Перейти до змісту

Оселя Довбуша (26-27.08.2016)


Polehan

Рекомендовані повідомлення

Розкажу трохи про нашу вилазку в гори. Вирішили з дружиною катнути в невеличкий похід, маленький такий, я б сказав навіть прогулянка. Більше 15ти років не були в поході, вирішили обрати щось лайтове, спробувати чи ще геть не розклеїлись. Отже порадившись з друзями і знайомими вибрали місце поїздки - скелі довбуша. Там і заблудитись важко, і зручності мінімальні є, і я там був ще як в школі вчився, і дуже мені хотілось побувати там знову. Отже, рюкзак купили ще у липні, каремат і казанок перед самим виїздом, все решта у нас було=) Загрузили то всьо і вперед. Мій рюкзак 65+10 літрів, і рюкзак дружини 35літрів. вага відповідно 15+кг і 5+кг. Прорахували варіанти доїзду і зупинились на маршрутці Луцьк-Моршин, а далі по ходу мали розібратись. В 5:20 ми вже на автостанції, розмістились і їдем спимо до Львова. Потім Стрий, тут нам виходити, зразу перескочили з автобуса в автобус з напрямком на Болехів. Доброзичлива тьотя нам все розказала, де вийти куди йти і на який автобус пересісти. Пересіли в Болехові до повороту на Бубнище. Автобус був Пазік, людей там напхалось стільки шо довелось стояти на одній нозі я в позі зю, жінка в позі журавля, то все було нереально важко(після років в комфортному авто) але і надзвичайно цікаво і весело, люд веселий їхав, трохи матюкав водія, який помоєму живе з ними в одному селі, тьотка ззаду бідкалась шоб я їй помідори не подавив)) Дорога - не дорога, а напрямок, після неї я перестану жалітись на волинські дороги, я їх побачив не мало за останні роки, і можу точно сказати шо в нас таких не багато) як після бомбардування)

 Одним словом вийшли ми з того автобуса, пішли по дорозі з жителями села Бубнище. Розговорились з дядьком який на Волині при союзі монтував електро опори високовольтні. Згадував наші шацькі озера і комарів розміром з собаку)) насмішив) На роздоріжжі попрощались, він своєю дорогою в село, а ми своєю на гору. Тут на роздоріжжі завернули до ріки на перекус, адже пора була обідня. 

Показати прихований контент  

DOYBgtnkDY0.jpg

 

fSwOGZ3H2IQ.jpg

Hide  

Перед підйомом є КПП з дядьком і отакий дороговказ

mJt3qCCl0fk.jpg

До самих скель 4 км. Висота самих гір - 680м над рівнем моря, тобто для досвідчених мандрівників то не гори, так, пагорби. Ну а нам на перший раз саме то)

По дорозі трохи фоткались)

Показати прихований контент  

Hu1mpWCS3UY.jpg

 

RFCTCrbVag8.jpg

 

NaKBeg3Tnlw.jpg

Hide  

Дорога самі бачте, накатана, машинами їздять, і навіть цілими автобусами екскурсії туди возять.

Зустріла нас скеля "Одинець"

ehupBKLfyow.jpg

На цій скелі(як в принципі на багатьох в цьому комплексі) є вбиті карабіни, і тут медом намазано для альпіністів, про це свідчили люди в обвязках, купи шнурів і табличок з іменами загибших. Від цеї камінюки тре спуститись трохи і там основний комплекс, де продають сувеніри, катають на конях і тд. Там же є поляна з альтанками, лавочками, коротше місця для відпочинку де ми й розмістились на ночівлю.

1WBv7z9MJGs.jpg

 

Волиняки не були б волиняками якби не шукали грибів по ходу, і ми таки їх знайшли, пару, не великих білих грибів, з них ми й зварили смачнючий суп на вечерю=)

Yem39Y0NL1g.jpg

 

qhcgP-qaYJI.jpg

 

 

Самі скелі просто неймовірні, я особисто отримав масу задоволення від одного їх виду, а якшо уявити шо їм тисячі років, і то споруди ще київської русі, так взагалі дух захоплює.

Показати прихований контент  

JazCShtYu6s.jpg

 

G3P2OK21Y28.jpg

 

4fPaqdSgC2Q.jpg

 

14xX_vn8F0U.jpg

 

XhBJn3CEvow.jpg

 

V0kO7i-Q6_s.jpg

 

vBes_mfRqDE.jpg

 

TssYa-zEzK0.jpg

 

oUcmAw5xw9Q.jpg

 

pzPTX8ydhjk.jpg

 

JBdIjArl_fo.jpg

Hide  

 

Щоправда полазити по них не вдалось в перший день, тупо не вистачило сили=)

 Що дуже яскраво запамяталось в перший день, так це те шо коли ми приїхали там було купа люду, продавці, туристи, просто відпочиваючі, а після шостої вечора то всьо пропало, просто, раз і розсосалось само собою)) і ми залишились вдвох, погода нас балувала теплим вечером, в казанку булькав чайок, навкруги ні душі і тут прийшла вона..тиша, лиш вітер шарудів по листі, ото для мене був кайф.

