Перейти до змісту

Церква і інакшодумці


Гість Zibers

Рекомендовані повідомлення

В чому причина несприйняття церквою всіх, хто думає інакше?

1. Втрата влади над стадом.

2. Втрата бабла

3. Керувати приємно :blush:

------------------------

Пост троха поправив. mix_forever

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 113
  • Створено
  • Остання відповідь

Церква - така сама організована структура, як державний орган, чи мафія.

Ну а люба структура бореться за своє право на життя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але я не розумію поглядів церкви стосовно науки, технічного розвитку людства. На мій погляд вона як паразит, смокче соки і не дає нормально розвиватись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

церква в україні завжди була осередком науки і освіти, в часи поневолення єдиним таким осередком.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але я не розумію поглядів церкви стосовно науки, технічного розвитку людства. На мій погляд вона як паразит, смокче соки і не дає нормально розвиватись.

вот такие высказывания и есть в первую очередь "Причини конфліктів".

спокойней и терпимей относиться к тому, что не понимаешь.

не думаю, что церковь из тебя "смокче соки" и именно тебе "не дає нормально розвиватись"

она ведь тебя насильно к себе не тянет. дает тебе жить по своим укладам.

вот и тебе лучше "со своим уставом в чужой монастырь" не идти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну про соки і розвиток це вже перегиб... але незважаючи на це церква в різних її проявах досить сильно впливає на наше життя - починаючи від релігійних свят возведених в ранг державних і закінчуючи купою невеличких "свят" під час яких неможна то різати, то пиляти, то в землі колупатись...

Ще з живих прикладів: попи в різних державних виборних органах, виступи/освячення/благословення попами машин/міроприємств/подій...

Мені імпонує "політика" наприклад американської церкви - там це потужна організація, яка відійшла від середньовічного залякування народу хрестами. А наша церква чомусь як була "поводирем холопів на Русі", так там і залишилась - розвитку ніякого.

Ну а наука і церкла вже давно не заважають один-одному, внас вони вже настільки розірвані, що одні в других нічого не тямлять, а на заході навпаки - церковники часто "підстроюють" науку під себе, мол Бог все створив настільки складним, що людина ще й досі н ерозібралась.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

одне скажу,

Зіберс - підтримую тебе. в мене синонімічні)) погляди на роль церкви в суспільстві і т.п.

але сперечатися із захисниками релігії, котрі зараз почнуть писати сюди...ну не маю абсолютно ніякого бажання. в мене своя думка і своє особисте ставлення, і я не збираюся його насаджувати іншим, як зараз почнуть робити в даній темі.

+1 короче :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дик у мну любаща людина малость повернута, пасха свято нізя, там то нізя. А чому нізя працювать чи інше щось робити ? Я важаю так. Вірити в те чого нема спонукає людей лише з пустотою якихось думок. Мені всього досталь, і витрачати свої думки і час на дурість, є дурість.

Вагомим є сам принцип: Я бог, ти бог, ми богі, вони богі...бо так воно і є. Ця тема не заставляє мене бути байдужим, жалко бедних хфанатов, і можливо я і є пророк нової епохи, і мене зараз гонять як гнали 2000 лет назад :) все ж можливо...ні, праф був Ісус кажучи. Я всюди, під камнем я, і в дереві, і в воді...він мав на увазі зовсім інше, що зараз трактують. Просто треба вірити. без віри людина пуста. Я вірю...але не в християнського бога...а в себе. Ну і лан з чудесами і т.д...намагаюсь максимально висловити свою думку. А ось причина мого бешенства на церкву проста: паразітізм ума, общества, атріцаніе фактов существованія спочатку Землі як шара, а далі і космосу і т.д, на всі запитання атмаражуватися цитатками і словами "На фсьо воля божа"...я бунтую не протів віри в бога, а протів віри в ТЕХНОГЕНИХ БОГІВ :lol:. Це би церква давно би мала признати, але....це означає лише смерть самої релігії.

К приміру "масони" - релігійно-фінансова община...релігія це не те що прям уж всіх поєднує, у кожного свої інтереси..замінити нема чим...я маю хфанатичну мрію збить с нуля "клікуш", щоб вони замісь промивання мозгоф дітям і дорослим, перенаправили свої сили в науковий прогрес, найти казлоф які стали центром їх вірування.

