Перейти до змісту

№004 || Велоквест "По следам хоббитов"


difoto

Рекомендовані повідомлення

Мартенз, не треба згадувати другий квест, я вже достатньо висновків зробив зі сказаного. Добре що ви всі такі розумні квестери. Я на другому квесті ще таким не був і для мене всі нововедення були експериментальними. Мені не було з чим порівняти. Дякую що ви з двох квестів, з яких все починалось, хоча б молокозавод згадуєте..... :huh:

На рахунок штрафів спробую по іншому. Припустимо, що команди витратили на проходженн маршруту 4 години. Десь так і було. Загальна кількість КП, які треба було розгадувати - 13. Від чотирьох годин віднімемо десь пів години на той час, який витрачали на повернення до старту, де думати не треба було. Берем 3,5 години і ділимо на 13 КП. Виходить приблизно 15 хв. затраченого часу на 1 КП. І це включає "думання" і разом з тим "накручування кілометрів". Тепер поясни: чому 30 хвилин?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 116
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

твої підрахунки вийшли такими бо загадки були на порядок легшими, а організатор не може ніяк знати перед квестом як команди будуть проходити маршрут. Тоді давайте рахувати штрафи в процентах від загально пройденого часу, хай організатори нафік йобнуцца

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взгляд со стороны: команда Духов победила именно потому, что в этот раз была именно КОМАНДОЙ. Каждый смог забыть о себе, и думал об общем. Все-таки это игра командная !!! :(

Когда неск. человек находятся на одной волне - эгрегор работает на них !!!

Хочется всем пожелать - учитесь работать в команде, может и рез-ты будут другими.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

druid, вот ты сам насчитал 13 КП... скажи, а где взять 13 человек (минимум), которые согласятся стоять на КП 5 часов среди ночи? Чем их нужно обеспечить, чтобы не замёрзли, не заснули, не подверглись нападению тех же вандалов? Мне кажется, для такого тотального контроля нужно привлекать каких нибудь "беркутовцев", заинтересовывать их чем-то... Тогда и маячки на КП не пропадут, и командам будет стимул ездить вместе.

По поводу штрафа. 30 минут - это нормально. 30 минут - это как раз стимул к тому, чтобы думать, а не халявить. Кроме того можно было взять наводящую подсказку (5 минут). Правда, в случае с анаграммой она нам не сильно помогла... 3 раза пробовали её разгадать - бесполезно. Но это ничего, в следующий раз нужно будет не тупить столько времени, если уж ни в какую "не идёт", а звонить.

Подсказок должно быть неограниченное количество. Мне, например, очень не понравилась ситуация, когда у нас на втором Квесте кончились подсказки, а впереди было ещё столько интересного... Гораздо правильнее дать команде шанс всё-таки дойти до финиша. Ведь Квест - игра на прохождения маршрута, а не на вылет? :rolleyes:

А то, что некоторые команды разделялись - просто несерьёзно. Но пусть это останется на их совести.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вважаю, що 30 хвилин штрафу - це нормально.

Чи обмежувати кількість підказок? Якщо обмежувати, то підказки будуть берегти, більше думати і більше перевіряти варіантів. Це цікавіше. Ми брали 1 підказку на другому квесті, 2 на третьому і одну на четвертому. Вважаю, що двох цілком достатньо. Але можна і не обмежувати - хай організатори вирішують, який варіант їм здається кращим.

Загадка з анаграмою дійсно була занадто складною. Але на другому квесті більшість вважало нерозгадуваною загадку з "Кромбергом" :) Тому такі загадки теж мають право на існування.

Особисто я проти, щоб команди розділялися. В правилах квесту має бути вказано чи можна це робити чи ні, і якщо ні, то потрібен спосіб контролю за цим.

А взагалі квест був досить таки непоганий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ!!!

Есть предложение сделать подсказки с разной стоимостью по времени. Например:

Наводящая - 5 мин. :blush:

1я - 15 мин.

2я - 20 мин.

3я - 30 мин.

Тогда и стимул будет и не такой большой разрыв по времени.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

druid, вот ты сам насчитал 13 КП... скажи, а где взять 13 человек (минимум), которые согласятся стоять на КП 5 часов среди ночи? Чем их нужно обеспечить, чтобы не замёрзли, не заснули, не подверглись нападению тех же вандалов? Мне кажется, для такого тотального контроля нужно привлекать каких нибудь "беркутовцев", заинтересовывать их чем-то... Тогда и маячки на КП не пропадут, и командам будет стимул ездить вместе.

