Перейти до змісту

Забудькуватість. І, як з нею боротись. (Подади форумчан)


MOTOROLLLA

Рекомендовані повідомлення

З вечора пишу на листочку блокнота всі справи які потрібно зробити завтра.Відповідно по ходу написання виношу до вхідних дверей,все,що знадобиться на завтра(одяг на завтра також краще готувати з вечора).

Потім по мірі виконання викреслюю.Що не встиг зробити-переношу на наступний день.

Також виручає програмка "Задачі" на андроїді в телефоні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 55
  • Створено
  • Остання відповідь

В мене забудькуватість виникає спонтанно і так само зникає. можу за день забути щось по декілька разів, а можу місяці нічого не забувати. я це повязую в більшості з перевтомою, і надмірно поставленими перед собою задачами (і як наслідок - втратою концентрації). В мене навіть було таке, що забув куди припаркував машину )) А ще було таке, що припаркував, пішов на ринок, через годину підхожу до машини, руку в кишеню - а ключів немає, в інших кишенях, сумці - немає. все просто - ключі забув в дверному замку ))

Напишу декілька порад:

- мати для тих речей, якими найчастіше користуєшся (ключі, гаманець, плеєр і т.д.), своє місце (і дома, і на роботі) і намагатися їх тільки на своїх місцях тримати.

- так само і кишені для одягу - для кожної речі своя кишеня, перед виходом - похлопуєш по кишеням, про що вже писали.

- напрацювати звичку після зачинення дверей - дьорнути ручку. з цією звичкою - завжди знаєш, що двері зачинив.

- речі, які маєш взяти з собою, завчасно покласти в коридорі перед дверима. і взагалі біля вхідних дверей добре мати пусту поличку (тумбочку), і перед виходом перевіряти чи на ній нічого не лежить. важливо тільки тримати її одну завжди пустою, якщо нічого не наготував.

- якщо бачиш, що річ не на свому місці, або згадав що треба те і те зробити - відразу перекласти річ / зробити згадане. не відкладати на потім, відповідно унеможливити ризик знову забути ))

- складати списки (в магазин, подорож, просто справи на день), для чого зручно мати блокнотик на магніті на холодильнику і ручку там же. це займає небагато часу, але ефект сильний

- тренувати память, для цього можна вчити щось нове, запамятовувати слова пісень, вчити нову мову або здавати на права, здобувати якісь нові, невластиві навики для себе, можна грати логічні ігри, карточні, навіть "дурня" перекинути пару раз не завадить )) також знайомий казав, що память покращилася після того, як почав з дитиною робити уроки ))

- тренувати зір і зорову память

- ...... забув ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Була така сама ...

Просто перестала поспішати

Перелаштувала ритм життя з вічного поспішаю,нема часу ... на ,як би то правильно сказати, розмєрєний ,вальяжний

І проблема вирішилася сама собою

Якось читав,що один бізнесмен постійно губив ручки,тоді він купив золотий паркер і він з ним вже кілька десятків років.

Про ручки я мовчу - весь офіс страждає)))

Мені вищезгаданий спосіб імпонує! Де в Луцьку Parker продають?)))))))

Світ канцелярії на пр.Волі

Не знаю,на скільки оригінальний ,але паркер продають

Полностью согласен со словами своей любимой :)

Просто рпиобретение дорогой ручки для себя, единственного, и вопрос решен! Даже разбудив меня с жосткого бодуна в понедельник тридцать второго декабря и попросить ручку - я знаю, где она, как впрочем телефон и портмане. У каждой вещи должно быть свое место, в кармане, сумке, руке и т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Буває, треба щось завезти, наприклад, комусь в центр. Зібрався, пішов на маршрутку, доїхав в центр -- і вже там згадав, що те, що мав завезти, лишив вдома. Рішення -- все що маю взяти з собою з дому завжди намагаюсь відразу скласти на якусь одну купку або відразу в рюкзак, щоб взяти все разом, так забути важче.

Буває, що звечора лежиш і складаєш якісь плани на наступний день. І туди потрібно забігти, і те потрібно зробити, і те потрібно купити, і тому подзвонити... вранці за сніданком намагаєшся відновити всі оті наплановані справи -- а фігушкі... Рішення -- намагаюсь всі плани і задачі записувати відразу в телефон (дуже рекомендую для таких речей смарти Samsung серії Note, кращого ще не придумали), ставлю нагадування. Все збираюсь пошукати і толкову програму, яка вміє нагадувати з прив'язкою до місцезнаходження (по GPS) -- їх трохи є, треба випробувати, вибрати.

Буває, дзвонить жінка і просить дорогою додому забігти в супермаркет і щось купити. Після третього пункту в списку покупок я вже не пам'ятаю, що було перше. Рішення -- прошу жінку присилати список по СМС.

