Перейти до змісту

Луцький аеропорт


jeeper

Рекомендовані повідомлення

В 60-х-70-х то место еще не было городом. Да и кто в то время на это особое внимание обращал. Это уже после горбачевской перестройки экологи появились, до этого даже таких факультетов при ВУЗах не было.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 87
  • Створено
  • Остання відповідь

Не довольны, конечно, но что делать? Яркий Вам пример - Киев а.п."Жуляны" в черте города да еще в какой!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да ніхто в аеропорту не вантажив добрива.ВПС були при складах отрутохімікатів.Мій покійний батько був обласним агрономом по хімії.Я з ним трохи їздив по відрядженнях,бачив.До сих пір памятаю як та отрута воняла.Та якби в аеропорт її позвозили,то там би ні одиного пасажира не було би.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А скажить. будь ласка, шановний пане Іg_rok, коли Ви з батьком у волинських селах інспектували ті сараї з вонючими пестіцідами. то що поряд с ними літаки Ан-2 стояли? Чи там були обладнані зльотно-посадочні смуги для них? Чи поряд були польові аеродроми для сільгоспавіації? Чи ті вонючі добрива не можуть розкидатись наземною сільгосптехнікою? От поважаю таких безкомпромісних людей - люміній визначає люміній!

А запитайте шановний у власного батьки скільки коштувало тому бідному колгоспу найняти АН-2 для розпилення добрив? Для чого обладнати ЗПС, пункт забеспечення літаків пальним, мастилами, технічною обслугою і відразу зрозумієте чому саме в межах аеропорту завантаження...Тім більш що в 60-ті-70-ті рр. на екологію та хвороби громадян СРСР ніхто уваги не звертав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну,по перше я в батька вже нічого спитати не зможу.І він не інспектував,як ви висловились,а працював їздячи по тих*вонючих будках*.І я літаки бачив біля будок.Так що,шановгний ви з *люмінієм*трохи перегнули.Але вам можна...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От зацепили Вы меня пан Игрок с этой сельхозавиацией по самое не могу... Во-первых мои соболезнования по поводу Вашего отца, моего тоже давно уже нет... Во вторых, если обратили внимания на мой первый пост в этой ветке, то у меня есть друг детства по Артема 5 (сейчас пр. Перемоги) у которого батя когда-то работал пилотом Ан-2 на луцком авиапредприятии. Мой друг тоже стал летчиком и сейчас летает на Ту-154 в Одессе. Позавчера я ему позвонил и поставил вопросы о с.х. авиации в луцком старом аэропорту. У своего бати он ничего уже узнать не мог (батя умер в 2005), а связался с другом отца неким дядей Васей, который сейчас живет в Чернигове. Д. Вася с середины 60 до 1977 г. был инженером по наземному оборудованию в луцком авиапредприятии. Дедушка уже конечно в возрасте, но при светлой памяти. Вот его рассказ вкратце:

1. Практически каждый год (но не каждый, были года когда не трогали) летом из луцкого авиаотряда выделялось от 2 до 4 Ан-2 на "химию". Если работать приходилось в радиусе до 100 км, навесное оборудование и удобрения грузились на территории аэропорта. Для чего в самом конце ВПП было оборудовано легкое хранилище и транспортер для загрузки отравы в бункер самолета. Удобрения в хранилище доставлялось на грузовиках (откуда д.Вася не задумывался).

2. В области существовало несколько полевых аэродромов с грунтовыми ВПП. Иногда самолеты отправляли туда. Но начальство авиапредприятия этого страшно не любило - надо было высылать туда передовую команду для оборудования аэродрома, потом высылать туда группу обеспечения - инженера, технарей, диспетчера полетов, гнать бензовозы (Ан-2 на бензине летает) и ремонтную летучку, организовывать быт и питание для летно-тех.состава. И самое главное - платить всем командировочные и за вредность при работе с отравой.

3. Все это дело для колгоспов решившихся на опыление стоило очень недешево. Заявки подавались зимой на лето через - районные - областные, а потом и республиканские с.х. управления. Потом поступали в республиканское управление гражданской авиации, а уже оттуда разнарядкой спускались непосредственно в авиаотряды в т.ч и луцкий. Короче говоря дело было хлопотным.