Чому важко признати, що тільки обробка металу навчилися, сразу стільки знань від когось отримати, словниковий запас малий, тут і боязнь, і віра, і релігія почала своє гордоє знаменіє по землі...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

витрачати свої думки і час на дурість, є дурість...Ця тема не заставляє мене бути байдужим, жалко бедних хфанатов...без віри людина пуста...причина мого бешенства на церкву проста: паразітізм ума, общества...на всі запитання атмаражуватися цитатками і словами "На фсьо воля божа"...я бунтую не протів віри в бога, а протів віри в ТЕХНОГЕНИХ БОГІВ :D

підтримую. та й це все давно не викликає заперечень в більшості людей (крім бешенства хіба;))

тільки Ви, видно, ототожнюєте поняття "релігія" і "церква"... в цьму закавика.

я маю хфанатичну мрію збить с нуля "клікуш", щоб вони замісь промивання мозгоф дітям і дорослим, перенаправили свої сили в науковий прогрес, найти казлоф які стали центром їх вірування.

ага, утвердження справедливості - ціль варта поваги, але, зважаючи на методи, вийде, як в комуністів.

Чому важко признати, що тільки обробка металу навчилися, сразу стільки знань від когось отримати, словниковий запас малий, тут і боязнь, і віра, і релігія почала своє гордоє знаменіє по землі...

бо "Вірити в те чого нема спонукає людей лише з пустотою якихось думок". Це не про те, що передачі тих знань не було, а про те, що в їх забутті не стільки винна церква(її свавілля є наслідком), скільки бажання самих людей. І ще більше - про наше спотворенне "бачення" історії людства (навязане нам не церквою, а Я-сам-собі-богами).

імхо Ви направляєте своє бєшєнство на наслідки, а не на причини, на жаль...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В чому причина несприйняття церквою всіх, хто думає інакше?

1. Втрата влади над стадом.

2. Втрата бабла

3. Керувати приємно :(

------------------------

Пост троха поправив. mix_forever

Церква мусить доводити правильність своєї доктрини, як і наука врешті, як і атеїсти з агностиками.

Робить вона це часто, як і наука вступаючи в полеміку, внутрішню чи зовнішню.

Церква - зазвичай корисний суспільний інститут, якщо тільки вона не є фундаменталістською.

Тому якщо церква прголошує неприйняття тих чи інших ідей/людей, то не агресивно і завжди пояснюючи чому.

За методологією церква ближче до науки, є навіть спеціальна церковна наука - теологія. :-)

Багато церковних діячів є визнаними науковими авторитетами. Фома Аквінський, Бекон і т.п.

Фундаменталізм більш характерний для протестанстських сект, наприклад свідків Ієгови.

Ці дійсно несприймають інакомислячих.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але я не розумію поглядів церкви стосовно науки, технічного розвитку людства. На мій погляд вона як паразит, смокче соки і не дає нормально розвиватись.

1.Сучасний трикотаж існує завдяки священнику Вільяму Лі,який в 1589 році придумав і сконструював прототип сучасної вязальної машини.

2.Церква широко підтримувала і розвивала друкарську справу.

3.Сучасна церква признає і використовує досягнення наукі та техніки(наприклад ПАПАМОБІЛЬ :( )

4.Безліч вчених в минулому і сучасних є прихожанами різних церков.(віддають свої соки і не хочуть нормально розвиватись?)

5.Врешті пиво і шампусік винайшли монахи.

З чим згоден на 100%,то шо в наш час мало яка церква виконує істинні функції,які було закладено засновником(ками).Часто вигадують нові вчення або перекручують старі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут дуже узагальнена дискусія.Ви обговорюєте тему Церква і інакшодумці.А чому не було визначення слова Церква? Що ви розумієте під цим словом? Православні розуміють свої храми,католики свої,протестанти свої,мусульмани (у них мечеть той же храм) теж свої.І кожна течія має своє відношення до "інакшодумців". І не треба говорити,що воно все однакове.Якщо пишете про якісь мінуси,то конкретизуйте яка церква робить те чи інше.Навіть саме слово Церква в кожній конфесії має своє значення.Для кого це храм,будівля,а для кого люди і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вважаю, що варто поважати релігію і церкву хоча б, як невід"ємну частину нашої культури і світогляду.

На цьому були виховані наші діди-прадіди.

В історично-культурному світлі: хто такий українець без православ"я?

Як кажуть "маньяком можешь ты не быть, но сексуальным быть обязан".

Так і я. Я не закликаю бути релігійним фанатиком (сам таким не є), але пропоную поважати і цінувати частину української духовності, яку відстоювали ще запорозькі козаки.

Якщо релігія є частиною культури народу - то не варто її відкидати повністю.

З.І. Питання: Zibers, ти підеш святити паску? А хтось з твоїх домашніх піде?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Жесть... багато чого тут прочивав і впевнився шо всі ми максимально різні люди, хоча говорять і підтримують чи відхиляють думки інших.

