Перейти до змісту

Трагедія в Луцьку. Дострибалися...


laser

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 186
  • Створено
  • Остання відповідь

капєц ти експерт. Схему розтяжки мотузок роупджамперів бачив? Не грай на емоціях людей. В мене дочка там стрибала, запас страховки там 500%. Якщо обидві мотузки порвались одночасно - це або вбивство на замовлення, або ап%здєнєнна халатність.

Я теж з віровками пов'язаний, без фіз-мата.

1. Причина падіння - обрив мотузки. Поки що не знаємо чи це був обрив "бази" (яка могла бути і статичною), самої стрибкової (динамічної) чи обмежувачів ходу (які не загальмували динамічну мотузку, а дали їй пройти до самого низу).

2. Всі ці мотузки в роупі відчувають на собі динамічні навантаження (Ярик вище вже писав)

3. В роупі фактор зриву (показник динамічного навантаження, fall-factor) мінімізують. Тобто стараються його зробити менше ніж максимальний фолл-фактор - 2. Всі динамічні мотузки тестують на цей фолфактор. І стандарт цей становить від 6 ривків з вагою 80кг з тим же фактором 2 (сама дешева динаміка, приблизно 1500грн за 50 метрів) до 15 (мотузка дорога, від 100$).

4. Тепер причини:

1) логіка організаторів. "В нас фол-фактор 0.7, з ним можна стрибати стопіцот раз, навіщо тратитись на обновлення стрибкової системи (система мотузок та підвісів, на яких прораховують показники стрибка і власне стрибають) проканає і так" і тут стрибок тандемом...;

2) людський чинник - помилка при розвісці, або на вузлах. Перед стрибком клієнтів мусив стрибав організатор, але йому могло просто пощастити.

Я за варіант "ап%здєнєнна халатність."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для зручності мама Віки Романчук відкрила рахунок у Приватбанку 4149 4378 2127 3321 мама Романчук Жанна Олексіївна. Тому що банк Південний дуже незручний.

Рахунок тата Савчук Василь Олександрович залишається той же Приватбанк 5168 7572 5501 6315

Якщо ви невпевнені, то зателефонуйте до мами Вікторії (050 438 26 73)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я не експерт, але люди, які розбираються в тому, побачили тут декілька грубих помилок

чекаю коментарі ціх людей. Єслі шо - я з віровками з 1989 року пов"язаний. І фіз-мат клас закінчив. Якого хєра ви оперуєте " люди, які розбираються в тому?" Хто вони? Зашибісь коментарі про смерть... всі експерти!

Шановний, так вже сталося що тут була виставлена моя думка, щодо "запропонованої" вище фотографії. То ж я вважаю що мушу відповісти вам особисто. По пунктах.

1. Єслі шо, то теж маю університетську технічну освіту, з мотузками "повязаний" не так довго як Ви, про те являюсь "інструктором-методистом ІІ категорії з скелелазіння" сертифікованим Федерацією Альпінізму і Скелелазіння України, довгий час працював інструтором в "Гірській школі"Категорія Складності" під керівництовом Сітніка М.А. МСМК з альпінізму та інструктором з альпінізму І категорії. Ось тут: http://alpclub.ucoz.ru/load/gornaja_shkola/trenery_shkoly/3-1-0-27

Тож гадаю що маю достатньо знань для висловлювання думки.

2. Конкретно по фотографії що була наведена і по вашому коментару про 500% надійності.

Почну з 500%. Любий ланцюг, так саме і страхувальний, надійний рівно на стількі на скільки надійна найслабша ланка. Маємо лише 2 мотузки що привязані до людини , тож якщо 1 мотузка забезпечую нам ( при виконанні всіх правил і норм) 100% надійності то 2 намкисмум 200%.

Далі пару слів про альпіністські динамічні мотузки,бо ця тема десь попередньо піднімалась теж в коментах, я не буду шукати статті в неті для підтвердження своїх слів, це можна зробити самостійно. Тож ці мотузки проходять обовязкову сертифікацію і випробування, кидається вантаж вагою 80 кг з "фактором ривка" 1,78 , мотузка діаметром 10мм має витримати такі "ривкі" 7-10 раз, такий ривок вважається "жорстким", при роупджампінгу це "фактор" буде приблизн в районі 1. Подвійна мотузка має витримати таких ривків раза в 2 більше. Проблема в тому, як на мою думку, що при такому факторі ривка неможливо 100% спрогнозувати коли наступає час вибраковувати таку мотузку. Все лишається на розсуд того хто її використовує. Хоча існують таблиці від фірм виробників які дозволяють це спрогнозувати залежно від інтенсивності експлуатації. Зрозуміло що все це "працює" тількі в разі використання сертифікованого спорядження.

Існує цілий ряд факторів які суттєво можуть послабити мотузку. Зношення і пошкодження я не буду сюда включати бо це і так зрозуміло. Самий основний фактор це вузли які навязані на мотузці. Встановлено що вузол в залежності від того правильн чи не правильн він завязаний може відмунусувати від 30 до 80 % міцності мотузки. Також не меньш важливий це те при яких погодних умовах умовах працює мотузка, намокання та обмерзання мотузки може послабити її міцність майже до 0.