Не перебільшуй. Достатньо зробити контроль на одному-двох КП і сказати учасникам, що на кількох КП будуть судді, які контролюватимуть кількість учасників команди. Відповідно весь маршрут команди будуть рухатись повним складом, бо вони не знатимуть на яких саме КП стоять судді. Можна навіть зробити так званий рухомий суддівський склад: їде собі суддя в районі якогось КП, опа, зустрів команду, опа, перевірив, скільки учасників.

По поводу штрафа. 30 минут - это нормально. 30 минут - это как раз стимул к тому, чтобы думать, а не халявить. Кроме того можно было взять наводящую подсказку (5 минут). Правда, в случае с анаграммой она нам не сильно помогла... 3 раза пробовали её разгадать - бесполезно. Но это ничего, в следующий раз нужно будет не тупить столько времени, если уж ни в какую "не идёт", а звонить.

Ну не може бути на маршруті, де загадки розгадуються в середньому за 1 хвилину, штраф у 30 хвилин. 15 хвилин достатньо щоб не халявити. Я впевнений на 100%, що немає жодної команди, яка при штрафі 15 хвилин зовсім не буде думати. Це не раціонально і не вигідно. Того штрафу який заробляє команда в 10-15 хвилин цілком достатньо щоб при нормальних результатах учасників (а це в більшості різниця в межах 10 хвилин) посунути команду на 2-3 місця нижче.

А у випадку 30 хвилин, один єдиний штраф (або його відсутність) може закинути команду або наперед або в кінець списку. Якби на маршруті було хоча б половина КП, які по складності схожі з "анаграмою", тоді 30 хвилин було б нормально.

Ви не враховуєте ще один фактор: коли збільшується вага штрафу, відповідно збільшується і час, затрачений над його взломуванням. Тобто якщо над штрафом в 15 хвилин ми думаємо не більше 5 хвилин, то над штрафом в 30 хвилин це вже буде в кілька разів більше. Добре, якщо це кінець маршруту і ти такий замаханий, що кажеш "а ну його на фіг" і береш підказку через 10 хвилин. А якщо цей КП один з перших - хочеться ж подумати. Виходить, як я вже писав, в районі години.

Подсказок должно быть неограниченное количество. Мне, например, очень не понравилась ситуация, когда у нас на втором Квесте кончились подсказки, а впереди было ещё столько интересного... Гораздо правильнее дать команде шанс всё-таки дойти до финиша. Ведь Квест - игра на прохождения маршрута, а не на вылет? :D

Так хочеться повернутись до другого квесту? Гаразд. Як казав Мартенз, судді не можуть передбачити як команди проходитимуть КП. Я не міг передбачити, а обмеженість підказок була цілком обгрунтованою. Під час змагань обставини змінились. КП виявились заскладними або лажовими. Зараз я не поділяю тодішнього свого рішення щодо обмеження кількості підказок, тому не треба мене в двадцятий раз в цьому переконувати.

Давайте подивимось на це з іншого боку. Зі всіх команд, яким не вистачало підказок у другому квесті, лише одна додумалась подзвонити організатору і сказати: "а дайте нам третю підказку". І я дав. Тому що на той момент я вже бачив що обставини змінились і двох підказок може бути замало.

Але ж це квест, навіщо тут думати?

А то, что некоторые команды разделялись - просто несерьёзно. Но пусть это останется на их совести.

Мабуть ти мало брав участі в змаганнях, якщо великий акцент робиш на совість.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ!!!

Есть предложение сделать подсказки с разной стоимостью по времени. Например:

Наводящая - 5 мин. :D

1я - 15 мин.

2я - 20 мин.

3я - 30 мин.

Тогда и стимул будет и не такой большой разрыв по времени.

+1

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

druid, да не реагируй ты так на критику второго Квеста! ;)

Никто же тебя не обвиняет, что ты его залажал или провёл его неправильно. Откуда ты мог знать, как оно всё повернётся?

По поводу "одной додумавшейся команды" - попались самые стокие :D Остальные же придерживались правил и решили не наглеть :D

Возможно, и мало я соревновался, но всё равно считаю, что играть нужно по правилам. Тем более, что Квест - это не Олимпийские Игры и золотых медалей тут не дают. Как по мне интереснее пройти весь маршрут, пусть даже и последним, чем отсиживаться, пока остальные носятся по городу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пацани не гоніть бєса...

Я приймав участь у 2 квестах можу сказати що ОБИДВА мені сподобались і навіть дуже......... що б там не говорили і як би там не спорили це всього навсього гра, при чому гра, яка тримається ТІЛЬКИ !!! на нашому ентузіазмі. Хочеш грати, приходь грай, ганяй по місту в 2 години ночі з фонарем на лобі і бутилкою соку в рюкзаку :D , не хочеш - спи вдома завалившись в гарячі обійми дружини/коханки/подушки....... ;) . Або, як варіант, приїхати і зразу сказати суддям я буду їхати по маршруту, але мої результати тільки для мене (ну може ще знайдеться парочка таких людей, от вам і команда.) прошу не вносити їх в загальний список, або піти в організатори чи судді і втілити в завданнях свої самі збочені садо-мазо думки :D .