Тривалі курси приймання якихось ліків це взагалі нездійсненна для мене місія. Кілька разів пам'ятаю, а потім геть вилітає з голови, навіть якщо ліки лежать переді мною на робочому столі і я їх перекладаю з місця на місце по кілька разів на день. Прошу жінку контролювати це, нагадувати.

Дати і роки взагалі не пам'ятаю. Зустрічі, дні народження, інші річниці... Днів народження батьків і дітей не пам'ятаю (місяці пам'ятаю, числа лише приблизно, постійно в календар зазираю), раніше друзі ображались часто, коли забував когось привітати. Потім з цим почали виручати телефони і соц. мережі.

Колись пішов в гори і забув куртку вдома :) Ще й не повезло з погодою тоді, під затяжну 5-годинну зливу з градом попав, змок і змерз страшенно...

Зараз маю список свого спорядження, перед кожним походом по списку вибираю що саме потрібно взяти, розкладаю все на підлозі і потім знову по списку складаю в рюкзак.

Часто забуваю в закладах дисконтні картки. Добре, що вони в мене майже всі специфічні -- з одними вісімками, то їх легко знайти і працівники закладів які я часто відвідую відразу по номеру знають, хто картку забув.

Якщо маю з кимось зідзвонитись в певний час, то або ставлю будильник/нагадування, або прошу щоб та людина сама мені передзвонила.

І це лише частинка з того, що я постійно забуваю. Біда, одним словом, та й годі... :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще одне згадав :)

Буває, покладеш десь щось вдома "так, щоб потім легко знайти"... і все -- можна запити водою, бо те що покладено для "легкого знаходження" не знаходиться більше в принципі -- навіть під загрозою страти не згадаєш, куди поклав :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Буває, дзвонить жінка і просить дорогою додому забігти в супермаркет і щось купити. Після третього пункту в списку покупок я вже не пам'ятаю, що було перше. Рішення -- прошу жінку присилати список по СМС.

Дати і роки взагалі не пам'ятаю. Зустрічі, дні народження, інші річниці... Днів народження батьків і дітей не пам'ятаю (місяці пам'ятаю, числа лише приблизно, постійно в календар зазираю), раніше друзі ображались часто, коли забував когось привітати. Потім з цим почали виручати телефони і соц. мережі.

Все те саме.

Кілька років доказую жінці,що такі речі це типово для чоловіків.В чоловіка може бути в голові одна ціль і один напрямок.Якщо більше треба складати список.А вона каже:"Тренуй пам'ять." А я кажу:"Давай список."

І з датами типово для більшості чоловіків. Спитай в любого з льоту:"Коли день(рік) народження тещі?(доньки,сина,друга)?" "Скільки років ти одружений?" Впевнений,більшість задумається. Бо для чоловіків це неважливо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще одне згадав :)

Буває, покладеш десь щось вдома "так, щоб потім легко знайти"... і все -- можна запити водою, бо те що покладено для "легкого знаходження" не знаходиться більше в принципі -- навіть під загрозою страти не згадаєш, куди поклав :)

Ой, як я впізнаю своє сімейство. Ці вічні запитання: - ти не бачила де...? Раніше всерцях на таку паталогію гнівно відповідала римою на запитання, зараз уже звикла.

У мене, очевидно, зорова пам'ять хороша, тому, якщо я бачила цю річ, навіть не мною покладену, то згадаю її місце знаходження. Тому і з сумками і їх вмістом проблем нема.

Ну, а якщо реально не можу знайти, завжди використовую народну прикмету, оскільки це нечистий водить. Треба сказати: тьху, дідько, цур тобі! Поклади на місце!

Реально працює :) Завжди тоді знаходжу і то бува там де все передивилась.

У мене єдина проблема із запам'ятовуванням імен і цін :))) через пару хвилин знайомства, я уже не пам'ятаю, як звати співбесідника, і ніколи не можу пригадати ціну на куплену річ :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене єдина проблема із запам'ятовуванням імен і цін :))) через пару хвилин знайомства, я уже не пам'ятаю, як звати співбесідника, і ніколи не можу пригадати ціну на куплену річ :D

Аналогічно, і соромно спитати співбесідника як його звати.

