Перейти до змісту

Что будет с деньгами... Курс бакса, депозиты и т.д.


Рекомендовані повідомлення

зарплату видавали тим що вдавалося добути по бартеру

в школі крейду міняли на цукор?

  • +1 1
  • -1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 5 тис
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Я сам 89-го року випуска. але 90-ї пам'ятаю добре. Адже дитячі спогади - на все життя. Мама працювала вчителькою, в деякі моменти не отримувала тупо нічого, навіть бартером. Батько був військовим, теж не отримував зарплати, а день, коли він отримував пайок, ми чекали, як манну небесну. А город - то було наше все. Отак і жили тоді.

я сам то 94 але коли був малим десь 3 роки то коли світло вирубали всі виходили вечерком потриндіти на вулицю(літо було), а зара всі в ноутах, планшетах, інет і світло пропали вже чуть не істерика

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для кожно 90-ті запамятались по різному.

Якщо взяти дві крайності, то для більшості це був тотальний дефіцит всього, стояння в чергах по пів дня, невиплати зарплат, безробіття та життя майже на межі. Це майже всі бюджетники, лікарі, вчителі, війьсокові, рядові працівники заводів та фабрик і т.д.

А для інших - пік підприємницького азарту, коли за невеликий проміжок часу можна було стати багатієм.

Також були люди, займані посади яких, дозволяли впринципі сильно не відчувати різницю життя перед розвалом СССР і після (робітники торгівлі, вищі ланки керівників усіляких установ і т.д.)

Так що думаю судити про добробут народу тільки по собі чи по своїй сімї на той час - це трішки неправильно і некоректно.

Чи я неправий?

  • +1 2
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо взяти дві крайності, то для більшості це був тотальний дефіцит всього, стояння в чергах по пів дня

Все було, дєнєг тількі не було. Ти з 80-ми переплутав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Навіщо таке дурне казати! Звичайно важко було! Моїй мамі (вчительці) зарплату цукром, пам*ятаю, видали.

Зарплату виплачували продукцією, яка вироблялась, там де працював працівник. Звідки цукор в школі? Знов якісь міфічні страшилки?

Мої батьки тоді працювалі в медицині то був період коли їм заборгованість по зп видавали побутовою технікою (телевізори, холодильники).
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Навіщо таке дурне казати! Звичайно важко було! Моїй мамі (вчительці) зарплату цукром, пам*ятаю, видали.

Зарплату виплачували продукцією, яка вироблялась, там де працював працівник. Звідки цукор в школі? Знов якісь міфічні страшилки?

Ну що ви таке мелете? Для прикладу, мій тато працював у Вторчерметі. А зарплату йому видавали вермішеллю, соками і навіть 2 велосипеда було. По вашому Вторчермет те все виготовляє?

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, не варто тим, хто ще не жив в кінці 80-х - на початку 90-х, або не пам'ятає тих часів порівнювати їх з теперішнім часом.

Це був період тотального дефіциту, кількагодинних черг, кількамісячної затримки зарплати, люди практично повністю втратили свої заощадження. Гроші знецінювались з космічною швидкістю - ніякі індексації зарплат не встигали за гіперінфляцією.

Не доведи господь знову пережити подібне!

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Навіщо таке дурне казати! Звичайно важко було! Моїй мамі (вчительці) зарплату цукром, пам*ятаю, видали.

Зарплату виплачували продукцією, яка вироблялась, там де працював працівник. Звідки цукор в школі? Знов якісь міфічні страшилки?

В 90-х працювали різноманітні схеми, в т.ч. можна було розрахуватись з бюджетом по податках товаром. Тому немає нічого дивного в тому, що по тих чи інших схемах товар потрапляв в бюджетні установи (перелік таких товарів був обмежений, але цукор - був). Ціна цукру для кінцевого споживача в схемах і справді була "не сахар"...

Більше того - бартер був присутній не тільки в межах бізнесу, людей і держави - але й на міждержавному рівні. Юлія Володимирівна, при бажанні, могла б цілу лекцію про це прочитати.

Прикро, але цей допис безпосередньо відноситься до теми... якщо нічого не зміниться щодо реформ, корупції на всіх рівнях і статусу двох областей - можемо повернутись до бартеру.