Що до конкретної фотографії. уважно дивимось на мотузкі які йдуть від "пригуна" до місця їх "розведення", 2 вузла. Після "розведення" на одній з гілок мотузки знов видно вузол. Звератємо увагу що один з вузлів слугує для укорочення мотузки, тобто контролює певну кількісь лишньої мотузки. Ну так без всякої математикі, що буде якщо це контролюючий вузол завязаний неправильно і розвяжеться, на скількі метрів подовжиться мотузка? І по всіх інших вузлах що присутні, на динамічній мотузці принципово не має бути ніяких вузлів окрім тих якими вона закріплена на кінцях, інакше як вона може нормально виконувати свою функцію, вона ж має амортизувати ривок, тобто вільно і безперешкодно розтягуатись, це невраховуючи що як сказано вище вузли її послаблюють.

Що до подібних ситуції. Багато раз приймав учась у рятувальних роботах на альпмаршрутах. Аналізуючи їх завжди приходили до висновків що причина аварії в 90% нехтування іноді зовсім незначними правилами.

Всі правила техніки безпеки написані кровью, хто їх нехтую дописую сторінку від себе.

Перефразуючи польске прислівья -хорший екстремал, старий екстремал.

Бережіть себе.

П.С. Цією писаниною я не роблю жодних висновків що до випадку який відбувся, це лише аналіз однієї фотографії з детальними поясненнями.

Також приношу вибачення за свою орфографію, освіта таки технічна а не філолгічна.

П.П.С.Якщо задів чиїсь почуття - приношу свої вибачення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дівчинці потрібна така штука: внутрізол. Проблема не в грошах а в наявності. Немає ніде по аптеках. Це зонд для годування. Є у когось доступ?

П.С. Нутризон

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дівчинці потрібна така штука: внутрізол. Проблема не в грошах а в наявності. Немає ніде по аптеках. Це зонд для годування. Є у когось доступ?

П.С. Нутризон

Так это питание а не зонд

Нашел только тут, и только под заказ.

http://e-apteka.com....009570253587760

Может кто реально знает где есть поближе или в самом Луцке.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

неоправданний екстрим завжди може закінчитися трагічно, ще й коли організатори не профессіонали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

неправда

З вк:

46хв. назад Всім привіт!

На сьогодні стан Вікусі залишаэться важким, але не погіршуэться. Як вже ми писали,вона все чуэ і добре розуміэ, бо коли до неї говорила мама і розповідала, що про неї всі піклуються,переживають та підтримують,що приходив її хореограф з Волиняночки, її подруги Даша,Соня,Настя, то в Вікусі потекли сльозинки, старалася привідкрити очкі і їй трішечки вдалося,ось такі хороші новини))

Все, що залишаэться- це молитися і ще раз молитися.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обурило мене те, що один з організаторів просить гроші на лікування дівчинки

І це після того як збирались немалі гроші з бажаючих стрибнути

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дівча пішло на поправку. Дихає сама і їсть трохи. хай одужує швидше, важко уявити яку вона отримала травму. як фізичну так і психологічну.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обурило мене те, що один з організаторів просить гроші на лікування дівчинки

І це після того як збирались немалі гроші з бажаючих стрибнути

надіюсь всіх організаторів закриють, оскільки тут явна халатність, а може й спроба вбивства, так я троси в одному місці лопнули

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обурило мене те, що один з організаторів просить гроші на лікування дівчинки

І це після того як збирались немалі гроші з бажаючих стрибнути

Організатори- благодійна організація, гроші йшли на спорядження для стрибків, а те що залишалось йшло на благодійну допомогу.

Дівчині потрібна допомога, в день на ліки витрачається 1-1,5 тис. грн.

Чому сталася трагедія нехай вирішує слідство.

Організатори, якими б хорошими людьми вони не були, це не знімає з них відповідальності.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Как состояние девушки? Кто в курсе?

Десь в вк читала, що вийшла з коми, говорить, все пам"ятає. Робили декілька операцій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Как состояние девушки? Кто в курсе?

Десь в вк читала, що вийшла з коми, говорить, все пам"ятає. Робили декілька операцій.

На якій стадії слідство? Суди хоч якісь були? Що з організаторами?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Как состояние девушки? Кто в курсе?

Десь в вк читала, що вийшла з коми, говорить, все пам"ятає. Робили декілька операцій.

На якій стадії слідство? Суди хоч якісь були? Що з організаторами?

Оцього нажаль не знаю...

Отут все що відомо, пишуть про її стан час від часу.

https://vk.com/soooooooooooooos

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Отут все що відомо, пишуть про її стан час від часу. https://vk.com/soooooooooooooos

Дякую панi!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...
  • 3 тижня потому...

В контакті якось надибав - в тараканівському форту пригають з тарзанкою за гроші http://fort.tarakaniv.tk/index/ekskursiji/0-4

якась горе-дітвора вирішила підзаробити.

хто там не був, в двох словах — форт розвалюється на очах, стіни, зводи, все сипеться і провалюється. там досить небезпечно і без тарзанки. сам люблю лазити по таких місцях, але щоб там стрибати, то треба бути вже геть ідіотом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...