Перейти до змісту

Одессе начинается акция «Я говорю по-русски»


info

Рекомендовані повідомлення

Украина демократическое государство.. а в основах такого государства заложено такое базовое понятие как свобода слова... оно включает в себя и язык общения... исключения матерные и оскорбляющие слова... по конституции государства нац. язык рядовому гражданину знать не надо.. это дело каждого человека.. это часть его свободы... пусть хоть на уругвайском говорит... главное чтоб его понимали... хотят одесситы этот формальный статус... пусть..если законом установленое количество жителей проголосует.. пускай... это демократия... хотя канешно смысл мероприятия не оч просекаеться... этож все только на бумаге останеться... пусть как кто хочет так и говорит... тем более языки сродные... воспринимаються нормально и теми и теми... хули устраивать всякий бред..и вы ведетесь.. тут уже русских выселять собрались... в поездах вывозить... мда... глупо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 87
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

Просто російськомовні чиновники створюють проблеми пересічним українцям. Чого мене повинно хвилювати, що посадова особа, або продавець не знає, або не розуміє української? Є коло людей, від професій яких залежить комфорт громадян. Люди цих професій повинні вільно володіти, знати, а головне використовувати рідну мову. Я помітив, що українські канали почали активно перекладати російськомовні (куплені) програми на українську, за це їм +1. Хоть щось роблять для рзвитку мови. Але я нерозумію нововедень у мову. Говорити не Європа а Европа і тому подібні. Навіть та дурна буква Ге. Кому це потрібно. Це вже перебор трошки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Контр-запитання (як полюбляють це робити одесити): Твоя рідна мова ущемляється?

Цікаво яким чином.

Мы перешли на "ты"?

Мне не нравится слово "ущемляется". Кстати, это русизм, тщательнее...

Ущемляться могут права, а не язык.

А что, с 50% согласен, если приводишь мое утверждение, как доказательство отсутствия "ущемлений"?

Роблю припущення - сьогодні я заробив понад 100 грн.

Alice, але жоден вітер не донесе до тебе запаху цих грошей.

Это уже второе предположение, первое - про финансовую поддержку из-за рубежа. Не многовато ли?

Призыв почувствовать запах денег был. (Відчуваєш запах грошей?)

Спасибо за приглашение на кофе (если оно было), но мое кафе далеко от Луцка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

но мое кафе далеко от Луцка.

ага, як в подеревянського:

- папа, а шо за тою горою?

- кацапи!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мы перешли на "ты"?

А ми були на "Ви"?

Спасибо за приглашение на кофе (если оно было), но мое кафе далеко от Луцка.

Ти мене правильно зрозуміла. :) Шкода, що географічна відстань стає перешкодою для остаточного і безповоротного переходу на "ти".

Заодно можна було обговорити питання "ущемлення" наших прав. :)

А что, с 50% согласен, если приводишь мое утверждение, как доказательство отсутствия "ущемлений"?

Здавалося б статистика є точною наукою, і дані повинні бути однозначні. Але це очевидно не стосується нашої країни. Навіть ти навела цифри з великою маржею. В будь-якому випадку у мене є інші дані стосовно кількості російськомовного населення в Україні - до 30%.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Здавалося б статистика є точною наукою, і дані повинні бути однозначні. Але це очевидно не стосується нашої країни.

Статистика - это способ искажения действительности, и не только в нашей стране.

Есть три вида лжи: Большая ложь, Чудовищная ложь и статистика"©Марк Твен

Особенно мне нравится последние шедевры: "Мой родной язык украинский, но говорю я по-русски."

Очень часто, в последнее время так и отвечают. Вот откуда берутся цифры.

Причем я не против, это вопрос выбора каждого человека.

Все же хотелось бы услышать: в чем угроза украинскому языку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Все же хотелось бы услышать: в чем угроза украинскому языку? "

хотелось бы сказать - в "свідомитах", но не скажу... :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все же хотелось бы услышать: в чем угроза украинскому языку?

Я особисто не вбачаю загрози українській мові (хоча тема створена для обговорення загрози російській мові). Навіть, якщо російська буде офіційно визнана другою державною мовою, це нічого не змінить. Ті люди, установи і заклади, які з нетерпінням цього чекають, і так використовують виключно російську мову в спілкуванні і навряд чи зазнають якихось утисків стосовно цього. Повторюсь - проблема з вживанням української чи російської мов є штучною.

Для прикладу візьмемо нас з тобою: В даній темі кожен спілкується мовою, яка йому ближча. Але між нами немає жодних бар'єрів (крім географічного :)). Ми чудово розуміємо один одного, хоча й спілкуємось різними мовами.