4. В луцком авиапредприятии в те годы пассажирский поток был очень небольшим, больше возили грузы, почту и т.д.

Ну вот в адаптированном варианте и все что смог рассказать ветеран. Сейчас мой друг ведет переговоры на счет фоток той поры. Всем удачи и здоровья !!! OLEX

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мої теж співчуття на рахунок вашого батька.Олег,я не хочу сперечатися про Луцький аеропорт.Сам майже все життя прожив на пр.Перемогі(Артема)І добре памятаю аеропорт,часто туди лазили,раз навіть дійшли до почтових літаків(марку не памятаю)Так міліція ледь не зловила.Добре що мотоцикл у них не завівся,а пішки вони нас дігнати не могли ні в якому разі.Зараз вже не памятаю,здається біля К.Каширська(уточню в матері,може вона знає де були ВПП)не тільки бачив як стояли літаки,а й як оприскували.Так взагалі пару метрів над землею літали.І чого ви так категоричні,що це фото зроблено в Луцьку?А може це польовий аеродром,якого так не любило керівництво Аеропорту?А можна і логіку включити.Любашів,Любомль-оприкування іде пару хвилин.І що до Луцька летіти щоб поповнити запас отрути?Нонсес.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пане Ігрок, категорично - тому що це фото мій товарищ з Одеси мені наліслав й з підписом саме про Луцьк. На рахунок всього іншого згоден з Вами... А взагалі, давайте наші суперечки щодо луцької сільгоспавіації закінчувати. Я так відчуваю, що ми вже набридли нашим товарищам по форуму...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Несколько лет назад катались и видели лично кукурузник стоял в поле около с. Веселое, что за Торчином. Значит там есть пригодная полоса и сейчас. И еще наткнулись на бетонную полосу в сосновой посадке среди полей, заброшенную, в районе, примерно, между Олыкой и Пальче (по ровенской трассе).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Товариш Одна, а як би це нам туди наскочити зненацька? Впевнений. що деякі товариші підтримають мою скромну ініцативу. Можливо, десь на вихідних? А?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Не знаю про хімію і звідки її завантажували але на Волині було достатньо районних аеродромів. Особисто мене малого (5-6 років) літали з Луцька в К.Каширський на початку 80-х років. Це був поштовий переліт з посадками, як мінімум в Ковелі та Старій Вижві. Цей переліт я теж запам'ятав в плані ригаловки :).

В самому К-Каширському аеродром був не такий вже тимчасовий. Там ще в 80-х роках на вихідних дітей катали навколо К-К. за 1 рубль - з дідом не раз катався.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

olex,згоден.А то вже флуд виїходить.Я попробую конкретно взнати про Волинські аеродроми.Тоді вже і напишу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ті смуги, знайдені "в полях" до 50 км від Луцька, могли бути "аеродромами підскоку" - бензину в кукурузника на пару годин, а "хімія" за хвилин 10 висипається+5 хв зліт/посадка. На такий "аеродром" приїздила вантажівка із спеціальним навантажувачем (або й без нього) - і все, ближні колгоспи оброблені. Принаймні такі імпровізовані аеродроми і вантажівки на них туманно памятаю. І про те, чого з повітря опилювали - бензин і моторесурс тоді дешевший за тракторний спосіб був, та і опилювати зверху ефективно та оперативно. До речі, в США до цих пір є авіахімобробка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так і в нас зараз є.Поїдь на Херсонщину,Миколаївщину-це там де я бачив.Може ще й на Одесщині є,не памятаю точно.Та спитай хто на море на машині їздить,точно бачив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Два роки тому повертався з моря.В Арм'янську і Красноперекопську орошували поля хімікатами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так і в нас зараз є.Поїдь на Херсонщину,Миколаївщину-це там де я бачив.Може ще й на Одесщині є,не памятаю точно.Та спитай хто на море на машині їздить,точно бачив.

