Перейти до змісту

Датчик вологості


fenmix

Рекомендовані повідомлення

Добрий день усім. Задали мені таку задачку - сконструювати постійний вимірювач вологості повітря на основі фізико-хімічних процесів, а також його зібрати. Я в фізиці трохи шарю (9 клас закінчую, 10 балів стоїть). Паяльника поки що в руки не брав. Строк - три тижні.

Я вирішив робити так. Начитавшивсь форумів, я думаю зробити найпростіший. Із нержавійок зробити "гребінці", обмокати в сольовому розтворі, розташувати один біля іншого (без контакту) і підключити до кола (джерело живлення + омметр). Чи буде таке працювати (руки ростуть з плечей) і хто що порадить. З теорією визначення вологості я розберусь сам.

З.І. - Дуже важливо)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Людська волосина рулить, кажеш що в фізиці шариш... ще повниться є сухий та рідкий градуснікі...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В теорії повинен працювати, а на практиці х.з.

Ще як варіант можна зібрати психрометр з двох термометрів. Але потрібна буде таблиця перетворення вологості.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо використовувати терморезистори і таблицю співвідношення температури до вологості?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можна і терморезистори, але точність тоді дуже сильно знизиться, оскільки сам терморезистор досить неточна штука, краще тоді замість терморезистора використати мідні котушки з великим опором, або термопару і мілівольтметр.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...або термопару і мілівольтметр.

Тобто одна термопара буде у рідині а одна ні?

to FenMix треба буде тобі 1 прилад для вимірюванння вологості щоб створити табличку(мабуть)

Мені аж самому стало цікаво...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто одна термопара буде у рідині а одна ні?

Трошки не так, одна термопара буде в повітрі а інша в матеріалі де буде випаровуватись вода (наприклад вата) (Принцип за яким працює психрометр) . Міряємо температуру повітря і температуру в точці випаровування, знаючи ці температури за таблицею можна знайти вологість. Таблицю по ідеї можна використати готову.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про термопару я взагалі не чув :)

Наскільки може бути точним перший варіант (шапка теми)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А готові датчики хіба не можна використати? http://www.kosmodrom.com.ua/prodlist.php?name=sensorvlag&page=0

І вже на основі них зробити хоть цілу метеостанцію http://www.avispro.com.ua/doc.php?id=1172

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А готові датчики хіба не можна використати? http://www.kosmodrom.com.ua/prodlist.php?name=sensorvlag&page=0

І вже на основі них зробити хоть цілу метеостанцію http://www.avispro.com.ua/doc.php?id=1172

facepalm.gif

Читайте шапку будь-ласка. Це для конкурсу.

Дякую за другу ссилку))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про термопару я взагалі не чув :)

Наскільки може бути точним перший варіант (шапка теми)?

Термопара досить популярна річ, використовується наприклад в китайських тестерах для вимірювання температури.

На виводах термопари є напруга яка залежить від температури. Про фізику роботи можна прочитати наприклад тут.

Перший варіант якщо і запрацює то його прийдеться градуювати, і наскільки воно буде точно важко сказати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про термопару я взагалі не чув :)

Наскільки може бути точним перший варіант (шапка теми)?

Термопара досить популярна річ, використовується наприклад в китайських тестерах для вимірювання температури.

Перший варіант якщо і запрацює то його прийдеться градуювати, і наскільки воно буде точно важко сказати.

В любому випадку часу в мене достатньо (три місяці) і за цей час можна все зібрати і прокалібрувати. Я вам дуже дякую за допомогу, потрібно буде прочитати літературу і порадитись з потрібними людьми.

До речі, де і за скільки можна взяти потрібні матеріали? Які порадите? Бажано для точної калібровки цього "приладу".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, де і за скільки можна взяти потрібні матеріали? Які порадите? Бажано для точної калібровки цього "приладу".

Які матеріали маються на увазі? Терморезистор і термопару можна купити, стоять вони недорого. Але в луцьку найти таке дуже важко, потрібно замовляти. Хоча термопари випускає наш завод Електротермометрія. Мідні котушки можна і самому намотати, якщо є тоненький провід.

Для калібрування потрібний буде еталонний вимірювач вологості. А у випадку із психрометром то і еталонний термометр.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для калібрування потрібний буде еталонний вимірювач вологості.