Підняття питання двомовності має на меті виключно розпалювання сепаратистських настроїв. І обговорення в даній темі є яскравим прикладом цього. Уже є бажаючі пересунути кордон, одних вивезти в Росію, інших в Карпати. Оце найбільше лякає. Саме це я мав на увазі, коли писав про загрозу державності. ;)

"Все же хотелось бы услышать: в чем угроза украинскому языку? "

хотелось бы сказать - в "свідомитах", но не скажу... ;)

А даремно - я б тебе підтримав (можливо)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все же хотелось бы услышать: в чем угроза украинскому языку?

Видно, що ти недавно на цьому форумі, ось топік, де це питання обговорювалося:

http://board.lutsk.ua/forums/index.php?showtopic=7289&st=0

там є голосування щодо державної мови в т.ч., результати якого чіткі і зрозумілі

А ось голосування щодо того, чи притісняється укр. мова з конкретним прикладом одного українофоба в першому повідомленні топіка:

http://board.lutsk.ua/forums/index.php?showtopic=7945

Загроза українській мові саме в позиції таких от "державний діячів", як пан левченко, який каже, що українська мова неповноцінна....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Видно, що ти недавно на цьому форумі, ось топік, де це питання обговорювалося:

http://board.lutsk.ua/forums/index.php?showtopic=7289&st=0

там є голосування щодо державної мови в т.ч., результати якого чіткі і зрозумілі

Я слегка ознакомилась, когда регистрировалась. Неужели мне нужно все изучить? ;)

Результаты четкие и понятные в данной конкретной группе. В другой группе будет по-другому.

Загроза українській мові саме в позиції таких от "державний діячів", як пан левченко, який каже, що українська мова неповноцінна....

Интересно, кто-то возмутился, когда русский язык "деятели искусств" назвали языком "попсы и блатняка"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я особисто не вбачаю загрози українській мові (хоча тема створена для обговорення загрози російській мові).

Насколько я понимаю, тема создана по поводу акции. И никто не говорил о том, что русскому языку что-то угрожает.

Повторюсь - проблема з вживанням української чи російської мов є штучною.

Для прикладу візьмемо нас з тобою: В даній темі кожен спілкується мовою, яка йому ближча. Але між нами немає жодних бар'єрів (крім географічного ;)). Ми чудово розуміємо один одного, хоча й спілкуємось різними мовами.

Я не повторюсь, я просто скажу, что пока не будет второго государственного, эта тема будет подниматься, именно потому, что волнует многих.

Еще меня волнует, также как и тебя, ненависть, с которой ломаются копья на этом языковом поле.

Проблему нужно решить, а не прятать голову в песок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я слегка ознакомилась, когда регистрировалась. Неужели мне нужно все изучить? ;)

На форумі всього то.... 70,631 повідомлень ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

бред!

всі розмовляють на тій мові яка їм зручна/рідна. а в даржави повинна бути одна мова, і якщо ця держава Україна - значить українська.

сам проти російської нічого не маю, але як другою державною її робити не можна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо ця держава Україна - значить українська.

.... якщо ця держава Канада то на канадской мове, а в Гондурасе на Гондураской...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я особисто не вбачаю загрози українській мові (хоча тема створена для обговорення загрози російській мові).

Насколько я понимаю, тема создана по поводу акции. И никто не говорил о том, что русскому языку что-то угрожает.

Повторюсь - проблема з вживанням української чи російської мов є штучною.

Для прикладу візьмемо нас з тобою: В даній темі кожен спілкується мовою, яка йому ближча. Але між нами немає жодних бар'єрів (крім географічного ;)). Ми чудово розуміємо один одного, хоча й спілкуємось різними мовами.

Я не повторюсь, я просто скажу, что пока не будет второго государственного, эта тема будет подниматься, именно потому, что волнует многих.

Еще меня волнует, также как и тебя, ненависть, с которой ломаются копья на этом языковом поле.

Проблему нужно решить, а не прятать голову в песок.

Для всіх хто хоче второго государственного .

вам його обіцяла партія, яка тепер при владі ,і має більшість в парламенті ,так що лягайте на рейки ,

перекривайте дороги ,блокуйте парламент і кабмін, кричіть позор і ганьба ,нехай вам дадуть ,те що обіцяли,організовуйтесь ,кучкуйтесь і маршом на Кіїв ,дайош второй государственний!!!,а не уражняйтесь в словоблудии на форумах.

ті що стоями на Майдані свій ,,фігвам" вже одержали ,може вам щось краще дадуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для всіх хто хоче второго государственного .

вам його обіцяла партія, яка тепер при владі ,і має більшість в парламенті ,так що лягайте на рейки ,

перекривайте дороги ,блокуйте парламент і кабмін, кричіть позор і ганьба ,нехай вам дадуть ,те що обіцяли

не заметил, как топик называеться - " В Одессе начинается акция «Я говорю по-русски»" :smile3:

кстати, заметил, что акция просходит не во львове, к примеру... :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для всіх хто хоче второго государственного .