В Боратині минулого і позаминулого року з Ан-2 поля орошали. Кукурузник ще й на поле приземлявся для завантаження добрив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи там були обладнані зльотно-посадочні смуги для них? Чи поряд були польові аеродроми для сільгоспавіації? Чи ті вонючі добрива не можуть розкидатись наземною сільгосптехнікою?

Ось, для прикладу, колишні склади хімії, недалеко від Луцька, обладнані ЗПС.

http://maps.google.ru/maps?hl=uk&ll=50.911625,25.530703&spn=0.007374,0.013797&t=h&z=16

post-7290-0-46339700-1330074466_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Объект возле Чарукова. Длина полосы - около 400 м.

http://maps.google.r...055747&t=h&z=15

Объект возле Проминя. Длина полосы - около 400 м.

http://maps.google.r...055747&t=h&z=15

Объект возле Дерно. Длина полосы - около 380 м.

http://maps.google.ru/maps?hl=uk&ll=50.767354,25.735302&spn=0.021877,0.055747&t=h&z=15

Объект возле Оленёвки. Длина полосы - около 390 м.

http://maps.google.ru/maps?hl=uk&ll=50.991124,25.273275&spn=0.021772,0.055747&t=h&z=15

Судя по тому, что возле Гаевого (ссылка в пред.посте) длина примерно те же 400 м, можно сделать вывод, что это именно ВПП :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну так і я про те ж саме. Ви просто з фактами. :0165: Але крім аеродрому/складів хімії стверджую, що завантажувались і просто з грунтових майданчиків. Останній раз вживу кукурузника за роботою бачив десь років 10-12 тому на Волині. :_08:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Объект возле Чарукова. Длина полосы - около 400 м.

http://maps.google.r...055747&t=h&z=15

Объект возле Проминя. Длина полосы - около 400 м.

http://maps.google.r...055747&t=h&z=15

Объект возле Дерно. Длина полосы - около 380 м.

http://maps.google.r...055747&t=h&z=15

Объект возле Оленёвки. Длина полосы - около 390 м.

http://maps.google.r...055747&t=h&z=15

Судя по тому, что возле Гаевого (ссылка в пред.посте) длина примерно те же 400 м, можно сделать вывод, что это именно ВПП :)

Так ВПС. Був там колись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тай на тому фото,де отруту грузять в літак,на задньому плані здорові ферми.Не памятаю я таких будівель в районі Луцького аеропорту.Та й Олег писав**Для чего в самом конце ВПП было оборудовано легкое хранилище и транспортер для загрузки отравы в бункер самолета**.Не бачу я тут транспортера.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Несколько лет назад катались и видели лично кукурузник стоял в поле около с. Веселое, что за Торчином. Значит там есть пригодная полоса и сейчас. И еще наткнулись на бетонную полосу в сосновой посадке среди полей, заброшенную, в районе, примерно, между Олыкой и Пальче (по ровенской трассе).

Та что между Олыкой и Пальче - это которая в Дерно в предыдущем посте.

А та, что у Весёлого...может, близ Шепеля? Длина полосы - около 400 м.

http://maps.google.r...055747&t=h&z=15

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пан Игорок,. ось прийшов зараз з роботи і бачу що народ на форумі ще невгомонився з приводу "авіахімії". Невже ця тема така цікава і когось сильно зачепила??? Я й не очикував.... Й скажу відверто, я вже і не радий що її зачепив!!!. Та то не я казав що в кінці ЗПРС луцького авіазагону був пункт завантаження корисної отрути, а дядько Василь (до речі Казмиренко Василь Миколаєвич з Чернігова) топік якого передав мені мій товариш з Одеси. Як що я це починав то пропоную на цьому й закінчити, а саме( як конклюжен) - розпиляли і з луцького аеропорту й з польових тимчасових аеродромів в області й з ЗПС, які стихійно обладнувались у колгоспах. Ну було таке... шо ще потрібно? Іньша справа у кого є фотки про цій процес - викладайте!!! А ми з моїм товарищем з Одеси будем прохати д. Василя щоб він надав свої - луцької пори тіх років!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...