Перейти до змісту

Допоможіть розібратись з схемою


Amor

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня усім! В схемі розібрався, вже спаяв і було все готово, тільки з програмуванням контроллера залишились деякі деталі. І тут в один момент згорів стабілізатор напруги 78L05. Стабілізатор замінив, знову згорів, але помітив що він гріється (Вхідна напруга 6-7В), замінив на ще один, але з радіатором і та ж сама історія. Можливо хтось стикався з таким? Короткого замикання ніби немає, передивився все

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 89
  • Створено
  • Остання відповідь

Поміряй струм який споживає схема, щось бере забагато струму, 78L05 може видати максимум 100мА.

Ще може бути що збуджується сам стабілізатор, в такому випадку потрібно припаяти два керамічних конденсатора по 0,1мкф максимально близько до ніжок стабілізатора.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гарно подумав і побачив що роблю не правильно, спочатку потрібно спаяти, попробувати чи все працює, тоді буду плату робити. А то ще добавити щось прийдеться, а плати зараз не дешеві :)

так я робив, два в одному, спаяти просто, перевірив, якщо все ок, то в роботу, травити і т.п. не треба

маркером дорожки "вид зверху"

дорожки робив з припою, так гарніше і розпаяти легше, але дорожче, можна проводками-обрізками від нових радіодеталей

post-9588-0-60165800-1431684028_thumb.jp

post-9588-0-80142000-1431684163_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня усім! В схемі розібрався, вже спаяв і було все готово, тільки з програмуванням контроллера залишились деякі деталі. І тут в один момент згорів стабілізатор напруги 78L05. Стабілізатор замінив, знову згорів, але помітив що він гріється (Вхідна напруга 6-7В), замінив на ще один, але з радіатором і та ж сама історія. Можливо хтось стикався з таким? Короткого замикання ніби немає, передивився все

Прямо на ніжки стабілізатора запаяй кераміку на 0.1 мкФ, як тут радили, а також постав ще електроліти по вході і виході:

Voeding_7805.png

78L05 як показує практика хватає максимум до 12 В якщо живити лише мікрокотролер на частоті в 16 МГц.

Радив би поставити 7805, оцей з радіатором до 24 В витримає.

ACpzi.jpg

До речі, а де резистори для семисегметного індикатора(тобто від A до G)?

279-06.GIF

Та і взагалі не по феншую якось з цим семисегметником все... Ні тобі транзисторів, все навантаження йде на потр вводу виводу, котрий максимум може тримати 40 мА і то не довго...

http://avrlab.com/node/130

Подивись як повинно бути, тільки цей варіант для індикатора з загальним анодом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чомусь в мене відчуття що стабілізатор згорає не від температури. Всетаки як радіатор поставив, не можна було спокійно тримати палець, він трішки грівся.

Lisovic Нажаль немаю змоги перевірити струм, мій мультиметр серйозно постраждав :(

Ще подумав, що я поставив резистор R3 не 2Вт, а 5Вт. Хоча це не повинно впливати.

HWman Зараз на вході стабілізатора стоїть кераміка 0.1 мкФ, а на виході електроліт 100мкФ.

Хочеться до кінця розібратись з проблемою, не варіант на кожну ідею купувати по одному стабілізатору.

Ну сама цифрова схема не повинна споживати багато струму. Контроллер працює на частоті 8МГц.

А на рахунок резисторів. Схема зроблена без резисторів. Все працювало, правда не встиг добратись туди)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще подумав, що я поставив резистор R3 не 2Вт, а 5Вт. Хоча це не повинно впливати.

Це не має значення.

А на рахунок резисторів. Схема зроблена без резисторів. Все працювало, правда не встиг добратись туди)

Проблема може бути тут, без резисторів індикатор може споживати досить значний струм через що може і згорає стабілізатор.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проблема може бути тут, без резисторів індикатор може споживати досить значний струм через що може і згорає стабілізатор.

Схему розбив на дві частини, аналогову і цифрову (дві окремі плати). На момент поки вирішується питання з живленням цифрова частина повністю відключена, тобто споживання як такого немає.

Ще доречі чути ніби якийсь тріск, не приділяв цьому уваги так як знаю що всі безтрансформаторні блоки живлення так. важко виявити де саме, але здається що це плівковий конденсатор на c-l-c фільтрі (не новий, випаювався)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Amor а на вході стабілізатора яка напруга? 9 В як по схемі?

Ще подумав, що я поставив резистор R3 не 2Вт, а 5Вт.

Якщо у тебе китайський 5Вт то рахуй, що це практично те ж саме що і радянський 2 Вт, у цих китаців навіть ніжки до магніту липнуть, залізо покрите шаром міді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman на вході напруга 6-7В, хоча раніше було 9.

Ок, але я дивлюсь по схемотехніці повинно було бути 9, там стоїть стабалізатор напруги на базі VS1 VD5 R7 та С5, явно тут щось не так...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всетаки як радіатор поставив, не можна було спокійно тримати палець, він трішки грівся.

ти на 78L05 радіатор поставив? чи там вже просто 7805?

фото дай поглядіти, може ти вхід-вихід попутав на стабілізаторі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Схему розбив на дві частини, аналогову і цифрову (дві окремі плати). На момент поки вирішується питання з живленням цифрова частина повністю відключена, тобто споживання як такого немає.

Якщо цифрова схема відключена, то стаббілізатор грітись не повинен, шукай помилку в схемі і перевіряй справність решти компонентів.

