Перейти до змісту

Допоможіть розібратись з схемою


Amor

Рекомендовані повідомлення

на свіжу голову

як працює трансформатор тірістор

ну, форма струму та напруги після моста в нас така: ^^^^^^

при наростанні полухвилі напруга зростає на аноді тиристора і відповідно на упр. електроді

в певний момент тірістор відкривається і все розсіюється на С3 R3

далі, полухвиля спадає і при переході через "нуль" тірістор закривається

цикл повторюєтся з частотою 100Гц

номінал стабілітрона задає вихідну напругу, ну це ясно, VD4 i C5 згладжують вихідну напругу до "майже прямої"

макс струм обмежений С3=0,15А

здаєтсья, якщо на С5 9В то все працює, чого на мості 1,3в то хз

Amor, 7805 стоїть нова чи після попередніх включеннь і нагріву? перевір її на іншому БП, від компа

здається десь щось було в обриві (тірістор) і 7805 "брала на себе" всю напругу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 89
  • Створено
  • Остання відповідь

На мості така напруга може бути через особливості роботи мультиметра, не всі мультиметри, а особливо з дешевих ,можуть адекватно міряти пульсуючу напругу. а після моста, та ще й з каскадом на тиристорі форма напруги далека від нормальної, того мультиметр міг що завгодно показати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мультиметр ремонтувався (згорів зезистор), але номінал резисторів підбрали правильно. При тестуванні все правильно показував. Ось вимірювання напруги по всій платі.

ePll3FU46UI.jpg

Замінив стабілізатор та конденсатор C7 - 4,9В. Стабілізатор перестав грітись

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще зацікавив резистор R3, не можу зрозуміти яку функцію він виконує. Спад напруги відбувається на конденсаторі C3. Резистор потужний, 2Вт. Коли стояла менша потужність, то згорав практично зразу. Можливо він виконує функцію "запобіжника"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Amor, він виконує дві ролі, на ньому іде спад напруги, так як і на С3, і на нього заряджається/розряджається конденсатор при відкриванні тиристора, це треба для того щоб уникнути значних скачків струму при відкриванні тиристора, щоб не спалити його.

Фактично він є буфером між джерелом живлення і навантаженням.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо включити C3, R3 в 220 то по калькулятору (та і в реалі):

струм 0,15А

Rc3=1446Ом, для 50Гц, потужність 32Вт

на резисторі 3,5В потужність 0,5Вт

який резистор ставив що згорав?

для скачків є осцилограф., не думаю що вони там такі великі, та і тірістор на 800В? кажись

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

volker78 резистор ставив 24Ом 0,5Вт декілька разів вмикаєш - працює, а потім раз і згорів. Виходив з ладу тільки при вмиканні приладу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добрався до наступної загадки.

A9tD_XzxMU4.jpg

Ось ця частина схеми після діодного мосту. В статті вказано "Использование тиристора VS1 в качестве силового элемента, стабилизирующего напряжение 9 В, позволило создать надёжный и эффективный блок питания, работающий в широком диапазоне сетевого напряжения (120…380 В). "

Але мені підказали що принцип дії інший. Ця частина відповідає за захист цифрової частини від підвищеної напруги. Тобто коли виникає підвищена напруга відкривається тиристор, виникає коротке замикання та виходить з ладу резистор R3 і цим самим захищаючи цифрову частину.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І це діло (КЗ) спричинить vd5 стабілітрон який спрацьовує при перевищенні порогу 9,1v

Питання в чому?

Я так поняв в тому що горить резистор,

Знач або стабілітрон тре брати в більшу сторону, (десь 9,4) і пробувати

Або просто спаяти його і резистор і знову дивитись

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але мені підказали що принцип дії інший. Ця частина відповідає за захист цифрової частини від підвищеної напруги. Тобто коли виникає підвищена напруга відкривається тиристор, виникає коротке замикання та виходить з ладу резистор R3 і цим самим захищаючи цифрову частину.

хто підказав, фамілію в студію

ти попередні мою "брєдятіну" читав?, я там для кого досліди проводив от нєфіг дєлать? хтось подивився таку, майже схожу схему,

але там постійна напруга, тірістор при цьому, при подачі на упр відкривається і більше не закривається, поки не перегорить запобіжник, ще й написано, що треба "настроить".

в тебе змінна напруга, тобто пульсуюча, для того, щоб тірістор працював так як треба стоїть діод ВД4

я включав всю схему без тірістора з єквівалентним резистором замість нього на 80Ом на виході було 8,3В

тірістор працює як "ключ", основне навантаження - конденсатор С3, а стабілітрон "регулює" вихідну напругу, впаяй інший, на 5,6 подивишся скільки буде на виході, для інтєреса

а вабще, якщо все працює, то "не мешай машине работать", досліди потім вже будеш проводити ;)

то С7 був труп чи як? чи то вже 7805 була "підбита", так і не ясно "хто" віновен

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всі пости попередні пости читав. Але ж питання зараз не у тому чому не працює, вже все добре. Мене просто цікавлять процеси в цій частині. Дякую volker78 за статтю.

Схема вже повністю готова, чудово працює, просто з'ясовую ще деякі незрозумілі для мене питання.

А на рахунок "хто винен". Заміняв 7805 два рази і кожен раз він виходив з ладу. При перевірці не сподобався мені С7, замінив його, замінив 7805 і все працює :)

Дякую за підказку по цій частині!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

В приладі не спрацьовує реле. Вирішив розібратись змоделювавши роботу транзистора і тут зустрівся мені один незрозумілий момент.

В 1 випадку на базі відсутня напруга і в другом випадку на базі відсутня напруга. так чому такий ефект?

ToAHr.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 1 випадку на базі відсутня напруга і в другом випадку на базі відсутня напруга. так чому такий ефект?

о, приїхали! Як же ви збираєтесь захищати дипломну, коли навіть не знаєте як ввімкрути вольтметр!

Вольтметр вмикається паралельно!!! А не послідовно як у вас на схемі! Уся напруга спадає на вольтметрі і нічого не попадає на базу транзистора, так як вольтметр має великий внутрішній опір.

062-transistor.png

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 1 випадку на базі відсутня напруга і в другом випадку на базі відсутня напруга. так чому такий ефект?

До того ж, біполярні транзистори керуються не напругою а струмом, то польові або ж мосфети керуються потенціалом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...