вам його обіцяла партія, яка тепер при владі ,і має більшість в парламенті ,так що лягайте на рейки ,

перекривайте дороги ,блокуйте парламент і кабмін, кричіть позор і ганьба ,нехай вам дадуть ,те що обіцяли,організовуйтесь ,кучкуйтесь і маршом на Кіїв ,дайош второй государственний!!!,а не уражняйтесь в словоблудии на разных акциях по всей Украине на форумах.

ті що стоями на Майдані свій ,,фігвам" вже одержали ,може вам щось краще дадуть.

виправив . :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

А чи всі знають чим закінчилась та акція в Одесі?

Якщо ні, то я скажу: на товариша Каурова вилили відро натурального ГІВНА! :rolleyes:

http://5.ua/newsline/184/0/39332/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чи всі знають чим закінчилась та акція в Одесі?

Якщо ні, то я скажу: на товариша Каурова вилили відро натурального ГІВНА! :(

http://5.ua/newsline/184/0/39332/

Акция в Одессе закончилась установлением официального статуса русского языка в городе. За время акции были собраны 200 000 подписей.

Это ж нужно было кому-то гавно собирать... При этом врядли удалось не измазаться.

А Yaryk еще и утверждает, что настоящие. Видно точно знает.

Ну и аргументация борцов за единственный государственной язык - фекальная.

На большее не способны.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Акция в Одессе закончилась установлением официального статуса русского языка в городе. За время акции были собраны 200 000 подписей.

Це до першого прокурорського протесту. І суд швиденько скасує рішення про встановлення російської мови, як регіональної. Тому що незаконно... Але ж місцева влада буде дути пузо: "Вот ми як - разом із громадою, її інтереси відстоюємо..." А всі знають, що хід програшний. Та треба собі балів перед виборами назбирати. І лохи ведуться, ще й радіють. Ще й повчають...

Статті на тему, для сумніваючихся:

В Миколаєві суд скасував статус регіональної мови

http://mlp.com.ua/news/tpl_index_news.php?...at=5&go=allnews

Суд скасував рішення Криворізької міськради про регіональний статус російської мови

http://uwtoday.com.ua/print.asp?LID=1&NID=2977&Jid=

Суд відмінив "регіональний" статус російської мови в Херсоні

http://www.gpu-ua.info/print.php?&id=139512

Дніпропетровський суд відібрав у російської мови статус регіональної

http://ntn.tv/news/ukraine/06/07/21/14/44.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По финским законам, уезд считается двуязычным, если хотя бы 8% его жителей говорят на отличном от финского языке и их общее число составляет более 3 тыс. человек.

По последним данным, в финском городе Лапеенранта, который считается самым русским городом Финляндии, только за последний год число русскоговорящих увеличилось на 1/5 всех жителей.

Таким образом, хотя бы в Лапеенранте русский язык должен получить одинаковый со шведским статус.

http://www.utro.ru/articles/2003/05/05/145869.shtml

А в "демократической" Украине – незаконно? А, паны демократы?

В Финлянидии достаточно 3 тысяч, а в Одессе и 200 не достатлчно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По финским законам

Так то ж по фінським законам. А у нас є свої. Чи ми повинні переписувати фінські закони?

А що там фінські закони говорять про обов'язок державних службовців користуватися державною мовою? І скільки з службовців користуються російською мовою?

Російська мова не зможе бути засобом тиску на Фінляндію. А на Україну - була, є, і буде. Так що Україні слід вживати підвищених заходів щодо захисту української мови, і недопущення російської - російськомовної літератури, ЗМІ та ін. Одне "Русское радио" чого варте - уявити собі, що в Росії назвуть станцію "Українське радіо"... та там ніхто такого не дозволить.

Російська мова в Україні не притісняється. І окремі особи починають ще й "борзєть" - мол, дайте нам статус державної, бо ми, хазяї життя, не хочемо вчити вашу малоросіську мову. Українськими законами заборонено відмовляти громадянину в його зверненні, якщо воно в викладене недержавною мовою. Ніяких утисків немає.

В той же час українськими законами передбачено використання в офіційному житті державної мови. Я можу показати сотні документів, у яких це порушується, які викладаються недержавною мовою.

Так що в дійсності українська мова потребує захисту, і невведення російської мови в якості другої державної - один із таких способів.

Чого ж т.з. коаліція до цих пір не реалізувала цю задумку? Тому що розуміють, що таким "козирем" треба час від часу на виборах собі бали заробляти, а не взяти за один раз - і викинути його.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...