Перейти до змісту

Українцям обмежили розрахунки готівкою до 50 тис. грн


seolutsk

Рекомендовані повідомлення

im578x383-im578x383-1013719682.jpg
 
3 СІЧНЯ, 2017, 12:32
Гранична сума розрахунків готівкою за участю фізичних осіб з 04 січня 2017 року становитиме 50 тис. грн

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку у Facebook.

"Фізичні особи матимуть право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50 тис. грн., шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті)", - йдеться в повідомленні.

Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Водночас гранична сума розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. грн.

Національний банк України наголошує, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. грн. не завдасть незручностей громадянам та не зачіпатиме щоденних покупок населення, оскільки стосуватимуться лише великих придбань (нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогих годинників, подорожей тощо).

im578xAny-15781767_1823000754580755_5697708192388588175_n.jpg

 

http://espreso.tv/news/2017/01/03/ukrayincyam_obmezhyly_rozrakhunky_gotivkoyu_do_50_tys_grn

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 68
  • Створено
  • Остання відповідь

http://psm7.com/review/cash-limits-that-travellers-should-know-about.html

Цитувати

Итак, в Италии максимальная сумма наличных расчетов — 1000 евро. В этой стране также нельзя оплачивать аренду наличными.
В Испании, Франции и Польше иностранные потребители могут оплачивать наличными покупки на сумму до 15 000 евро. Для резидентов установлены ограничения в размере 3000 евро.
В Греции максимальная сумма, которую можно оплатить наличными, составляет 1500 евро. Единственным исключением в этой стране до сих пор является покупка автомобиля.
Чехия установила ограничение на уровне 350 000 крон или около 14 000 евро в день, а Португалия — 1000 евро на одну операцию. В Болгарии наличные расчеты ограничены суммой 10 000 левов или около 5100 евро.
Примечательно, что в Великобритании отсутствуют ограничения на наличные расчеты. К слову, они также отсутствуют в Германии, Венгрии, Финляндии и некоторых других странах.

 

http://dengi.ua/blog1012892.html

Цитувати

СТРАНА ТИП ограничений

France 3000 евро для налоговых резидентов

Germany нет ограничений

Malta нет ограничений

Hungary нет ограничений для частных лиц

Cyprus нет ограничений

Finland нет ограничений для частных лиц

Portugal 1000 евро

Italy 1000 евро

Estonia нет ограничений для частных лиц

Slovakia B2B, C2B и B2C до 5000 евро. Расчеты между частными - 15 000 евро

Czech Republic 350 000 чешских крон или около 14 000 евро В ДЕНЬ

Spain 2500 евро для налоговых резидентов и до 15 000 евро для остальных

Slovenia нет ограничений

Iceland нет ограничений

Bulgaria до 10 000 левов или около 5112 евро

Belgium 3.000 евро

Austria нет ограничений

Greeceдо 1500 евро

Lituania нет ограничений

Denmark нет ограничений, но покупатель несет солидарную с продавцом ответственность при расчетах от 10.000 датских крон или эквивалент 1340 евро. Поэтому покупатели стараются выше этой суммы платить безналично.

United Kingdom нет ограничений

Sweden нет ограничений

 

Ось так і маніпулюють інформацією. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, seolutsk сказал:

Фізичні особи матимуть право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50 тис. грн., шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок

а якшо нема рахунка в обох сторін? заставлять відкрити? О_о

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, продавець111 сказано:

якшо в гривнях не можна.в доларах чи евро можна?

гонтарєва піклується про те, щоб в населення їх не було :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, продавець111 сказано:

якшо в гривнях не можна.в доларах чи евро можна?

гранична дозволена сума розрахунку між резидентами в Україні - 0 (нуль) доларів (ойро, крон, рубелів, ...). НЕ можна

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, halcogen сказано:

Правильне рішення. А то в нас тут квартири і тачки купляють за налічман, а перед налоговою бідними родичами прикидуються. Якщо гроші отримані (зароблені) чесним шляхом, то никати їх по 3л банкам не має сенсу. 

Коли онук має дві бабці, одна з яких ішачила на заводі 30 років свого життя, а інша пропрацювала аж пів року в своєму житті і мають 1400 гривень пенсії обидві...То логічною буде думка, що віддавати щось зароблене власними руками/головою такій державі правильним не буде, чи як?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, fedot сказал:

Коли онук має дві бабці, одна з яких ішачила на заводі 30 років свого життя, а інша пропрацювала аж пів року в своєму житті і мають 1400 гривень пенсії обидві...То логічною буде думка, що віддавати щось зароблене власними руками/головою такій державі правильним не буде, чи як?

