Перейти до змісту

Зариблення ставка


Рекомендовані повідомлення

В 07.05.2018 в 15:03, Polehan сказал:

Бляха, я шось за ту рибу зі ставком переживаю ніби то моє) Пишіть ще як будуть новини. Дуже цікаво

 

Ставок покрився пухом і цвітом від дерев. Рівень води впав сантаметрів на 15. Нема дощів. Гачок почав зачіплювати водорості, які ростуть з дна. Думаю, що в червні, коли вони піднімуться до поверхні і закінчиться нерест,  трохи повисовую їх на берег. Ще минулого року планував це зробити але щось руки не доходили.

IMG_6513.thumb.JPG.8cacdc129a71e8475e7028a2812a1f57.JPG

В минулі вихідні гуляв на весіллі, зустрівся з двоюрідним братом. Зайшла мова за рибу і ставок. Оказується він в себе в березні невелику копанку викопав. Просив карасьом поділитися. Короче за цей тиждень дофіга його виловив. Вчора передав брату для розведення рівно 1000шт. Дітям не було чим зайнятися - порахували :)  Найбільші екземпляри - на долоню. Майже кожен карась пузатий, з ікрою... Явний признак дефіциту їжі. Вилов такої кількості на покльовці ніяк не відображається. В будь-якому місці ставка після закидання клює протягом 2-х хвилин. Попадаються екземляри з розірваними і зажившими губами. Ті, що минулоріч зійшли з крючка.

IMG_6571.thumb.JPG.35fb2dfbc21195f949e558fe16bf4052.JPGIMG_6555.thumb.JPG.2309f8d02912b3468c9fb816eb93d86a.JPGIMG_6554.thumb.JPG.03f6f1d9f4812a9b58ab584084ec9a26.JPG

на черв'яка дуже добре бере карась, бичок і деколи карп. Амур черв'яка тепер ігнорить. Зато він дуже добре бере на тісто, на рівні з карасем.

Амур хоч однорічний, але по розмірах і вазі йде на рівні з 4-6 річним карасем. Запускав я його худющого, а зараз всі екземпляри з величезними животами. Жодних пошкоджень чи інфекцій на амурі не видно. Дуже жвавий. Прижився ідеально.

IMG_6527.thumb.JPG.8021152af17a6af528f153f030d03610.JPGIMG_6526.thumb.JPG.a46a6be82d19684a2c93cba157e78074.JPGIMG_6522.thumb.JPG.b15b0ae90029fea1d2725fc194f667a7.JPGIMG_6521.thumb.JPG.0e666c1ab7188c7c1f967dc1afcbf446.JPGIMG_6520.thumb.JPG.34dddf9d5a7b1efd360ffc084e2cdb70.JPG

Великий карп цього тижня не брав. Мертвої риби більше не знаходив. Великі карпи плавають по-двоє та по-троє. Їх видно в обідню пору на сонці. Сусіди поки не знають що вставку є що ловить і це радує :) 

Попадалися  дворічні карпи. Усі з пошкодженнями і явними признаками ураження шкіри. Вирішив виловлювати їх і не запускати більше з думкою, що ставок їм не підходить. Нереститися вони почнуть на четвертий рік, якщо доживуть. А от шансів дожити маловато, враховуючи мертву знахідку.

 IMG_6562.thumb.JPG.8526772bf25fd931bc9658d09d3ee8e4.JPGIMG_6561.thumb.JPG.f01bd969656d825bf965f83ad01fbb0e.JPGIMG_6525.thumb.JPG.bbdefd7054ce0cfba82cecfb60da8395.JPGIMG_6524.thumb.JPG.f0260ef354f40005ec99a3de2d863636.JPGIMG_6519.thumb.JPG.29aa25a31a6ca05842f72b49872c14d3.JPGIMG_6516.thumb.JPG.8aae1c1d5f79f05d53b9736b6baf2a20.JPG

Я раніше думав, що мертвий екземпляр, це той карп, що був в солоній воді, разом з великим карпом. Коли їх випускав, то гачком залишив хрестика на лобі. Для позначення і експерименту - побачити чи заживе і як заживе той шрам. Мертвого я сильно не розглядав, запах відбив бажання. :)

А на цьому тижні зловив його, з хресиком. 

IMG_6570.thumb.JPG.ea7546e80bbc1e46f5215808914cab45.JPGIMG_6569.thumb.JPG.2e1c1f1addf259f43c3e6c4780c895e3.JPG

На ньому жодних знаків інфекції, лише шрам від попередньої. Тобто солона вода - те що потрібно при наступному запуску!

Ще хочу запустити линка. Щось мені здається, що ставок йому також підійде. В ставку росте болотяна лілія. Рибаки кажуть, якщо вона є водоймі, то і линок має бути.  

