Перейти до змісту

Одессе начинается акция «Я говорю по-русски»


info

Рекомендовані повідомлення

Я родився в Україні, все своє життя живу тут. Рідною для мене є саме українська мова. Але якось так складається, що чим далі тим більше потрібної мені інофрмації я отримую російською мовою. Так, це для мене не є великою перешкодою. Я однаково добре розумію як одну, так й іншу мову. Але чому мене позбавляють можливості отримати інформацію рідною мовою? Телебачення, радіо, преса, Інтернет... все російськомовне :-(

В якій державі світу в парламенті розмовляють мовою, відмінною від державної? Хіба це припустимо?

І на фоні цього, ще затівають акції на захист російської мови...

Від кого, від чого ви її захищаєте? Самі ж пишете, що в Одесі переважна більшість населення розмовляє російскою. Державну мову можна почути лише на базарі і то, якщо пощастить.

Не захист це російскої мови, це її нав'язування.

Невже так складно вивчити українську мову? Я вважаю, що кожен громадянин держави просто зобов'язаний знати державну мову. Для того, щоб отримати паспорт потрібно здавати екзамени на знання державної мови. В державних устанавах, різних офіційних закладах основною мовою спілкування має бути українська.

Вдома, в колі друзів спілкуйтеся собі якою мовою хочете. Ваше право.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 87
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

можно еще фаервол настроить, чтобы убивал всякие там www.ru

или написать заявление на фокинком, с просьбой фильтровать входящий траффик, согласно новому украинскому закону для интернета (99% украиноязычных страниц, 1% грузиноязычных)

не забывайте, что заявление должно быть подано не позднее 31 числа поточного месяца...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Уважно читали? Самі ж тему загаджуєте. Інтернет згадується на рівні з телебаченням, радіо, пресою... Причому, я поставив його не на першому місці. Так що, звиняйте. Ваші коментарі трохи не туди ведуть тему.

Про акцію "Я говорю по-русски!". Та розмовляй собі. Хіба ж хто боронить? Але якщо ти чиновник, держслужбовець, депутат - то ти просто зобов'язаний вільно володіти державною мовою і використовувати саме її при офіційному спілкуванні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

да, проблема...

теперь я понял, почему у нас в стране кризис...

вільно володіти українською, в нашій країні може тільки одна людина - академік юхим зв'ягильский, афтар моеї улюбленної букви української абетки, букви "Ґ"...

тільки він один знає всі правила та тонкощі мови, тому що він їх і створював...

але ж він один не може бути і чиновником, і держслужбовецем, і депутатом та й ще і презідентом, йому тяжко, він вже старенький...

а вдруг, тьфу-тьфу, помрет...что нам тогда вообще без власти оставаться?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

... зобов'язаний вільно володіти державною мовою...
Можливо не досить чітко висловився. Давай так:
зобов'язаний володіти державною мовою на рівні, достатньому для спілкування...

На такому рівні її повинні знати всі громадяни. Невже це так складно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

наша вашу и так понимать, как и ваша нашу...

только наша не заставляет вашу говорить по нашу...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

зобов'язаний володіти державною мовою на рівні, достатньому для спілкування...

На такому рівні її повинні знати всі громадяни. Невже це так складно?

Не тільки спілкуємось, але і використовуємо у професійній діяльності.

Як це впливає на надання моїй рідній мові статусу державної?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кацапи вже задофіга хочуть:Крим їм дай,мову російську державною на Україні,може ще Кремль в Київ перевезем разом з держдумою Росії??? Хочуть говорити російською-хай говорять,це їхнє право,а от державна як була українська,так і буде!

P.S.Може ще татарську державною зробим? Вони там тоже права качати починають!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кацапи вже задофіга хочуть:Крим їм дай,мову російську державною на Україні,може ще Кремль в Київ перевезем разом з держдумою Росії??? Хочуть говорити російською-хай говорять,це їхнє право,а от державна як була українська,так і буде!

P.S.Може ще татарську державною зробим? Вони там тоже права качати починають!

а не было бы кацапов, татарско-турецкий и был бы здесь государственным...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за такі акції які проводять в Одесі всі протестуючих треба розстріляти к чорту!!!!а Верховну Раду треба зробити так: щоб зайшов туди мусульманин і крикнув "Аллах акбар" і підірвав там все!!!!!!!!!!!тоді на одну проблему в Україні стане менше!!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за такі акції які проводять в Одесі всі протестуючих треба розстріляти к чорту!!!!

