Перейти до змісту

навчіть фотографувати...


igorrrko

Рекомендовані повідомлення

Суть питання.

Ніколи не мав фотоапарата,але завжди хотів.То часу немає,то гроші йдуть на щось інше.Так от. Придбав тут на борді Canon S3IS.Апарат б/в. Мильницю не хотів,на дзеркалку шкода потрачених коштів,якщо не "затягне" мистецтво фотографії. Шось читаю в неті статті,але ніц не розумію.Прохання до фаховців,поділіться досвідом.Хто з чого починав,хто яку літературу читав.Можливо якісь ссилки в Неті,чи поради.Але прошу зауважити,я початківець.Тому маю тільки віддалене поняття,що таке діафрагма,витримка і т.д. Коротше,поділіться досвідом.

Буду всім дуже вдячний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на дзеркалку шкода потрачених коштів

Динамічні картинки краще фотографувати з пріорітетом витримки.

Пейзаж/портрет з пріорітетом діафрагми.

Баланс білого краще виставляти руцями.

З.І. На дзеркалку не шкода коштів, навіть якщо фото не "затягне".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SysR дякую.Можливо і не шкода,але на даний момент мені мильниця за 400 грн. і мега крута дзеркалка за величезні кошти,приблизно одне і теж.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На дзеркалку не шкода коштів, навіть якщо фото не "затягне".

ну тут можна сперечатись - на арену виходять матриці 4\3"

а те, що почав з с5 - якраз норм. і макро спробуєш, і зумом побавишся. от тільки для нього бажано штатив знайти :)

можеш спробувати такий прикол - зроби різні знімки в режимі "авто" і по тих, які сподобались, подивись в властивостях файла налаштування, які використав фотік. наступного разу спробуй те ж саме, тільки в ручному режимі.

на от, почитай - файна книжка

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я також кілька років тому вважав що PowerShot S5 - казковий фотік, світлий на довгому кінці, з 0см макро-фокусом, ультразумом і іншими плюшками...

Проте після 10 000 кадрів відзнятих зеркалкою - перегляд архіву фоток з вищевказаного девайса - викликає мало радості від блідувато-шумноватих кадрів... :)

zigorko - зеркало - це не обов"язково дорого, той же Nikon D40 - зараз цілком доступний, для початку - люксова річ, а те що він дасть картинку на рівень вищу ніж ультразуми - то і до ворожки не ходи...(до речі такий апарат на днях бачив в куплю\продам)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Nikon D40 вже знятий з виробництва.

Що йде наступне після D40? Щоб було не набагто дорожче.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Nikon D40 вже знятий з виробництва.

Що йде наступне після D40? Щоб було не набагто дорожче.

WiKi
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Nikon D40 - дуже ліквідний на вторинному ринку. Малошумна 6 MP CCD матриця. 30-50 000 кадрів затвор витримує спокійно. Для кого не критичне відео - люкс штучка на свої гроші.А в звязці з 35мм 1,8 - взагалі надлегка і надкомпактна зеркалка на кожен день ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

навчіть фотографувати...

На більш конкретне питання, будуть і більш конкретні відповіді. IMHO.

При фотографуванні різних об'єктів, при різному освітленні, існує безліч різноманітних підходів.

Фотографувати що саме?...

А в широкому і загальному, побажання - побільше практики. Тоді з часом і прийде розуміння теорії. І ще - аналізувати, вивчаючи EXIFи своїх фотофайлів, та по можливості і чужих (бажано вдалих).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Зявилась інструкція :)

Фотоаппарат, парочка фильтров в запасе, любимая фраза, и вы - талантливый фотограф.

pic_01.jpg

pic_02.jpg

pic_03.jpg

pic_04.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Раджу почитати "Инструкцию для получению шедевра", а потім інші статті того ж автора.

Автор - не прихильник дзеркалок, нині - власник ультразума Canon PowerShot SX40 HS, а у минулому - власник такого ж фотоапарата, як і топікстартер.

Можливо, деяким профі його статті будуть видаватися в чомусь наївними, але варто виходити з потреб топікстартера-новачка, а не з точки зору професіонала.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://zimfor.ru/simulyator-fotoapparata.html

Симулятор фотоаппарата или тренажёр начинающего фотографа – это любопытная программа, которая поможет вам понять, что и как происходит во время фотосъёмки. Это – виртуальный фотоаппарат, наглядно показывающий влияние режимов фотосъёмки на её результат.

Не секрет, что качество фотографий, которые вы делаете при помощи недорогих «мыльниц», далеко не самое лучшее. И, вполне возможно, вы задумывались над тем, чтобы купить себе хороший фотоаппарат.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Раджу почитати "Инструкцию для получению шедевра", а потім інші статті того ж автора.

Автор - не прихильник дзеркалок, нині - власник ультразума Canon PowerShot SX40 HS, а у минулому - власник такого ж фотоапарата, як і топікстартер.

Можливо, деяким профі його статті будуть видаватися в чомусь наївними, але варто виходити з потреб топікстартера-новачка, а не з точки зору професіонала.

