Перейти до змісту

Допоможіть розібратись з схемою


Amor

Рекомендовані повідомлення

Усім доброго дня. Маю завдання, розібратись з даною схемою, та виготовити цей прилад, але через брак знань не можу цього зробити. Тому, надіюсь на вашу допомогу.

Питання 1: Які мають бути параметри мережевого фільтру? Пристрій розраховується для робіт з струмом близько 5А.

zhSRn.jpg

Питання 2: На схемі багато конденсаторів, які підписані просто 0,1. Ніяк не можу зрозуміти які параметри вони мають (обведені жовтими кружечками). Також є конденсатор ємністю 76наноФарад, теж не впевнений що це правильно.

1gHWU.jpg

Зарання дякую за допомогу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 89
  • Створено
  • Остання відповідь

2. 0.1 мкФ, той що червоним також може бути 0.1, принципового значення думаю немає, так як він і інші 0.1 для подавлення шумів

1.Дивіться аналогічні схеми 220 ту 5В

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хех, в 1 схемі помилка, це не фільтр, а трансфоматор. Вигорить все. Так треба:

Image_1.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Фільтр вхідний з БЖ компютерного можеш взяти.

Підшукати лише потрібно нормальний де він встановлений, а то на них економлять при зборці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Amor, Якщо робити цей пристрій самому то він не буде дешевше аналогів що продаються у магазинах, це ж реле напруги?

Harddriver, це імпульсна схема, там все вірно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хех, в 1 схемі помилка, це не фільтр, а трансфоматор.

бачите послідовно з обмоткою стоїть конденсатор? Думаю, що це не спроста - це обмежувач, на якому гаситься лишня напруга. думаю по схемі це не трансформатор..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2. 0.1 мкФ, той що червоним також може бути 0.1

Якщо я не помиляюсь, конденсатор можна використати від 5В і вище?

Amor, Якщо робити цей пристрій самому то він не буде дешевше аналогів що продаються у магазинах, це ж реле напруги?

Я згоден що дешевше купити, це робиться в цілях навчання, тому треба все зробити :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо я не помиляюсь, конденсатор можна використати від 5В і вище?

це не електроліти, а кераміка - а вони, здається, максимум на 50В (пробивна напруга)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

С1, С2 Мають бути на напругу не менше 400В, краще 630В, можна взяти там же де і котушку фільтра.

Решта там де написано 0,1, це 0,1мКф (маркування 104) на напругу не менше 10В, зазвичай кераміка яка продається на ринку має стандартну напругу 50В.

По схемі, тут дуже важливо дотримуватись правил техніки безпеки, схема немає гальванічної розвязки з мережею, тому будьякі виміри або налаштування потрібно проводити або при вимкеному з мережі пристрої, або дуже акуратно, наперед продумавши всі дії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По схемі, тут дуже важливо дотримуватись правил техніки безпеки, схема немає гальванічної розвязки з мережею, тому будьякі виміри або налаштування потрібно проводити або при вимкеному з мережі пристрої, або дуже акуратно, наперед продумавши всі дії.

але спочатку бж провірити і налагодини окремо від мк, а то мало що...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По схемі, тут дуже важливо дотримуватись правил техніки безпеки, схема немає гальванічної розвязки з мережею, тому будьякі виміри або налаштування потрібно проводити або при вимкеному з мережі пристрої, або дуже акуратно, наперед продумавши всі дії.

Тiльки через гальванiчно розв'язуючий трансформатор 220->220 вмикати цю схему.

Людина не знае, на яку напругу конденсатори - ще "намiряе" такого, що пiв-Луцька вiдключить.

http://tqfp.org/power/isolation-in-pictures.html

А це краще схему налагодити при +5 (вихiд 7805), а потiм вже до 220 вмикати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хлопці, щоб бж окремо перевіряти, схеми треба вміти читати, а у нас тут все ще на стадії умовних позначень.

