шось занесло мене...

ах да

Грамотне утеплення, ГРАМОТНА ВЕНТИЛЯЦІЯ, грамотно підібране(підраховане) опалення,   електрика виграє в битві з газом...

тільки я електрику ставив би в двійці з твердопаливним, бо шо хоч може бути....

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, Gendruk сказано:

продав 2 машини дров минулорічних навіть не хоче займатися, твердопаливний котел стоїть.

а хто ж хоче... Твердопаливні котли - це одна сракоморока. І якщо альтернативу можна тягнути (фінансово, маю на увазі), то ніхто і не морочиться.

 

5 годин тому, Gendruk сказано:

Знайомий опалює будинок світлом

"світлом"? Типу лампочками? - іронізую, але погодься, що ти написав - нічого не написав.

Чим же він опалюється?

Електрокотел + батареї і носій "вода"? З накопичувальним баком, чи без?

А чи тепла підлога з кабелями? З теплоакумулюючою товщею бетону, чи просто нагрів?

 

5 годин тому, Gendruk сказано:

За минулу зиму максимум чи 2000 чи 2500 платив

головне - скільки кіловат споживав?!??, а не скільки грошей платив... 

Якщо система опалення з накопичувачем (неважливо який варіант) - лічильник багатозоновий? Тобто, нічний тариф використовувався?

 

Короче, ти більше "нічого не сказав", ніж сказав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, HelloBoy сказано:

Грамотне утеплення, ГРАМОТНА ВЕНТИЛЯЦІЯ, грамотно підібране(підраховане) опалення,   електрика виграє в битві з газом...

ти хтів сказати "... електрика виграє в битві з газом, в "якого" НЕграмотне утеплення, НЕграмотна вентиляція, НЕграмотно підібране(підраховане) опалення"

А коли перераховані тобою вихідні умови рівні, то газ знову ж виграє, так як кіловат тепла, добутого газом, дешевший кіловата тепла, добутого електрикою. 

Давно доведено людьми, котрі ставили паралельно газовому котлу, електрокотла. Тобто, умови рівні були і була можливість порівняти споживання в грошах.

 

Якщо обирати "з нуля", що ставити, газове опалення, чи електро, то "електро" обирають у випадках, якщо дійсно підведення газу до будинку є проблематичним і затратним.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А вбухувати гроші в купівлю ДВОХ видів опалення, типу ставити + твердопаливного (в двійці, як пише HelloBoy), то взагалі ідіотизм хохлів останнього часу. Вбухувати купу грошей на ще один котел, на грамотну обв'язку/розв'язку, - грошей, яких типу ж нема на газ :) Позалазять в кредити, а коли воно те все відіб'ється, щоб почати економити - одному Богу відомо. А до того часу вже остогидне возитися з дровами/брикетами/пеллетами, набридне попіл, чистка димаря і т.д. А там і ще й газ візьме здешевшає, і все на смарку :) 

Але да, кожен сходить з ума по-своєму.

 

Якщо вже ставити "двійки" для перестраховки, то я б робив газ основний і електро як резерв. Але це теж з розряду "параной"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в вигляді офтопу,

бекап то є завжди добре

 

але електро як резерв то якось нераціонально, імхо

якщо вже прийдеться електрикою грітися то поставив по калориферу і вже не замерзнеш

 

бекап має бути якийсь енергонезалежний щось типу каміну, щоб працювало без живлення на різному паливі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, jack74 сказано:

Короче, ти більше "нічого не сказав", ніж сказав.

Написав більше ніж ти своїми здогадками теоретичними. Перший поверх тепла підлога водяна, другий батереї, тариф на електроопалення, лічильник двохзонний, котел працює цілий день в однаковому режимі.

До речі других пів будинку з таким же утепленням, системою опалення опалюють газом що стає дорожче на 10-15%, але там і на декілька градусів тримають вищу температуру.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Gendruk сказано:

Написав більше ніж ти своїми здогадками теоретичними.

"теоретичні здогадки"? :) А які ще можуть бути? Але я взагалі ніяких здогадок не писав, а запитував (знак запитання - він саме це й означає). 

1 година тому, Gendruk сказано:

Перший поверх тепла підлога водяна, другий батереї, тариф на електроопалення, лічильник двохзонний, котел працює цілий день в однаковому режимі.

оце вже щось. Але вже й кіловати в місяць розпитай - це саме головне, і цікаво всім буде. 

 

1 година тому, Gendruk сказано:

котел працює цілий день в однаковому режимі

Тобто, ніякого акумулятора тепла немає?

 

1 година тому, Gendruk сказано:

До речі других пів будинку з таким же утепленням, системою опалення опалюють газом що стає дорожче на 10-15%, але там і на декілька градусів тримають вищу температуру.