В Одессе не протестовали. Поставили палатку и собирали подписи.

Что, серьезно, хочется расстрелять? Списки дать? Сам поставишь к стенке?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за такі акції які проводять в Одесі всі протестуючих треба розстріляти к чорту!!!!а Верховну Раду треба зробити так: щоб зайшов туди мусульманин і крикнув "Аллах акбар" і підірвав там все!!!!!!!!!!!тоді на одну проблему в Україні стане менше!!!!

Я хоч і за Українську мову, але проти екстримізму і насильства! Боротись треба не вогнем і мечем, а "розумними" методами! Наприклад іди купи Українську книгу, а можна не одну! Візьми і спробуй написати гарне оповідання, напиши вірш, кінець кінців навчись гарно спілкуватись рідною...

Екстрімізм в ТОПКУ *ставлю мінус*

ЗІ: І будьте ласкаві пане ariman не ставте так багато знаків оклику, а то враження про вас погане справляє цей факт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за такі акції які проводять в Одесі всі протестуючих треба розстріляти к чорту!!!!а Верховну Раду треба зробити так: щоб зайшов туди мусульманин і крикнув "Аллах акбар" і підірвав там все!!!!!!!!!!!тоді на одну проблему в Україні стане менше!!!!

а почему не украинец, ты, к примеру? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я абсолютно незгідний з тими хто каже, що російську знати не потрібно. А як же без неї полонених допитувати?! :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Господин Plum почему вы так сильно настроены против русского языка? если припустим все русские и кто по русски говорит не станет, а другие начнут говорить скажем по английски или по китайски, вы тоже к ним будете так настроены, так обычно настроены скины на улицах. Ваша подпись многое о чем говорит, меня или когони-будь ВЫ бы за подобное забанили бы, а сами так подписываетесь.....

я за то что бы каждый говорил так как он привык, как он умеет как он любит, и как он хочет... лично я люблю Украину, и уезжать с нее низачто не собираюсь, но говорю по-русски, что тут такого

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

г-н Plum не так сильно настроен против русского языка , он просто хочет воспитать своих детей по-Украински, а с экспансией компартии это сложно. :blink:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

difoto схоже єдиний з присутніх тут російськомовних (більше того -- він етнічний росіянин), який мене розуміє. Можливо тому, що він знає мене особисто і не тільки як патріота своєї мови і Батьківщини...

Я проти насадження на території моєї Батьківщини будь-яких ЧУЖИХ мов, будь то російська, польська, англійська чи латинь -- різниці немає. Я писав багато разів, що єдине що я хочу -- це мати можливість виховувати своїх дітей на українських мультфільмах, книжках, комп'ютерних іграх і т.д. Я хочу, щоб українська мова була пріоритетною на Україні. Я хочу мати можливість читати періодику (зокрема ІТ-спрямування) українською мовою. Я хочу не відчувати себе ізгоєм, коли їду на схід України і говорю там рідною для мене і державною для тієї територією мовою. Поки-що українська мова на україні зазнає утисків.

Хтось з тут присутніх вважає що це нормально, коли кандидатура Володимира Огризка на міністра закордонних справ була відхилена Верховною Радою з заявою "Он не отвечает нам на русском языке"? З якого доброго дива він, українець, в своїй державі зобов'язаний відповідати депутатам _ГРОМАДЯНАМ_УКРАЇНИ_ російською мовою?.. Хіба це не дискримінація за мовною ознакою?

А якою мовою будете говорити Ви, Artem-78, і інші, мені ГЛИБОКО ПО ЦИМБАЛАМ.

Щодо мого підпису, читайте мій коментар до -1 репутації, що мені поставив Oushen. В нього, схоже, інших способів нашкодити людині, яка не поділяє його точку зору, немає. Сказати не має що, то хоч -1 поставив... Хіба це не дискримінація за мовною ознакою? :blink:

Крім того ще раз повторю, що в моєму розумінні росіянин і москаль це поняття абсолютно різні. І якщо хтось з вас відносить себе до москалів, то мені його щиро шкода.

