Перейти до змісту

Допоможіть розібратись з схемою


Amor

Рекомендовані повідомлення

Я би конденсаторний БЖ замінив на юсб зарядне, ті ж 5 В тільки є гальванічна розв'язка з мережею.

Там не лише БЖ, там ще й керування пристроем 220В

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 89
  • Створено
  • Остання відповідь

Там вся згвозтка в тому що ведеться контроль напруги мережі, так просто переробити не вийде. Можна звичайно переробити з використанням трансформатора, але тут є проблема в тому що трансформатор має бути розрахований з урахуванням можливої перенапруги, оскільки завдання цього пристрою захист від перенапруги, тобто він має і навантажувачів врятувати і сам врятуватись.

Переробити на живлення від імпульсного бж, буде значно складнішим, і прийдеться переобляти саму схему і можливо ПО.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може, тут i не контроль мережi, а ZeroCross?

Е десь опис роботи схеми? Що там, в прошивцi?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Малоімовірно, який сенс детектору нуля в цій схемі? Це якби навантаження семистором комутувалось, чи регулювалось, тоді так. А з реле сенсу нема.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може, тут i не контроль мережi, а ZeroCross?

Е десь опис роботи схеми? Що там, в прошивцi?

Схема взята з ось цієї статті

завантаження.pdf

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Схема взята з ось цієї статті

Хороший опис, для якогось дипломного проекту на бакалавра/спеціаліста саме воно.

До речі, ось хороша книженція по МК від ATmel, тут можна вагон теорії нахватати для розділів:

avr_tiny_mega_2008.pdf

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще виникла проблема. На схемі є тиристор VS1, вичитав що це EC103D2. Проблема в тому, що хочу замовити те що не знайшов у Луцьку, на космодромі, а його там немає. Можливо хтось знає де ще можна замовити, чи який аналог знайти? Дякую.

E4C1P.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щоб не створювати лишніх тем, напишу тут. Буду робити замовлення на космодромі, завтра ввечері планую, якщо треба то зачекаю ще трішки. Можливо комусь щось треба? Щоб не переплачувати за доставку, поділились би :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Можливо у когось є необхідний мені мережевий фільтр? Забрав би за паро гривень. Думав знайду десь випаяти, а виявилось що немає з чого :_03:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

немає з чого

З комп'ютерного БЖ, або з сучасного телевiзора (з iмпульсного БЖ)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі немає нічого б\у, я вже нічого не кажу про не робоче. Тому й звертаюсь сюди)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня. Почав виконувати плату в Sprint-Layout і звернув увагу на контакт "загальний". Читав в інтернеті, але такі до кінця не зрозумів. Як я думаю, то відмічені мною контакти повинні бути під'єднані до певних місць на схемі. Дякую за допомогу

9Jy1w.jpg
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня. Почав виконувати плату в Sprint-Layout і звернув увагу на контакт "загальний". Читав в інтернеті, але такі до кінця не зрозумів. Як я думаю, то відмічені мною контакти повинні бути під'єднані до певних місць на схемі. Дякую за допомогу

9Jy1w.jpg

це називається GND (ground - земля(мінус))

це одне з умовних позначень, ше позначають vcc типу плюс це такий трикуничок, це все для спрощення і читабельності схем

от глянь

http://rones.su/techno/electronic-symbols.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це називається GND (ground - земля(мінус))

це одне з умовних позначень, ше позначають vcc типу плюс це такий трикуничок, це все для спрощення і читабельності схем

Так. Це я зрозумів. Тільки не можу зрозуміти куди мені потрібно під'єднати їх.

В мене є думка що вони всі повинні під'єднуватись до виводу стабілізатора

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так. Це я зрозумів. Тільки не можу зрозуміти куди мені потрібно під'єднати їх. В мене є думка що вони всі повинні під'єднуватись до виводу стабілізатора
Земля це загальний провід, вони всі з'єднані і зазвичай це мінус.

Я коли плату розвожу роблю "землю" залитою зоною, тобто все вільне місце на платі яке має бути витравлене це земля. Відповідно розхід хімікатів мінімальний, а витравлювання швидке, бо травляться лише проміжки між доріжками.

Щоб не малювати зайвих ліній, всі виводи на землю позначаються символом GND, так схему легше читати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SysR, Дякую за пояснення. Якщо я правильно зрозумів ці всі виводи, я просто з'єдную (доречі теж думав робити залитою зоною) і більше ніяких маніпуляцій не потрібно?

На прикладі світлодіода. З контроллера в нас буде виходити на відповідну ніжку +5В, протікати через світлодіод і тепер необхідно під'єднати мінус, тобто загально залита зона GND яка буде під'єднана до виводу GND стабілітрона.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Amor, рекомендую спочатку трохи почитати про правила трасування плат і розведення землі, щоб потім в процесі налагодження не виникало неприємних сюрпризів.

Хоч схема і проста, але все ж таки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо я правильно зрозумів ці всі виводи, я просто з'єдную
Так, ну і правила трасування почитати.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У тебе є аналогова і цифрова частини які по можливості треба розвести окремо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гарно подумав і побачив що роблю не правильно, спочатку потрібно спаяти, попробувати чи все працює, тоді буду плату робити. А то ще добавити щось прийдеться, а плати зараз не дешеві :)

Так чому пишу, хочу порадитись чи можна ввімкнути без гальванічної розв'язки, руками чіпати нічого не буду, просто хочу частинами перевірити схему, ще додам етапи перевірки, перегляньте будь-ласка чи мої дії будуть правильні.

ACpzi.jpg

kziOE.jpg

bhQn4.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, все правильно. Хоча там все можна за один етап перевірити.

Перше - повинна бути напруга на виході діодного моста, 9в.

Друге - перевірити режим роботи тиристора VS1

Трете - повинно спрацьовувати реле, при поданны потенціалу на базу VT1

Четверте - повинна бути напруга 5в на С7

Далі слід переходити до програмуванню атмеги

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...