Тріску бути теж не повинно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman раніше було чітко 9В, я просто не замітив момент, через що напруга впала до 6В.

volker78 Ось фото, здається має бути все зрозуміло

IMG_20150516_094749.jpg

Lisovic Напевне так і буде, після діодного мосту буду все міряти, перевіряти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось фото, здається має бути все зрозуміло

А L78M05 часам не задом на перід включена? З якої у вас сторони вхід?

http://www.rcscomponents.kiev.ua/modules.php?name=Datasheet&fl=1&dsfname=http%3A%2F%2Fwww.st.com%2Fweb%2Fen%2Fresource%2Ftechnical%2Fdocument%2Fdatasheet%2FCD00000447.pdf

4 сторінку гляньте

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А L78M05 часам не задом на перід включена? З якої у вас сторони вхід?

Ніби то нічого не перепутав

B_k3LeLDS6E.jpg

Ще на рахунок тріску. Було в районі діодного мосту, але думав що можливо конденсатор. Випаяв міст, тріску немає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну прозвонити міст, стабілітрон та інше є чим? може вже міст пробитий?

тірістор підкинь інший

да і фотку зроби другої сторони, щоб ми тут не гадали, а то по схемі одне, в ІРЛ інше стоїть, наприклад, 78L05 та 78M05 мають різну розпіновку, тобто треба повернути на 180 при паянні, ну і так далі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З того шо я знаю то:

1 нафіга там катушка з фільтром на 0,1?

2 бж обкатаний для світілька робив такий як прикріпив, один кандьор і все гут,

7сегментнік полюбом лібо загне мк лібо таки будуть якісь сігменти яскравіші/тусклші

Якщо горить крєна значить шось натупив і шось прожорливо хаває,

Кронка така в мене витягувала буфер 2 драйвера і 4 семисігментніка і досі жива,

Тріщить точно не міст, він принципово не може тріщати,

Перевір скільки виходить з моста і виложи друковану плату буде видно шо нетак

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

раніше було чітко 9В, я просто не замітив момент, через що напруга впала до 6В

перевір конденсатор С5 і подивись чи добре припаяний.

Не розумію навіщо там діодний міст на10А і конденсатор 50В?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

volker78 Зараз взагалі немає чим щось перевірити, то прийдеться відкласти це питання на трішки.

Надіюсь на фото все добре видно, а то встановлено все досить щільно

mISt6uYXTxY.jpg

nd2jaa9qNiI.jpg

B1Y_snHtUds.jpg

tF16wZo6trw.jpg

Voronin10 Катушка з фільтром не на 0,1. Роблю це все з невеликою допомогою викладача, то він мені дав випаяти котушку і конденсатори з колишніх схем (конденсатори 0,22 uF 250V).

На раунок семисегментного зрозумів, дякую за підказку. Але повернемось до цього пізніше, потрібно спочатку з блоком живлення вирішити.

З мосту виходить 12В

yura99 Діодний міст на 10А, бо такий попався, якщо більше то ж не страшно, аби не менше :) Ну і конденсатор аналогічно, радився з викладачем, подив мені таке.

На рахунок конденсатора дякую, перевірю як тільки зможу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Випаяв майже всі елементи після діодного мосту, здається всі цілі, міст не пробитий. Що цікаве помітив, якщо міряти напругу між ніжками +- діодного мосту видає 1,3В, а якщо перед стабілізатором то 9В. Коли вимірював не був встановлений стабілізатор та конденсатор який встановлюється після стабілізатора.

І дуже непокоїть тріск, можливо це конденсатор C5?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а без тірістора скільки вольт на виході моста

впаяй нагрузку, після діодного моста, резістор, скажем, на 1к все інше відключи і скажи що буде

то ж там десь міряв і було 12?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Випаяв майже всі елементи після діодного мосту, здається всі цілі, міст не пробитий.

Терзают смутние сомненія..

Напруга 1.3В мабуть не між +-, а між якимись "+ і ~" чи "- і ~" - це спад напруги на діоді. Мабуть швидше за все має бути десь в районі 1.2В - це кремнієвий діод. А напруга між + та - має бути яка така ж сама як і перед стабілізатором.

Замініть конденсатор! поставити будь який інший електроліт який знайдете на напругу більше ніж на виході з діодного мосту.

Раз уже все повідпаювали - то перевіряйте по кроково!

1. Міряєте напругу на трансі перед мостом - нехай у вас буде 8В.

2. Міряєете напругу після моста:

2.1 Якщо не стоїть після поста кондюк напруга буде десь в районі 10-11в.

2.2 Якщо кондюк поставите то ще трошки зросте (не набагато)

3. Якщо все ок (п.1.2) - ставимо стабілізатор і кондука після нього. Знову міряєм що отримали. Якщо 5В - все ок, якщо ні - швидше за стабілізатор не теє, або щось наплужили і начинаєм з початку.

Ще рекомндую провіріти плату на всякі кз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Міряєте напругу на трансі перед мостом - нехай у вас буде 8В.

транс це трансформатор?

Atmel, там немає транса, следи за схемой, другое дело, можно проверить почти все с помощью транса...

Amor, у меня уже попкорн заканчивается ;)

я, конечно, понимаю, хочется самому разобраться, но, может уже дашь эту плату более компетентным людям, которые проверят/настроят БП и уже перейдем к плате контроллера

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а без тірістора скільки вольт на виході моста

впаяй нагрузку, після діодного моста, резістор, скажем, на 1к все інше відключи і скажи що буде

то ж там десь міряв і було 12?

спаяв схемку С2, С3, R3, VD1 тобто без навантаження, на виході моста +200В

тірістор працює як навантаження і стабілізатор

опір С3=1,5К

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

підключив на +- моста резистор в сумі 64Ом 2Вт і вийшло на виході +8В

включав через лампчку 60Вт потім без неї (лапа горіла в "півнакала")

включив на 1-2хв, резистори гріются конденсатор С3 не гріється

тепер треба провести ікспіріменти з тірістором :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...