Якщо в когось буде живий мальок линка, то пишіть, з радістю заберу за сік, пиво, горілку, кеш... :)

Змінено користувачем Pr0ektant
  • +1 8
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 70
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Сусіди добре шо незнають. покищо)) А ставок у вас на приватній території під хатою?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це пожежний ставок. За Союзу відносився до дачного кооперативу і був спільним для всіх. В кінці 90-х, він і ще з десяток суміжних з ним гектарів землі, незаконним шляхом, через хабарі, опинилися в приватних руках. Усю заграбастану територію власник відразу відгородив, землю віддав в оренду людям, ніби на 25 років. З того часу ніхто тим ставком не опікується. Лише я... по-сусідськи, так сказать :). Ну і до ставка я вже років з 15 ходжу через паркан та хащі. Саме вони захищають його від інших людських очей.

Змінено користувачем Pr0ektant
  • Подобається 2
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зловив сьогодні ротана-гіганта, довжиною 18см. )

IMG_6583.thumb.JPG.3c41a9ec6d8bd2f7097379cf0a105dad.JPG

А ще зловив живого мерця... ((( Ось так за три тижні інфекція роз'їла карпа не опущеного в солону воду при запуску...Жесть. 

IMG_6579.thumb.JPG.374ec8bb0ac05877f49a4f2b26137f09.JPG

 

  • Cумний 2
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Pr0ektant сказано:

Зловив сьогодні ротана-гіганта, довжиною 18см. )

IMG_6583.thumb.JPG.3c41a9ec6d8bd2f7097379cf0a105dad.JPG

А ще зловив живого мерця... ((( Ось так за три тижні інфекція роз'їла карпа не опущеного в солону воду при запуску...Жесть. 

IMG_6579.thumb.JPG.374ec8bb0ac05877f49a4f2b26137f09.JPG

 

 

Хм, ротан є буде чавити всю рибу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 тижнів потому...

Вода в ставку за останній місяць впала більше ніж 0,5 метра.

40% поверхності покрилося ось такими водоростями.

93380.jpg

Гугл каже, що це рдест плавучий... Дуже швидко ростуть і заболочують водойми.  

Минулого тижня цілий день добряче почистив ставка. Вийняв(стянув до одного берега) приблизно 70% цих водоростей. Напевно тон з 5. Можна й всі подіставати, але в неті пише, що ці водорості  виділяють кисень. Вирішив трохи залишити. В воді наштовхнувся на давно повалену велику вербу, яку з берега не було видно, а під берегом вона заросла очеретом. Вона займала десь аж 5 частину ставка. Порозрізав її скільки міг бензопилою, а потім витягував гілки тросом + авто. Ледве витащив. Ще знайшов і витянув з дна 5 великих покришок і дуже багато гілок, ну і трохи різного сміття, яке хтось давно туда понакидував. На багатьох гілках знайшов ікру, тому з води їх не діставав.

Є місця, де глибина понад 2м.., що приємно здивувало... Дно піщано-мулисте. Верхній шар води був теплим, як чай,  а на дні, як в холодильнику. 

Після очистки ставка, в сонячну погоду стало добре видно дно. Риби в верхніх шарах води вже не видно, пішла на глибину. Набовтав їм кисню певно на місяць. Тепер клює лише карась, присутність іншої риби ніяк не дається в знаки, лише великий карп час-від-часу чомусь вистрибує з води, як дельфін на морі. Може так радіє після нересту :) 

 

  • +1 6
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 26.04.2018 at 11:34, Pr0ektant сказано:

Рекомендують запустити канальних сомиків, щуку або окуня. 

Я порадив би в якості хижака - не щуку і не окуня, а судака. Росте більший за окуня, і м'ясо цінне.

Хоча не знаю як він приживеться в такому ставку.

Окунь, ротан та верховодка їдять ікру, їх взагалі бажано повиловлювати та більше не запускати.

  • Подобається 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...
  • 3 тижня потому...

Вставлю своїх 5 копійок))
Раджу позрізати гілки дерев, які близько до води. Листя яке впало у воду потребує дуже багато кисню для перегниття, риба зимою може душитися.
Також бажано виловити цих 5 карпів, що були по 900 грам. Якщо хтось випадково прийде і зловить такого, то може подумати, що їх там цілий ставок, і почне електровудкою вибивати все живе.
Крім линка можна запустити ще кілька товстолобів, розмножуватись не будуть, але корисні тим, що фільтрують мул і водорості .

 

А як справи з хижаком?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Крім ротана в ставку хижака нема. 

Амур так фігачить водорості, що аж не віриться, що весною ставок був ними повністю вкритий. Навіть двометровий очерет, який там ріс роками, почав засихати. Ну від сили з 20 зелених стеблин ще залишилось. Певно амур корінці в воді обгризає. Такими темпами ще з два місяці і водоростей взагалі ніяких не залишиться.

Карп заліг на дно. Його взагалі не видно і на приманки не бере.