А я змалку борюся з забудьковатістю доці. Постійно "капав" на мізки: вимкни світло. Результат зараз вимикає світло за собою постійно без нагадувань. Те ж саме з чищенням зубів зранку та миттям посуду після себе. А от з усім іншим - біда. Кожен день чую відмовку - "забула". Хоча вірші йдуть "на ура". Як мені пояснили лікарі, це проблеми з короткочасною пам'яттю. Лічиться тільки монотонним нагадуванням і контролем ззовні (тобто мною)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так-так, з іменами і цінами ті ж проблеми. Імена -- біда по роботі, інколи буває дуже незручно, коли забув як звати співрозмовника. Добре, якщо він відразу візитку дає. Якщо ні -- намагаюсь підібрати зручний момент, щоб обмінятись номерами телефонів і відразу записую з іменем і, бажано, з нотаткою, в якій для себе коротко пишу, що це за людина. Простіше буває запам'ятати ім'я, коли вона симпатична... :D

Ну і з цінами те ж. Завжди дивувався, як люди можуть пам'ятати місяцями, а старше покоління і роками-десятиліттями, за скільки купили ту чи іншу річ. Я часто на наступний день не можу згадати. А якщо планую покупку якоїсь речі через певний період, то побачивши ту річ в магазині фотографую разом з цінником.

Ну і звідси випливає проблема з власним бюджетом -- часто не можу згадати, куди подів немалі суми. Ніби ж і не купував нічого такого... інколи згадую, інколи ні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, те саме з діями, котрі відточені до автоматизму. Наприклад, закривання дверного замка, вимикання праски, вмикання сигналки в автівці і т.д.

Їдеш в ліфті і не можеш згадати чи закрила двері, тобто закриваю завжди(перевірено не раз), але процес закривання тут же з пам'яті вилітає :) Але ж і нагадування про це чомусь вспливає в голові? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну і звідси випливає проблема з власним бюджетом -- часто не можу згадати, куди подів немалі суми. Ніби ж і не купував нічого такого... інколи згадую, інколи ні.

Я вирішив цю проблему нескладною табличкою в Екселі - ввечері завожу що заробив і на що потратив. і не треба цю купу цифр з собою в голові таскати. Займає 5 хв., а результат перевершує очікуване.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От сьогодні вранці ходив в душ і в один момент зрозумів, що не пригадую -- мив вже голову з шампунем, чи ні... про всяк випадок, помив ще раз :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, те саме з діями, котрі відточені до автоматизму. Наприклад, закривання дверного замка, вимикання праски, вмикання сигналки в автівці і т.д.

Їдеш в ліфті і не можеш згадати чи закрила двері, тобто закриваю завжди(перевірено не раз), але процес закривання тут же з пам'яті вилітає :) Але ж і нагадування про це чомусь вспливає в голові? :)

Збої теж бувають: хоч закривання авто на сигналку віддточені до автоматизма, буває що глянувши на брелок зранку і жахаєшся - МАШИНА ВСЮ НІЧ ПРОСТОЯЛА ВІДКРИТОЮ - "захаді хто хош, бери шо хош"

От сьогодні вранці ходив в душ і в один момент зрозумів, що не пригадую -- мив вже голову з шампунем, чи ні... про всяк випадок, помив ще раз :)

:_07:

а ти її не мий, як твій персонаж з аватарки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а ти її не мий, як твій персонаж з аватарки.

це мій антипод. Я чистіший, він добріший :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я от зараз дивлюсь на чисту тарілку перед собою і не пригадую - їв я, чи не їв, піду поїм на всяк випадок :_07:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

vaz75, в туалет сьогодні не заходь )

Нєа, спускати воду доведено до автоматизму (вродє).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І зі мною таке трапляється. Буває, що подивлюсь на годинник... і через хвилину ловлю себе на думці, що не пригадую, що я там побачила - доводиться дивитись повторно :) Але насправді справа не в пам'яті, а в тому, що ми не зосереджуємось на теперішньому моменті - наші думки постійно десь "блукають". Для прикладу: можна пити каву і при цьому помічати її пінку, аромат, тепло чашки..., а можна пити каву і у цей час думати про те, що приготувати чоловіку на сніданок :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А щоденник ніхто не пробував вести? Тримати його на столі, нікуди не носити, але записувати в нього всі плани?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Тут проблема не в планах, а в розсіяності в дрібницях буднів.

Коли виходжу з дому, читаю під носа свою мантру: «гроші, окулярі, ключі, телефон»

О, схожа реалізація твоєї мантри :))))

1460070_1532909220280515_5592477019071251913_n.jpg?oh=72967cfa6be555f62ae97e4c64a7fc22&oe=54E72FA2

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 місяців потому...

Згубила дуже важливу звязку ключів в однокімнатній квартирі. От сиджу чекаю чоловіка, щоб випустив мене з дому. Обшукала ВСЕ!!!!

Хто знає якісь методики для пошуку?)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згубила дуже важливу звязку ключів в однокімнатній квартирі. От сиджу чекаю чоловіка, щоб випустив мене з дому. Обшукала ВСЕ!!!!

Хто знає якісь методики для пошуку?)

Для початку - сісти і заспокоїтись. Як правило, "смикання" не дає можливості сконцентруватись. Буває казус, коли вони лежать на самому видному місці))))
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чоловік знайшов в дивані. Там де я шукала десять раз і не було. А він підняв за один кут і ключі випали. Парадоркс.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...