Перейти до змісту

Запитання до юристів по "земельних" питаннях


jack74

Рекомендовані повідомлення

дуже дякую.

Прошу. Але уточню - в моїй відповіді під "судом, який приймав рішення" мається на увазі відповідно місцевий чи апеляційний (або ж касаційний суд). Якщо це був Луцький міськрайонний суд - то да, слід подавати заяву в канцелярію по вул. Лесі Українки, 24 :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

Справа в зовсім іншій області. Люди там вже не живуть і не мають можливості бути присутніми там особисто. Адвоката вже раз найняли... Він "здав" справу... Дистанційно адвоката не проконтролюєш. А там на місці на нього завжди можуть знайти вихід свої...

може я трішки незрозуміло написав...

Цей будинок, ця земельна ділянка і цей суд, відповідно, зовсім в іншій області України, не у нас на Волині. Районний суд райцентру.

Зараз та людина поїхала туди і спробує щось зарухати там...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сказали мені, що не варто це затівати, бо мито 1%. Тобто буде ще більше возні (оцінити спочатку цей 1%) і,в результаті, дорого обійдеться...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1%,але не більше 3 мін.зарплат станом н 01.01. поточного року

1147 грнх3=3441 грн.

Макс.мито 3441грн. буде при сумі позову 344100грн. і більше

Тобто, ціна земельної ділянки має бути 344:14 = порядку 3 тис.дол. за "соту", що мабуть нереально для "райцентру сусідньої області".

Але чому має бути 1% від суми позову? Адже йдеться про перегляд справи про визнання недійсним рішення виконкому й держ.акту, тобто суми позову тут немає взагалі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а дійсно...

Панове юристи, ну подискутуйте-роз'ясніть трохи :) ну де ж ще, яй не на Борді, чекати допомоги...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Панове юристи, ну подискутуйте-роз'ясніть трохи :) ну де ж ще, яй не на Борді, чекати допомоги...

можна було б ще спробувати тут: http://lawclinic.narod.ru/ ;) безкоштовно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

глянув... і що там пробувати? якийсь мертвий сайт...

на сайті навряд чи щось спробуєш... а от сходити на консультацію можна було б.

Це юридична клініка при юридичному факультеті Східноєвропейського нац.університету, яка була утворена за грантові кошти, тому консультації дають безкоштовно (а заодно - це якась практика для студентів).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От тільки не треба мене тут на понт брати :)

Джек, невже ти не розумієш, що щоб повністю і всебічно збагнути твою проблему і допомогти тобі - треба вивчити ВСІ документи і отримати відповіді на питання, які виникнуть. Можливо навіть треба буде звернутися з адвокатськими запитами до певних органів за додатковими відомостями. Лише після цього можна вести мову про якусь пораду.

Я не збираюся тратити свій час на те, щоб багато-багато друкувати, просити в тебе скани документів і т.п., а потім знову багато-багато друкувати, аби дати тобі відповідь. Вона тобі в чомусь здасться незрозумілою - ти задаватимеш питання - і я знову вимушений буду багато-багато друкувати.

"Підказати" - це одне. А онлайн-консультації - це інше. Саме тому я закрив на своєму сайті розділ з онлайн-консультаціями, тому що те, на що вбахується купу часу і друканини, можна вирішувати за 10-15 хвилин, якщо клієнт підніме свою сраку від монітора і піде до юриста.

Тобі радять скористатися юридичною клінікою - але це ж туди треба йти, шукати ту клініку... легше тут написати, мол, шо ж ти Ярчик - готов був помагати, а тут мовчиш...

Після такого я не став би допомагати навіть за оплату.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ярчик, ну а невже для того, щоб відповісти чи дійсно мита стільки буже братись, якщо дійсно справа напряму не стосується землі, а стосується рішення міськради і земельного акту, треба "багато-багато друкувати"?

а "клініка"... якийсь сайт мертвий, назва (клініка) теж якась відлякуюча, та й студенти... якось не вселяє довіри... хоча, спробую... сходжу в понеділок

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Джек, ти претендуєш на те, щоб розрулити непросте земельне питання. Але не знаєш навіть такої елементарщини, як ставки судового збору.

І я свідомо не стану тобі допомагати, оскільки на 95% впевнений, що своїми діями ти нашкодиш тій людині, яка до тебе звернулася. Тому краще нехай тобі "допомагає" хтось інший.

Це так само, як стоматолог по телефону радитиме будівельнику з електродреллю в руках, як висверлити канал зуба.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

звичайно, я не знаю все про ставку судового збору. Тому я тут і запитую.

І звичайно, що я можу покопатися по інтернету, почитати, і врешті-решт знайти про ту ставку... А ти міг би просто підказати...

Натомість ти став в позу і кичишся...