ну, це теж не зовсім коректний показник порівняння... Друга половина може бути і більш підвітренною, і провітрюватись можуть регулярно по-фанатичному (по-Комаровськи), і багато інших чинників. Та й те, що "але там і на декілька градусів тримають вищу температуру" вже дає зрозуміти про те, що "перша половина" економить на градусах ;) 

 

4 годин тому, Zevs_Isver сказано:

то поставив по калориферу і вже не замерзнеш

100%

4 годин тому, Zevs_Isver сказано:

бекап має бути якийсь енергонезалежний щось типу каміну, щоб працювало без живлення на різному паливі

Ооо! О це - самий ідеал! Але то робиться ще на етапі проекту і будівництва. А коли вже житло "живе", рідко коли можна ефективного каміна вмутити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

електрика це прикольно + дійсно є варіанти взяти 3тищ кіловат під опалення по зниженому тарифу

но є одне но

минулого року відмінили двох-трьох зонні лічильники для держ установ

і ходить мова про відміну їх для всіх

без двох-трьох зонних лічильників то не вигідно ніразу

далі, щоб поствити електрокотел, потрібно мати хочаби 10кВт запасу по потужності (вільної)

ну і шоб лінія була відповідною

бо тільки зменшується температура, зразу по лінії напруга сідає, бо всі починають грітися електрикою

 

враховуючи те, що споживання росте, а лінії ніхто не міняє, настане момент шо на всіх одночасно електрики не вистачить )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, jack74 сказано:

Але я взагалі ніяких здогадок не писав, а запитував (знак запитання - він саме це й означає). 

На першій сторінці про газ однозначно дешевше.

 

12 хвилин тому, jack74 сказано:

Тобто, ніякого акумулятора тепла немає?

Підключений тільки до твердопаливного.

13 хвилин тому, jack74 сказано:

оце вже щось. Але вже й кіловати в місяць розпитай - це саме головне, і цікаво всім буде. 

 

25 хвилин тому, jack74 сказано:

Та й те, що "але там і на декілька градусів тримають вищу температуру"

21-22 проти 24. 

П.с.  багато пишеш, але все суха теорія яку видаєш за чисту правду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 хвилин тому, Gendruk сказано:

П.с.  багато пишеш, але все суха теорія яку видаєш за чисту правду.

Я ж написав "нетеорію"

7 годин тому, jack74 сказано:

Давно доведено людьми, котрі ставили паралельно газовому котлу, електрокотла. Тобто, умови рівні були і була можливість порівняти споживання в грошах.

Чи ти хочеш, щоб я тобі відео зняв? Чи яку "нетеорію" тобі дати? Давно і не раз досконально цією темою цікавився, перелопачував купу спеціалізованих форумів (де пишуть практики, і де "рекламщиків" швиденько вираховують і відсіюють), і бачив лише підтвердження моєї "теорії". НІ ОДИН не написав, що перейшов з газу на електрику, і залишився радий, а навпаки. Зара вишукувати цитати, щоб комусь щось довести? - а воно мені тра? Для себе я, як і багато реалістів, висновок зробив. Хто хоче викидати газ, і переходити на електро - удачі.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, jack74 сказано:

коли перераховані тобою вихідні умови рівні, то газ знову ж виграє, так як кіловат тепла, добутого газом, дешевший кіловата тепла, добутого електрикою. 

Ти тугий? На скільки ж газ дешевший у цифрах напишеш? 

Якщо ти у порівнянні використовуєш ціну електрики 1,68грн/квт,  то так і є,  але так не завжди. 

А те що хтось там паралелив газ і електро,  і у нього газ дешевший,  то навряд чи в нього тариф на опалення,  бо ж має газове опалення.

Те,  що немає впевненості в збереженні пільгових цін на електрику,  я вже писав,  але зараз ціни співставні. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, jack74 сказано:

НІ ОДИН не написав, що перейшов з газу на електрику, і залишився радий, а навпаки. 

Тариф на опалення при наявності газу неможливий! Опалювати електрикою без тарифу на опалення і двозонного лічильника економічно не вигідно!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене так. Наступного року, в літку, буду ставити в кожну кімнату кондиціонери з функцією опалення в зимку. В морози, -5 град і нижче буде підстраховувати ТТ котел. Газ залишиться лише для приготування їжі.  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, Gendruk сказано:

Тариф на опалення при наявності газу неможливий!

:) По-перше, ти судиш про "неможливий" по тарифах України, а інет-форуми кордонів не мають ;) 

А по-друге - ну люди ж не дурніші за тебе - рахують КІЛОВАТИ, і розуміють (перераховують), в скільки буде обходитись опалення "світлом" по "опалювальним" тарифам

 

2 хвилин тому, weldermaster сказано:

кондиціонери з функцією опалення в зимку.