З.І.

Я рахую себе віруючим, АЛЕ.. я не сприймаю церку чи храм (у всіх релігіях) як дім Господній, моя позиція що храми і церкви і т.д. вияв фанатизму з боку людей, практично всі книги (біблія в тому числі) намагаються втовкти нам що Бог в нас самих, тобто його духовна частка і т.д., тоді для чого мені ходити в церкву і виконувати обряди які мені неподобаються і я не бачу цілковитого смислу ? Моя думка що дім Господа у нас самих і ходити нікуди не треба а просто звертатись до Творця (якщо він є звісно) в подумках чи в будь-якому місці...

З.І. З.І.

Можливо помиляюсь але це лише моя думка, имхо ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Жесть... багато чого тут прочивав і впевнився шо всі ми максимально різні люди, хоча говорять і підтримують чи відхиляють думки інших.

З.І.

Я рахую себе віруючим, АЛЕ.. я не сприймаю церку чи храм (у всіх релігіях) як дім Господній, моя позиція що храми і церкви і т.д. вияв фанатизму з боку людей, практично всі книги (біблія в тому числі) намагаються втовкти нам що Бог в нас самих, тобто його духовна частка і т.д., тоді для чого мені ходити в церкву і виконувати обряди які мені неподобаються і я не бачу цілковитого смислу ? Моя думка що дім Господа у нас самих і ходити нікуди не треба а просто звертатись до Творця (якщо він є звісно) в подумках чи в будь-якому місці...

З.І. З.І.

Можливо помиляюсь але це лише моя думка, имхо ;)

З одного боку ти правий,Бог повинен жити в нас.Але,наприклад візьмемо загальне християнство (не по конфесіям).Всі вони притримуються Біблії і намагаються по ній йти.Але в ній є місце,де Ісус виганяє з ХРАМУ торговців.Значить саме існування храму мало для нього значення? Тай людей Він фанатиками не рахував.

Ще скажу,що храм храму рознь! В одному тобі поможуть в важку хвилину,а в другому тебе (вибачте) обісруть:як ти вдягнутий,на чому приїхав (де бабла накрав),як накрасилась ,спідниця закоротка(до дівчат та жін) і т.д.

А на рахунок обрядів.Ніхто тебе не заставляє їх виконувати.Чесно,я й сам їх не виконую,роблю те,що вважаю за потрібне.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проку ат сооруженія храмового ?

Я магу памалітца і дома сваєму богу, і замечательная весч ... малюсь сам сібе...ето знач, Я Бог, ти Бог, Вони Богі.

Куча зданій, в какіх папи жівоти набивають, у мну нет желанія їм капейку бросать за венчаніє, хрещеніє і упокоеніє... і патаму мене вмварачує внутрі церкоф, атмосфера там накальоная мне...хочетца чтото учудіть, чтоб проснулісь папскі рожі фсе на мерси і бмв пахожі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вважаю, що варто поважати релігію і церкву хоча б, як невід"ємну частину нашої культури і світогляду.

можна уточнити:rolleyes:: поважати треба взагалі кожну релігію (а особливо ту, що перевірена часом і веде до пізнання всіх причин - тобто виконує свої функції) хоча б як право людини на вибір свого шляху до пізнання Істини.

між поважати, приймати і поклонятися є ж різниця.

імхо, ті з церковників, що проголошують свою релігію єдиновірною, більше дискредитують себе і релігію в очах невіруючих, себе - для "просунутих" духовно; у "сумнівающіхся" починається струпор чи неврози, а фанатики просто рвуться в бій. хто від цього стає щасливішим?

На цьому були виховані наші діди-прадіди. В історично-культурному світлі: хто такий українець без православ"я?

Вас можна зрозуміти, але в контексті певної території:). Згадайте, що деякі українці з діда-прадіда - вірні католики, деякі - мусульмани, деякі - протестанти і под. А дехто взагалі вважає за необхідність повернутися до віри українців дохристиянських епох і вважає її рідною і природно українською (навіть відшукують у звичаях козаків цікаві паралелі).

Безперечно, православ"я дуже вплинуло на укр. життя, але воно ж не єдина віра, якою просочилися менталітет українців і побут...

:) отож, варто поважати весь спектр тих релігій, які є невід"ємною часткою...

це з патріотичної т.зору, а з точки зору вічності...напр., хто вірить в реєнкарнацію, навіть може попередити, що якщо в цьому житті не любиш якусь віру, є ризик народитися колись серед її послідовників - і полюбиш, і зрозумієш... :)

і ще один камінчик проти міфу "релігія завжди протидіє науці":

"Альберт Великий (признан Католической Церковью Учителем Церкви) изложил и прокомментировал почти все работы Аристотеля. Именно через его работы философия и богословие средневековой Европы восприняло идеи и методы аристотелизма.