Додано: до VD4 руками нічого не трогати. Далі по схемі стоїть стабілізатор, перед тим як його впаювати слід перевірити чи є 9 вольт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це мені щось нагадує (там де 220) схему як я на роботі включав пуру десятків діодів в 220, схема вроді схожа два кондьора і резистор, тим всім вроді задається ампераж(конденсатором), якось не вникав зробив тай все, а далі певно людина буде якось атмегою моніторити мережу 220 бо на вхід ацп там іде, певно щось схоже на реле шо відсікає при заниженні чи скачку

короч, все шо без розвязки руками не брати і включати в переноску із відновлюваним запобіжником, я на роботі так все перевіряю(було шо навіть рубільнік вибило :) ну то ми троха тоді перестарались)

ах да наші барани, спочатку перевірити як все працює без атмеги і заміряти кракаділами нічого не трогати бо йо... шибане кароч як 220 а не 5

якщо я помилився то поясніть якого милого транс неправильно стоїть,

ти впевнений шо воно тобі тре?

в епіцентрі є схожі розетки чи то таймери дешевше і безпечніше

хоча ти правий, практика і знання вони даються тільки методом спроб і вирішення помилок, удачі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це мені щось нагадує

В залежностi вiд функцiоналу прошивки може бути захисний прострiй, або регулятор потужностi...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це мені щось нагадує

В залежностi вiд функцiоналу прошивки може бути захисний прострiй, або регулятор потужностi...

атмега8 бачу сама ходова :)

знаю бо і сам юзаю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже дякую всім за поради. Обов'язково спочатку виконаю і перевірю блок живлення, а тоді вже підемо дальше. Про розв'язку теж дуже дякую, навіть не задумався про таке. Ще хотілось запитати, на який струм запобіжник поставити при вході?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене в зарядному "світязь" стоїть на 10а, при тому що максимум шо він може дати 6а,

тобі думаю теж десь так тре брати, можу і помилятись

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Додано: до VD4 руками нічого не трогати. Далі по схемі стоїть стабілізатор, перед тим як його впаювати слід перевірити чи є 9 вольт.

Після VD4 теж нічого трогати неможна руками при увімкненій схемі, того як фаза може і на земляній шині оказатись.

Взагалі схеми без гальванічної розвязки потрібно вмикати через розділюючий трансформатор, і початківцям краще уникати таких схем.

UPD. взагалі схему можна перевірити і частково налаштувати по частинах, низьковольтну частину можа заживити від трансформатора і тоді безпечно відладити її.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Після VD4 теж нічого трогати неможна руками при увімкненій схемі, того як фаза може і на земляній шині оказатись.
І з чого б там фазі опинитись, там діодний міст, який випрямляє напругу.

Крім того, якщо стабілітрон та тиристор робочі то тиристор погасить надлишок напруги, зрозуміло що перед тим як взагалі щось чіпати необхідно щупами мультиметру пройтись по зібраній платі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І з чого б там фазі опинитись, там діодний міст, який випрямляє напругу.

І що це змінює? Ну буде між тобою і фазним проводом один діод, від цього беспечніше не стане.

А стабілізатор то напругу погасить, але відносно беспечно це буде лише за умови що фаза піде через конденсатор С3.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вiдносно заземленоi батареi опалення помiряйте змiнний струм в будь-якiй точцi схеми i стане зрозумiло, що пальцями там лазити не треба.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оцього робити неварто, тому що якщо батарея добре заземлена, то в кращому випадку "пробки" в щитку повибиває, а так і мультметр спалити можна і біди наробити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колись бавився трошки з цим сайтом - https://www.circuitlab.com/

Зараз можливостей має бути більше, ніж коли він тільки починав розвиватись. Можеш спробувати симулювати свою схему, подивитись які значення будуть в певних точках. Потім на практиці перевіриш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я би конденсаторний БЖ замінив на юсб зарядне, ті ж 5 В тільки є гальванічна розв'язка з мережею.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...