а от це - взагалі збочення. Почитай професійні форуми кондиціонерщиків.

В результаті будеш або регулярно морочитись з ремонтом/обслуговуванням кондиціонерів своїх, або постійно кочегарити оту "буржуйку" 

 

1 година тому, Unknown сказано:

Ти тугий? На скільки ж газ дешевший у цифрах напишеш? 

нетугий, а ти вже написав? То я вже почекаю твоїх "розрахунків".

1 година тому, Unknown сказано:

А те що хтось там паралелив газ і електро,  і у нього газ дешевший,  то навряд чи в нього тариф на опалення,  бо ж має газове опалення.

читай перший абзац (люди якщо вже таким заморачуються, до добре розуміють, як порахувати "копійки")

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, jack74 сказал:

а от це - взагалі збочення. Почитай професійні форуми кондиціонерщиків.

В результаті будеш або регулярно морочитись з ремонтом/обслуговуванням кондиціонерів своїх, або постійно кочегарити оту "буржуйку" 

Да, да. Будеш розказувати. Я цілий рік обігрівав попередню хату б.у. кондиціонером. Все супер. Навіть буржуйки не потрібно було. Головне не брати дешеві моделі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, weldermaster сказано:

Да, да. Будеш розказувати.

я - не буду. Я ж кажу 

9 хвилин тому, jack74 сказано:

Почитай професійні форуми кондиціонерщиків.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, jack74 сказал:

 

 

Вот робити мені не має що як читати ті форуми. В мене був практичний досвід. І він показав що все добре з ними

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Електричний котел + камін. За календарний рік  спожито рівно 8 тис. кВТ. В зимові місяці 1000-1500 кВТ. Влітку - 300-500. Опалювальна площа 120 м.кв. Це без нічних тарифів, пільг і т.д. Але правди заради, камін забезпечує мабуть 40-50% теплової енергії взимку. В будинку менше 20 градусів не буває, мабуть...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Електричний котел + камін. За календарний рік  спожито рівно 8 тис. кВТ. В зимові місяці 1000-1500 кВТ. Влітку - 300-500. Опалювальна площа 120 м.кв. Це без нічних тарифів, пільг і т.д. Але правди заради, камін забезпечує мабуть 40-50% теплової енергії взимку. В будинку менше 20 градусів не буває, мабуть...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, weldermaster сказано:
29 хвилин тому, jack74 сказано:

Почитай професійні форуми кондиціонерщиків.

Вот робити мені не має що як читати ті форуми. В мене був практичний досвід. І він показав що все добре з ними

та справа твоя. Я ж не примушую :) 

В мене просто на обслуговуванні є декілька контейнерів з обладнанням, в яких кондиціонери якраз працюють в режимі "авто" (з обігрівом), то регулярно маємо проблеми з ними... Тому й лазив-читав по їхніх (кондиціонерщиків) форумах... А ти собі як собі хочеш...

 

ПиСи: Читати зара взагалі не люблять ;) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А камін з розводкою труб по кімнатам? Спеціально для опалення робилося?

Собі такий в бані хочу ставити. Як побудую))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, jack74 сказал:

та справа твоя. Я не примушую :) 

В мене просто на обслуговуванні є декілька контейнерів з обладнанням, в яких кондиціонери якраз працюють в режимі "авто" (з обігрівом), то регулярно маємо проблеми з ними... Тому й лазив-читав по їхніх форумах... А ти собі як собі хочеш

У вас просто не правильні кондиціонери ).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

по ідеї дешевше тільки тепловий насос, а не кондиціонери, десь темка на борді про це була

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 часов назад, jack74 сказал:

А вбухувати гроші в купівлю ДВОХ видів опалення, типу ставити + твердопаливного (в двійці, як пише HelloBoy), то взагалі ідіотизм хохлів останнього часу. Вбухувати купу грошей на ще один котел, на грамотну обв'язку/розв'язку, - грошей, яких типу ж нема на газ :) Позалазять в кредити, а коли воно те все відіб'ється, щоб почати економити - одному Богу відомо. А до того часу вже остогидне возитися з дровами/брикетами/пеллетами, набридне попіл, чистка димаря і т.д. А там і ще й газ візьме здешевшає, і все на смарку :) 

Але да, кожен сходить з ума по-своєму.

 

Якщо вже ставити "двійки" для перестраховки, то я б робив газ основний і електро як резерв. Але це теж з розряду "параной"

Коли Вам нарахують 320 тищ( така сума була в 2016 році) за підводку і врізку в трубу з пердячим паром, я думаю параноєю твердопаливний котел+електро вам не буде казатись...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...