Таке є. На базарі повинні бути усі матеріали, якщо я не помиляюсь. Точок повинно бути достатньо, просто хотів уточнити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо є досвід програмування мікроконтролерів то можна то все замутить за допомогою МК, туда ж зразу і запихнути таблицю, а датчики температури використати готові DS18B20. Получиться просто і елегантно як для конкурсу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо є досвід програмування мікроконтролерів то можна то все замутить за допомогою МК, туда ж зразу і запихнути таблицю, а датчики температури використати готові DS18B20. Получиться просто і елегантно як для конкурсу.

Нажаль немає. І сказано: використовувати тільки фізико-хімічні процеси.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так воно і буде фізико-хімічні процеси, просто вимірювання і розрахунок візьме на себе МК :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гм, а що у варіанті з мікроконтроллером - не фізико-хімічні процеси? :)) Просто складніше технічно реалізовано, але набагато точніше і елегантніше. І в цифровому вигляді можна виводити/обробляти результати.

Так воно і буде фізико-хімічні процеси, просто вимірювання і розрахунок візьме на себе МК :rolleyes:

Вимірювати буде датчик, МК - інтерпретувати дані датчика.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ну якщо хочеш сам зробити датчик то в цій статті описано як http://guarda.ru/guarda/data/automation_system/txt_59.php

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За три тижні таке створити нереально.

Мда..почали з електричного кола і закінчуємо LED скрінами з програмованими чіпами). Ну просто шик!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну тоді ІМХО самий простіший варіант це дві термопари і два мілівольтметра. Градуюємо мілівольтметр в результаті отримаємо таблицю перетворення напруги в температуру. Ну а далі За психрометричною таблицею знаходимо вологість.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Берется кусок текстолита, на нем разлиновываются 2 цепи дорожек, взаимозаходящих друг в друга но не контактирующих, потом делается в кипятке очень крутой раствор соли, и текстолит окунается в кипящий насыщенный раствор соли несколько раз после просыхания, получаем: при повышении влажности - соль впитывает влагу, и сопротивление между дорожками уменьшается
Датчики влажности воздуха строятся по несколько иной схеме. На проводящее основание с большим сопротивлением наносится вещество, обладающее высокой гигроскопичностью, т. е. свойством активно поглощать влагу, — поваренная соль, гипс, хлористый литий. При повышении влажности воздуха сопротивление влагопоглотителя снижается и суммарное сопротивление подложки и покрытия уменьшается.

Если последовательно с таким датчиком включить резистор и пропустить слабый ток, то на датчике (или на резисторе) будет изменяться падение напряжения за счет изменения тока в цепи.

Датчик влажности воздуха может быть построен и по другой схеме — на изолятор (шелковый шнур, гетинакс) наносится слой влагопоглотителя (в основном, поваренная соль или хлористый литий), и также пропускается слабый ток последовательно с резистором. В данном случае при изменении содержания влаги в воздухе изменяется абсолютное сопротивление влагопоглотителя.

Однако всем описанным и другим датчикам влажности воздуха присущ весьма серьезный недостаток — высокая инерционность из-за большого количества влагопоглотителя, достигающая десятков минут и даже часов. Это значит, что при снижении уровня влажности ниже нормы включается система, но распыление воды для увлажнения воздуха до нормы приведет к сильному переувлажнению. Такое состояние будет сохраняться в течение часов, что приведет к болезням или даже гибели таких растений, как помидоры, баклажаны, перец, которые для своего нормального роста и плодоношения требуют низкой влажности воздуха (30...50%).

Чтобы избежать подобных ситуаций, были разработаны специальные датчики влажности воздуха на основе высокоомных резисторов МЛТ-2,0 с минимальным количеством влагопоглотителя.

С резисторов с помощью растворителя удаляется влагозащитная краска. Остатки краски аккуратно удаляются остро заточенной щепкрй — металл применять нельзя, так как легко можно повредить токопроводящую поверхность. На очищенную и обезжиренную поверхность между отводящими ламелями наносится влагопоглотитель — насыщенный раствор поваренной соли или гипса.

Солевой раствор на токопроводящую поверхность резистора наносится мягкой кисточкой, гипс — остро заточенной спичкой в виде продольных черточек.

Влагопоглотитель необходимо просушить под лампой. Номинал резистора для датчика с солевым покрытием — 130...150 кОм, для гипсового — 430...470 кОм. Для меньших значений влажности, например в помидорной теплице, используется датчик с солевым покрытием, для огуречной теплицы — с гипсовым.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...