Короче дякую. Я вас зрозумів, панове юристи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Переважна більшість форумчан, які до мене зверталися особисто - отримували від мене поради, а то й проекти необхідних документів абсолютно безкоштовно. Лише в двох випадках я взяв гроші - за реєстрацію фірми та за підготовку проекту договору. Тому якби ти замість розводити тут писанину на зразок: "А ну-ка, ну-ка, юрістікі бордовскіє, дайте-но мені ще пару безкоштовних порад!" написав би мені в ПМ і прийшов би до мене - гадаю, допоміг би тобі, чим зміг. Безкоштовно. Ти ж обрав інший шлях - тож і йди ним, але не вплутуй мене, бо нам з тобою не по дорозі.

Тобі не схотів допомогти ніхто. Я теж не стану.

Далі, як модератор, прошу без флуду і надлишкового канючення. Не відповідають на питання - значить, так і буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...написав би мені в ПМ ...
а сюди писати, то не те? Звідки ж я міг знати, до кого в приват стукатись? Бажання допомогти ніхто не виявляв...
2. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:

10) заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами -

50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми

як на практиці проходить оте оцінювання? Мені доведеться замовляти якусь експертизу, типу в БТІ?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 10 місяців потому...

Знову хочу запитати юристів, виникло таке запитання: суд прийняв рішення визнати недійсним ДержАкт, а далі? Цим автоматично Акт став недійсним? Чи може Міськрада ще мала відповідно цьому вчиняти якісь дії, щоб анулювати цей Акт (напр. видати якесь Розпорядження, чи Рішення)? Бо на даний момент в людини на руках так і лишився цей Акт (це зрозуміло), а в "Книзі записів державних актів на право приватної власності" в Земельному відділі досі неанульований відповідний запис...

ПиСи: Ще такий нюанс. В Рішенні суду визнається недійсним Акт серії 1-ХМ (№такий-то), а в оригіналі Акт має серію І-ХМ (ну, і номер той же). Як думаєте, можна зачіпитись за цю канцелярську помилку, щоб використати в нашу користь?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну, значить буду потрохи відповідати на свої запитання сам.

... суд прийняв рішення визнати недійсним ДержАкт, а далі? Цим автоматично Акт став недійсним? Чи може Міськрада ще мала відповідно цьому вчиняти якісь дії, щоб анулювати цей Акт (напр. видати якесь Розпорядження, чи Рішення)? Бо на даний момент в людини на руках так і лишився цей Акт (це зрозуміло), а в "Книзі записів державних актів на право приватної власності" в Земельному відділі досі неанульований відповідний запис...
суд прийняв рішення визнати недійсним ДержАкт - цим автоматично Акт став недійсним. Більше ніхто ніяких дій не повинен робити.
... В Рішенні суду визнається недійсним Акт серії 1-ХМ (№такий-то), а в оригіналі Акт має серію І-ХМ (ну, і номер той же). Як думаєте, можна зачіпитись за цю канцелярську помилку, щоб використати в нашу користь?

Не можна. Основну роль грає номер акта, площа і адреса ділянки.

Отже, продовження... Заступник Голови міськради, яка є і юристом міськради (принаймні так в них на словах) розповідає про такий подальший план дій для нас - ми за свої гроші робимо план- розподілу земельної ділянки у відповідності з розподілом будинка, тобто 2/3 нам, 1/3 їм. Вони це погоджують і дозволяють робити приватизацію цієї 2/3 частинки ділянки. Потім робити оцінку будинку, і викупляти ту 1/3 будинку у них... питається, нашо він мені вже тоді буде потрібен, без ділянки.

Мені ж пояснили, що

Згідно чинного законодавства неможливо виділяти частину того, що ще не існує як об’єкт цивільного права. Право на землю переходить у повному обсязі на весь будинок (ст.120 ЗКУ), кожному окремому об’єкту нерухомості відмовідає окрема земельна ділянка, яка в подальшому може бути поділена на пропорційні частки, якщо власники будуть мати бажання їх виділити. Таким чином виділення ділянки лише під 2/3 житлового будинку неможливе без попереднього оформлення всієї ділянки.
Заступник-юристка все-одно стоїть на своєму, цього слухати не хоче, розповідає, що ця земля - не порожнє місце, вона, начебто, знаходиться в комунальній власності і все.

А завтра, виявляється ("радіо" розповіло), має в них бути сесія, і вони вже зарухались і хочуть на цій сесії посунути рішення про передачу цієї 1/3 будинка в комунальну власність.

Ми ж поки, в ту хату сьогодні приписали маму і двох неповнолітніх дітей (дочку власниці будинку з внучками) на всякий випадок.

Далі, подали клопотання в міськраду з проханням про визнання за нами тієї 1/3 будинку і всієї ділянки, так як це все знаходиться в нашому користуванні 25 років.

Короче, потрохи готуємось до суду "за набувальною давністю"...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ні з ким :_37:

ну, значить буду потрохи відповідати на свої запитання сам...

сам з собою... що ж поробиш, коли ...

;)

...може комусь коли та й стане в пригоді...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...