І другий момент - вода. Вірніше її пошуки. Місцеві хлопи показали в яку сторону йти, вірніше спускатись по коріняччю вниз, в яр, і там десь має бути вода) Ну я й пішов, перший похід за водою зайняв в мене хвилин 40. І місцями я трохи як то кажуть очкував, бо стежка завела мене в яр з таких от валунів, і далі я спускався по ньому, аж поки не знайшов джерело. Пізніше виявилось що вище є джерело, в якому всі набирають воду, але я тупо пройшов мимо нього, і навіть на другий день я не набирав там воду, а ходив нижче.

Показати прихований контент  

j3P7j4us81A.jpg

 

TVpIaNEeAC0.jpg

 

4d8rFX3tN-A.jpg

 

jb6jthZGVdw.jpg

Hide  

 

Повечерявши і погулявши трохи по безлюдним камінюкам, ми завалились спати, на дворі ще навіть не сутеніло, але сили вже не було, просто залізли в палатку і на другому вдосі я вже спав) 

Зранку швидкий сніданок з овсянки і чаю з печивом, похід за водою)) збори і спуск по іншу сторону скелі в село Труханів. Тут дорога не така натоптана, машиною тут проїхати можна, і навіть видно шо шось їздило, але то певне лісовоз або якась така потвора, місцями простим смертним там на бібіці не проїхати.Ivzs3qgxiG8.jpg

Дорога в село Труханів

LH7eLBhl0os.jpg

 

8PXD722GfeA.jpg

Траса промаркерована, і скажу я вам шо пару раз воно мене спасло від блукання)

ps-0ThXDyPk.jpg

В підніжжі гори, де зявилась дорога ми знайшли поляну чогось фіолетового) в ньому і зробили привал і коротеньку фотосесію) Хто знає шо за рослина? а то я не грамотний

Показати прихований контент  

OT4FxSla4Ks.jpg

 

DISJ_ihVmaI.jpg

 

cljTxkJTcYg.jpg

 

RJ69GXPrswU.jpg

 

dgTRD6ExknM.jpg

Hide  

 

Початок Труханова

cG2kHb3zy5M.jpg

На зустріч нам як по замовленню виїхав Еталон з напрямком Труханів-Львів

Поки вона розврталась в кінцевій, ми просто сиділи насолоджуючись краєвидами

OWQRfCBMjDw.jpg

Ну і в Львові пересіли на знайому нам маршрутку Моршин-Луцьк, і висидівши неймовірно довгих 3,5 години були вдома, змучені, спітнілі, смердючі і щасливі.

Для цікавості і звіту я підрахував затрати на поїздку.

Продукти - ми купили їх на 3 дні, все про все 130грн. дещо було вдома, ну умовно візьмем 200грн

Дорога Луцьк - Стрий 288грн

Дорога Стрий - Болехів 26грн

Дорога Болехів - Бубнище - 14грн

Дорога Труханів - Львів 160грн

Дорога Львів - Луцьк 212грн

Всього: 900грн на двох)

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже гарно! тіко це во, ховайте троха фото  і описи)))

Ось таким чином)))  

http://board.lutsk.ua/imgstore2/images/2016/09/01/DISJihVmaI.jpg[/img

Hide  
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, AnimaNoir сказал:

Гідний Вікенд.

дякую)

 

3 минуты назад, bublik007 сказал:

Дуже гарно! тіко це во, ховайте троха фото  і описи)))

ее, затупив, а зараз вже нема змоги редагувати((

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, Polehan сказано:

ее, затупив, а зараз вже нема змоги редагувати((

Взяв на себе сміливість трошки підредагував.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Miro @Itzamna Будуть поїздки - буду розказувати)

59 минут назад, Zheny@ сказал:

То Оселя чи таки Скеля?

Комплекс "скелі Довбуша" а оселя то вже сотєбєтіна)

56 минут назад, Zheny@ сказал:

Взяв на себе сміливість трошки підредагував.

Красно дякую)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, Polehan сказано:

знайшли поляну чогось фіолетового)

дуже схоже на вереск ;)

а здалеку трохи схоже на лаванду, але зустрічав її тільки в горах криму )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, rrid сказано:

дуже схоже на вереск ;)

Як на мене - звичайнісінький чебрець

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Теж хотіли попасти сюди, але попали тільки на стежку довбуша в м. Яремче.

гора маковиця (цих вихідних)

Показати прихований контент  

IMG_20160826_160928.jpgIMG_20160826_161224.jpgIMG_20160826_165843.jpgIMG_20160826_172908.jpgIMG_20160826_174436.jpgIMG_20160826_174439.jpg

Hide  

 

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@rrid @Zheny@ схиляюсь більш до вересу, чебрець не такий по будові стебла і квітки, принаймні судячи з того шо показує гугл

@ZLOvSmetane от я і визначився з наступною поїздкою)))

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, Zheny@ сказано:

Як на мене - звичайнісінький чебрець

за твоїм посилання чомусь з самого верху - не чебрець, а материнка (душица) о_О

чебрець - низенька рослина, 10-15см висотою, тому точно не підходить під те, що на фото ТС

материнка - вища в 2-3 рази за чебрець, і схожа по висоті на рослини з фото ТС

 

але в материнки - суцвіття типу зонтик (якщо я вірно пам'ятаю), а на фото ТС’а і у вереса - явно не зонтик, а типу китиця, без галуження

тому наполягаю, що це більш схоже на верес.

 

п.с. можу показати в Кременецьких горах місце, де ростуть поруч материнка й чебрець, щоб розвіяти сумніви

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...