Але повторення 90-х не буде в тому ж вигляді - тоді заощадження втратили всі й відразу, бо в радянських карбованцях, а зараз багато хто має заощадження у валюті, і частина народу на заробітках - тільки офіційно заробітчани переказують в Україну кілька мільярдів доларів щороку. Тому може бути дуже різке розшарування соціальних груп. "Всім погано" може бути тільки при введенні воєнного стану...

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хлопаки, але ви зацинкували, як легеньким порухом руки кого треба, нам вже не до Європи, не до реформ і одночасно колосально зростає кількість потенційних призовників на Схід. За місяць часу ми білошкіра африканська країна, на яку ще й напала середньовічна монарша імперія. Що попереду? За скільки часу ми перетворимось в люмпен, якому вже не до змін країни, а тупо щось пожерти? Як не вистачає Нокіана щоб він сказав щось запальне і таке необхідне нам сьогодні, бо Поршень цьнотливо мовчить, видать завоювався разом з Сеньою реформатором. А у нас ще по переду підвищення комунальних і нові імпортні мита (які вже практично нікого не гребуть) і нові податки для зажирівших (я про нерухомість). А зараз ще після судових "репресій" хунти повспливають нові герої-мученики єфрємов з чєчьоткою, героїчно вирвані з нелюдських тенет оновленої генпрокуратури і будуть розказувати як нам жити (ви ж не думаєте що їх посадять, їм практично нічого не виставляють, так, перед річницею людей потішити, що і вдалось). Нокіан де ти, проясни?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хлопаки, але ви зацинкували, як легеньким порухом руки кого треба, нам вже не до Європи, не до реформ і одночасно колосально зростає кількість потенційних призовників на Схід. За місяць часу ми білошкіра африканська країна, на яку ще й напала середньовічна монарша імперія. Що попереду? За скільки часу ми перетворимось в люмпен, якому вже не до змін країни, а тупо щось пожерти? Як не вистачає Нокіана щоб він сказав щось запальне і таке необхідне нам сьогодні, бо Поршень цьнотливо мовчить, видать завоювався разом з Сеньою реформатором. А у нас ще по переду підвищення комунальних і нові імпортні мита (які вже практично нікого не гребуть) і нові податки для зажирівших (я про нерухомість). А зараз ще після судових "репресій" хунти повспливають нові герої-мученики єфрємов з чєчьоткою, героїчно вирвані з нелюдських тенет оновленої генпрокуратури і будуть розказувати як нам жити (ви ж не думаєте що їх посадять, їм практично нічого не виставляють, так, перед річницею людей потішити, що і вдалось). Нокіан де ти, проясни?

Та да, дії влади сьогодні нагадують лікарів, які замість того щоб допомогти хворому розробляти руку після складної операції - запустили йому вошей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, ви самі себе почитайте. А мій тато, а моя мама... Під стіл ходили, зате добре пам'ятаємо, як в 90-і було страшно, темно, холодно і голодно. Так само мені смішно чути від 20-річних, як в срср все було кльово, безплатно, смачно, натурально і стабільно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Навіщо таке дурне казати! Звичайно важко було! Моїй мамі (вчительці) зарплату цукром, пам*ятаю, видали.

Зарплату виплачували продукцією, яка вироблялась, там де працював працівник. Звідки цукор в школі? Знов якісь міфічні страшилки?

Сумніваюсь в нормальності людини, яка говорить такі речі!!! Ніхто не питав тоді чим краще заплатити вчителям чи медикам, я кажу про те, що добре пам*ятаю (уже мала 16 років), а ви мабуть добре жили, раз не помітили, що в країні робилось.

Це "страшилками" не назвеш, це - правда! А коли долар "полізе" вище, а з ним і всі ціни, то можливо прийдеться згадати "суворі 90".

  • +1 4
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давайте визначимось, що 90-і - це 1990-1999 р.р. Вам дуже фігово жилось, наприклад, у 1997р.? Були затримки? Долар був по 2 грн.? В магазинах чогось не вистачало?

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мої спогади,що в 97 добре жилось переважно "базарникам" тільки з Варшавки можна було збагатитись.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, ви самі себе почитайте. А мій тато, а моя мама... Під стіл ходили, зате добре пам'ятаємо, як в 90-і було страшно, темно, холодно і голодно. Так само мені смішно чути від 20-річних, як в срср все було кльово, безплатно, смачно, натурально і стабільно.