 

А при чому тут онук і дві бабці до покупок > 50k грн?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, fedot сказано:

Коли онук має дві бабці, одна з яких ішачила на заводі 30 років свого життя, а інша пропрацювала аж пів року в своєму житті і мають 1400 гривень пенсії обидві...То логічною буде думка, що віддавати щось зароблене власними руками/головою такій державі правильним не буде, чи як?

От  в Таджикістані  теж так подумали. І вирішили пенсій взагалі не платити.Хай діти утримують самі своїх  батьків. І нічо,живе країна.

Ну правда там зими нема.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, Nokian сказано:

От  в Таджикістані  теж так подумали. І вирішили пенсій взагалі не платити.Хай діти утримують самі своїх  батьків. І нічо,живе країна.

Ну правда там зими нема.

Ну взагалі то там ближче до гір температура до -25 падає вночі...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, fenmix сказано:

А при чому тут онук і дві бабці до покупок > 50k грн?

А це більше до податків, держави, обмеження покупок налом.

Якщо таким методом хочуть контролювати фінанси громадян, то навзамін повинно бути щось, що є стимулом віддати більше податку державі. Мій приклад показує зовсім протилежне. Рух коштів односторонній - мені, як громадянину, це не подобається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, halcogen said:

Правильне рішення. А то в нас тут квартири і тачки купляють за налічман, а перед налоговою бідними родичами прикидуються. Якщо гроші отримані (зароблені) чесним шляхом, то никати їх по 3л банкам не має сенсу. 

Казки діда Панаса :) 

В на десь так з 2013 діяло обмеження у 150 тис. гривень на готівкові розрахунки. Яку квартиру чи тачку купиш на такі гроші? 

А 50 К - це щось з області субсидій. Адже саме при витраті якраз такої суми і втрачається право на пільгу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

54 минуты назад, fedot сказал:

А це більше до податків, держави, обмеження покупок налом.

Якщо таким методом хочуть контролювати фінанси громадян, то навзамін повинно бути щось, що є стимулом віддати більше податку державі. Мій приклад показує зовсім протилежне. Рух коштів односторонній - мені, як громадянину, це не подобається.

Так приймай  і розраховуйся біткоінами ,вже курс за тисячу баксів перевалив

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, halcogen сказал:

Правильне рішення. А то в нас тут квартири і тачки купляють за налічман, а перед налоговою бідними родичами прикидуються. Якщо гроші отримані (зароблені) чесним шляхом, то никати їх по 3л банкам не має сенсу. 

Що за туфта...

А що робити з тими кілограмами що ніби то в тумбочках лежать по електронних деклараціях? тобто кілограмами зелених можна а тисячами макулатури ні-ні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, halcogen сказал:

Так що пересічного, як фізичну особу, це не повинно сильно зачепити.

мда, скоро пересічних взагалі нічого не зачіпатиме, бо не буде за що чіпати...

Влада щоб навпаки відкрити все що можна, зробити вільний ринок і обіг усіх конвертованих валют(це просто колосальний стимул для економіки) так вони ще більше все пресують і все нові купюри більших номіналів друкують, такими темпами дивись через рік-другий буханець хліба не купиш за готівку, мільйонерами вже всі були...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

53 хвилин тому, yu2007 сказано:

Казки діда Панаса :) 

В на десь так з 2013 діяло обмеження у 150 тис. гривень на готівкові розрахунки. Яку квартиру чи тачку купиш на такі гроші? 

А 50 К - це щось з області субсидій. Адже саме при витраті якраз такої суми і втрачається право на пільгу.

гарне обмеження :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 минут назад, halcogen сказал:

Ви особисто маєте ліві (неоподатковані) доходи, що дозволяють вам робити разові покупки налічкой більше 50000 грн? Якщо ні, то нащо розводити демагогію. Якщо все таки маєте ліваки в такій кількості, тоді уж ізвіняйте, буде по закону.

ну от не всі люди можуть зрозуміти що не всі закони корисні а й деколи шкідливі або й взагалі дебільні але засліплені зомбатором продовжують вперто йти в "світле майбутнє".

як сказав класик "кому и кобыла жена", питань більше не маю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

40 хвилин тому, Rock сказано:

Так приймай  і розраховуйся біткоінами ,вже курс за тисячу баксів перевалив

Вдалий жарт, рука-ліццо.