Энциклопедические знания Альберта позволили ему оставить богатое наследие в таких областях науки, как логика, ботаника, география, астрономия, минералогия, зоология, психология и френология. Он много занимался химией и алхимией, кроме всего прочего, впервые выделил в чистом виде мышьяк. Альберт Великий ввёл в обиход европейской науки очень большой объём знаний, недоступный для неё ранее, почерпнутый в сочинениях древнегреческих философов и арабских учёных. Он проводил и собственные исследования природных явлений (затмения, кометы, вулканы, горячие источники), а также флоры и фауны. Альбертом была проведена гигантская систематизаторская работа. За свои разносторонние знания Альберт получил имя Doctor universalis (Доктор универсальный). Среди главных работ – De animalibus (О животных), De vegetalibus et plantis (О растениях), De mineralibus (О минералах), De caelo et mundo (О небе и мире) и др." (http://ru.wikipedia.org)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я християнин (греко-католик) і тому буду писати про християнство.

На початку свого зародження це була віра вибраних, які не боялись загинути жорстокою смертю (достатньо переглянути період панування імператора Нерона), бути висміяними, осудженими. Цей період дав найбільше св'ятих мучиників. Для чого вони це все робили, однозначно, для себе, для свого спасіння. (є така думка, що спасаючи себе спасеш і інших, але всі беруться спасати зразу світ, що впринципі багатьох спасателів погубило) Тоді це була ціна спасіння, а зараз нереально важко встати в неділю і просто піти помолитись до Церкви.

Основна роль Церкви підготувати людину до вічності і десять заповідей допомагають як алгоритм досягнути цього.

Маю одного знайомого, за Союзу він дуже сильно розкачався на метані і чи то від стероїдів, чи можливо була якась інша причина, але великим інтелектом несвітив. Так от один раз щось його цапануло, він вибіг голий на лід зимою і почав кричати "Я бог!!!!, Я бог!!!!" закінчилась така релігійна практика тим, що хлопака відморозив собі всі пальці на ногах і зараз помаленьку хромає собі по місті...

Це один випадок, а скільки таких "богів" вже давненько лежить собі в могилці...

Як я вже писав, віра в Христа і його визнання, дотримування заповідей дає можливість отримати Вічне Спасіння і після смерті перейти у світлу, щасливу вічність. Для цього важливим аспектом віри є визнання того, що кожна людина наділена безсмертною душею. Вона проявляється в кожній людині по різному, але в кожного були моменти коли за певні погані дії відчувалися "муки сумління".

Я як і кожен християних хочу спастись і отримати Спасіння і мати життя вічне (про що гарно описується на Літургії). Для цього стараюсь не робити важких гріхів і періодично сповідатись.

Людина, яка відкидає вчення Церкви і невизнає існування Бога, а натомість, персонально для себе розробляє якесь інше релігійне вчення, відповідно позбавляє себе вічного життя у раю створеного Богом (місці де після смерті перебувають душі праведних християн) і йде до пекла (місця де душі грішників перебувають у вічних муках) (тобто вічності душа все одно непозбавляється, але вічні муки радості від цього їй недодають), іншого шляху не існує.

На мою думку досить не паритетний вибір, глузувати з Бога втрачаючи вічне життя.

Довго не буду писати, християнство - дуже потужна і багатогранна релігія. Дальше можна продовжувати у питаннях-відповідях.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дальше можна продовжувати у питаннях-відповідях.

1. Кем я буду в следующей жизни?

2. Если я убью десять неверных, будет ли мне в следующей жизни гарем девственниц, уважение и скатерть-самобранка?

3. Если я и дальше буду читать эту тему, не достигну ли я Нирваны, ибо путь к ней связан с одной из добродетелей: мудростью.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дальше можна продовжувати у питаннях-відповідях.

1. Кем я буду в следующей жизни?

2. Если я убью десять неверных, будет ли мне в следующей жизни гарем девственниц, уважение и скатерть-самобранка?

3. Если я и дальше буду читать эту тему, не достигну ли я Нирваны, ибо путь к ней связан с одной из добродетелей: мудростью.

з боку християнства:

1. Я про реінкарнацію не говорив, християнство її не визнає, з цим питанням до йогів і шаолніців, після смерті - фізичне тіло розкладається і мова далі про душу.

2.Про гарем з незайманими дівчатами до режисерів фільму "Постал".

3.Нірвану ти можеш досягнути і прижитті, а от вічне життя починається після смерті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...