Ну не виходить щось, чи колесо пробив, чи загадки не для твого складу розуму, чи внатурі помилка організаторів, або пі**аси збили конрольну точку...... це все **йня. Ну яка там хрен різниця скільки КП, скільки штрафного часу, скільки суддів.... і т.д., треба отрмувати задоволення від спілкування, від швидкості проходження КП, від того, що люди які поряд з тобою в команді завжди тобі допоможуть і підтримають і це не десь в Рівному, Києві чи Донецьку, а це тут в нашому рідному Луцьку. Цінуйте це і не гризіться за всяку ******. А організаторам, так це взагалі МЕГАРЕСПЕКТ. Всім, без винятку, за всі проведені квести і і ті які будуть проведені в майбутньому.

Це моя особиста думка.

Можете підтримати, чи не підтримати, мені по великому рахунку пох........... хоча сам терпінням і витримкою не відрізняюсь ;)

Ну ви ж знаєте мене ... принаймі частина. ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То Lexx_Giant

Сльозу пустив.

Але ж Саньок, ти не правильно зрозумів, для чого ця вся дискусія. Я тобі скажу - для того, щоб далі було ще краще, ще цікавіше, щоб замість тони задоволення ти привозив з собою дві тони, а потім три. Щоб кожен квест був як нова історія в твоєму житті, яку ти будеш розповідати бризкаючи слюнями в радіусі 10 метрів.

Адже всі знають, що в суперечці народжується істина. Нам мусово пройти період становлення, щоб потім вийти на таку формулу квеста, яка буде захолплювати, вражати, дивувати, всі будуть заздрити і хотіти таке саме. Це буде АБСОЛЮТНИЙ КВЕСТ, всім квестам квест.

А потім ми поступово почнем захоплювати цим весь світ, на квести почнуть приїжджати сотні, потім тисячі, потім мільйони людей, весь світ буде займатися квестами, мільярди людей будуть спати і бачити квести.

А потім ми почнем бачити в світових квестових рейтингах свої пики на найвищих сходинках, про нас почнуть писати книги, нас будуть поважати, запрошувати на безкоштовні фуршети, показувати малим дітям.

Хіба це все не варто якоїсь децельної суперечки про величину штрафу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Замість критики і аналізу - почався гон і істеріка..... Квести були до нас, і будуть після нас. Квест це не змагання на тему "удєлать Трьох товстунів", і не спосіб самоствердження квестмейкерів, тіпа чий квест круче - а як там команди, то суддів не гребе... Це Гра, всього-навсього Гра - великовозрастний дядьок і тьоток, яким по приколу літати вночі, лазити по гавну і міряти на глибину калюжі....

Мир-дружба-сок?... :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В сосну в"їХАВ.............. :D

Карочє, як би там не писали і що б там не робили, завжди знайдеться людина яка скаже......

Хулі там думати.....!!! Он дивись........ поїхали....... давай за ними.......!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

.....збились на патетику і соплі...... :D

Діфото, не мовчи, додай конструктиву у нашу розмову :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То Lexx_Giant

Сльозу пустив.

Але ж Саньок, ти не правильно зрозумів, для чого ця вся дискусія. Я тобі скажу - для того, щоб далі було ще краще, ще цікавіше, щоб замість тони задоволення ти привозив з собою дві тони, а потім три. Щоб кожен квест був як нова історія в твоєму житті, яку ти будеш розповідати бризкаючи слюнями в радіусі 10 метрів.

Адже всі знають, що в суперечці народжується істина. Нам мусово пройти період становлення, щоб потім вийти на таку формулу квеста, яка буде захолплювати, вражати, дивувати, всі будуть заздрити і хотіти таке саме. Це буде АБСОЛЮТНИЙ КВЕСТ, всім квестам квест.

А потім ми поступово почнем захоплювати цим весь світ, на квести почнуть приїжджати сотні, потім тисячі, потім мільйони людей, весь світ буде займатися квестами, мільярди людей будуть спати і бачити квести.

А потім ми почнем бачити в світових квестових рейтингах свої пики на найвищих сходинках, про нас почнуть писати книги, нас будуть поважати, запрошувати на безкоштовні фуршети, показувати малим дітям.

Хіба це все не варто якоїсь децельної суперечки про величину штрафу?