От коли я зможу купувати від хлібини до квартири за біткоінами - тоді буду. А так - не меліть дурні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, halcogen сказано:

Ви особисто маєте ліві (неоподатковані) доходи, що дозволяють вам робити разові покупки налічкой більше 50000 грн? Якщо ні, то нащо розводити демагогію. Якщо все таки маєте ліваки в такій кількості, тоді уж ізвіняйте, буде по закону

Який, в сраку, закон? Ще від святкування не проспалися?

Я маю такий дохід - 10 років складав. Тепер хочу купити новенький Ланос. Якого буя я не можу то зробити за нал? Якого буя "держава" повинна цікавитися походженням того, що вже роками лежить в мене під матрацом? Чи вона туди щось клала? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 minutes ago, fedot said:

Який, в сраку, закон? Ще від святкування не проспалися?

Я маю такий дохід - 10 років складав. Тепер хочу купити новенький Ланос. Якого буя я не можу то зробити за нал? Якого буя "держава" повинна цікавитися походженням того, що вже роками лежить в мене під матрацом? Чи вона туди щось клала? 

Проблем немає. Несеш в салон Васадзе кульок з грошима, віддаєш менеджеру, і поки "пйош кофє" і вибираєш брелок з логотипом мерса вони самі все зроблять. Можеш навіть бакси принести, приїде спеціально навчений валютник і поміняє, навіть квитанцію про обмінну операцію зможе зробити.

 

пс. Не скажу за всі автосалони, але в багатьох офіційних і десять років тому готівку покупців проводили через касу. І перераховували на свій рахунок з чітким призначенням, ну там "від дяді Фьодора за диво анус в люкс комплектації" :) . Тому податковій при потребі зовсім не проблема дізнатися і запитати за джерела доходів, що тоді, що зараз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, halcogen said:

Те що там по електронних деклараціях - це окрема тема. І всьо же, 50000 грн (1785 у.е.) разової покутки - що це? Покупка Гольфа 2 1985 року. Квартири вискакують за 15тис у.е. і підпадають під закон 150 тисяч. Поїздка в Тайланд?,  але і там при бажанні суму розібють по окремим квиткам і тоді проблем не буде. Так що пересічного, як фізичну особу, це не повинно сильно зачепити. 

п.с. все що більше 50 тис - можна вільно купити по безналу. Трагедії не робимо!

 

 

Василю, про що це Ви? Сходіть на сайт НБУ і прочитайте уважно.

Quote

Так постановою передбачено граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50 тис. грн., а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. грн.

 

Який 2ий Гольф? Чи ти його в юрособи зібрався купувати?

В тайланд за 1800? Це на місяць напевно, не менше :) Ну або разом ще й з тещею/тестем, племінниками і похресниками. Хоча що їй заважає самим заплатити за себе...

 

Ну а про 15 тисяч ує, які підпадають під 150 тисяч, - взагалі феєрично. Де такі курси берете? Я б поміняв. Бо банки менше ніж за 415 000 сьогодні не хочуть продавати.

 

п.с. Дійсно, "все що більше 50 тис - можна вільно купити по безналу". І втратити субсидію на рік )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, Dieselsmart сказал:

Влада щоб навпаки відкрити все що можна, зробити вільний ринок і обіг усіх конвертованих валют(це просто колосальний стимул для економіки) так вони ще більше все пресують і все нові купюри більших номіналів друкують, такими темпами дивись через рік-другий буханець хліба не купиш за готівку, мільйонерами вже всі були...

 

Тобто якщо продавці та магазини будуть реалізовувати товари за доляри, бо держава нічим не підкріплює гривню, а в країні різко починається дефіцит валюти, то все населення йде на йух, починається вакханалія, голод і срака? :) Це щось з категорії збочених фантазій любителів 5.10

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Який, в сраку, закон? Ще від святкування не проспалися?
Я маю такий дохід - 10 років складав. Тепер хочу купити новенький Ланос. Якого буя я не можу то зробити за нал? Якого буя "держава" повинна цікавитися походженням того, що вже роками лежить в мене під матрацом? Чи вона туди щось клала? 

Ти ще скажи, що ти 10 років збирав і все тримав під матрацом у гривні [emoji1]

Надіслано від мого X5, використовуючи Tapatalk

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, rl72 сказал:


Ти ще скажи, що ти 10 років збирав і все тримав під матрацом у гривні emoji1.png

 

якщо йти купувати новенький ланос, то цілком можливо :lol:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...