А я завжди думав, вот фоткану а в дома на кампу підправлю контрасність і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Автор - не прихильник дзеркалок

звучить, як абсурд. автор хоч якось це мотивує?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Автор - не прихильник дзеркалок

звучить, як абсурд. автор хоч якось це мотивує?

карабас барабас, йди і запитай в автора.

І твій пост явно не по темі. Нариваєшся на РО.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі стаття ІМХО троха ніачом, нє в принципі автор дешо правильно говорить, але без пояснень чого так, що є не дуже добре. Якщо є бажання навчитись фотографувати то треба зрозуміти всі процеси які відбуваються а не просто "вистав цей режим, нажми цю кнопочку". Та і автору треба було дати примітку що для початківців дзеркалщиків ця стаття не дуже підходить.

А по темі то я тоже проти того щоб рекомендувати людині дзеркалку, якщо вона сама її не хоче, при всіх плюсах дзеркала, є і свої мінуси це і габарити/маса, і необхідність додаткової оптики яка знов таки не так вже і дешево стоїть і додає лишню масу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Автор - не прихильник дзеркалок

звучить, як абсурд. автор хоч якось це мотивує?

карабас барабас, йди і запитай в автора.

І твій пост явно не по темі. Нариваєшся на РО.

не треба мені погрожувати. я нікому не хамив, а діло написав. оффтоп ледь не в кожній темі, але це не привід всіх відправляти в РО.

щодо дзеркалок. дзеркалка - це як мінімум велика матриця, що дає менше шумів, більшу деталізацію і відповідно значно вищу якість зображення. а ще дзеркалка - це більше можливостей для апаратного керування процесом зйомки, що дає можливість швидко налашуватись, вищу скорострільність, кращу оптику (до того ж змінну), підключення зовнішніх спалахів, RAW-формат, оптичний видошукач реального зображення і т.д. і т.п., а відповідно надає більше можливостей для реалізації творчих задумів автора. якому фотографу це все непотрібно?... якщо автор вищезазначених статей пише, що не прихильник цього всього, що ІМХО величезна нісенітниця, то чи варто приймати до уваги його так звані поради?

PS і вибачте за оффтоп. удаляюсь

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Карабас, так багато написав... "творчі задуми автора..., бла, бла, бла..."

Прочитав би для початку перший пост, в якому конкретні вихідні дані:

1. Наявний фотоапарат - не дзеркалка, а хороший ультразум.

2. Фотограф - новачок, якому треба відходити від режиму "Авто" і освоювати техніку зйомки.

Після твоїх постів йому що - міняти фотоапарат, бо дзеркалка - це краще?

От чому в нас народ завжди мусить встромити своє рило, і викласти свою точку зору на те, що в нього ніхто не питає? Топікстартер задав чіткі критерії і питання, він не питав, який фотоапарат ліпший... але ж мусово поразмишлять, і показати, який я фаховєц...

Дійсно, свобода слова нашому народу виливається в право пиз..іти там, де не треба.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дійсно, свобода слова нашому народу виливається в право пиз..іти там, де не треба.

просто вбив... :D

а щоб не було вже таким відвертим оффтопом...парочка корисних ссилочок

http://www.ixbt.com/digimage/faq1.shtml

http://www.64bita.ru/basicshot.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я думав фотограф це той хто може побачити у звичайних речах щось не звичайне... аля креативність, ось такі я фото і люблю.

А клацати на кнопочку вміє кожен без виключення.

ТС надіюсь ти маєш отойво креатив, бо природу та людей всі фоткають...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Карабас, так багато написав... "творчі задуми автора..., бла, бла, бла..."

Прочитав би для початку перший пост, в якому конкретні вихідні дані:

1. Наявний фотоапарат - не дзеркалка, а хороший ультразум.

2. Фотограф - новачок, якому треба відходити від режиму "Авто" і освоювати техніку зйомки.

Після твоїх постів йому що - міняти фотоапарат, бо дзеркалка - це краще?

От чому в нас народ завжди мусить встромити своє рило, і викласти свою точку зору на те, що в нього ніхто не питає? Топікстартер задав чіткі критерії і питання, він не питав, який фотоапарат ліпший... але ж мусово поразмишлять, і показати, який я фаховєц...

Дійсно, свобода слова нашому народу виливається в право пиз..іти там, де не треба.

А ось це вже хамство.

Суть моєї думки - як можна всерйоз сприймати чи взагалі приймати до уваги слова автора статей, який по-суті вважає недоречним використання серйозного інструменту для реалізації себе як фотографа?!

я жодного слова слова не говорив, що ТС треба міняти фот. сам фоткаю простим ультразумом і намагаюсь "вижати" з нього максимум. якщо ТС хоче забути про режим "Авто", то йому не статті дилетантів читати, а почерпнути інфо з більш серйозних джерел. наприклад, почитати Майкла Фрімана, Лі Фроста, Олександа Лапіна, Майкла Ленгфорда і т.д. і т.п.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...