Перейти до змісту

Топ-10 книжок, які найважче читати


Dream

Рекомендовані повідомлення

Починаючи з 2009 року двоє кураторів сайту The Millions, не шкодуючи сил і часу, досліджували читацькі ідіосинкразії – і ось нарешті їм вдалося скласти список найбільш непролазних книг в історії світової словесності.

Це десятка книжок – це «10 літературних Еверестів, піднявшись на які, ви миттєво відчуєте свою інтелектуальну перевагу над середньостатистичним homo sapiens»; найскладніші зі складних; крем-де-ля-крем літератури, у якої немає читачів; книги, «читання яких викликає істотні ускладнення – в силу їх довжини, хитромудрого синтаксису, непрозорого стилю, структурної незвичайності або загального дивацтва, а також незвичних експериментальних технік або абстрактності ».

Топ-10:

1. «Найтвуд» Джуні Барнс.

2. «Казка бочки» Джонатана Свіфта.

3. «Феноменологія духу» Георга Гегеля.

4. «На маяк» Вірджинії Вулф.

5. «Клариса» Семюеля Річардсона.

6. «Поминки по Фіннегану» Джеймса Джойса.

7. «Буття і час» Мартіна Хайдеггера.

8. «Становлення американців» Гертруди Стайн.

9. «Королева фей» Едмунда Спенсера.

10. «Жінки та чоловіки» Джозефа МакЕлроя.

Друг Читача

А яка Ваша "найважча" прочитана і так і не прочитана книжка? :) Я колись, років 10 назад спробував "Замок" Кафки читати - стомився десь на третині )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Війна і мир". Так і не прочитана, так і не осилена. Не зачепила. Скільки потім було прочитано літератури, але до цієї книги так і не повернулася.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Війна і мир". Так і не прочитана, так і не осилена. Не зачепила. Скільки потім було прочитано літератури, але до цієї книги так і не повернулася.

мене в ній "кумарило" тоді, ще в школі, величезне засилля французької мови в першому томі - замість того щоб читати по тексту мусиш читати переклад знизу сторінки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

100%

А ще ця "епічність", мені і через стільки років однаково здається претензійною. То лише моя думка.

Дякую за тему, до речі))) Я тепер знатиму, які вершини брати))))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Собор" Гончара (школа, клас 10-11). Читав, читав, дочитав (домучився) правда. Зараз спитаєте про що книжка? А не скажу.

Пям"ятаю два моменти: 1- по тексту фігурувала машина "Москвич" (якщо не помиляюсь), 2- "сцена" в грузовому авто (головна героїня з кимось...тойво... ).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Таких книг у мня много, недопрочитанных и заброшенных, выделю только лишь одну, которую очень хотел прочитать и понять, но не судьба. Не фатило мозгов, а потом и перехотелось её понимать...

Фрэнсис Бэкон. Великое восстановление наук. Новый Органон

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ще (про)читав Д. Карнегі "Как приобретать друзей и оказывать влияние на людей".

Сподобалась, але в мене склалось таке враження, згодом, якщо дотримуватись отих всіх правил його, то по тобі почнуть"їздити", вилізуть на шию і будуть "ногами матиляти". "Вдарили по одній щоці - підстав другу" - це не для нашого часу.

Дотримуючись тих правил - тяжко буде...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а мені Война і мір пішла хорошо. саме був захворів, мав купу часу:)

Гру в Бісер Гессе не подужав. при чому закинув ще на перших сторінках.

Обломова не подужав. Навіть не пам"ятаю чий перший розділ домучив. А інші книги, які не дочитав, не запам"ятались. Зараз можу закинути книгу за браком часу, хоча й цікава була, і йшла хорошо.то усілякі клопоти, а найгірше- торнет

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Одна справа важко читається, а інша - важко сприймається. Щодо сприйняття, то з таких остання в мене була Іздрика «AM™».

Але я вперто її дочитала, не люблю кидати почату справу :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, що проблематично було б прочитати: Владимир Ильич Ленин. Полное собрание сочинений в 55-ти томах

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Війна і мир". Так і не прочитана, так і не осилена. Скільки потім було прочитано літератури, але до цієї книги так і не повернулася.

+1

Чесно починала читати декілька разів. Терпіння вистачало на кілька сторінок. Прочитала критику - здала - забула.

Зате нелюбимий багатьма роман "Майстер і Маргарита" перечитала разів з 5ть)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

моя самая тяжкая книга

Бьерн Страуструп Язык программирования С++

прочитал только в третий заход :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Переглядаю повідомлення і розумію, наскільки все індивідуально: хтось читає і захоплюється, а інший плюється :) .

"Війну і мир" читала 2 рази, більше я тащилась тільки від епічної "Саги про Форсайтів". Зараз розумію, що то у мене часу вільного було забагато, любила я в дитинстві та юності книжки перечитувати.

Але коли говорити про книжки, які не йдуть, перше, що я згадую - "Сто років самотності" Маркеса. Люди, як ви це читаєте? :) Я навіть до сотої сторінки добралась, а далі - ніяк. На другому місці - "Жизнь насекомых" Пєлєвіна, тут, як я розумію, треба спочатку щось чарівне покурити :D .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На все треба настрій і "правильне сприйняття". Тоді ВіМ, Собор чи Маркес ідуть як теща під лід діти в школу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але коли говорити про книжки, які не йдуть, перше, що я згадую - "Сто років самотності" Маркеса. Люди, як ви це читаєте? :) Я навіть до сотої сторінки добралась, а далі - ніяк.

+ 1 :)

А ще Жан Поль Сартр "Тошнота"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Таких книг у мня много, недопрочитанных и заброшенных,

тобі прастітєльно - в тебе їх ваапщє багато ;)

а найгірше- торнет

+1111адин!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я сейчас ваапше никаких книг не читаю, тырнет - наше всё!! :_09: а... вспомнил, ещё в школе ниасилил Стендаля, Красное и чёрное. Единственное непрочитаное сочинение со всего списка (большого) для внекласного чтения 10 класса :0159:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а... вспомнил, ещё в школе ниасилил Стендаля, Красное и чёрное. Единственное непрочитаное сочинение со всего списка (большого) для внекласного чтения 10 класса :0159:

а як на мене "Червоне та чорне" досить цікава книга, трохи затянуто там все, але дочитав до кінця

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але коли говорити про книжки, які не йдуть, перше, що я згадую - "Сто років самотності" Маркеса. Люди, як ви це читаєте?

Олеся, я майже напам'ять знаю, якщо що, перекажу)))

по темі: "Отверженные" Гюго не пішли мені...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Червоне і чорне" теж сподобалось читати

"Війну і мир" не осилив. Банально нудно читати.

"Дон Кіхот" теж. Я розумію що твір побудований на алегоріях, але швидко втомився від маразму в книзі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Дон Кіхот" теж. Я розумію що твір побудований на алегоріях, але швидко втомився від маразму в книзі

Читав 2 роки назад цей варіант (скорочений переклад з 1935 року) - пішло як має бути.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Милорад Павич. "Хазарский словарь". Занадто фасмагорично. Але ще не втрачаю надії :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Війна та мир - точно двояка книга......

1 том читав ледве домучив

2 та 3 тома пішли на ура... дуже сподобались та на родному диханні

а от 4 том читав-читав та не осилив

Навіть на поличці 1 та 4 тома замусолені, а 2 і 3 як новеньки...

Теж нелюблю кидати як почав - але тут...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...