В відрах 4-річний карась і минулорічний амур... 27 квітня амурчики були розміром з мій палець. Наглядний приклад: як росте риба. Карась виїв все зі свого раціону і ріст повільний. Амур в своїй стихії, їжі поки повно, росте, як на дріжджях. )))

IMG_6725.JPG

IMG_6727.JPG

 

Змінено користувачем Pr0ektant
  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

з відео нажаль проблема

Ну, а бляха цікаво

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Четвертий місяць після зариблення. Амур майже вигриз водорості. )

image.jpg

image.jpg

  • Подобається 2
  • Дякую! 1
  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, Pr0ektant сказано:

Амур майже вигриз водорості

Його можна годувати скошеною дрібною травою.

Але навіть без підгодувань за рік він може вирости з 400 до 800 грам.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
23 годин тому, Pr0ektant сказано:

Хто знає, де можна взяти в'юнів???

Домовитись зі сторожами платників щоб при спуску притримали кілька штук.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

57 минут назад, host1303 сказал:

їхати в Київ по відро в'юнів? :D

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на рахунок вьюнів мені також цікаво, будете мати інформацію, дайте знати в ПП будь-ласка

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 08.10.2018 в 16:39, Pr0ektant сказал:

Хто знає, де можна взяти в'юнів???

Може підкажуть вам продавці риби на базарі!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Продавці риби на базарі, з якими я спілкувався - реальні бариги. Певно від простою в холод і спеку на ринку починає зашкалювати бажання по-максимому заробити на всьому.  Короче золоті в'юни получаються. 

Знаю кілька сіл, де взимку постійно ловлять в'юнів. Напевно взимку звернуся до місцевих. Точно буде дешевший варіант ніж в базарників. 

Але сама суть дивує: В Луцьку і в районі проблема купити в'юнів!!!

М'ясо в'юна - одне з найсмачніших серед всіх прісноводних риб, а Їх розведення і вирощування - найлегше. В'юн - найживучіша прісноводна риба... 

Короче наявна ще одна бізнес-ідея. :)

 

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, Pr0ektant сказано:

їхати в Київ по відро в'юнів?

Та ні, якщо продавці давно займаються рибою, то вони якось передають через поїзд чи автобус навіть малька в пакетах.

Подзвоніть домовтесь. Я думаю в них продумано багато варіантів.

 

1 година тому, Pr0ektant сказано:

М'ясо в'юна - одне з найсмачніших серед всіх прісноводних риб.

Мені навпаки, воно мулом смердить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Два місяці не був на ставку. На вигляд вже не ставок, а калюжа якась... Рівень води впав на 1,5 метри порівнюючи з весняним. Площа дзеркала зменшилася вдвіччі. безводдя показало, що ще одну покришку пропустив, не вийняв. За все життя перший раз бачу його таким мілким.

IMG_6768.thumb.JPG.c024f5bef91504459f17adbe190e7ae6.JPG

 

Але не все так погано: вудки показали, що третина ставка - яма, в якій ще залишається десь 1м. до дна. 

Кльов вже не той...  бере дуже рідк о - це ротан 85% і карась 15%.  Ротан попадається хороший - 12-16см. і є його багатенько. Думаю, що такі екземпляри тупо трощать весь мальок в ставку. Малька в ставку не видно... Лише більші екземпляри карася і амура, час-від-часу, бовтаються, винируючи з глибини.

 IMG_6771.thumb.JPG.ee9dda88525752d2cf88a846490f9a15.JPG

Ідеальна пора, щоб загнати сюди ескаватор, углубити і облагородити його... Вибити всю живність і запустити по-новому... Але, нажаль, ставок не моя власність. І провести ці роботи, не привернувши увагу - нереально... тому буду відштовхуватись від того, що є по-факту.

Скоро почнеться сезон дощів, які наповнять ставок водою до морозів. Впринципі й існуючого рівня повністю вистачає для зимівлі... Але чим більше води - тим краще.

Змінено користувачем Pr0ektant
  • +1 7
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Раджу вибрати ротана по максимуму, можливо навіть сіткою пройттись.  Бо він, лиходій,  всю ікру та малька буде знищувати...

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Повністю згідний, що ротана треба вивести. Він тупо зжирає всю ікру і мальок, який з неї вилуплюється. Сітка навряд допоможе через малий розмір ротанів. На удочку ловиться великий ротан, а є ще його мальок.

Як на мене, то якщо риба не перезимує, то це буде кращий варіант. Весною запустиш "потрібну рибу" в ставок вже без ротана.  

Крім риб-шкідників, в водоймах є ще багато різних шкідливих жуків, які тоже їдять ікру і малу рибу. Наприклад жук-плавунець чи тритон. 

Ну а найкращий варіант - це зараз, поки рівень води найнижчий, зловити максимум риби сіткою, далі вибити все електровудкою і випустити зловлену рибу назад.

Змінено користувачем KILLER
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...