P.S. Я вже колись писав, що не хочу приймати участь в політичних дискусіях на форумі, щоб не вступати в конфлікти з людьми, яких я поважаю незалежно від того, якою мовою вони розмовляють (серед них -- Shkoder, difoto і інші). Я і зараз дотримуюсь цієї точки зору і в цей топік більше не писатиму. Тому, якщо хочете щось мені сказати -- ласкаво просимо в приват. А можемо і зустрітись для розмови за чашечкою кави ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не тільки спілкуємось, але і використовуємо у професійній діяльності.

Як це впливає на надання моїй рідній мові статусу державної?

Alice, вам в Одесі хтось заважає розмовляти російською? Ви ж і так це робите. Тоді навіщо цій мові надавати статус державної?

Ви ж добре розумієте, до чого це може призвести в найближчому майбутньому. Ви саме цього добиваєтеся?

Російська мова в Україні не пригнічується. Скоріше навпаки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви ж добре розумієте, до чого це може призвести в найближчому майбутньому.

просьба растолковать, тем, кто не розумие...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це призведе до поступового витіснення української мови з офіційного вжитку. Бо навіщо вона, адже і так всім буде все "панятна". Хоче це й не призведе до відмирання української мови, але це становить загрозу українській державності, незалежності, самостійності. Як може бути нація без мови? Повсюдне розповсюдження російської мови, її нав'язування спрямоване на знищення всього українського. Прикро, але багато людей, які вважають себе українцями, сприяють цьому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це призведе до поступового витіснення української мови з офіційного вжитку. Бо навіщо вона, адже і так всім буде все "панятна".

Тим самим Ви стверджуєте, що у нашій державі більшість таки б говорили російською?

Тому що російська мова є рідною для багатьох громадян України?

І тільки примусове рішення (одна державна мова) може поліпшити існуючий стан?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я цього не стверджував. В нас і так надто багато людей розмовляє

російскою мовою. І розмовляють вони так не тому, що саме ця мова є рідною.

Думаю, не викличе заперечення той факт, що на лівобережній Україні частка людей, які спілкуються російскою мовою є більшою, ніж тут в нас. На мою думку, цей факт можна пояснити тим, що західні землі менше часу пробули під владоб комуністичного тоталітарного режиму, який ненивидів все українске і намагався всілякими методами його винищувати.

За десятиліття радянскої влади на сході України їхна старання дали непоганий результат, раз ми сьогодні дискутуємо на такі теми. В нас це також відчутно.

Приїзжає людина з села в місто і починає шпрехати "по-русски". Бо вона вважає, що це модно, що це круто. Таке є як у нас, так і у вас. Чи не так?

При цьому людина не вчить російську мову, а спілкується диким суржиком, в якому переважають слова російського походження. Безграмотність процвітає. Рідну мову забувають, чужої не вчаться. От і з'являються в нас "проффесора".

До Alice

Ви знаєте українську мову. Що вам заважає спілкуватися нею? Відсутність національної свідомості? Чи виважаєте цю мову недостойною того, щоб ви розмовляли нею?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

name='Саня' post='86330' date='May 17 2007, 12:58 PM'Думаю, не викличе заперечення той факт, що на лівобережній Україні частка людей, які спілкуються російскою мовою є більшою, ніж тут в нас. На мою думку, цей факт можна пояснити тим, що західні землі менше часу пробули під владоб комуністичного тоталітарного режиму, який ненивидів все українске і намагався всілякими методами його винищувати.
Це невірне пояснення. Більшовики - створили республіку Україна у кордонах, які додали землі де російська мова переважала (Новоросія).

Більшовики провели активну, ба навіть агресивну українізацію.

1923-1933 роки.

(У той час не залишилось жодної російської школи, не видавалося жодної російської газети).

На роботу не приймали без свідотцтва про закінчення курсів.

Як після цього можна говорити про ненавість більшовиків до українського?

До Alice

Ви знаєте українську мову. Що вам заважає спілкуватися нею? Відсутність національної свідомості? Чи виважаєте цю мову недостойною того, щоб ви розмовляли нею?

Знаю. Спілкуюсь. Іноді.

Я народилась у Києві. Моя рідна мова російська. Вважаю хибною думку, що любити своє місто, свою державу я маю тільки українською.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...