В 90-і було по всякому, правильніше кажучи, на зламі 80-90. Було і страшно, старшому поколінню ,яке виховувалось в трохи інших умовах і системах цінностей. І в сесері було по всякому))) Єдина стабільність в сесері, то були ціни. Чи смачно натурально...)))) Та не було тоді інакше, індустрія хімічних мівін, всяких "гарячих собак" ще не працювала, томі нічого іншого, крім натурального не було. А натуральне, погодьтесь, смачніше. Правда, якщо бути геть справедливим, в моєму рідному місті Одеса, в ковбаску туалетний папери додавали))))
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У 95 році мама відправила мене до своєї подруги в Керч (Крим), думала може там краще, портове місто все ж. Та по факту там була ще більша розруха ні ж у нас на Волині. Пам*ятаю як мені сказали, що у них в Керчі в алкашів квартиру однокімнатну можна купити за 600 доларів, та для нас тоді це були космічні гроші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в кінці 90тих в мене батько поїхав за кордон працювати бо на підшипникову вже дуже і дуже мало платили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давайте визначимось, що 90-і - це 1990-1999 р.р. Вам дуже фігово жилось, наприклад, у 1997р.? Були затримки? Долар був по 2 грн.? В магазинах чогось не вистачало?

90 - це 1981-1990 роки

Як 20 століття - це 1901-2000 роки

  • +1 3
  • -1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давайте визначимось, що 90-і - це 1990-1999 р.р. Вам дуже фігово жилось, наприклад, у 1997р.? Були затримки? Долар був по 2 грн.? В магазинах чогось не вистачало?

тут треба уточнити в якій сім"ї хто і де зростав в ті часи...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давайте визначимось, що 90-і - це 1990-1999 р.р. Вам дуже фігово жилось, наприклад, у 1997р.? Були затримки? Долар був по 2 грн.? В магазинах чогось не вистачало?

тут треба уточнити в якій сім"ї хто і де зростав в ті часи...

А я про що? Таке враження , що людина жила в іншій країні чи в інших "реаліях"? Долар по 2 грн? А багато людей його могли собі купити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Вам дуже фігово жилось"

Ти рівняєш до долара, а я до:

ВИбачаюсь за емоції, але да, фігово, навіть х...йово, бачити батьків лише пару годин на тиждень... багато написав але стер

Змінено користувачем bodia88888
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давайте визначимось, що 90-і - це 1990-1999 р.р. Вам дуже фігово жилось, наприклад, у 1997р.? Були затримки? Долар був по 2 грн.? В магазинах чогось не вистачало?

В 97у було збсь, долар був по 2 грн. А от в 98му вже не збсь, долар по 4+ грн. В 96му (перша половина) - ващє жестяк, долар по 180000!!! ;)

давайте краще говорити більше про майбутнє. От ви як банкір розвяжіть задачку, якщо ваша ласка ))) . Десь пару сторінок тому хтось запостив про зайомого валютчика, який за день купив в людей 7к баксів, а продав людям 1к. Рефінанс від нбу він, я так розумію, не отримує. Гривнева ліквідність страждає. Куди він діває 6к баксів, щоб наступного дня знов купити у людей 7к? Здає в банк, правильно? Знач пєйсбук нбу (десь я перепощував тут на днях) не врьот і "населення" таки дійсно здає в банки значно більше валюти, чим купує? Але при цьому зараз є реальний дефіцит доларів в касах банків? чи нема? Не поділитесь інсайдом? А ми вам мінусіки в плюсіки переробим :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

90 - це 1981-1990 роки

Як 20 століття - це 1901-2000 роки

Закусывать надо )

The 1990s, pronounced "nineteen-nineties" or abbreviated as "nineties", was a decade that began on January 1, 1990, and ended on December 31, 1999.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/1990s

https://ru.m.wikipedia.org/wiki/1990-е_годы

Ще й три плюсіка від анонімусів, ги.

Змінено користувачем yu2007
  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давайте визначимось, що 90-і - це 1990-1999 р.р. Вам дуже фігово жилось, наприклад, у 1997р.? Були затримки? Долар був по 2 грн.? В магазинах чогось не вистачало?

Якби це питання поставити тим, хто в ті роки ІСНУВАВ (як мої батьки) на жалюгідну пенсію, у відповідь можна було б отримати ціпком по голові.

Змінено користувачем S-driver
  • +1 2
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можна було б отримати ціпком

Ви, батюшка, розшифровуйте еті таємні зброї))) можливо, без образ, не всі розуміють...

ПС. більш не флудю - перехожу у ФЛЕЙМ

Змінено користувачем bodia88888
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...