ДААА!!!

А я думал, что я мыслю глобально! B)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В сосну в"їбався.............. B)

Хто як може так і розважається ;)

Он дивись........ поїхали....... давай за ними.......!!!

Пам"ятаю-пам"ятаю..... (на другому квесті таке було). Хтось від отаких переслідувачів никався по підворітнях або тікав так, що тіко покришки шуршали...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Он дивись........ поїхали....... давай за ними.......!!!

У нас в пятницу тоже такое было. Задание с анаграммой. Возле Золотой Страны сидело четыре команды. Мы подумали, что разгадали и погнались к "Диве"+сгоревшему дому+закованному "Пассажу" (вот такая была логика B)) - а через минуту оборачиваемся и убеждаемся, что за нами ломится одна из команд ;)

Я уже предлагал вариант, когда каждая команда получает индивидуальные задания. Т.е. задания те же самые, но каждая команда проходит КП в своём порядке (задания пронумерованы, каждая команда вытягивает из бутылки свой номер). Решили, наверное, что это слишком гемморно, и съехали на то, что потом будут выяснения, у кого был длиннее маршрут. Но зато в таком случае преследование было бы лишено смысла и всем пришлось бы думать самостоятельно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Або зупинятись, пропускати вперед, або відриватись, як ми робили. Або відкрито посилати наху.............

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сорі за офтоп, но бігом всім дивитись хвоткі з кійова

http://board.lutsk.ua/index.php?showtopic=...st&p=138754

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ТАК. Спакойна! Лєкс, я вже запарився твої пости редагувать, твою ... еее... в ріфму вийшло B)

Я беру конструктивні думки до розгляду, я не мовчу, а думаю! І, чесно кажучи, мене мало цікавить думка переможців, а навпаки, цікавить погляд з боку тих, хто програв! Що заважало, що було не так, чи дійсно виграли достойні, чи це просто везіння?

Так шо Як раз попрошу побільше "соплів і воплів" , а мнєнія тих, хто переміг - завжди будуть: "Всьо було чотко, то хтось не вміє думати/їздити!"

Все , що ви , дорогі друзі, кажете - приймається до уваги!

1. наводящіє подсказкі - плюсадін!

2. розділення команди: контроль неможливий, потрібно думати над тим, щоб було НЕ ВИГІДНО розділятись.

3. далі думаєм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Звиняюсь...всього 3 рази матюкнувся за такий великий пост....ну...... СТАРАВСЯ.

Дуже старався....... ну ............вирвалось......... Й...В..Рот...... B)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 difoto

Ну особисто мені, квест ДУЖЕ сподобався.

Все було майже ПЕРФЕКТ :).

Але якщо хочеш почути критику/зауваження, то ось:

1) пунктуальність в організації - "-1".

Розумію, що ви старалися встигнути зробити все гут на КП.

Але тим часом люди на старті чекали, нервували, мерзли в кінці кінців :)

2) обіцяні чай/каву побачили лише одиниці - ті які перші добрались до проміжного фінішу :).

Ну, але то фігня :). Зате буде нам наука - при наявності проміжного фінішу можна той жеж термос з кавою та хавчик залишити і потім ним підкріпитися ;).

3) різні маршрути можна було б по різному позначити - папір там різнокольоровий, чи шрифт. Кільця різного кольору теж.

4) про величину штрафу - тут завжди будуть суперечки, бо завжди знайдуться незадоволені. На перший погляд 30 хвилин ніби й забагато... Але всі стартували в рівних умовах, так шо які можуть бути претензії?

Загальний висновок ДЛЯ МЕНЕ від квесту - пєдальки тра було крутити ТРОХА ШУСТРІШЕ ;).

А ше такий мисль - а чого б не зробити 2 команди "квестмейкерів"?

Переваги:

1) квести будуть в 2 рази частіше ;)

2) конкуренція буде керувати загальним розвитком рівня квестів

3) різноманітність буде (може ;))

Мінуси:

1) гризні і матюків звичайно буде більше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ше такий мисль - а чого б не зробити 2 команди "квестмейкерів"?

Переваги:

1) квести будуть в 2 рази частіше :)

2) конкуренція буде керувати загальним розвитком рівня квестів

3) різноманітність буде (може :))

Мінуси:

1) гризні і матюків звичайно буде більше

от тобі стімул, можеш себе попробувати в ролі організатора

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

квести будуть в 2 рази частіше

Не согласен. Они быстро станут обыденными и количество участников уменьшится.

Co za bardzo - to nie zdrowo

Лучше делать Квест один раз в месяц. Ведь не у всех будет получаться каждую неделю присутствовать, а пропускать такие мероприятия - обидно ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...